Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem vagyok az a beszarós fajta


A szó szoros értelmében pedig, Szegedtől egész Yevpatoriáig bírom
Legalább nem látszik, ha tényleg tele van!
Az a jó ha úgy néz ki álló helyzetben, mintha tele lenne szarva

Mondjuk így
Ezt részben cáfolnám.
Van egy alsó kategóriás Spidi H2Out nadrágom. Az átázik. Főleg olyan helyeken, ahol megáll a víz, pl. az ölemben.
Viszont van egy felsőkategóriás kabátom. Abban kivehető a vízálló réteg és még soha nem ázott át, pedig 6-7 éves és volt, hogy egész nap szakadt az eső.
Az egy minőségi darab lehetett akkor. Legalább nem esésnél engedett el a varrás.
Bőrgatyánál arra figyelj, hogy az ülepe ne legyen álló helyzetben nagyon passzos, mert akkor a motorra ülve szétreped a közepe. Egyik ismerősöm így járt egy vadi új Mugen gatyával...
Üdv néktek:)
Én is hozzászólok akkor már a cordura vs bőrhöz:)
Én pont nem rég akartam venni cordura szettet hogy ne mindig bőrbe legyek, ezért felmentem pestre superzoneba mert ott mindenféle méret van. Szerencsére jo méretekkel rendelkezem ezáltal lehet hosszu rövid egy cordura se volt jo:D Én pl nem szeretem a cibál a szél cordurába mert az idegesít nagyon. Munkáhelyre szoktam csak felvenni a textilkabátot mert csak 10 km-e van meg aztán városba nem fú a szél nagyon:) Cordurába én nem motorozom többet az biztos nálam csak a bőr a befutó mert a szél ellen sokkal jobb és nem cibál. Amíg a cordurába hülyét kapok 100 nál addig bőrbe elutazom 140-160 körül onnantol meg hasalás:D Védelem szempontjábol meg mindenképp bőr de arra figyelni kell hogy a ruha mindenhol passzoljoln és a protik a helyükön legyenek anélkül szart ér. Én is vettem egyrészest azt el is cseréltem kétrészesre igy sokkal kényelmesebb ha meg kell állni akkor le lehet dobni a fölsőt. Igaz nekem 60-ba fájt hogy rám igazítsák de ig tökéletes és mindenhol passzol. EGy aláöltöző még kell hozzá és nem fogsz beleizzadni és könnyű lesz levenni a ruhát. És persze a többi kellék jo csizma,kesztyű sisak is fontos.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe:)
Ez egy jó kérdés. Strapabírósági szempontból a bőr. Tisztíthatóságiból a cordura. Aláöltözni mind a kettőnek alá tudsz, de a bőr alá ha sokat pakolsz, akkor kinyúlhat. És össze már nem megy. Biztonságosnak mind a kettő biztonságos, ha megfelelő minőségű protektorok vannak benne. Ezt utólag is meg tudod oldani. A cordura talán kényelmesebb. Eleinte biztos. Nekem pl. véraláfutásos a karom a bőrtől, ilyen kis hajszálnyi csíkokban. Még nem sikerült betörni. A bőr egyáltalán nem vízálló és nehezebb esőruhát venni rá (púp vagy a térdproti miatt) A cordura felhasználása talán sokoldalúbb. Lajosba is nagy a szórás, alaposan körbe kell nézni. No meg tudom én, hogy szezonvége meg kiárusítás, de idén már nem sokat fogsz menni. Lehet, hogy érdemesebb várni tavaszig, esetleges új modelleket megvárni vagy méretet. Alaposan járd körbe, hogy neked mik a szempontjaid és mi felel meg neki 100%-ig. Ha épp nincs raktáron ne menj el megvenni egy másikat, csak azért mert az olcsóbb vagy éppen most van belőle. Ne köss kompromisszumot. Én talán elsőre nem vennék bőrt azért, mert azt meg kell szokni. Ha első szetted, akkor különösen zavaró lehet, hogy nem tudsz a szokott módon elhelyezkedni a motoron és esetleg elvonja a figyelmed a motorozástól. Főleg, ha a motorod is új, esetleg az egész motorozás is. Bár épp a minap láttam tanulókat, az egyiken egy Arlen bőr szett volt. Próbálj fel egy bőrkombit és mászkálj benne vagy 15 percet. Ha már átvette a tested melegét, akkor próbálj benne leguggolni, esetleges motorzós testhelyzetet felvenni. Így érezheted, hogy milyen. És gondolkodj egy, hogy kibírnál-e benne több órát, egy fél vagy egész napot. A cordurával is megteheted ezt. Mondjuk az valószínű olyan lesz, mint az utcai ruházat. Idomulni az is fog, de tágulni, nyúlni nem nagyon. Én egyébként úgy szoktam csinálni, hogy ha két dolog között vacillálok, hogy felírom az érveket pro és kontra mind a két dologról. Aztán eldöntöm, hogy nekem mi a fontosabb. Na megyek, mert megvernek
A minőségi cordurák egyáltalán nem olcsók szerintem.
15 fok meg még nyár.
ez igen

