Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

csak akkor mehet ha már megvan a jogsid
nem nem eltévedtetek, MOST a motorozás költségeiről beszélünk( a leendő vevők,első motorosok kedvére) tehát ne kocsikázzatok,strandoljatok,otthunüljetek itt nekem!

....mert akkor jöhetnek a kur.ázók.gépező, hegymászók,5 csajt tartók,kocsmázók, kocsibu..k,kártyások,kertészek, bringázók..........
Muhhaha. Nemrossz.
én nem tudom NEKI menyi pénze volt motorra, de hogy sok esze nincs az tuti
Na ja.. érdemesebb inkább csak a felárával számolni. Mert minden pénzbe kerül.. otthon ülni is
Matek:

Ez is akkor igaz ha a benzinégetés helyett sakkozik

Mert éppen a kocsiba is beülhetnék és esetleg kirándulás ,fürdőzés stb..
az élet pénzbe kerül.
olcsobb a Balcsi Budapestről,mint elmenni egy strandra..
az nem banki..
ergo kp-s
Tv-t vettem,ott mit probáljak? tetszett..
Motor próba csak úgy ,ha nálam a zsé...Másképp nem megy..
donkartacs tudja..Ő vitte a nagyfazerem.
Aki pénz nélkül jön vagy pénzel de látom,hogy komolytalan azt elküldöm..
donkartacs eljött beszélgetni vásárlási szándék nélkül,majd körbejárta kishazánkat,siralmas kínálat után vásárlóm lett..Visszajött és megvette.Korrekt üzlet korrekt felekkel
Én még mindig átlagban 16 fölött vagyok (4 évre vetítve) pedig évről évre kevesebbet tudok menni. Van hogy hetekig nem megy a motor
Én tavaly 6 ezret mentem, úgy hogy nem ültem állandóan a motoron,ha kedvem volt MINDIG mentem,esténként, pár nagyobb kör(3-500 km) vasárnaponként.....és pikk-pakk 6 ezer. Gondold el aki 1000-1500-at megy szezononként mikor ül motoron? Minek annak tartani?

Matek (kb) 6 ezer 6 litykóval az 360 liter benzin az cirka 150 ezer ft! Csak a benzin.........gondold el akinek megvenni anyagi nyüg....... mennyit fog menni vele?
Csak akkor tudom már mellik csoportba tartozom.

Egyikbe se.

11e volt a tavalyi a motor 1,6 volt és 1,1-em volt 5 kilót adott kölcsönbe öcsém.
Hébe hóba adok neki pízt.
Télre kifizetem.

Ergo hiteles gépem van de viszonylag sokat megyek.
Talán 1%-ba beleesek.
Hibahatár.
Szerintem a 10 ezer + szezononként! A magyar körülményekhez viszonyítva.

Lehet hitelezni motort ha van 1 millád,de sokkal fiatalabbat,jobbat kapsz 1,3 ért akkor azt a 300-at vedd fel. De a magyar mit csinál: 1,3-ból ő 1,1-et felvesz....... ....és csodálkozik amikor elkezd számolni.....később...........későn!
Egy ilyen félmilliós motor kb egyenértékű 1 év motorozás árával.. Szóval necces ha már erre sincs meg a zseton, hogy lesz meg a másik félre, amit úgyis rá kell locsolni, ha nem csak a garázsban áll. Drága dolog ez
Mennyinél sok a kilométer?
Lehet ez is az.

Egyébként ilyenkor hogy megy a próba? Vagy nem általános, hogy leteszed a motor árát, mint biztosíték? Aztán ha töröd, megvetted.
Nekem a saját környezeti statisztikám mutatja ezt!

20 %- tehetős sznobok,nem is érdekli a motor ,menő,telik rá nem megy kilómétert szinte semmit,pózolás a kv-zók előtt!

40%- ez a hobbija,VALÓBAN megengedheti magának, szervizeli,motorozik,telik a fenntartásra,sok km szezononként.

40%- apu,nagyi adott pár százezret,munkanélküli,vagy diák, esetleg minimálbéres,kókányol, spórol mindenen, csak lebzsel bandázik minden sarkon,boldog mosolyt erőltet hogy ő motoros de látszik hogy nagy a teher!
elnézést uraim ..elfelejtettem nekem is volt tv-re hitel...Csak az akcióban KAMATMENTES volt...
Ezért úgy lett
Lehet ,hogy kemény a hozzászólás,DE IGAZ!
Egyetértek
Egy időközi szerviz egy 50-es Szelepáll., szinkron stbgyertyák stb,közben lemegy a gumi,majd a láncszett és meghibásodásról nem is beszéltünk,ami az alsó árkategóriában jocskán benne lehet
Teljesen egyetértek. Ezért is kérdezem ismét a delikvenstől: magadnál vagy? Akkor már inkább kérjél kölcsön fatertól, ismerőstől, ha annyira tartozni akarsz. Sose értettem, ha valaki motorra, autóra, tévére, egyéb luxuscikkre hitelt vesz fel...
Hitelre luxus-hobby cikket gratulálok!
Ha nincs meg az a kb 500eft ahol keresgélsz,te is a "kár motort fenntartania" kategóriát fogod gyarapítani,vagy csak,ha a garázsban ,kávézónál akarsz rajolni,akkor vegyed!
Ha motorozni is akarsz(szezononként azt a normál 6-10 ezer km-t) akkor ezek a költségek cserélgetik folyamatosan a helyüket a fejedben,pénztárcádban!
-BENZIN
-olaj
-lánc
-levegőszürő
-k
ötelező
-telj.adó
-gumik
-műszaki vizsga
-meghibásodás
-TÖRLESZTŐ
2 hónap múlva és télen óriási nyügnek fogod érezni a motort! Hajrá
hál istennek eddig nem szorultam hitelre...Láttam is ,hogy a cimbik miket szívtak vele...Totál lehúzás..
De vegyetek engem nem zavar
természetesen nem akarlak lebeszélni a vásárlásról.
Én csak annyit irtam a hiteles vásárlás totálisan deficites.Szerencsére más kárából tanultam ..
Kp-s motornál megvan az esélyed,hogy normálisan vagy még jól is szállj ki belőle,ha mégsem felel meg a vásárolt példány..
köszönöm ! még egy kérdés -vezérműlánc cserénél útban van a bukócső ? -gondolom a deknit le kell venni a főtengelyen a vezérlés összejelölése miatt .
2002-es R6-os kell és ahhoz való kuplungkar konzolt vegyél.