Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze hogy van ilyen is (én se kértem vagy kaptam még pénzt senkitől baráti jellegű túrán) . De a baráti túrák zöme nincs is meghirdetve publikusan. De most nem is erről volt szó..
vazze akkor én burokba születtem , vagy csak a napos oldal jutott!
Meg a 7 órai induláskor lehet egylábon aláöltözőben ugrálva pakolni az oldaltáskába.Úgy hogy mindenki minket néz.
.....ezen már egyszer polemizáltunk Dipshit kollégával.....én a Te általad írtat preferálom, de igazából ha a túraszervező előre közli, hogy fizetős a túra akkor az nem baj hisz mindenki tudja, hogy megfizeti a szervező fáradozásait és haverság így persze fel sem merül....fizet-elvár.....haveri túrán nem keres a szervező még a szállás költségét sem és ott lehet ordibálni a társakkal, hogy kapkodják magukat.. ....a gond ott van ha utólag derül ki, hogy a szervezőnek haszna volt a dologból iközben még hajcsárkodott is....na az menjen az anyjába...
két malomban őrlünk. semmi bajom (és közöm) a profi túraszevezőkkel. elvégre piacgazdaság van.
csak jeleztem , hogy van olyan társaság (-ok) akik akár szimpátia, márkatárs, lakhely stb. alapján motoroznak , túráznak. bárki szervezhet közülük túrát, és a csapat elismerése a díj. van komoly szervezéssel, utánjárással, szállásfoglalással (saját zsebből foglaló) járó megmozdulás. de még a gondolat sem merült fel hogy ezért pénzt kérjen. alku, jutalék, lenyúlás ? minden "nyilvánosan" történik.
szóval ilyen is van.
Ezért mentem tavaly mindkét nagy túrámra egyedül. Az egyik 3000 a másik 4000km-es volt. Ugyan kiírtam motorozz.hu-ra, de érdekes módon nem jelentkezett senki... Igaz, max 2 héttel a túra előtt írtam ki és nem is finomkodtam a motorozás jellegét illetően. Úgy voltam vele, hogy aki így is belevágna, azzal nagy baj már nem lehet.
Durci lesz és dulifuli.
Legyen. Imádok problémákat megoldani
Lesz majd rábaszás az ilyen gazdög csókákkal.
Én már jó sok éve tűröm a furik dolgaika.
Zoli. Erre rájöttem már magamtól is. Az aprópénzes kalandokat a barátaimnak tartom fent.
A fizetős túráim szinte egytől egyig kultúrszállásos zuhanyzós európai szintű szállásadókkal lesznek végigvíve. Éppen azért mint amiket te is leírsz. Ez kell a többségnek. Tehát ők egész nap motorozhatnak és nézelődhetnek jobbnál jobb helyeken, este pedig kényelmesen sörözhetnek a panzió teraszán
Elég undok rész de a sziklás hegységet bevállalnám mexikóig.
Odáig veled tartok és Ott nyomok egy balost Florida,Cap Canaveral felé.
Tyyűűűű de jókis politikamentes polémia jött ki ha kirakom a lábam.

Egy észrevételem azé van az üzletszerűséggel.
Leszögezem nem baj sőt..........így korrekt ha leírja az elején az ember.
Nem becsempészve a lakhatás árába.
Nem kicsit hökkentem meg egy-két túrakiírás árszabásán.

De egy ilyen aprópénzes túrára olyanok jönnek akik nem rettennek meg a nomád élettől és a nem tuti körülményektől,élővízben fürdéstől satöbbi.
Azok meg általában vannak annyira profik és rátermettek hogy ne kelljen a szájukba adni a kiskanalat.
Akik meg fizetnek azok a kényelmes pénzes emberkék csilli-villi drága gépekkel azok nem fognak a sátor mögötti lukba szarni és békás mocsárban pancsolni.
Nem sértés ez hanem észrevétel.
Legyen szerencséd a szervezéssel.
Én szállítást tervezek önköltséggel a többit szervezze aki rátermettebb nállam.
Én manapság ilyen túra után csorgatom a nyálam, mint ez a Perui.
De ez örökre álom marad egy Délamerika, Andok.

http://www.advrider.com/forums...
Érdekes végig nézni olvasni ,ajánlom mindenkinek
Az én vágyaim olyanok ahová nem jönne nagyon senki. Amiket kiírtam most azok olyan útvonalak, helyek és országok ahol már voltam (és nem feltétlen mennék vissza). Valamint ezek a túrák nem teljesen a saját szájízem szerint lesznek bonyolítva, mert az a többség számára emészthetetlen lenne.