A sportosabb kabátoknál hátraarcot jelent, ha nem lehet cipzározni a nadrággal. Amit eddig láttam az olyan volt, hogy két kb 15centis cipzár tartotta össze.
Viszont első ruhának tuti nem veszek ilyen drágát. Használtat nem szeretnék (erre had legyen én finnyás), azt meg kb most tudtam meg, hogy ilyen olcsón is lehet bőrt venni. Azon meg még eltöprengek, hogy az általam felsorolt 3 cordura legyen vagy az olcsóbb bőr. De sikerült gondolkodóba ejtenetek.
Megkérdezlek téged is: olcsó bőr vagy louis-os textil?
Hegyet mászni és kajakozni voltam. Kocsival, autópályán. Szóval sok hasznosat nem tudok mondani. Viszont biztos visszamegyek motorral is.
Én elég tanulópénzt fizettem az olcsóbb vackokért, hogy rájöjjek a minőséget sajnos sokszor (nem mindig) meg kell fizetni. Vannak márkák, amiket csak hipeolnak, de van ami tényleg jó. Ez megint preferencia kérdése.
Szegény srác megnézi ezeknek az ajánlott, márkásabb ruháknak az árát, dobni fog egy hátast.. mert drágább lenne azokat összevásárolni, mint amennyibe a fazerje került

