Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azért elsőre elég durvának tűnik 90e km. Még megfontolom.
Mostanában a 30e km a divat. Van egy mocikereskedő, aki olaszból hozza be a mocikat. Annál minden motor órája 30e-re van belőve. :)
Sziasztok Srácok!

Más téma! Hétvégén szeretnék Szlovákiába gurulni ha az idő is úgy engedi! Valakinek egy jó kis túraterve esetleg (google maps is jöhet)
A lényeg hogy jó kanyargós legyen.
Százhalombattáról indulnánk és jó lenne ha 500km-be beleférne.

Köszi előre is a segítséget.
Szerintem tévedsz.
Egyrészt egy 90 ezret futott motornak, ha rendesen megkapta ami jár, semmi baja. Van itt rá néhány példa.

Másrészt tényleg vannak keveset futott járgányok. Bátyám 2003-as GS500-asában azt hiszem 18e körül van. (Abból is vagy 1500-at én tettem bele.) Inkább az a vicces, hogy a hírdetésekben szinte mindben, kortól függetlenül 40 ezer van.
Nekem az a véleményem aki hülye gazda az letudja pusztítani 10ezer km alatt is a gépet aki meg vigyáz rá annak 60-70ezer km után is patyolat a gépe.
Melóhelyen van két Tx 66 kombájn egy idősek az egyikben fele annyi üzemóra van még is le van pusztulva. Motorgenerál volt benne meg szinte minden forgó alkatrész cserélve. A másikban csak az általános dolgok. Pl csapágy ékszíj meg a kopó dolgok. Én mocinál már nem is a km t nézem mert arra azt írnak amit akarnak.Meg arra állítják be amit a gazda akar
90 ezer kilométerrel mi a gond? Itt némelyik 5 éves motorban van annyi.. 10-15 évesben ekkora futás meg már teljesen átlagos.

Ha nekem lenne egyszer egy új motorom, akkor abban biza lenne vagy 160 ezer mire eléri a 10. születésnapját..
a végén nem 2ezert, hanem 20ezret akartam írni
ennél csak a 20 éves xj600 garantáltan 9ezer km-rel a jobb, az eladó meg nem értette mi a vicc, amin nevetek :)
de az tény, hogy patika volt
De tudok mutatni még 1-2 hirdetést, ami elmegy humor kategóriában is.

Egy 10 éves motorban kb 40-50ezer km van használattól függően, ha ettől nagyon eltér, azt vagy nem érdemes megvenni (pl 90ezer km), vagy valami susmus van (2ezer km). Szerintetek nagyot tévedek?
Mint írtam csak a fórumon olvasgatva ezer panasz és kérdés van karbira.
Elromlott ECU-ra lényegesen kevesebb.
Nekem nincs problemem se térképre se ilyen dolgokra.
Én egyetlen dolgot emeltem ki és arra senki nem mondott semmit csak a mellébeszélést meg a haverom apjának a nagynénje fia ismerősét hozta egy tök más gondal.
Miszerint egy alapjában már kicsit régebbi kehesebb karbis gép esetenként az oxigénszegényebb magasabb régióban nehezebben indul veszít az erejéből,puffog durrog mert szerkezetéből adóan nem tud utánamenni és dús lesz a keverék.
Persze egy jó állapotú relatíve erősebb jól beállított gépnél ilyen gond nincs.
És az inyektor a szenzorok révén tud utána menni így ezeknél sem.
KB ennyi.
Nem akarok hitvitát nyitni de az inyektor nem véletlen váltotta fel a motorkerékpároknál sem a karburátort idestova 10 éve.És nem véletlen nincs már karbis gép sehol újonnan.
Bocs hogy belevauuu... Haver most vett SV1000-t. 7000 km-el. Gyakorlatilag ránézésre is új a moci. Ahogy hozza haza, már panaszkodott, hogy rángat 110-140 között. Valami gáz van vele, attól volt így jóárasítva. Ráültem és valóban, 145 alatt szinte használhatatlan. Az ECU-ra kezdtem gyanakodni. Aztán jöttek az infók, amiket fórumon soha nem találsz meg, mert a büszke tulaj le nem fogja írni, hogy szar a verda amit miláért szakítottam. Majd kiderült, az orvoslás is. Gyári hibás a befecskendezési térkép! Át kell írni, kis pénzért, de aztán jobb. A V2 bezzeg húz mint állat! Ott a kraft.. ja hogy csak 4-től 9-ig aztán kimegy a lélek? Szóval ne imádd annyira az injektort. Az analóg sokkal jobb nála. És befecskendező szelep, pillangó tengely, meg magasnyomású pumpa azon is van ami behalhat, és be is pusztul.
Azt se írja le senki, hogy az Aprilia 8~9-et fogyaszt, csak ha panaszkodni kezdesz rá. Azt is úgy: "soha nem érdekelt mit iszik" aztán megjelenik a hirdetésben: "csak tankolni kell....". Elromlik a BMW benzinszintmérője? Ugyan már azt még gariba kicserélték... megesik. Kiesik a hajtókar csavar? Маленькая проблема! És az emberek elhiszik hogy ez így természetes! Hogy egy motornak a 30 sok, a 28 meg épp elég.
meg túraplexi és zselés ülés
Az a túraplussz oda már kell 42 literes doboz és biztosítás.
Elmenni budapestről az üvegtigrishez már abszolút..
Ha beöltözöl és elmész a mekdöncibe az már túra nem?
Ha minden évben csak egyszer ment el túrázni.. akkor se jöhet ki ez az eredmény
Átfutottam a hirdetéseket. 2003-as fazer 11e km-rel. "Csak túrázásra használt."
Elbírja az a motor a 35-öt is
Akkor majd visszatekerem 40-re...
Előbb legyen benne 40k kilométer... mer' az az elvárás
Az enyém hogy tetszene? Egyszer-kétszer eszembe jutott az eladás mostanában, de nem visz rá a lélek...
Köszi!
Ezen a kereten felül még el van különítve ezekre egy "kisebb" összeg. És még van külön mocisruhára is.
Szerintem ez a 650-700 a reális ára egy jó állapotban lévő fazernek, amiben kb 40ezer km van. Talán a hirdetésekben lévő árakba bele van számolva az alkudozás.
Nem sürgős megvennem a legelső motort, amit megtekintetek, de már elkezdem nézegetni a hirdetéseket, és lassan személyesen is megkukkantok egyet-kettőt. Ha pedig csak 2 hónap múlva veszek, az sem a világ vége, de legyen jó állapotban.
Értem.

Azért ha teheted jól nézd meg a motorokat, ha tudsz vigyél magaddal valakit aki ért hozzá. Én is nagyon sokat nézegettem a motorokat mire az enyémre rátalátam. Nagyon sok szétzúzott bontószökevény van a hírdetések között. Először én is így indultam, hogy max 800 ból veszek motort. Aztán inkább megvettem egy bombabiztos mocit Btibitől kicsit drágábban de pöpec állapotban. Azért még a kopó alaktrészeket kalkuláld bele (fékeke, lánc, gumik, olaj, szűrők).

Sok sikert a vásárláshoz!
A 2002-03 fzs600 fazer tetszett meg, ezeket néztem. Valami olyanra gondoltam, hogy névre írással legyen meg 700 körül.
Szia!

Mekkora és milyen évjáratú gépet keresel? Mennyi pénzed lenne rá?

Elég, ha egyszer szarik be. Lehetőleg a legrosszabb szituban
Ha szeptember második felében tervezitek Szlovéniát, akkor lehet engem is érdekelne. Esetleg több napos túra lenne ?