Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igazad van és én tisztelem is a másik felfogását és véleményét
Afrikát én se hagynám ki de kb a 100. hely környékén tanyázik a bakancslistámon. A kelet pedig még jóval utána van
Amiről megfeledkezik szinte mindenki az időtényezőről.
Ha csak 10 napom van azért az nem fér bele hogy szopatnak egy-két napig a szudáni határon mert baksisra vágynak.

Afrika (IS!) messzze van nekem . meg pénz paripa...nélkül
Mondtaménilyet?
Bár előtte 2 hétig fogsz kóvályogni a védőoltásoktól.
Csak palackos vizet igyál és ügyelj a kajára ha nem akarsz alieneket növeszteni a hasadba.
ez már felfogás kérdése. a lényeg: menni meee jóóóó
ennyi "erővel" Afrikát is húzzam ki a bakancslistámról ?
vagy ott minden patent ?
(valami hegymászót- Edmund Hillary -megkérdeztek miért mászott fel a Csomolungmára? "Mert ott volt !" )nekem meg csak szaros buszmegálló adatik !
Nekem ha fizetnének se biztos, hogy elmennék keletre.Valahogy jobban szeretek kulturált környezetbe lenni még ha többe is kerül.
Hobbinál úgyse számít a pénz..
Nem lesz baja jó olajjal 150 fok se téma.Ha Alsóörsön kibír 2 órát 30 fokban a felvonuláson akkor ez se téma.
Egyébként én is azt kukkolom de inkább a felmelegedés izgat a túlhevüléstől nem félek
de hát 120 fok-tól már pirosban van a hőmérő!
Én az alsó deklire csavaroztam egy terelő lemezt...ami kimondottan a bordákhoz préseli a levegőt...majd bekanyarítja a blokk hátulján húzódó bordákra. Elöl kicsit kinyúlik,hogy ne a kipuff felöli melegből merítsen. Később kezd el melegedni...kicsit strapásabb menetben sem megy 120 fölé..és gyorsabban vissza is hűl.. Aki volt már velem motorozni az látta ,hogy állandóan azt a nyomi hőmérőt kukkolom
Ugyanígy vok az ezerkettes zsihgával is.
A fiatalabbaknak olcsó retro ralliautó utánérzés amibe lehet tolni a pézt mert hátul kapar.
Nekem meg a fülembe cseng a 45-nél rámszólás ne nyomjam mert már csörög.
Félig szétrohadt,teleszart téglás buszmeget látok tőlem 5 Km-re is a semmi közepén.
Igaz ez régen csicsás csempeborítással rendelkezett ezért kuriózum.
hol a gond...? nem nosztalgiázni v. köpködni mennek arra az emberek innen "nyugatról" csak a a világ egyik szelete. ilyen célból inkább javasolt Kuba v. É-Korea . .
Ha autópályázást tervezel az olajfogyasztásra készülj fel nekem ott mindig besszopált egy keveset a magasabb tempó miatt.
Főleg nagy melegbe csinálja az olajhőmérőm is 130-140 fokokat mutat.
A gond hogy aki élt már régebben annak eléggé más érzés a kelet.
Duster benzin / gáz...fehér..
A keleti életérzést semmi sem tudja pótolni
Az útminőség engem addig szokott érdekelni, hogy ne legyen szétütve a felni. Ha már megüti azt a szintet az út hogy a gumi-felnikapcsolat ép marad, akkor teljes mértékben leszarom mennyit dolgozik a futómű. 2 évente úgyis szét van szedve legkésőbb, szóval nem gond ha nem bírja sokáig a szimmering..stb. Romániában még nem találkoztam olyan burkolt útszakasszal (párszáz métereket leszámítva) ahol ne lehetett volna tartani minimálisan a 100-as tempót. Szóval innentől fogva nem érdekel milyen az út, mert tudok rajta haladni. A Divi meg eleve nagyon kis kellemesen elhullámzik az úton, egyáltalán nem pattog, így a komfortérzetem is tuti.
Elméletileg Hallstatt lenne a lakhely, és onnan jobbra balra. Május-Június környékén, bízva a jó időben. Az útvonal tervező amúgy sem rakott bele túl sok autópályát osztrákba.
Ne viccelj már hogy eljössz csak Salzburgig, Salzburgba még csak hegy sincs :) én egész nyáron két személlyel pakkokkal voltam, hát volt pár érdekes rész mikor már 2000 m magasan baszom lejtőnek megy felfele a gs, max 60-70-el meg olyan orrhanggal hogy már féltem, szal van pár lejtő ami ki fog rajta, de ez inkább Olaszország fele jellemző, de egyébként mindenhol probléma nélkül ment mindig! Autópályát felejtsd el de gyorsan annál unalmasabb nincs is, sőt ha gps-el jössz, úgy állítsd hogy ne a főutakon jöjjön, szal pl enyémet nem Gyors-ra hanem Jól követhetőre vagy Rövid-re kell rakni, és így olyan szép helyekre elvisz hogy csak csuda forgalom mentes szerpentinek, jó aszfalt, (bár keskenyek), meg hát szép tájak, a főutak legtöbbször völgyekbe mennek ezért hót unalmasak!
NA! Egy kis benzinre csak lesz még zsé!
Ne félj, az meg lesz tavaszra!
A fojtást szereld ki addig.
Siman mehetsz de ha idod engedi ne menj palyan.
Milyet?