Bering bőrnadrág nekem is nagyon kéne, de szar érzés lenne adott esetben egy 100ezres cumót összesarazni. Ja, a sár nem jön ki a bőrruhából...
Na, hát ruhás tapasztalatom nekem is van. Képzeljétek el, ha nő az ember és nem konfekció méret. Eleve kiesik a ruhák úgy 80%-a.
Nekem van/volt olcsóbb cordurám és van drágább. És csináltattam egy bőr szettet a távolkeletről (ma már tudom, hogy nem kellett volna) amit Cölöpék rám szabtak. Utólag ahogy nézem egy Mugen cucc lehet, csak márkajelzések nélkül. Én baromira fázok, szóval jól jön az a 3 in 1 cordura (külön termó, külön szél és vízbélés) De akármennyire is testhezálló a bőrben úgy érzem, hogy ráfekszem a menetszélre és csak csúszok rajta. Perforált, de megdöglős 40 fokban. Ahogy a nyári hálós kabát is. Ami egyénként Louisból való Probiker. És meglepően jó minőségű. Érdemes kint körülnézni, mert sokszor ugyanazt tudja, mint a márkásabb társai csak töredék árért. Amit még elmondhatok, hogy egyértelműen jobb a hosszabb fazon nekem, mert nekem simán felcsúszik a rövidebb (a kisebb ellenállás felé) De ha össze lehet zipzározni, főleg ha teljesen körbe, akkor mindegy milyen hosszú (grZack a mély növésének köszönhetően ül a kabátja alján, ami ugyebár igazi hosszú, túrás). Én amit még javaslok egy aláöltöző. Nem a meleg termós, hanem az izzadságelvezetős fajta. Nem olcsó, de növeli a komfortérzetet. Nyáron le se tudnám venni a gatyát, ha nem lenne rajtam, mert rám tapad a bélése. No meg szélállóak is. Nem feltétlen kell az X-Bionixet megvenni, sőt jó egy sielős is nem csak a kifejezetten motoros. A vízállósága egy olcsó cordurának is lehet jó és egy márkásnak is lehet rossz. Sőt az esőruha is szét tud málni, ez sem ár függő. A Beringeknek jó a vízállósága, hosszú éveken át is (futárok is preferálják) ők gyártják a BLH, B-Star vonulatot, ami ugyan nem az a minőség, de határozottan bírja a vizet. A Shoxos cuccok minősége kritikán aluli, a bőrről nem is beszélve. Hullik szép a zipzár, szakad az anyag a motoron való mocorgástól is. A Mugenekkel sincs jó tapasztalatom, de ki tudja, kinek mi jön be. Én azt javaslom, hogy menj el, ha kinéztél pár darabot és próbálj, próbálj, próbálj. Mászkálj a cuccba az üzletbe vagy 15 percet (nem fognak hülyének nézni) Én pl. mielőtt megvettem a mostani cordura szettet elég sok helyet végigjártam és próbáltam. Az, hogy a nadrágok fazonja elbaszott az a legkevesebb. De többségében elmondható, hogy ami jó volt bélésekkel, az lötyögött azok nélkül, a protektorok elcsúsztak (a korábbi kabátom is ilyen volt, ennek köszönhettem egy jó öklömnyi vérömleny egy ügyeskedés után, elcsúszott a protektor). Ami meg jó volt azok nélkül, abba nem fértem bele béléssel. Csak a Spidi és a Bering volt ami megfelelt a követelményeknek. Nadrág fronton meg csak a Bering, mert ők gyártanak eleve rövid verziót is. Jah és állítható is a szárhossz. De ezek egyéni preferenciák.
értem én, hogy folyékony kabát, de azért motorozáshoz nem fogyasztanám :D
Bőr.. legalábbis jobban szeretem mint a cordurát (pedig ugyan olyan szabású mindkettő)
Bor.
most is van kemény protis nadrág, de méretben nincs nekem megfelelő.
Egyébként ilyen tapasztalatokat is várok, hogy kényelmes vagy nem.
Voltam a lajos bolt hivatalos magyarországi kereskedőjénél. És ott az volt a konklúzió, hogy pl. a sportos 1/2-es kabátban nem lehet olyan könnyen mozogni, mint a hosszabb túraváltozatban. A bőr meg kb olyan mint a sport textil übersportos változata.
Kényelem szempontjából a bőr vagy a cordura a jobb?
Bót'ban próbáltam 40 rongyos kengurubőr kesztyűt... fájdalmas dolog volt levenni Nem véletlenül olyan drágák
A kek-szurket durvan accijozzak.majdnem felar.
BN-06-s a gatyám
kapufa 450nek is jó az:

http://www.louis.de/index.php?...
Qcsak proba utan dontheto el.ha egy. Cordura nem lebeg hanem passzos de nem feszul sehol meg mindig jobb mint egy kenyelmetlen bor es forditva.
Az tuti hogy az olcso ruha nem lesz olyan mint a negykilos kenguru rugdalodzo de siman hasznalhato.
Nem egy high-end minőség, de bőven megérik az árukat.

Nekem a Rush-m gatyával annyi problémám van, hogy a comb belső részénél lévő szövet és bőr illesztésnél elengedte magát a varrás. Mondjuk ennyi bőven belefér ennyi pénzért. A bőr meg bőr, azzal nincs semmi gond.

Amikor én vettem akkor volt kemény meg puha protektoros kivitel. A kemény protektoros marha kényelmetlen...(nekem)
2 azaz 2 féle kabát van a méretemben, az L-es nagyon kelendő

de akkor a bőr páros:
http://www.mofaker.hu/termek/B...
http://www.mofaker.hu/terme
k/B...


és azt mondjátok, hogy a legolcsóbb bőr cuccal is jobban járok, mint egy jobb árban lévő textilruhával? (azért tudom, hogy amiket linkeltem a lajosból az nem egy rukka minőség)