Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hey!

Szar az első felfüggesztésem, valami nagyon nincs rendbe vele.
Az egyik szerelő egész augusztusban elfoglalt, a másiknak ma volt motoros balesete, mielőtt találkoznunk kellett volna; Yamaha szerviz drága, a másik pedig 60km-re lakik... így kifújt minden ismerős, de azért érdekel a probléma súlyossága.

Könnyen összenyomódik, mikor (elég furcsán) visszaugrik koppan, fékezésnél, kanyarodásnál, akármit csinálok, érzem, hogy baj van vele... mire problémára lehet ilyenkor számítani, mi a forrása?
Egyszer volt itt szó a teflonházas bovdenekről. Az fzs 600-on is az van, vagy csak az fz6-osokon? A szervízköny ír kenést, ha jól rémlik.
Az egész jó akkor. Inkább igázásra lenne és túrázásra használva, csak korlátozottak az anyagi források. Tudsz esetleg jó árban most eladót?
Ezek mind láncosak, de ha megnézel egy fényképet, akkor egyértelművé válik. Az XJ600 is láncos. Az FZS erősebb, vízhűtésű, meg úgy általában egy fokkal modernebb.
Ha jól van beállítva a motor és nem húzod neki, mint a majom, 4 literrel el lehet járni. Legutóbbi túrámon két személlyel telepakolva 4,03 liter lett...
Igen, főleg az ára miatt kacsintgattam inkább a 400-asok felé. A hajtási módnál pedig arra gondoltam, hogy láncos vagy kardános meghajtású? Előtte az xj 600-kat nézegettem abból is a diversiont. Fogyasztás hogy alakul a 600 fazernél?
Köszi a jó tanácsokat, remélem a jövőben is fordulhatok hozzád. :)
Szia!

Szerintem ne akarj 400-ast venni. Minimálisan olcsóbbak csak a 600-asoknál, viszont hamar rá fogsz jönni, hogy jó lenne az a másfélszer(!) akkora lökettérfogat. Vesd össze a névleges 53 és 95 lóerőt... Úgyis mindkettőhöz nagyjogsi kell, szóval ez gondolom, nem szempont.
Lényegi különbség a 600-hoz képest a hengerfej, furat/löket, karbi és az ebből adódó menettulajdonságok. Vannak viszont további idegesítő dolgok: pl. nincs hátsó kapaszkodó, és még a segédváz is más, szóval fúrás/hegesztés nélkül nem is tudsz rá szerelni. Biztosan sok alkatrész megegyezik, de úgyis az fog tönkremenni, ami nem. Annak viszont kemény zsebbenyúlás a vége.

Magától a 600-astól nem kell félni kezdő motorként sem, olyan, mint egy kezesbárány. Ezek lánchajtásos motorok, de hát nem néztél róla képet? :D
Alapvetően a vételkor olyan dolgokat nézel meg, mint amit más motoron is megnéznél (sérülések, gyányolások, motorhang, menetteljesítmény, kuplung, fék, elektronika stb). A kopóalkatrészek állapota alkudozási alap lehet. A motor és a karbisor közötti szívócsonkok szoktak kirepedezni, de kívülről csalóka a dolog, nem biztos, hogy belülről is kirepedt (de ha falsot szív, azt úgyis észreveszed). Az FZ6-ra mondják, hogy a kormánycsapágy nem bírja, amit az itteni FZ6 tulajok megerősítenek. Az FZS-ről már nem szól ennyire egyértelműen, az enyémben a gyári kormánycsapágy van, 65e km után sincs semmi kínja. Mindenesetre kormánylógást megnézni.

Egy szó mint száz, vegyél inkább 600-ast. Bár, ha az ára miatt nézed inkább a 400-ast a 600 helyett, akkor gondold át még egyszer az egész motor-projektet, mert a kettő közötti árkülönbségnél sokkal többe kerül a motorozás akár egy évre vetítve is...
Sziasztok!
Kezdő motornak szeretnék egy 400-as fazert. Mik a tapasztalatok ezzel a típussal kapcsolatban? Ez lánc vagy kardán hajtásos? Mire érdemes vételkor odafigyelni,típushibák stb.? Ha valamit kihagytam volna csak nyugodtan, ne fogjátok vissza magatokat.
Üdv!
Hallod, Te betegen ne motorozgass egyedül. Még nem vagy 100%-os. Néhány napja még lázad volt vaze.
másik fajtát még nem szedtem szét abba nem tudok segíteni
Ebben nincs csavar sajna...
vagy 8db csavar
Sajna nem ez a tipus fz6n kerek...
De te legalább megtudod mondani (ahhogy látom) mi fogta az elejet a hatahoz?:)
4e km körül van az órában, ki lett próbálva,jól működik

ezt a plexit kéne kicserélni benne
Érdekel!
mi a hibálya?
nekem is van egy donor ha érdekel
Rendben köszi az infokat.
Szerintem csavar és gumitömítés.A japok ezt használják.
Az enyem kuka lessz az tuti de amit venni akarok azt kulturaltan lenne jo szetszedni.Gondoltam ra hogy az enyem megmutatja mijen uton lenne jo indulni...
Csak S2-t szedtem szét..................de nem láttam ragasztást.
Ha kuka a burkolat szét lehet finoman gyalázni.

De én megpróbálnám a ragasztásnál szétvenni nagyon finoman.
Az enyem mivel javitott össze van ragasztva a masik bontatlan de azt hallottam a gyari burkolat is ragasztott...van infod rola hogy a muanyag burkolat hogy jön kétfelé mert azt nem látni hogy csavar fogná.?
Köszi!
Ha az egyiknek a burkolata a másiknak a bele jó simán át lehet rakni.Egy marék csavar tartja.
Sziasztok!

Van egy yamaha fazerem a müszerfal plexije repedt a burkolat javított,
tudnék venni hibás müszerfalat de sajna nemtudom szetlehet -e szedni és átrakni a belsejét.
Valaki csinált már ilyet van ra ötlet?
A valaszokat előre is köszönöm.
Sziasztok!
Nem tud valaki segíteni, Yamaha FZ6-n első lámpát vennék.
Akár csere is egy két gyári cuccra amim még van......
Ezt nem az autóvezetés hanem a tahóképzés keretén belül oktatják.

A minap a teljesen üres 600 négyzetméteres teherautós rakodóhelyünkön az ipse 5 percig gépészkedve simán olyat koccolt a 4 méter x 25 méteres tehát nem kicsi áruházfalon hogy benn aszitték bejött a kocsival.