Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha panzióban szállsz meg se beszélsz a fürdésről... szóval itt miért? Alap dolog..mint ahogy a fogmosás is.
Én ezt az ataaa körökre értettem. Mindig ugyanazok a szakaszok, lapra fektetve a motort, lezúzva 600-at egy nap, úgy, hogy nem látsz újat. Bár még a régit sem ismered, mert csak a kanyartechnikáddal vagy elfoglalva.
Biztos ebben is van élvezet.
Nekem az élmény új helyek megismerése új utakon. Lazán, könnyeden motorozva, hogy ne csak az ívekre koncentráljak, hanem arra is ,ami mellett elmegyek. Attól, hogy nem döntöm tankig a motort, még ugyanolyan élvezetes.
Ja így már értem, csak ugye mindig kicsit bővebben beszéltél az estékről és egyszer sem említetted a fürdést

Egyébként engem is csak az élvezet miatt vonz a vad kemping, az anyagi jól járás meg már csak a bónusz
A napi 600+os lábtartókoptatással nincs semmi gond, ha jó az útvonal és nem oda-vissza történik egy 15 kilométeres szakaszon.
Nem akar mindenki napjában többször zergebaszta utakon közlekedni. Az esti sátorhelykeresés úgyis földúttal jár, tehát ízelítőt ad a porolásból, a vadkempinges sátrazást meg hadd ne ecseteljem.. jelentős élményfokozó!

Sátrat venni meg kb 5 pénz..kicsit komolyabb meg egy 20-as, tehát nem is plusz költség mert már akár a második vadkempiges este visszahozza az árát
Eccer sátrazta.
Nem tudtam aludni az egyenetlen talajtól így visszamásztam a kocsiba.
Ami egy büdös ducato volt.
Egyetértek. A hangulattal egyetlen welness hotel ajánlata sem vetekedhet.
A lábtartókoptatás igenis jó.
Bár sikerülne.
Nem vagy sokkal idősebb tőlem. És én is csak most kezdek belejönni.
Próbáld ki, mennyivel jobb ez, mint a napi 600+-os lábtartókoptatás!Kölcsönkérsz egy sátrat, és elmész egy hétvégére. Azt, ha bejön, veszel egy sajátot.
Ja! Jó társaságot vigyél! Este elengedhetetlen!
Vagy még nem vagy elég idős hozzá... a csapat fele (a fiatalságuk néhány évét leszámítva) bőven ötven fölött kezdett bele a sátrazós műfajba..és nem anyagi, hanem élvezeti okból.
A sültoldalastól nem.
Krokodil, medve, szűk susnyás utakon leselkedő rézfaszú bagoly...
Van olyan állat amitől nem félsz?
Kurva jó kaland lehetett! A szívem mélyén engem is vonzanak ezek a nomád túrák, de lehet túl kényelmes vagyok, azért maradok meg az álmodozás szintjén.
Ha 10 évvel előbb kezdek motorozni, lehet más lenne a helyzet.
Miért hívtad volna fel? Van közös Bálint ismerősötök?
Ennyit a Valentin napról...
Krokodil nem volt?
Igazad van: a rossz munkaerő mindenhol rossz munkaerő, bármely munkakörben. Én inkább arról beszéltem, hogy a tisztességes, embereket normálisan kezelő, diplomás, a magyar nyelvet igen jól és idegen nyelvet író-beszélő fiataloknak ma kis hazánkban nem sok esélyük van önerőből lakáshoz, házhoz, autóhoz jutni. Vagy csak 35 év gályázással, ha egyáltalán, amibe belegondolni is rossz. Csóróság és hitelek. Ötszázezer magyarról tudnak, akik az elmúlt években elmentek innen. És még kétszázezer körül lehet azok száma, akik nem jelentették be, hogy lelépnek.
A közigazgatásban rengeteg dilettáns van. Magyarul sem tudnak rendesen megírni egy levelet, pláne a minősíthetetlen modoruk és a hozzáértés hiánya. Becsókolják magukat, majd melegednek, fészbúkoznak és körmöt festenek az irodában, annyi.
Vállalkozásként pedig szerintem, már alig lehet a magyar fizetőképes keresletre építeni. Senki nem akar vagy nem tud fizetni semmiért.
Nade én fogok pengetni tavasszal a lent említett szervizben, ha megállapodok velük.

