Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A qqriq gépkezelőt hallom 2 éve kb hogy milyen oltári kellemes a dolog.
De közben hallom a 3-4 másikat akinek meg nem jött be.
Ha nem is 1% de inkább 10:1 az arány.
És egyre jobban csúszik le mivel egyre többen mennek ki és egyre kevesebb kinn a kánaán.
Egyre többet töltenek be kintiek.
És minnél több lesz a magyar kinn annál jobban fog hasonlítani a kinti élet az ittenire.
Mivel ne feledd a magyar nem felnő a kinti szintre hanem lehúzza a kintieket az ő szintjére.
A kényszert pedig a jövőkép alakítja.....nem az a baj ha megszűnik az állásom hanem az ha nem találok utána másikat.....ez csak egy állásportál statja, de a többié is hasonló: link
Itt vok...,de nincs értelme belebeszélni....már rég nem aza kérdés, hogy megéri-e kimenni hanem, hogy kényszer-e?....akinek kényszer ott nincs varia menni kell....aki az utóbbi 3-4 évben ment ki nem nagyon jött vissza....ez statisztika amit a kormány is elismer......érdemes ezt a blogot elolvasni, qqriq írta aki 1.5 éve ment ki gépkezelőként, igaz kitartó volt, de, hogy megérte-e ahhoz el kell olvasni: http://hataratkelo.blog.hu/201...

....ennyi...
Má várom mikor jön Sándor.
A gyerek ha nem dolgoztatod nagy érvágás.
Sziasztok!
Tatabánya környékén lenne valakinek egy Gs 500 moci amin egy vázhoz csatlakozó dolgot megmérhetnék? % perc az egész és be sem kell indítani, csak oda férjek a mocihoz egy tolómérővel! Ha ennyit megengedne a kedves tulaj, honorálnám is esetleg 2 sörrel! :)
Köszönöm ha akad aki tud segíteni!
Neki nincs gyereke, az én esetem meg specciális.
Most él olyan körülmények közt, mint én de tud félretenni.

Én meg nem teszem félre, inkább elbaszom.
De gondolom a nem ollan haver kinn ugyanannyi gyerkőcöt nevel ugyanolyan házban ugyanazon életkörülmények mellett teszi félre a zsozsót mint te itthon?

Amúgy én alapvetően igen pártolom a kinn szívunk és keresünk majd itthon költjük el a suskát modellt.
Remélem nálam.
Két legyet is üthetünk egy csapásra.
Itthon lesz munka az ittmaradóknak a kinn dolgozók meg nagylábon tudnak dőzsölni amivel az ittenieket támogatják.
nem akarok okosnak tűni mivel nem vagyok az !
Ha valakinek tuti munkát adnak külhonba és ki is fizetik ... jobban jár külföldön ez biztos a magyar árak hozz stagnálva !
szakmájától függően többet tud sporolni !
DE ez egy családosnak MEGÉRI ?
jól beszélsz !
Te rosszat látták bent és jót
Meglátjuk mi lesz, de egy biztos volt már két hitelem és akármilyen áron is de én nem fogok hitelt felvenni még egyszer
nem vetítés,nem "ollan" fajta.
nem tudom elképzelni magam, nem is mennék.
kinnt kell megszedni magad és hazajönni ,megteremteni ott azt a pénzt amit itt sosem tudnál és itthon folytatni az életed.

valaki írta, hogy egy év alatt kinnt nem lehet többet összerakni, mint 2,5-3millió forint.
én nem minimálbérért dolgozom,nem nyomorgok,de bevallom, hogy a fizetésemből illetve a maradékából nem tudok ennyit éves szinten összerakni, mármint tőkét ami megmarad. lehet valamit szarul csinálok....

akkor ne menjen ki a proli szerencsét próbálni? dehogynem!
Mi van, ha valaki beszél két idegen nyelvet (legyen angol és német), és dolgozott már multinál? Nyugaton még sokkal jobban megfizetik, és nem 6 nm-es lyukban vészeli át hat ukránnal együtt 2 évig.
De persze a Túró Rudi is itt tarthatja az embert, csak abból még nem tudja kifizetni a főtáv/elmü/víz/stb. számlát, és főleg nem tud családot alapítani.
Van lakás.
El is adják.
fél évig ha élvezték.Én adtam önköltségben a bútort nekik.
Azóta is a szűkös szülői házban laknak.
De még nem sikerült a hitelből kivergődni pedig nem 20-at vettek fel.
Áhh mint mondtam a te példád legyen inkább a jó példa.És legyen úgy ahogy tervezted na.
volt bicskén auto szerelő műhelyem ... jó volt .... 1996-ban bokros majom 35 % inf ..nem kell mondani ..ugye ? be fizetem mindent ...a két embert is be jelentetem ... Lassan de Biztosan ... bazár be zár
A házam alatt motor műhely másod állásba a motort szerelni kell !
fel jelentés ... fel jelentés , végűl fel adtam 1999 -be MÁV VÁLTOKEZELŐ .... Persze a motor MÜHELY ma is Müködik a motor a HOBI ........a MÁNIA .......... de egyre keservesebb Ki foszt minket a nagy globalizácio

