Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mostanában ki bonyolítja le a ringen a nyílt napokat? 24. lesz egy motoros nyíltnap...de ez az összes infú amit a hungaroring.hu nyújtani tud.
Bunkó Suzukis, minek írogatsz ide?
Senser! Én mondanám hogy az én kuplungbovdenem meglesheted csak nekem fz1-em van az meg gondolom egész más :D
Aki megy, azt nem fogom követni és integetni, hogy állj meg, hadd húzogassam meg a kuplungodat :)
Állva, parkolóban nem láttam még errefelé, úton már igen :)

Reális az, hogy a Yamaha szalonban 8300-ért adják az elvileg gyári bovdent?
Nem 18000-ről beszéltetek itt?
Te állandóan otthon ülsz vigyázban,mert csak fazert látni az utakon
Amit trilliókért nem reklámoztak agyon,hogy az a legcsendesebb,az valószínű mind jobb
A többieket kérdezd!
Amúgy jah, ugyanolyat tegyél, mint ami most van. A hosszára is érdemes rákérdezni.
A törésnek benne kell lennie, ami a kar után van igaz? Az idomos változatnál olyant kell tenni, legalábbis nálam most olyan van...
Vagy jó a sima?
Sima
Megtört
Az itthoni árakat nem néztem, külföldről talán ezek a legolcsóbbak: FZ6 kupplungbowden angol e-bay.
Nem gondolom, hogy kevés lennék hozzá, de hangsúlyozom, hogy a többi gépé sokkal könnyebb, és nem csak szerintem.
Hol találhatok olcsó, jól használható bovdent?
Csak halkan merem megkérdezni, hogy nem lehet ilyen tipli szerű izét kapni boltban? Csavarboltba csak fém van? Annyira csak nem lehet speciális, amit csak ehhez az idomhoz gyártanak. Vagy eleve halálra ítélt konstrukciós hiba és nincs értelme marokszámra szétgyilkolni őket? Csak kérdezem
Ha már berágta magát a kötél a köpenybe, vajazhatod is, akkor is kemény lesz.
Én szétszedés előtt egy új bowdenre szavaznék.
(már ha tényleg a kuplung a kemény, Te meg kása vagy )
Sziasztok!
Megolajoztam a kuplung bovdent de nem tapasztaltam változást, továbbra is nagyon kemény. Valószínű bent lesz a bibi, vagy tényleg gyárilag ilyen... Jó lenne már találkozni valahol egy Fazeressel, hogy lecsekkoljam és megnyugodjak, vagy elkezdjek komolyan utánajárni a dolognak.
Szerva Ádám!

Ez már az. Mehet neki nyugodtan.
A vázon átmenő luk van simán ahogy néztem ugy 6 mm lehet a vastagság befele. Hát olyan csavarral azért nem kéne ahoz kel valami alátét is ami nem bassza szét az idomot meg azért egy ilyen imbuszfejű csunyaságot nem szívesen raknék oda. A belső oldallal az a baj hogy nem akarom szétkapni a gépet mert akkor tankot le ahhoz meg semmi lelkierőm nincs :D Nincs valami másfajta patent szerűség ilyen esetekre? Váz alubol van lehet menetet furok bele azt keresek valami csavart meg valamilyen alátétet ha lehet kapni egyáltalán valamit. Hétvégére ki kell találni mert lötyögös idommal nem kéne kimenni ausztriába :D Ötletek még jöhetnek :D
Szevasz!

Ez már az, amit legutóbb rendeltünk? Eladónak mehet a pozitív?

A vázon teljesen átmegy a lyuk? Ha igen, én simán odafogatnám ugyanolyan csavarral, mint amivel lentebb a gomba is van. Vagy olyan csavart is kapsz, aminek le van kerekítve egy félgömbre a feje. A belső oldalra meg egy önzárós anya, aztán szevasz. De ez csak akkor érvényes, ha átmenős a lyuk.
Szerbusztok!

Kellenne egy kis segítség mert elakadtam:)
Képet linkelek.
Annyi a lényeg hogy egy oldalidomot raktam fel igy elöl két imbusz csavar(semmi gond) oldalt meg a váznál van a két furat és azon volt egy műanyag fedél. Nagy nehezen kivettem és ez a pici szar viszont nem fogja oda rendesen az idomot mert ha kicsit jobban megfeszitem már ki is ugrik egy az egybe. Hiába csavargatom meg a betétet egyböl vázba raktam az se jo, ha meg csavarral együtt az se jo. Valahogy ez nem stimmel mert ahogy néztem elvileg ha csavarod be ez fesziti szét a műanyagot és szoítaná oda. De mivel nagyon be kell csavarni egyszer megáll és nem lehet tovább csavarni meg gondolom annyira szétfeszül teljesen hogy nincs is menet ami már fogjon. Erre van valakinek ötlete vagy lehet másik patentot rakni? A régiét azért nem rakom vissza mert ha ki kell szedni akkor az szopás és összekarcolom az idomot azt meg nem szeretném. Váz lukjába gondoltam vágok menetet is de akkor meg milyen csavart rakok bele:D Szóval aki tud valamit mondjon mert szétbasz az ideg lassan :)

Köszönöm
Kifejtenéd, hogy milyen csendesebb normális sisakra gondoltál?
Van fenn fotó több is, és ott az útiterv is. Googlemapos. persze már első nap változott, de hát ilyen az élet. :D Nyertünk egy napot amit aztán elmulattunk. Senj-ig mentünk azonnal, és változtak a kempingek.
Képtár
Lehet már feltetted az útvonaltervet, de el tudnád küldeni megint? Gyönyörű helyeken jártatok
De, mindaddig amíg le nem szakadt a doboz. Valami erősebb, vagy egyszerűbb zárszerkezettel megáldott darab kéne, ahol a zár sem tud eltörni (az lenne a legjobb ha nem is lenne rajta rögzítő zár, csak fülekhez (amit egyszerű pótolni ha törik) kapcsolódna a doboz a konzolon, és csak akkor lenne odazárva fixen a konzolhoz, ha parkoláskor otthagynám valahol a gépet.

Ráakasztós, beakadós megoldás lenne a tuti..
Ne már Dipshit. Egy világ omlik össze bennem.
Te eddig nem aggodalom nélkül dobtad el a motort?
A kecskeméti alu-doboz volt az első ötlet, mert olcsó, és egész pofásan néz ki. Lenne kb 30-40k huf egy pár. Aztán kerestem egy embert aki használ olyat, ő azt mondta hogy nagyon sérülékeny, szerinte jobban megéri a konvoi.ro által készített doboz (kb úgy néz ki mind a gyári BMW aludoboz). Úgyhogy most az a kiszemelt.

Fontos hogy aggodalom nélkül el lehessen dobni a feldobozolt motort, bárhol bármilyen helyzetben.
Ezek szerint nem saját kezűleg gyártod az alu-dobozt? Van már kiszemelt?
Én is terveztem, még nem mondtam le róla, de én mindenképpen magam gyártom le, ha lesz egyszer rá időm...
Alu dobozokat szeretnék. Bár közben most hogy jobban nézegetem a zárat, rájöttem hogy simán javítható.

Úgyhogy most keresni fogok valakit akinek vannak célszerszámai.. mert én nem szoktam barkácsolni

Ha elmegy a két oldaldoboz a topcaset is meghirdetem
Dipshit, látom, lomtalanítasz!