Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

2012 10 heti. Vadonat új.
a 4. kép lemaradt
Vannak repedések a mintaárokban......................ez új?
Ennyire lehet kanyargászni a Divivel..
Tetszik a 950/990 Adv is, de praktikus okokból 170 kiló alatt kéne maradni. A hatvanpár kilómmal nem egyszerű akkora dögöket emelgetni, erre a Divivel már rájöttem.
Egy motorban a 990 smt lenne a nyerő vagy az xc 800-as tiger................talán bár az inkább aszfaltos de legalább gyors és korrekt fék/futómű.

De kiad az ára 3 régi lomot egyenként az fix.
Safari tankos DRZ!
Legalabb 2 db motor kell, akkor mar csak utana egy harmadikra fog vagyni.
Neked meg esetleg egy 950-es Adventure lenne jo az olcsobb mint a 690-es! Az LC4-ek elegge megbizhatatlanok, bar alapbol nagytankos, remek futomuvel rendelkeznek, amde inkabb burkolatlan utra valok, mint burkoltra.
Erősen morfondírozok egy endurón.. mert azt megállni nem tudom, hogy ne menjek le burkolatlan útra.

Martona (egyik útitársam..a kék DRZ-vel, az Afrika matrica nem viccből van a tankján..)) szerint egy KTM 690 Adventure lenne a nekem való motor.. és nem mond hülyeséget. Csak az a bibi hogy egyelőre meghaladja az anyagi lehetőségeim.. De egy LC4 Adventure még esetleg játszhat is.. szoktak lenni belőle alacsonyabb árkategóriában is.

Viszont, most meg lett csinálva a Divi első futóműve, már csak akkor ért le az idom kanyarban amikor a lábtartó is. Szóval most szeretem, lehet dobálni a kanyarokban.

Az tuti hogy 1 motorban minden kívánságom nem fog teljesülni.. Úgyhogy majd döntenem kell melyik ujjamba harapjak..
Várjuk a részletes beszámolót!

Jobbulást!
Csak nehogy ezután valami iszonyatöreg egyhengeres terepszörnyet vegyél helyette.
És ha nincs a kezedbe számla, hogy reklamálsz, amikor mégse azt kaptad, amit kértél?

Az a baj, hogy mindneki úgy gondolkodik, hogy miért pont én? Amikor a másik ezer, millió, akármennyi nem. És ezért fog az egész emberiség a süllyedőbe veszni, mert senkise lesz az, aki igen én.
jahogy iiiigy. Teljesen jogos amit mondasz. S azt eszrevetted mar, hogy a szamlas ar ugyanannyi mint a szamla nelkuli?
Na akkor, amit mondani akartam:
Minden elismerésem, ha pl. te magánemberként nekiállsz felújítani a házadat a tiszta, adózott jövedelemből származó pénzedből és annak ellenére, hogy minden kivitelező kérdés nélkül ajánlja fel a lehetőséget te ragaszkodsz hozzá, hogy mindenről áfás számlát kapj. (és boldogan fizeted ki azt a plusz mondjuk 2milliót, tudva, hogy jó helyre kerül)
igazat szolsz! De maganemberkent (ceg nelkul) mit ruhazol be? A munkabered utan a munkaltatod befizetett minden jarulekot! Minimalberbol nem tudsz 10 millios beruhazasban gondolkodni se. Ha valami nem stimmel (fekete bevetel), elobb-utobb kiszurja a NAV (tudom, mert hallottam eleg tortenetet).
Úgy hogy elméláztam, és egy bakhátról a murvás úton lecsúszott a hátsó kerék.. ekkor a motor megindult balra (fenék jobbra..), ezt még megfogtam (nem akartam lezúgni a domboldalon) majd jött a risza, és a végén elestem jobb oldalra.

az volt a baj hogy alacsony fordulaton mentem (előtte soha, csak itt elbambultam) olyan 40-es tempóval, és nem tudtam gázadással korrigálni. Mert ugye terepen laza talajon mindegy mi történik, húzni kell a gázt, az stabilizál. Balfasz voltam.. ennyi
és hogy estél el?
Ki fizetett nekem magánemberként (de akár megrendelő cégként is) bármilyen áfát?
Ez csak egy köztes cégre igaz, ami mondjuk megkapja a bruttó árat a megrenelőtől és tovább is adja mondjuk a kivitelezőnek. Rajta meg csak 'átfolyik'.
A jobb lábfejemen volt a Divi miközben csúsztunk. 3 mázsa azért tud nyomni Utána fájt, majd pár órával később alig tudtam járni rajta.. Bicegtem, meg ugrálgattam egy lábon a nap hátralevő részében. Be van dagadva a lábfejem most is.

