Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tévedés, hogy nem lehet újonnan kapni karbis motort. Úgy helyes, hogy EU-ban nem a környezetvédelmi normák miatt.
Valami jó kis útvonalad nincs véletlenül a Szlovákoknál?
elfelejtetted hozzátenni,hogy szerinted
Az X11 olyan, mint egy nagy kombináltfogó. Mindenre jó, de semmire sem használható.
a Honda az Xx-nél 99ben már így vezette be az injektort(az is olyan mint a tiéd)

de az X-11 en mégis maradt a kézi állítás pedig ugyanaz a blokk(cbr 1100xx) és az is PGM-FI rendszer..Az sem épp vicces motor!
nem jó az 1000... jó amit állítottál..
az Xx-ek is 1150-1200 a gyári pedig 1137 ccm!
1300 asszem az alap semmit nem tok buzerálni és sehol nem állt le csak ahol én akartam.
Igen, félmegoldás. Nekünk van egy kis szelep a vízkörben, ahogy melegszik a motor, úgy a kis termosztát veszi vissza a gázt 1600-ról alapjáratra. Egyszerű és elegáns megoldás. A Yamaha itt tart. A Kawa és a Suzuki meg .............ott.
Azt túl magasnak tartom, 1000-1100 között állítom mindig.
krisztiánfz6 a gépkönyv (saját is annyira van állitva) 1250-1350-et ajánl,miért jó az 1000-es alap?
ilyen vicces a hayabusa és a zx12r is?!
nem szívatót húzol,hanem te adagolod a gázt hidegen!Nem automata,ennyi.
Ha itthon 1000-re van állítva az alapjárat (mint nekem), akkor 2500m-en már képes leállni hajtűkanyarokban az fz6-os, mikor visszaváltok. Tapasztalat, szóval végtelenségig nem tudja állítgatni magát.
De piszok jó üzemanyagellátó rendszere van, az biztos. vannak vicces motorok, amik injektorosok, és közben kézzel kell ráhúzni a szivatót.
szerintem megérte az a kis pluszt...föleg hogy a hasonlított példányoknál 3 évvel fiatalabb is
csak 7 éves..elszámoltam
tavaly ilyenkor a Fzs 1000rel is megjártuk Szlovéniát,mint most az Xx-el...
Tökéletesen üzemelt a fazer is,pedig akkor már 8 éves volt nulla karbi karbatartással... azon se pucolás sem állítás nem volt az első 40e km-ben...
nem büfögött röfögött ,lehet nem voltunk elég magasan a Mangarton 2700m körül
Ez ám a reklám!
Bizony jó kis gépet adtunk el neked...
Jó példa. Katonai repülés 1936 Azért azt vedd észre, hogy ezek is analóg rendszerek.
Hát ja én is rohadtul rühellem,hogy kitolom a gépet 2-3 hét állás után,gyújtás-gomb és stabilan indul-jár negyed fordulatra.......nem kell kallantyúkat húzogatni/gázzal babrálni....... Sz.r injektor!
Pont repcsiknel emliti a gallad konyv hogy a DB 605 os motor nagy elonye a merlinnel szemben az inyektorrendszere.Zuhanoban nem fagy be az egesz.
Amugy pont a precizebb szabalyozhatosag az elony.pontosan irt terkepnel mindig tudod mikor mennyi.
Fazereken ennyire fos lenne az inyektor es minden turara fel kell pokozni egy komplett rendszert hogy ekkora tiltakozas az eredmenye?
Szal senkinek eszebe ne jusson inyektoros fz ha ki akar menni a szerviz utcajan kivulre egy haromeves geppel?
Szerény véleményem szerint az injektorok bevezetésének egyetlen oka a gyártási költségek csökkentése volt. Sokkalta egyszerűbb szerkezet mint egy karburátor. Csak a precíziós öntést említsem, és az élőmunkát. Persze a környezetvédelmi szabályzókat is említhetném de azok szinte csak a fejlett államokban vannak jelen. De mondom ezek csak szerény téves szavaim. Amúgy az általad említett magas hegyekben harákoló karbis motor ellenérveként csak a repülőgépeket hoznám fel amik mind a mai napig karburátorosak, ha benzines robbanómotor van bennük. Nem véletlen. De ne kezdjünk hitvitát szerintem se. Nem érdemel szót se, mert jó dolog az injektor, de a karbi se szar.
Ott könnyű. Rövid a szezon.
Jobban hangzik.
akkor azt mondom, hogy karbi
Nyugodtan vehetsz 90-et futott motort, mert pik pakk átfordul az órája. Mire el akarod adni megint lesz benne 30, és mindenki boldog
Légszi ne mond a motorra hogy moci mert kiver a víz tőle.