Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hogyne.

kategória társak görbéi.. az 599-es a CBF 600-at jelöli
Következtétesül -- sor 4-esben is találni - ilyen téren - "jól" használhatókat, ugye?
ez a görbe kerékre leadott adatokat mutat, amit én linkeltem az meg főtengelyen mért volt.

De a lényeg látszódik, egyenletesebb a görbe. Valamint a CBF 6000 fordulaton keréken is többet mutat mint a Fazer főtengőn.. ez a nem mindegy
Nem görbe a jó hanem az egyenes.
4ezernél olyan erős lehetett a Fazer mint egy gs 500


Azért érzed erősebbnek a versys, mert hiába ugyan akkora nagyságrendileg a nyomatéka mint egy fazéknak, de jóval hamarabb leadja a nagyját... meredekebb a nyomatékgörbe az elején, aztán meg szinte kisimul.. ez való utcára.
Van egy kis különbség. Elvileg tudok diagramot is olvasni, de most nem vagyok a helyzet magaslatán.
Nemrég egy FZ6-tal játszottunk lámpától- lámpáig gyorsulósdit. Jójó, tudom, dedós dolog de jó volt és persze én nyertem. ha lett volna idő, hogy kiforogjon a Fazer, akkor ott már megindul bőven, csak addigra ott volt a következő lámpa, ami még piros.... A Versys viszont háromezertől hétezerig tol, mint a fene, tízezerig ki lehet forgatni, de minek...
Semmiképpen nem óhajtok vitát generálni arról, melyik a jobb motor, meghogy csak azért nyertem, mert a fazeres béna volt.
Csak azt akartam mondani, hogy mióta van a Versys, azóta értem, mijaz, hogy nyomaték és kár volt azon agyalnom tavasszal, hogy fog- e hiányozni motorcserénél a -30Le. Biztos lenne, akinek hiányozna, nekem nem. A vicc az, hogy a Fazeremmel is négyezernél váltottam mindig... ki is röhögtetek anno, mikor bevallottam
Az FZ-6 ilyen szempontból nem túl jó. Ugyan még nem vezettem.. de elég ránézni a nyomatékgörbére. Alul semmi nyomaték, ráadásul még horpad is a görbe.. nem is egyszer.

Éppen ezért nem is értem miért olyan népszerű gép. Kis túlzással alul semmi, felül meg vadállat.. igazi, utcán rosszul használható teljesítményleadás.

Nézz meg pl egy CBF 600 nyomaték görbét.. na valahogy úgy kell kinéznie egy jól használható utcai "kicsi" sor4-esnek
Hmmmm mondják hogy a Yamahának van valami ilyesmi gépe............600 köbcentis vagy milyen.
Kérlek mondj még hasonló jókat.
Kéthengeresek mondjuk? Bevallom, nem ismerem a típusok és főbb kategóriák pontos sajátosságait. Olyanban kérnék tanácsot, hogy a megadott paraméterek alapján tudjak nézni több márka, több modellje közül választékot. Tehát nem pontos márka, és modell megjelölést várok el.
Sima naked.Csak jó motorral.
Erre irányult a kérdés... gondoltam, hogy kitalálták már.
Van középút.
Én közben rájöttem, hogy mit értetek a nyomatékos gépek előnyén, főleg városi forgalomban.
Városon kívül szoktam húzni a gázt, és főleg a sportkipu óta, folyamatosan húzva a a fülét, 7.000 felett tapasztalható, mintha megnyílna egy szelep, érezhető csúcsodás van elérve ezt az RPM-et, de igazából lehet 7.500 környékén van ez... De ha belegondolok, hogy mindegy melyik sebességben vagyok, a 7 ezres fordulat egyik sebességnél sem ideális a körülményekhez képest, kivéve, ha 6.-ban előzők, vagy vissza kell váltani. Ez alatti fokozatoknál nincs kihagynálva ez a teljesítmény. Városban nem érdemes 7 fölé pörgetni egyesben, mert pillanatok alatt ott van, de talán ezt nem is kell magyarázni, kettesben máris túllépjük a limitet, e fölött, főúton pedig szépen felváltva (gondolom nem gyakran gyorsítotok 140-ig folyamatosan 8e-nél váltva) 110-es átlagtempóban sem éri el a 7.000, pedig onnan kezdődik az élvezet...
Mi a jó középút? Csopperek ilyen téren mélyen vannak, sportgépek pedig nagyon magasan. Remélem értitek.
De a béka a kormányon az
De nem ződ.
Hát, az "ennyi" az május óta éppcsak meghaladta a 9.000-t. Nagyon szeretem a gépet, nyomatékos, kényelmes a magasságomhoz, nagyon jó a futóműve és a súlypontja és most nem kezdek el áradozni, mert unalmas lenne. Szóval tökjó, na. meg szép is
Ahogy a neve is tükrözi, "sokoldalú". Ez kerek válasz lenne.
Na milyen a Versys ennyi kilóméter után?
Sziasztok! Még mindig eladó a "beszerezhetetlen" állítható kuplungkar FZS600- hoz Pakoltam otthon és megtaláltam. Kép, elérhetőség itten e!
De a gumizást egy nagyobb eső le is mossa :D
Nem is 140-el döntögettem és nem Rossi-vá avanzsáltam, hanem egy kicsit élvezhetőbb tempóban mentem ott, elvégre is 40es tábla volt ott is Ahhoz meg elég volt a tapadás. De lehet, hogy csak szerencsém volt.
Tudod, nincs még FELGUMIZVA!
Igen ,de igy jo a motorozas
elég szar lenne, ha egy zsír új útnak nem lenne tapadása