A csúszásból adódó sérülések a Divin

Jobb első index leszakadt
Hasidom leszakadtz a motorról, fényezése lenullázódott, a felfogató csavaroknál meg szétszakadt (nem vészes!) Viszont megvédte a blokkot
Jobb oldali doboz zárja eltört.
Fejidom konzol eltört
Fejidomon lett egy horzsolás (nem vészes), és egy kis repedés az egyik csavarnál (piha..)

ezen kívül kb 9-szer dőltem el álló helyzetben terepen a Divivel.. azt bírta, nyomok nélkül.

a többiek szerint kellett nekem ez az esés.. mert néhol inkább vak ló voltam előtte mint szimplán bátor. Első esésem ami fáj is.. így több mint 70 ezer kilométer alatt.. talán észhez térít

Egyéb
A két tükör teljesen szétrázódott..( a terepszakaszoknak hála) vagy fixre megragasztom, vagy csere
A kilométerspirálom eltört még a túra első 400 kilométerén..

KB ennyi

Kép meg videó (nem onboard) lesz majd.. egyelőre a 3. napnál járok a képek macerálásával. Két 8 gigás kártya megtelt.. pedig csak egy kis Canon fényképező volt nálam..szóval kell még egy kis idő
Azigen! nemsemmi elmeny lehetett! Fotokat! fotosorozatot!
mennyire utotted meg magad? Minden okes egyebkent? Div serulesei?
Ha fekete penzbol csinalod a beruhazast akkor fogadd reszemrol elismeresem! Ha tiszta penzbol csinalod a beruhazast, akkor csak azt felejted el, valaki mar kifizette neked az AFA-t!
Ez nem kellene, hogy problema legyen, jahogy egyszerubb elcsalni? keremszepen, abszurdisztanban mindent lehet.
Tegnap hazaértünk.

5100 km lett összesen.
Mivel csak E jelű főúton találkoztunk rendőrrel, és ott meg összesen ha 1000 kilométert mentünk (lehet hogy sokat is mondok), így büntetések nélkül megúsztuk a kalandot.

Az utak mindenütt jók voltak (értsd: nem kátyútenger), aki nem akar szándékosan lemenni földutakra, az akármilyen motorral kényelmesen abszolválhatja Romániát, Moldovát, Ukrajnát, beleértve a Krímet is.

Utolsó előtti napon a Cserna-Völgyében elméláztam a murváson, és összetörtem a Divit.. de hazamotoroztam vele. Én meg sántítok..

Jó volt nagyon.
Moldova barátságos ország, és egész szép is
Krím egy mini szovjetunió..végtelennek tűnő fátlan síkságok, nagy hegyek és sziklák, tengerpart, fátlan végeláthatatlan dombságok.. szántók legelők gyümölcsösök.. van minden, ráadásul egész közel egymáshoz. Épített kulturális látnivalóból kevés van, de barangolásra ideális hely.
Arabat földnyelv nem olyan rossz mint ahogy sokan mondják. Ha a Divi nem esett szét rajta, más se fog. Lehet rajta stabil 60-70-et menni... voltak szakaszok ahol a 110 is megvolt (homok út), bár a többiek szerint őrült vagyok..
Duna-Delta és a környéke is pompás.. útminőség pazar. A deltában motorcsónakkal csatangoltunk 1 napot.. de 2 hetet is lazán el lehetett volna ott tölteni.

Majd lesz rendes beszámóló, meg minden.. idővel
Nem ilyen egyszerű ez az afás dolog.
Személy szerint én nem kifejezetten szeretem az ilyet mert a NAV nagyon csukja be a kiskapukat.Könnyű belefutni egy 100-300e forintos birságba.Egy bocicsokni nem nyerek ennyit.

De még félmillás tételen sem.
Aztán ott van az hogy ami számlásan jön be (most már ha csak nem józsi gazda a beszállító) annak utánamennek keményen hogy úgy is menjen ki.
Jópáran csuknak befelé emiatt.Papíron a fülükön jön ki az áru ami el van adva.
Nem fogyasztóként van a gond az igaz.

A másik fele hogy a fogyasztó a nem kérek számla ürügyén jobbára nem 27 hanem 40%-engedményeket szeretne kicsikarni.

Namajd azt a véreres..............
Én hősöm! Köszönöm, hogy életben tartod a gazdaságot a Tescoban vásárolt csokid áfá-jával.

Persze teljesen igazad van. Rendesen kellene fizetni a közterheket és akkor talán kevesebb lenne. Máshol biztosan...

Viszont majd ha csinálsz valami nagyobb beruházást, mondjuk egy 10 milliós felújítást és akkor is ragaszkodni fogsz hozzá, hogy neked mindenről áfás számla kell, akkor tényleg minden elismerésem.
ferpeti
hétvégén megnézzük hnjúscsát?
Én próbáltam a teszkóban,madaras kivitelében,MOL,OMV és egyéb kutaknál még a Zadari Petrol kúton is............egyiknél sem sikerült ledumálnom őket az AFA-ról.