GS topicban mindent lehet
Most nem tudom hogy konkrétan kitől idéztél, de ettől függetlenül fellibbentem a fátylat a fölül hogy jó néhány saját örömére szervező túraszervező is szed "túravezetési díjat" csak éppen nem nevezi nevén.

Neveket nem mondok nyilvánosan mert nem akarok rosszba lenni senkivel. De egyszerű a történet. 3-10 éjszaka közötti túrák, 1 vagy 2 szálláshelyen és onnan csillagtúrázva. Túraszervező ilyen esetben sokszor kiírja hogy jöjjön minimum 8-10-14 motoros mert akkor jó a buli (faszt.. akkor van meg a pénze) és előre lefoglalja azt az 1 vagy 2 panziót ahol a szállás lesz.
Na de hogy lesz ebből pénze.. jöhet a kérdés
Szállásadó oldalán ott van hogy 25-30 euro/fő a tarifa. A túraszervező, mivel egy rakás vendéget visz oda (kvázi teltházat csinál) Lealkudja a szállás árát (ha jobban tetszik kap jutalékot) 30-ról 18-20 euróra, de a részvevőktől a szállásköltség gyanánt beszedi a honlapon látható összeget. 10 motoros esetén a különbözet 100 euro (egy nap motorozás költsége) éjszakánként így már meg is van a pénze.. ha többen mennek még keres is.
Na ez tulajdonképpen enyhe fokú átbaszás (csak ezt nem fáj kifizetni annak aki fizeti, mert nem tudja hogy ő fizetni fog a túravezetőnek..mivel nincs néven nevezve).

Mivel előre leszervezett szállásokkal nem lehet biztonsággal körutazásokat csinálni ezért én ezt a fajta "pénzszerzést" már az elején el is vetettem. Nálam ezért nincs és nem is lesz szálláselőleg, mert mindig ott ahol éppen vagyunk vagy eljutunk keresünk szállást. Így mi nem névleges 30 euroért fogunk megszállni hanem a tényleges szállásdíjat fizetjük ki, adott esetben alkudozva is. Összeségében túravezetői díj ide vagy oda semmivel sem vagyok drágább mint sok saját örömös túraszervező.. (csak ugye számolni és gondolkodni sokaknak luxus)

( a 30 euro egy példa összeg.. mielőtt jön a kérdés)
Nem mondtam teli kocsit.
Jönnének utánam a sajátjukkal, az enyémbe csak a bengát rakatnám
Félre ne érts, semmi gondom veled, nagy élvezettel olvastam a túrabeszámolókat, és látszik, hogy egy értelmes srác vagy.
Az én olvasatom az, hogy te ezeket a túrákat a saját szájízed szerint bonyolítod / több mint valószínű, hogy nagyon is jól ! /.
Viszont ez a te útvonalad, a te vágyad .... ergo elmennél egyedül is, szóval plusz munkát nem igényel a létszám változás.
Ha jól értem, akkor jelentkező híján te sem jutnál el, és így hogy van rá kereslet, persze hogy csinálod.

Nem akartam rosszindulatú lenni, pont ezért írtam, hogy a saját véleményem. Én csak a saját biztonságom érdekében keresnék társakat egy túrára, mert egyedül elég cinkes, ha baj van.

Ki is kopok, mert eddig vagy a magyarországi élethelyzeteket vitattuk, vagy a túrát, de egyszer sem a GS-t ....
nem fogalmaztam pontosan. sorry! a "nyugizást arra értettem hogy van másfajta túracsapat (szervező) aki saját örömére szervez túrát. lásd idézett rész !
oszt azt meg ne bándd hogy szóbahoztad
Nem is konkrétan neked szántam. Csak láttam hogy nagy itt az értetlenkedés
ez így igaz
a "fizetős "részt sem olvastam, és nem is én "akadtam " ki
1.- nem kötelező részt venni
2.-van más alternatíva is
3.-senki sincs eltiltva a túraszervezéstől ...
Igen, én igazodok mindenkihez. Ez természetes. De az is elvárható a résztvevők részéről ha fizetnek valamiért ami úgy van beharangozva adott esetben hogy 8 nap eszeveszett kanyargás xy országok hegyi útjain, akkor ott nem mondhatom egy bátor de totál kezdő jelentkezőnek hogy gyere bátran csak perkálj.. mert el fogja rontani a többiek szórakozását. Nem tudom mi ezen az érthetetlen. A szűrés azért van hogy senki nem szívjon a másik miatt. Ez az egyik biztosíték arra hogy aki eljön az élvezni fogja a dolgot
Ezek a túrák zömmel 3-6 ezer kilométer közöttiek... nem telekocsizni akarok te

a javarészt nem azt jelenti hogy teljesen. Az ilyen kis nyelvi finomságokat azért illene észrevenni.

