Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Istenigazából egy 800-as tigrincs untig elég utcai verzióban ha innen nézem.
Bár szégyen de nem ért le a lábam.

Ha onnan nézem hogy ha vennék is olyat akkor úgy használnám ahogy te.Oda meg bazira sajnálnék egy 2,5 millás gépet,még egy 800-ezrest is.

Így ha arra támad kedvem hogy keleten kalandozok nekem tuti befutó egy 885-ös T400-as rettenet a 90-es évekből.

Már kinéztem.1600 és 2600 euro közt már van pofára fain darabok.

Ptakmedren darabolt fémet csinálni ez is jó.
Akárcsak a BMW-esek az adventure parkban...
http://youtu.be/npHS7mal57Q ügyeskedés[/L]
Amint megtehetem hogy sznob legyek, veszek egy RT-t, aláheftelek erősebb futóművet (bár a hatvannéhány kilómhoz lehet hogy nem is kell), és csapatom neki terepen. Igazából szerintem csak annyival alkalmatlanabb terepre, amennyi a 17-es első kerékből adódik.

Amúgy meg KTM 690 Adv.. 2,5 milla plusz az extrák. Drága bokorugró.. azzal már színházba is lehet járni, ha tiszta.
Az átlag vásárló a méret alapján dönt.................És a kinézet.
Láttál kemény terepen Q7 és társait?
Aaaaaa a legtöbbet pázamuff alatt látod csótányapszemcsi és mobilteló közt.
Mért?
Mert biztonságosnak néz ki az óriáspuffancs testével.
Pont ez a GSA vonzereje.Úgy néz ki mintha keresztben lenyelné az amazonast egy kis tűzföldi menettel meg leöblítené.
Van egy halom előnye is.
De ez a legtöbb sima túramotorban megvan.
Kényelmes üléspóz,irgalmatlan sok doboz és pakolási lehetőség,gyakorlatilag tökmindegy milyen fokozatban húz mint a barom alapjáraton,tiszteletet parancsoló kiállás.
Van pár sznob társulat ahol bokorugróval kinéznének.
És hát az emberek nagyon sok sztereotípiával vannak tele.
A BMW márketingesei 20 éve vért izzadva teremtik a mítoszt ami belemegy a fejekbe.

Mint az én gyöszöm..................mindenki azzal jön hogy hú jól néz ki de nincs szervíz és drága az alkatrész.
.
"BMW GSA failure" 3,5 millió google találat
Félreértettél. Nem a BMW-k megbízhatatlanságát kérdőjeleztem meg, hanem a logikádat.
Te sem, és az újságírók sem vezették több 10e km-en keresztül ezeket a motorokat. Te mégis beszámolsz a meghibásodásokról, ők viszont 'honnan tudnák?' Hát onnan ahonnan te.
A 990-es KTM-ről és az Új ST1200-ről az hírlik hogy könnyedén lehet velük terepen motorozni, nagy tömegük ellenére is.

Amúgy meg elég nehezen megindokolható, minek vesz valaki ekkora motort, ennyi pénzért ahhoz hogy terep túrázzon vele.
(arról most ne beszéljünk én hogyan használom a Divit.. )
Én csak két jó barátomon keresztül ismerem a BMW-t.. vagyis a GSA-t. Ők ketten együtt kb 100 000 kilométer tapasztalatát tudták felém tolmácsolni.. Nekik meg még van egy rakás béemvéző ismerősük.

De ha nem hiszed, járj utána
szerintem hülyeséget csinálsz ha veszel rá dobot...
egyhengeres,injektoros kimondottan érzékeny erre
Onnan, hogy állandóan motoros körökben forog és sokkal több információ jut el hozzá, mint egy átlag motoroshoz.
Máshonnan nézve a dolgot, te egészen pontosan hány tízezer kilométert motoroztál BMW-n, hogy ilyen pontosan tudod a problémákat?
Nem vagyok tapasztalt a terepen való motorozásban, de lehet egyáltalán akármelyik hasonló méretű illetve tömegű gép igazán használható terepen? Értem ezt úgy, hogy nem egy dakar-versenyző ül a nyeregben, hanem egy "átlagos" júzer... Bár, egy átlagos júzer meg nem megy terepre, hacsak nem pont azért, hogy tapasztalatot szerezzen...
Nem kompromisszummentes túraenduró.. mint ahogy próbálják reklámozni. Annak aki nem akarja terepre vinni igazából mindegy is.
Azokról lényegesen kevesebb rémtörténetet hallani. Elvileg jobbak.

Mondjuk engem maximum egy R65GS tudna borzongatni..
Hanem? (ha már elhúztad a mézesmadzagot)
Egy újságíró honnan tudná..? Vezet pár száz, esetleg ezer kilométert egy kvázi vadonatúj motort. Szinte esélytelen hogy azokon a tesztmotorokon bármi hiba is kijöjjön, ahhoz kell 1-2 tízezer kilométer.

A tulajok meg nem újságolják hogy mi a helyzet.. De azért az vicces hogy egy olajcserénél komolyabb szervizre heteket kell várni egy BMW-snek..

Ha működik a GS/GSA akkor tényleg ő a top.. mert rengeteg erőssége van, néhány bosszantó gyengeséggel persze, mert közel sem hibátlan motor..és itt most nem a meghibásodásokra gondolok.
Mindig szánalmasnak tartottam, hogy valaki csak azért mert sokat fizetett valamiért nem meri bevallani, hogy az nem is olyan jó.
Ettől függetlenül nem is a tulajdonosoktól várnám, hanem mondjuk az újságíróktól. Olvastam már egy pár összehasonlító tesztet és nem emlékszem, hogy szóltak volna a sok meghíbásodásról a gs kapcsán. Mindig csak a kategória non-plus ultrája, amit le kell győzni. Jó persze, nincsenek illúzióim az újságírókkal kapcsolatban sem.
Az 1150-esek megbízhatónak számítanak?
Szerinted ki meri bevallani hogy 4-5-6 milláért egy terepen közepesen esetlen, sokszor elromló, hétköznapi szerszámokkal, 2-3, de inkább végtelen mennyiségű rendelkezésre álló számítógép nélkül szerelhetetlen valamit vett. Ugyan így nem lehet olvasni arról, hogy egy némelyik nagyon drága sisak se olyan jó..mint a marketingje
Megy valaki a hétfői Superbike-os Pannoniaringre?
Azért érdekes, hogy ezeket annyira nem emlegetik egyik tesztnél sem, mindig csak a legendás GS-ekről esik szó...
Dehogynem. Lehet venni 2006 előttit, feltéve ha az egy 1150 GS. Az első pár évjárat a GS1200-ből a határ fos szélét súrolja..már ami a megbízhatóságot illeti.

Garanciális motort 4szer trélerezni külföldi túrán az milyen? 2006-os GSA...
Persze übergyengusz hattonnás kanapérobesz busznyi tejfölöspohár elejével meg igen?
Megvagytok áldva ezekkel a buzi boxer gs-ekkel! Ingyen se kéne! (meg le se ér a lábam róla)