Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"olaszok, spanyolok, portugálok és franciák" - jelszó: napsütötte órák száma... ezzel mi nem tudunk versenyezni. Azért olyan jók az ottani "átlagos" borok.
Német-osztrák-ból magas minőségű rajnai rizlingeket lehet inni, osztrákoknál zöld vertelinit (azt én nem szeretem, de attól jó)
Én azért képben vagyok de egyetértek.
Olasz, Francia borokból a normál asztali bor is jó.
Persze azért a magyar boroknak sem kell szégyenkezni, de azért az Auchan polcon könnyebb a lóhugyba, meg a tablettásba belenyúlni a magyarok közül.

A homoki bor más eset. Azok fanyarabbak alapból, más a karaktere, amit megértek ha valakinek nem ízlik, de azért ott is vannak jók, csak nem árt ha kevés a gyomorsavad, mert azt jól támogatja 😆
Én rohadtul nem értek a borokhoz........., de ha valamilyen hegyvidéki lőrét és egy homoki jófélét hasonlítok össze akkor valamiért az előbbiek jobbak ahogy a leszólt olaszok, spanyolok, portugálok és franciák közül a legolcsóbbak is hamarabb lecsúsznak, a német és osztrák borok sem ízlenek igaz nem a drágákat kóstoltam, de a déli borokból sem.
komolytalan vagy. én 82-ben ettem csokifagyit de szar volt azóta se eszek hiszem szar 😂
Kipróbáltam már - én is voltam fiatal 😁 Amúgy a csongrádi borvidék itt van, az is homoki szőlő, próbálkoznak itt is vele. Nem rossz, de se súlya, se tartalma, olyan semmilyen. Ezt tudja a szőlő...
En is lottem delutan egy "preshazat" :D
A 40-50 meter magas sziklafal, ami elott elhelyezkedik kulonosen jopofa latvany eloben
Gyanúúús, nagyon gyanús!
Mégis jobban ízlik mint a legtöbb hazai bor, abból még a legolcsóbbnak is szőlő íze van.
igazad van olasz seprő jön be kamion számra
Az egyik nagy nevű magyar palackozó több bort ad el itthon egyedül, mint amennyi szőlő összesen terem...
Borverseny...
Bár eddig nem dicsekedtem vele, az apósnak kb. 25-30 oklevele van, amiket a saját boraiért kapott. Azt nem tudom, hogy a cigány szarháziak széthordták-e már a présházát, de most poénból lefényképezném neked.
erre vannak a borversenyek
az aranyérmes nem azt jelenti hogy a legjobb volt hanem pontokban mérik a tulajdonságaikat és megvan mennyi ponttól milyen érmes
persze itt is lehet picit csalni mert a kóstolási sorrenden sok minden múlik
A szarabb/jobb sok esetben szubjektív. Nem fogyasztok alkoholt, így nem tudom, de biztosan vannak mérhető tulajdonságok is.

A márkás-jelenségnek nem is olyan túl rég, volt egy érdekes vetülete, mégpedig a boltok sajátmárkás termékei. Sokan húzódoztak tőlük, pedig én is hiába mondtam sokaknak, hogy azt képzelitek, hogy a teszkó a teherkapu melletti kis házban tölti a saját márkás kenőmájast?
Aztán? Manapság egy csomó kóstolásos verseny rendeznek, és a saját márkások rendre az elején végeznek a felmérések adatai alapján.

Tehát már elindultunk azon az úton, ahol az emberek elkezdik használni az eszüket - vagy a pénztárcájuk kényszeríti erre.
(Nekem pl. a Lidl ivókefírje a tuti.)
csak egyszer próbálj ki egy jobb minőségű 1000ft alatti/körüli lédig bort onnan ahonnét mondtam
aztán lehet fikázni a homoki tablettást
ha viszel kannát sokkal olcsóbb 😉
Lehet variálni, de amikor - és nem letagadva a korábbi munkát - a márkanév már húzza a terméket, akkor, igaz egy szint alá nem behaladva, sok cigányságra módot ad.
Ok, csak azt nem tudom, hogy hogy jutottunk ide onnan, hogy a kunsági kannás bor szarabb, mint a márkás kis borászatoké... 🤔
...de nyilván a márkás jobban fogy, mert az emberk abban jobban bíznak. a nevében van: MÁÁÁÁRKÁÁÁÁS
ja és olyanról is tudok akinek van kurva sok szőlője papíron, és kurva sok termése papíron, aztán a szőlő egy nagy rakás gaztenger, csak ugye kell a terület a céljaihoz
inkább olyan van hogy vesz egy pincét tokajban meg szekszárdom meg a balaton mellett aztán ott csinál mindent is legalábbis papíron
kicsit lehet csalni de egyre bonyolultabb a rendszer
azt se hiszeik el még a népek hogy a kettespet borok szőlőből vannak pedig mind szőlőbor és szinte mind magyar, szóval ez a durrantsunk rá a zaccra már nem játszik, nagyon cukrozni se lehet a mustot mert kimutatják, olasz bor se jön már be évek óta
olyan persze lehet hogy egy jónevű pincészet felvásárol szőlőt/bort és saját néven adja el, de egy szekszárdi "neves ember" se vesz soltvadkerti terméket, hanem helyit
hozzátenném hogy a jóska bácsi és a pista bácsi kadarkája között nem lesz sok különbség még akkor se ha 3 dűlőúttal arrébb termett, maximum akkor ha valami technológiát elkúrtak
de ugye a pick is külföldről(nem emlékszem már honnét hozták) behozott nyesedékhúsból csinál(t) szalámit, vagy akár a globus is argentin marhamájból a májkrémet
szóval ilyen dolgok vannak még akkor is ha nem tudunk róla
Pedig...
Képzeld el, van két motor, egyforma, az egyiken ott a KTM felirat, a másikon meg a kínai beszállító logója (faszom tudja melyik az), és egy árban is van, mert ugye a más tájékról szállított X márkájú bor is annyi, mint a valóban ott termelt szőlőből facsarté.
Melyik fog szerinted jobban fogyni a két motorkerékpárból még akkor is, ha történetesen sokan tudják, hogy a "KTM" is Kínában készíti bizonyos fődarabjait a járgányának?
Ez ennél sokkal bonyolultabb...
...mondjuk valamiért nem tudta leszállítani a szerződött mennyiséget, szerződésszegést nem akart, így megoldotta okosban.
Ez szelsoseg.
De szrinted nind olyan, amit megneveztem?
Akinek a neve eladja akar a szemetet is.
ez azért ilyen egyszerű
pl tokaji bort nem palackozhatsz kiskőrösön úgy hogy tokajiként adod el
de ez igaz a többi területre is
persze csalni lehet de nem úfy hogy van 0,3 hektár szőlőd és havi 3000 hektót adsz el onnan