Nekem van egy határozott elképzelésem arról milyen az ideális és magas szintű motoros túrázás, amin nem fogok változtatni laikusok ötletelései kapcsán. Pont olyan ez mint hogy nem szólok be az asztalosnak hogyan csináljon nekem széket, csak elmondom neki hogy karosszéket szeretnék fenyőfából.. a többi az ő dolga, nem az enyém. Ő tudja hogy kell, én nem. Ez is ugyan ilyen egyszerű.. Vagy ez foci lenne, amihez mindenki ért?
Az élvezetest hagyjuk. Ismerem Csöpit és ismerek olyanokat is akik voltak Csöpivel motorozni. Birkanyáj effektus van... Nem azt mondom hogy rosszul csinálja, mert az nem lenne igaz, de én másik oldalról közelítem meg a dolgot.

Több helyen is írom egyébként hogy bárki jöhet, akár kezdő is.

"Amennyiben mégis olyan csapat gyűlne össze egy ilyen túrakiírásnál, akik még nem olyan gyakorlott és jó állóképességű motorosok, hogy lazán és dinamikusan tudjanak minden nap ennyit motorozni, sincs veszve semmi! Ebben az esetben az etapok újra lesznek tervezve és vagy a túratáv fog csökkeni, vagy a túra hossza fog néhány nappal kitolódni."

"Túráimra nemre, korra, tapasztalatra, motortípusra való tekintet nélkül jelentkezhet bárki....."

Ha figyelmesen elolvasod akkor kiderül hogy egyetlen egy célom van ezzel a szabályrendszerrel az pedig az hogy ne legyenek meglepetések az úton, és hogy ne legyen heterogén a banda. Kezdő ne jöjjön tehernek "profik" közé.. és profi se kezdő csoportba, mert az nem lesz jó senkinek sem.
és már most meg is bántam, hogy elküldtem
ugorjatok csak át felette
Én totál nyugodt vagyok, és elolvastam mindent

Igazából a részvételi díj nem volt tiszta, mert
ad 1, ha én valamiért fizetek, akkor nem igazodok pont hozzá, hanem elvárom, hogy ő igazodjon hozzám
ad 2, ha már fizetős, akkor minek a válogató
/ az is benne van, hogy ha jelentkezel sem biztos, hogy elviszlek, mert ha jön olyan aki jobban megfelel az "elvárásoknak", akkor őt választom /
ad 3, ha valahova el akar menni, akkor ugyanúgy megtervezi az utat .... ugyanott fog megállni, mert ugye a szabályzatban is inkább az van, hogy az útiterv javarészt kőbevésett.

Innentől nekem kicsit olyan a dolog, hogy dolgom van Debrecenben, szólok 4 haveromnak, hogy ugyan nem jönnek-e velem, mert meg kell tankolni a kocsit és nincs rá pénzem... cserébe vigyázok a kabátjukra

Persze ez csak az én véleményem .... ehhez csak hozzáadódik a szocializálatlanságom, és az öntörvényűségem

Ezt nagyon magamban akartam tartani, de nem tudom mire fel nyugizol nekem, mikor már órák óta megkaptam a választ, tisztességgel elolvastam a szabályokat, és azt hiszem a lehető legnagyobb tisztelettel érdeklődtem az érintettől
Elég kemények ezek a túra szabályok ,bár van benne igazság és tapasztaltam olyat, hogy a túravezetőnek a sarkára kellett volna állnia mert a túra szétesett a szervezetlenség és az erélytelenség miatt. De ez azért elég durva így végig olvasva.
Meg nem motoros az aki, és ne jöjjön aki 1cm-es majrécsíkot hagy a gumin. Szerintem ilyet egy nyílt fizetős túrára kiírni túlzás. A kezdő motoros hogy kezdjen túrázni? Nem mindenki profi és bátor.
Meg kellene Kérdezni Dipshitnek is Csöpit a motorozz.hu-ról, hogy hogyan kell profi, élvezetes túrákat szervezni egy sor szabály nélkül .