Elnézést, részemről is vége az OFF-nak.
A Duna-delta kivételével (teljesen jól felszerelt szállásunk volt) élővízben fürödtünk mindig. 1-2 nap kivételével erre mindig volt lehetőség. Amikor nem tengerparton voltunk igyekeztünk úgy megszállni hogy legyen patak vagy folyó a szálláshely közelében. Nem lengett körbe minket dögszag.. ha erre gondolsz

A túra bármilyen motorral teljesíthető lett volna. Egy GS-sel meg lazán! Egyedül talán az Arabat-földnyelv és a Cserna-völgye volt olyan "speciál" szakasz ahol egy két gép pilotától függetlenül is a teljesen alkalmatlan kategóriába tartozott volna, bár szerintem nem tudnának alám olyan motort tenni amit ne vonszolnék végig ott is .

A DRZ-sek úgy fértek el ilyen kis pakkban hogy tudták mi kell és mi nem a túrára. (Hozzáteszem az én dobozaim is kongtak az ürességtől. Egyedül esti bevásárlásnál lettek megrakva)
A képen az András motorja látható a teljes! felszerelésével és csomagjával. Neki ennyi elég volt ahhoz hogy lejusson Kairóból Fokvárosba.
Jahh... Valentin volt...vettem a motorjaimnak egy csokit...amit mellettük ettem meg a garázsban....örültek nekem!
Az aktuális...vagy" mittomén" milyen státuszban vérkeringő csajomat...még csak fel sem hívtam.
..az is lehet ,hogy már megint szingli lettem..
..na bumm..mindjárt itt a tavasz
Szerintem pedig ott a pont.
a 7. ig jutottam, de leragad a szemem

Egyébként egy dolgot nem értek, lehet hogy hülye kérdés, nem is vad kempingeztem még, bár eléggé vonz, de a túra alatt csak a tengerbe fürödtetek?
És szted egy naked Gs -el teljesíthető lett volna a túra?
Ja igen meg hogy a DRZ-seknek hogy a tökbe volt elég az a kis csomag két hétre?
Akkor kezd az elsővel, és holnap ne olvasd el az utolsót

Mire kitavaszodik végzel is
látom hogy ott a többi de én úgy terveztem hogy minden nap elolvasok egyet
Nekem nem kell ecsetelni, mert nem csak magam elé nézek
A kérdés az volt, hogy mi motiválja az embert 130ért .... legyen mondjuk a normálisan végzett munka öröme, vagy büszkesége / ahogy tetszik / ... esetleg a feljebbjutás.
Nem akartam ilyen szinten belemenni.
A durvának tűnő szavak, és hasonlatok pedig egy gyakornok kislány szájából hangzottak el a szerinte "senkikről".
Aki az irodában panaszkodik, azt kitenném egy kicsit a napra kapálni .... na nem sokat, csak 1 hónapot ..... aztán kifizetném a bérét, és egyből megtanulná értékelni a dolgokat.

Mikor nagyot esik valaki, akkor átértékel nagyon sok mindent, igaz attól maximum lélekben fejlődik.

Na ki is okoskodtam magam, habár remélem nem annak lesz felfogva.
Elnézést a durva OFFolásért.
Még lesz egy záró rész holnap

Az elején fel-fel tettem. Aztán mivel itt más volt a téma már nem.

Ott a többi is, nem tűnik el... olvasgasd ha tetszik
Mindenféle előfordul, de a 8 órás munkaidő sehol sem 8 óra munkát jelent. A szerszámkészítő nem bérszámfejt, és a bérszámfejtő sem tud szerszámot készíteni. Nem lehet ezeket a dolgokat patikamérlegen mérni. Az érettségivel rendelkező Józsinak miért van a diplomás Gábornál 100-szor több pénze, az MTA díszdoktorának 12 éves autója, de a soroksári úti stricinek négy amg mercije stb. Valszeg azért, mert már nincs államszocializmus, ami megszabta államilag, mi mennyiért lehet és kész. Egyenlőtlenségek jöttek, ezzel együtt lehetőségek is. Ha lenne cégem, én sem tűrném a nemmunkáért fizetést, de aki tűri vagy nem számít neki, ott vannak nemmunkáért fizetést kérők. Vagy állami alkalmazásban, de ott úgysem a cigiszünet meg a körömlakkozás dob ki az ablakon kétévente ezermilliárdot...
Sem a minimálbér, sem a 130ezer Ft, de a 150ezer sem elég ma Magyarországon a normális élethez. Nettó 180 körül van a határ ahhoz, hogy még félre is tudj tenni, ne totál elköltsd a fizetésed hó végére.
Ahol adnak Oxigen fitness bérletet, az már a kezdőfizu nettó 200-as kategória, cserébe az illető beszél két idegen nyelvet, diplomás, vagy csak van multinál pár év tapasztalata.
most komolyan a faszom, a többi napot miért nem raktad fel naponta?