http://www.facebook.com/pages/...
Mint említettem szoros családi a tapasztalat.
Nem haver vetítése.
És a srác Teszko log. bázison pakolta a boltoknak szánt cuccot angliában.
A lány meg salátát csomagolt napestig hollandiában.
Nem éheztek,félretettek pénzt de hogy ez jó élet e kilátások nélkül.
Na az itt az igazi téma.
El tudod képzelni magad mondjuk 55 évesen kinn log bázison dobozokat csomagolva?
Úgy hogy van 2 gyerkőcöd mindkettőnek biztosítasz kinti egyetemet veszel kocsit meg hasonlók?
Nekem a kinti ott élő benszülött emberek jutnak eszembe.
Ők sem örülnek neki és nagyon sok ottani hasonló gondjuk van mint nekünk.
Nem azt mondom hogy itt nem szar mert az.
Csak azt hogy ha kimész kinn rabszolgának ugyanazt cseréled le csak ott nem magyarul beszélnek.
Jó sztem hagyjuk, otthon is lehet jól és rosszul csinálni, de ha jól értem a te helyzeted akkor ha nincsenek kint 7-8 évig már nem lenne lakásuk vagy akkor miből perkáltak volna ha "nagy pénzek mozogtak"?
de tényleg hagyjuk aki akarja ki próbálja aki akarja nem.
Én úgy érzem nagyon fordult az életem és jutottam már most egyről kettőre (kocsi, motor, 0hitel)
És kinyílt előttem a világ, egyrészt nyelvtudás terén másrészt hogy eltudom érni azt amit szeretnék és tényleg nincsenek nagy igényeim
Egyébként meg egy 10 milliós kis házat szeretnék felhúzni egy Győr melletti faluba, nekem unkatesóm eljátszotta ezt az előző 5 évben tehát én láttam is megvalósítható
Asszem itt írta valaki, hogy pesten a belvárosban valahol lehet venni olcsón tömítést hengerfejhez. Kaphatok elérhetőséget?
nem dolgoztam kinnt soha és nem is fogok.
de TÉNY,hogy jobban megél ott az ottani feizetéséből,mint itthon az itteniből amiből miután kifizette a csekkjeit azon gondolkozott,hogy este 10-ig vagy hajnali 2-ig maszekoljon-e.
tervezik ,hogy haza sem jönnek csak látogatni.
nem drágább az élet. az egyikük mosogat a másikuk meg ládákat csomagol. ennyi.

szakmunkásként jobb lenne...

nekem az ovi itthon 10-14e forint,változó.
egyhavi bölcsi ára 1000 euró?
Ma nem azért mennek az emberek dolgozni bárhová is innen el mert ott .. NEM ZSÁKMÁNYOLJA KI A TÖKÉS öket ... hanem azért mert itthon nincs munka hely . 2 év alatt 480 000 mentek kűlfőldre csicskának .

1 % .nak be jőn ez tény
Tasi te mozdonyvezető vagy tényleg? Én komolyan azt hittem,hogy autó, vagy motorszerelőként dolgozol fő állásban.
Bassz felfogod hogy a kintről a fizetést hozod itthonról meg az árakat.
Téves számítás.Kinn ez egyhavi bölcsi ára.
Neked mennyit kell rá fizetni?10-20ezret?
Abban viszont igaza van, hogy ha hazahozni akarsz, akkor nem élni mész ki, hanem szívni.
Még márka volt mikor kiment egy haverom 2 évre trógerolni.
Itthon redőnyözött, kint trógerolt és spórolt....
Hazajött, megvette a lakást, bevállalta az esküvőt, gyereket, és visszaállt melózni itthon.
Úgy értékelte azt a 2 évet, hogy tőszopás volt, de 10 évet hozott rajta anyagilag. Hátszele semmi nem volt a srácnak, senki nem tett alá semmit .... ez volt az esélye a haladásra.
itt senki nem tud olvasni bassza meg?
azt a kurwa 3400 eurót mint már említettem a barátnőjével együtt keresi, és lehet a helyzetet hitegetni hogy itt kint is ugyan annyit marad mint otthon
de akkor hajrá lehet félre rakni egy átlag embernek évi 3 millát
Ti próbáljátok otthon és próbálom itt
egy év múlva visszatérünk rá
Mint már mondtam minkét unokatestvérem több turnust járt kinn anglia,hollandia viszonylatban.
Egyik gyereket szedett össze ő itthon van és röhög keserűen ezeken.
A másik most is kinn van ő egy kicsit dühösebb fajta így jól megmondta mikor az itteni kívánságokat mondtam neki.
Jönne haza állandóra.
Ők családilag elúszott hitelek miatt mentek ki mint te de azalatt a 7-8 év alatt sem jöttek egyenesbe.
Nem kis pénzek mozogtak meg náluk forintban.
Szinte ugyanazokkal a tervekkel mint nálad.
Kinti fizuból használt 6-os golf,örököt lakás kipofozása jobb élet reményében.
És még semmiféle előrelépés nincs.Hitelt-hitelbe ugranak.
Na ezért vagyok aprókát szkeptikus a dologban.
Tervnek jó csak az élet nem olyan.
Jó lenne neked bejönne.