Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

így már érthető
Most valahonnan az rémlik, hogy cImre cserélt vezérműláncot...
A motorban 46e km van, és a baj konkrétan az, hogy:
1. szégyellem már a hangját. :D
2. a szinkronom egy hét alatt elmegy, és össze-vissza jár a motor
3. eddig csak hidegen csörgött, mostmár állandó a zaj. Igazából akkor vált nagyon zavaróvá a dolog, miután elmentem vele 200 km-t 160-as tempóval.
4. A legnagyobb probléma a következő:
A láncfeszítő már korábban is szándékosan túl lett feszítve, ami nem egy egészséges dolog. Itt kb. mindenki ismeri Suri honlapját. Ott van fent egy cikk egy XT660-asról, aminek annyira megnyúlt a vez.lánca, hogy átugrott a lánckeréken. Erről van egy kép is, amin az látszik, hogy a lánc már nem ül be rendesen a lánckerékbe, a lánc alsó vonala és a fogárkok között rés van.
Levettem pár hete a szelepfedelet, és legnagyobb fájdalmamra elém is hasonló kép tárult: a lánc nem fekszik bele már egyik lánckerékbe sem a vezérműtengelyeken.
Dióhéjban ezek miatt döntöttem, hogy kicseréltetem.

A motoron minden új: szűrők, olaj, szinkron, gyertyák, a karbik teljesen ki is vannak pucolva, így szerintem kizárható, hogy más hibája lenne a motornak.

Egy valamit nem tudok: a szelephézagokat nem tudtam lemérni, de elvileg 7e km-rel ezelőtt lettek beállítva, így elvileg az sem lehet rossz, bár ha lánccserére kerül sor, azt is megnézetem.

Most nem írok többet, megvárom a reakciókat az eddigiekre.
mennyi km van a motorodba mi a baja a láncnak
Üdv Mindenkinek!

Egy pár hónapja írt ide egy kolléga, aki akkor csináltatott vezérműlánc-cserét egy FZS600-ason. Bár nem tegnap volt ez, de esetleg nincs itt köztünk az illető?
Nekem is cseréltetni kell, de jó lenne, ha feltehetnék pár kérdést egy olyannak, aki már átesett a dolgon.
Megpróbálok visszaolvasni, hátha találok valami leírást, de gondoltam így is rákérdezek.
Sziasztok!
Aki tud a sorok között olvasni, az most jót mosolyog
elég vegyes az ízlésük
Ezzel egyet kell, hogy értsek. Aki nem fagyizósnak vesz motort, az vagy versenyez, vagy nem seggrakétával jár. Mondjuk gyanítom a képek többsége nem nálunk, de talán még nem is a kontinensen készült. Amerikába meg kevés a CBF250...
Jah és nem akkor szokott gond lenni a motorral (súlyával vagy erejével) amikor menni kell. Legalábbis legtöbbször. Hanem amikor megállni, "parkolni", lassan manőverezni, netalántán felállítani. Alapesetben egy alacsony pasinak lehet sokkalta nehezebb a motorozás, mint egy magas, vagy legalább hosszú lábú csajnak. Szerintem ez nem nem függő. Ismerek én többgyerekes anyukát, aki bárkit odaverne a Glocknerre menet.
Inkább csak nagyobb a figyelem és több publikáció van a jóformájú nénikről mint ogrekinézetű pasikról.

Mist gondolj bele egy 110 Kg-s pacák pucsít így be egy hatkilós fehér gixxeren fehér berikben akkor azt felszórnád ide vagy nem?
Tavaly, vagy tavaly előtt elmentem egy Safety Hungariás nyílt napra.
Pont egyszerre készülődtem induláshoz egy csapattal. Két srác, két lány sportmotorokkal. Ment a nagy bőgetés, tiltásig forgatás mindenkitől, aztán a srácok elmentek. Én nyugodtam vártam, hogy a csajok is menjenek, de az egyik csak néhány métert jutott, mert elesett. Másik leállt, próbált segíteni neki, de végül csak le kellett szálnom a motorról, hogy felállítsam a gépet. Aztán már szerényebben mentek el.
A vagány szerelés meg a nagy motor még nem jelent semmit.
Te nem szoktad szellőztetni a feneked?

@FrPeti:
Azért vagyok elájulva, mert a nők a gyengébbik nemként vannak "elhíresülve", ezzel szemben, a motoros piacon arányában(!) sokkal vadabb gépeket vezetnek, mint a férfiak.
ha ebbe a pózba megpakolnák hátulról,nah az lenne a kemény

amúgy nem tudom miért vagy ennyire elájulva tőle...
Megnézem, mit csinál, ha ebben a pózban hirtelen elé ugrik valami... Amúgy patyolat a baba.
Tudjátok mi a kemény?
Hogy a legtöbb internetre felkerülő motoros csajos képen, a nők ilyen nagy vasakat birtokolnak és vesznek uralmuk alá!
Lekopogom, eddig még csak egy csavart hagytam el.
Rossz úton meg úgy hullik szét, hogy azt egy riga is megirigyelhetné
Csak messziről szép.
Én 1/2-es sportos kabátot akarok venni, így sorry ezt passzolom.
De te már a motorodat is ajánlgattad nekem. Megjegyeztem ezt a szép gépet.
Azt nem, de az étterem ablakából az egészet végignézték, bent röhögtek. Ezt mi csak később tudtuk meg, mikor bementünk enni. Kintről nem láttuk, hogy ők bentről láthatnak minket. Szegény Karu benne volt minden hülyeségben.
utána tényleg, úgy hátba rúgtak, hogy megfejelted a BMW t
Nézd meg az adatlapomon az eladó kabátot, hátha érdekel!
Most leh..od a BMW-t?
Nekem ilyen dzsekim van, használom már vagy 5 éve, és semmi baja.
Pár évig bőrruhát hordtam, Shox-ost, majd Beringet. De eladtam, és lecseréltem őket Spidi cordura nadrágra-dzsekire, és a magas szárú csizmát is rövidebb túracsizmára. Ebben a szerelésben sokkal lazább, kényelmesebb motorozni, mikor megállunk akkor is úgy mozgok, sétálok mint egy utcai ruhában. Hidegben nem hidegebb mint a bőr, melegben nem rosszabb, mint a bőr.
Esőruha minden ruhához kell.
Bőrnadrágban még az volt a kiábrándító, hogy az ülepemnél idővel kinyúlt, és úgy néztem ki benne, mint ha 5 számmal nagyobbat vettem volna. Nem tartotta meg az eredeti bolti méretét.
Cordurát könnyű javítani, ha kiszakadna.

Szóval én a cordurára voksolnék kényelem, praktikum szempontjából.