Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát nem tudom pontosan, gondolom hogy tudjon megfelelően szellőzni, és nem károsodik olyan hamar a bennlévő hungarocelles anyag, vagy nem tudom! De tuti hogy így van meg biztos fontos ha csak erre hívták fel a figyelmem fizetéskor, a belsejének is kikel bírni azt az 5 évet
Az 5 év nálam 50.000+ km-t jelent, ennyi után meg sztem megérdemli a sisak, hogy nyugdíjazzák. Ne azon a párezer Ft-on múljon, hogy rendesen védjen, ha valami baj van...
Miért nem szabad csukott plexivel tárolni? Erre kíváncsi lennék, mi baja lesz tőle!
ja hát ez nem az...
http://www.louis.de/_20e15f086...

De ügyesen rám tukmálta a k annyát , ráadásul kiszedhető béléshez
háti igen, azért azt gondoltam hogy nem megy át azon a nap ...
Tavaly nyáron már ugye aláöltözővel használtam azt is, nagyon jó volt vele, nem égtem le, viszont melegem sem volt bent
Nem csak a háló, a protektorok helye is szépen kirajzolódik
ismerős én az enyém alatt pöttyösre szoktam barnulni a háló miatt, tök vicces
Aztán ínséges időkben újra sisaknak...
Az 5 év főleg a belső szerkezet "összeomlására" vonatkozik a kompozit sisakoknál nem a külső héjra, nekem erre a Louisba egy Sprayt ajánlottak ami állításuk szerint több évvel meghosszabbítja a sisak élettartamát, aztán lehet hogy baromságot mondok nem az igazi a német tudásom miért, de mindjárt belinkelem milyen sprayt adtak! de ettől függetlenül sztem akkor is a belseje esik össze ezeknek a sisakoknak, ja és nem szabad őket csukott plexivel hosszabb távon tárolni, mert akkor nem bírja 5 évig, ezt tutira jól értettem mert miután hazajöttem elolvastam a könyvét is magyarul
Ha lesz gyereked, jó lesz bilinek...
Huzamosabban (nem csak alkalmanként napi 1-2 óra) először tavaly, a krími guruláson használtam a protektoringem. Nem volt rajta semmi ami védte volna a nap elöl.. 10 nap alatt láthatóan megfakult, a piros műszálas szövet részei pedig átmentek már majdnem rózsaszínbe.. kemény dolog ez az UV... (jah.. én meg szépen lebarnultam alatta )
kidobni én sem dobtam ki, valami díszt vagy valami ilyen frappáns dolgot tervezek vele, de eddig semmi jó nem jutott eszembe
A Nolan sisakom termoplasztik volt, a gyártó 5 év teljeskörű garanciát vállalt rá, de azt is odaírta, hogy 5évente cseréld le. Nyilván ez az 5 év is egy középérték, aki évente max 5ezret megy, annak jó lesz 6-7 évig is, aki meg 20ezret, annak azért nem biztos, hogy érdemes 5 éven túl is használni. Aztán persze fene tudja, hogy mennyivel öregszik jobban a szerkezete, mint egy kompozitnak.
Én a Lazer sisakaim 2 évente cseréltem, voltam vele annyi km-en meg napon hogy ne bízzak már bent,sima műanyag sisakok voltak
. A festés sokat segít bent hogy ne lásd hogy a műanyag elhasználódott, mert sajnos lehet ezzel a "polikarbon" szóval fényezni a polikarbonát szót ami ugye sima ABS-t jelent tehát semmi extra, fröccsöntött cucc, csak festve van ami sokat eltakar ha elhasználódott! Rakj ki egy műanyag tálat a napra mikor elmész motorozni, 2 év múlva nézd meg tuti hogy nem lesz az igazi ! DE persze ez csak az én elméletem!
Végül is lehet. Azért én majd nem dobom ki, jó lesz majd olyan utasnak akit annyira nem féltek.
Addigra már a belseje se lesz olyan mint az elején.. egyszerűen elhasználódik. A külső héj szilárdságában bekövetkező változásokat pedig nem hiszem hogy lehet házilagosan mérni..vagy észlelni.

Mennyi egy sisak? 30-200k forint között van a zöme a kínálatnak... Tehát havi 500-3300 forintba kerül a történet. Szerintem egy átlagember ennél több pénzt szór el havonta teljesen felesleges dolgokra (is)...
Kíváncsi leszek milyen állapotban lesz 4-5 év múlva az enyém (most 3 éves), de nekem ez az egész kicsit marketingfos gyanús.
A smylit félrenyomtam.
Mégis mire használnám utána? Főleg egy sima műanyag sisakot...
Eladtam egy kollegànak, remèlem neki birja a füle!

Tènyleg ha itt vagy,irhatnàl valamit ròla.Bevàlt?
Szép jó estét !

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, nincs e valakinek elfekvőben használható első gumi olcsón és megválna tőle, az kérem szépen jelezze.

További szép estét!
Egyébként ti 4-5 évente kidobjátok a sisakotokat?
Èn a scorpion sityakokat ajànlom.Superzone-ban vettem fèlàron kifutò exo 700-at 32500.-èrt.Van fenn egy tesztem is a nevem alatt.Van egy Lazer fiber pro-m is,de a zajszint az a füldugòval is èppen elviselhetövele.A scorpion messzemenökig jobb.
Hát nem... és sajnos vagyok olyan igényes, hogy ki kell húzzam ezzel amíg nem jön össze a pénz egy Shoei sisakra (az pedig fájdalmasan sok pénz.. ), vagy egy minimum olyan szintűre mint ami most is van.
a kompozitok elmennek bőven 4 évet, legalábbis remélem mert én amit most vettem jóval többet is akarom használni

"Kompozit, vagyis társított. Ennél műgyantát, mint hordozóanyagot társítanak egy vagy több könnyű, de rendkívül erős anyagból (pl. üvegszál, karbon vagy kevlár) készült szövettel."
akkor nem is 25 ért vetted