Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nehogy azt hidd hogy a bringa olcsó :)))
Idén csak 200ezer ft t költöttem rá és eddig mentem 2200-2500km t ;)
Nem spórolósan.Ez egy sima edzés nap amatőr kupa előtt.
https://picasaweb.google.com/1...
Úthengerrel meg egész kellemes.
Amúgy ahogy néztem a modellpaletta nagyon specializált lett.
Olyan gépek amikkel mindent lehet sajnos nincs.
Vagyis egy........................dcati 1200-as multistrada.
Bár a tigerek sem rosszak.Az 1050-esek.
De én elvagyok a sajátommal túraügyben 17-es keréktől függetlenül.
Csak kell egy gél-es ülés.
Csak 19-es az első kereke, az még nem az igazi. A Divivel se az volt a legnagyobb bajom hogy ledaráltam az alját, vagy hogy nagy volt a tömeg, hanem a 17-es első kerék. Egyszerűen képtelenség volt vele stabilan menni szétszabdalt földúton, mert elvitte a gödör magával a kormányt. 21-es kerékkel ilyen gond jóval kevesebbszer van.
Krisztian, neked egy ezres versys valo.
Phasernek egy GSA
Dipshitnek pedig egy tiger xc (800-as)
Peti85nek egy supertenere
Hasonlókat én is nézegettem, de sajnos a mai motorok erősen a sportosság irányába haladnak. Nem annyira pakolható, praktikus kirándulni, mint az FZ6-os. Ha lecserélném, akkor valószínű 1,2-es banditot vennék.
Bontókat kérdezted?
kössz a linket,de használt jobban érdekelne..ettől olcsóbban!
nagy fazer?
FZ6 után, ezres kategóriában milyen ehhez hasonló (stílusú) gépek vannak? Gyorsak, fürgék, jó velük túrázni, nem túl szélesek mégis jól pakolhatók, sportos külsejük van, amolyan all-purpose gépek érdekelnek. Amiket néztem a jövőre való tekintettel igencsak megoszlottak. A sportosabb gépeken nem áll jól a doboz, a nagy túragépek pedig túl szélesek mindennapi városi használatra, a hosszú villások pedig nem a kedvenceim. Tudjátok, olyat keresek, mint a Fazer; szinte mindenki azt mondja rá, hogy jó gép, egységes a vélemény róla.
Sziasztok!
Fz1-es első lámpát keresek..tudna valaki segíteni?Esetleg ötlet,telefonszám..
Ígyis leér a lábam.Spiccen.És nem túrásan lenn van a lábtartó. De eldöntöttem...............frász lohol.Inkább csak kocogok és nézem a tájat.

Meg 5,1 a fogyim.
Amikor már sokadik napja ülsz tizenórákat a nyeregben, minden sokkal magától érthetőbbé válik.. legalábbis én ezt vettem észre. Nő a tempó és a dőlésszög is. Meg hát ugye fejben dől el.
Ez jó út.
Hmmmm................valszeg nem vagyok túl pro mert azon amin én mentem 100 fölött az életbe nem megyek.De még 90 közelében sem.
Visszafordítósba nyilván nem megyünk sokat 100 fölött. Könnyed, egyik oldalról másikra borítós 2-3-4 fokozatokat erősen kihasználós

Amúgy meg azért vettem erős motort hogy kihasználjam a benne rejlő erőt. A váltó meg azért van, hogy ez érvényesüljön is. Szeretem leforgatni 7-8ezerig a motort, valahol ott van a max teljesítménye (9 körül jön a piros tartomány). Éppen ezért is lesz nehéz döntés a csere.. egyhengeres enduróra.

Most ajánlottak érte egy Dominatort.. garanciával...és hezitálok
Hát én nem nézegetem a fogyasztást vagy motorozok vagy nem. Átlag turatempó az 120-160 igy olyan 6-6,5 a fogyasztás. De ha jön valaki akivel lehet tempozni akkor 100 km az fél tank benya
Mindenkinek megvan a maga stílusa én lendületesen motorozom inkább és nem leszek városnéző csak a környező országokba megyek lassabban ahol még nem jártam és kiváncsi vagyok a tájra, de itthon má sokmindent láttam .
Ha nem tudod normálisan kezelni a motort, miért nem mész el egy kezdő tanfolyamra?
Visszafordítós-kanyargós vagy az a nagyívű csiki-csuki?
110-zel mentünk. Kanyargóson meg sokkal többel.. mert ott a BMW-ssel fogócskáztunk.

Meglátom a faluvége táblát teszem vissza 3-ba.. és húzom a gázt
Ha legközelebb a DR-Z-kel poroszkálsz 90-nek, akkor válts fel legalább 3. sebesség fokozatban. Bár így nem fogod a teljes fordulatszám tartományt kihasználni, de megspórolsz 100km-enként legalább 3 litert.
Te nem tudod milyen dühítő minden tankolásnál nagyjából kétszer annyiért tankolni mint a többieknek. Főleg amikor a végén kiszámoltam mennyivel több pénzt szórtam el mint a DRZ-s különítmény. 3,5-4 literekkel jártak néha még kevesebbel. Én meg 5,5-7 között .. mondjuk csak olyan 18-20szor kellett tankolni

Pedig a kanyargós szakaszokat leszámítva kb azonos volt a tempó. (mondjuk én nem vagyok szívbajos, ha nem sietünk sehová akkor is kihasználom teljes fordulatszám tartományt )
Egy hosszabb túrán az a plusz egy liter többletfogyasztás már 40-100 liter többletköltséget jelent, van, akinek nem mindegy. Nekem sem.
Tettem fel két képet, a hétvégi túra előtt készítettem a motorról, sajna csak telefonnal. Egyébként nagyon jól vizsgázott a négy nap alatt (kb. 800km, sok csomag, két személy, rossz utakon is), meg kell hogy mondjam, gondolkozóba is estem kicsit...
Mióta megvan a Leo dob, nem sokszor jártam 10 ezres fordulat felett. Ott már félelmetes hangja van.