Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

valaki ma egy rövidkét gurulni
én tudom miről beszélsz.
pr2-ből elkoptattam 2 szettet és tényleg nagyon jó gumi.
Csúszik? Döntve? Biztonságosan? Teljesen lapon? Miapicsa?
Szó ne essék róla, beleszerettem a gumiba, egy percig sem akartam fikázni.
A körforgalmat nem lehet figyelembe venni egy gumi minősitésénél. Annyira simára kihengerlik a kerekek,hogy szerintem idővel "mikroszkópikus" szinten is sokkal simább mint az átlag aszfalt!
Nemmondod, már indulok is.
beszartok, Kakucson lehet fizetni Szép kártyával
Ha a Hungaroringen is lehetne nah az lenne a tutiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Lesz még para, hidd el

A PR2 mókás gumi, mert nagyon jó vele motorozni.. de hajlamos szépen, és nagyon jól kontrollálhatóan csúszni döntve. Ez rutintalanul megijeszthet.. pedig nagyon biztonságosan csinálja, és marha élvezetesen jár olyankor a hátulja. Bár ehhez azért az is kell hogy teljesen ledöntve kapja a terhelést..
Egyszerű!
Például állsz valaki mögött, aki hamarabb kikapja a csapot, mint kellene, és ami még folyik belőle, mellémegy s te figyelmetlenségből belemész. Ezzel szemben, amit a rongyomra öntöttem, nagyon minimális volt. Mennyiség!

Nekem mondták, hogy kérhetek 50% kezdvezményt vagy kapom ezt a réteget, én ezt kértem. Lehet kár volt...

A körfogó a városban volt, csupa beton minden (a környezetében is), nem olyan koszos, mint egy városon kívüli.
Végülis mindegy, hogy min csúsztam meg, örülök, ha valóban lemaszatolódott a formaelválasztó...
Ha elpárolog, akkor hogy futsz benzinre a benzinkúton?
előbb írtad le, hogy elpárolog. akkor hogy futsz bele
megeszem a kalapom ha abban a körforgalomban neked a formaleválasztótól csúszott meg a gumid,,

még az fz6 ra raktam egy pár új dunlop d208 as gumit, és egyből mentem vele az euro ringre, meg se moccant a gumi a kanyarban
bár én a boltban nem kértem hozzá formaleválasztót hülyeséget
Végül e megoldás mellett döntöttem. Gyors, ingyenes és semmi extra nem kellett hozzá.
A benzin gyorsan párolog, kb. 10 másodpercig lehetett a gumin, utána töröltem szárazra.

Igen, Dipshit, PR2-m van!

A legnépszerűbb ilyen témájú videó, amikor a GSXR 1000-et kihozza a srác a szalonból és gázhúzásnál el is dobja,... tehát érzékeny. Annyit meg az oldalán nem megyek, hogy "biztonságosan" és egyformán lekopjon, ez volt a legegyszerűbb módszer. Nem sokára megyek vissza Erdélybe, csak most motorral, nem szeretnék meglepetéseket, ott vannak kanyarok bőven.

(Egyébként benzinkúton sokkal többet futunk bele benzinbe szerintem.)

Köszönöm a tippet!
Akkor ezért tűnt el a fél lábtartóm? Asszem múltkor mikor dzsuváztam az olajsarat a sztenderről kicsi ment rá. De le is takarítottam egyből és mégis hiányzik egy másfél csík a gumiból.
Nem beleáztatni kell a gumit, hanem egy benedvesített ronggyal áttörölni. Gyakorlatilag egyből elpárolog a felületről, kizárt, hogy degradálni kezdje a gumit.

De mindenki abban hisz, amiben akar és úgy járatja be a gumiját, ahogy akarja.
Már tudod. Köszi szépen még egyszer!
Azért nem csúszik az annyira. A gumigyártók sem teljesen hülyék.
pont a körforgalom elég kritikus, ahova az autósok minden szart felhordanak,
szerintem 90% hogy nem a gumi miatt csúsztál meg...
benzint,féktisztítót,,, én biztos hanyagolnám, nem gumibarát "vegyszerek"
Én voltam szerintem. Nekem bevált. De ha megcsinálod magadnak, Te magad is látni fogod, hogy mattul és lágyul fel a felső réteg, ahogy megkapja a "kezelést".

Egyébként se értettem, hogy miért hiszi bárki, hogy a bűvös szám a 100 km a bejáratásra, amikor elmehetsz úgy 1000-et is, hogy a két szélén fenn marad a formaleválasztó nyomokban...
Szerintem hatásosabb és egyszerűbb kimenni egy forgalommentes egyenes útra, és ott balra-jobbra borogatni, fokozatosan.. egészen addig amíg el nem tűnik a csík, no meg a formaelválasztó

PR2?
Sziasztok!

Valaki mondta régebben, hogy egy kis benzines ronggyal elég megtörölni az új gumit, hogy lejöjjön róla a csúszós réteg. A minap a körforgalomban olyan mélyen jártam, mint még soha (amúg csak kicsit nagyobb tempóban vettem be, mint azelőtt) és éreztem, hogy csúszik, vissza kellett engedjem. Mivel aránylag ritkán van lehetőségem dönteni a motort, kellhet egy év is, mire az lekopik magától.
Pontosan nem tudom, hogy ki tanácsolta ezt, de helytálló volt?

Köszönöm!
Nagyon szépen köszönöm!
Recommended oil
Quantity (each front fork leg)
Level (from the top of the inner
tube, with the inner tube fully
compressed, and without the
fork spring)
Suspension oil “01” or equivalent
0.467 L (0.41 lmp qt, 0.49 US qt)
134 mm (5.28 in)


Pedig ott mindig az utolsó fingott, nem?

Na de tényleg parkolnom kell valahol, úgy éjfélig