Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bakker..írjátok a túraötleteket...idén lehet ,hogy nem is nagyon motorozok......autót kell vennem
Nyugodtan elindulhatsz!
Hali Skacok!

Foregon!

Nyár elejére tervezünk egy kis osztrák kiruccanást, és az jutott eszembe mi lenne, ha mocival mennénk. Na már most, azt szeretném tőled megkérdezni, mennyire bírja-bírta a Gs az ottani közlekedési körülményeket? Két személy+csomaggal? Autópálya-hegyek viszonylatban? Salzburgig mennénk. Köszi!
A Bihar hegységben tavaly ősszel voltam, a Transzalpinán tavaly tavasszal. Ott az út tényleg jó, bár az Oasa tó környékén voltak elég érdekes agyagos földes kátyús részek. A Transzfogaras 2010-2011-ben volt meg, másodszor nem tudtunk átkelni a déli oldalra mert korán mentünk és a vaskapu zárva volt az alagutnál. Igy kerültünk vissza Szebennek, majd le a Vidra tóhoz. Szóval Brezoi és Petrozsény között az borzalmas út volt kátyús murva, pedig a táj itt is szuper volt. Az aldunán Újmoldova és Orsova között mész a szuper úton, és hopp elfogy csak úgy. Vagy jó az út, de véletlenszerüen, az amúgy hibátlannak kinéző aszfalton random szerűen öles kátyuk. Úgyhogy figyelni kellett.
A Bihar-hegységben általában nem a legjobbak az utak, viszont itt is gőzerővel aszfaltoznak. Lásd Pádisi út. A kárpátokban viszont már jók az utak, a fogarasi déli oldalán is (augusztusi állapot szerint). A Petrozsény- Déva útról és a Transzalpináról meg ne is beszéljünk..Pazar látvány, pazar út.
Mikor szerezted ezeket a rossz tapasztalatokat?
Látom neked is megvolt a Stelvio, de a Transzfogaras is. Igaz nagyon szép a táj a Kárpátokban de a borzalmas utak eléggé elvették a kedvemet. Valamiért ezért kedvelem jobban a nyugatot, bár az idén a Balkán a cél. Tavaly a Bihar hegységben voltam. Piszok szép táj, a jó kis kanyargós utak csábítanának egy kis kanyargászásra. De az út minősége néha tragédia, és ez elrontotta számomra a dolgot mivel nagyon szerettem volna egy jót motorozni ami csak részben sikerült.
Stelvió nem rémlik de 2010-es menet legszarabb útja Pordoi felé volt.Igazi kezdőként.
Nameg a medvék,krokodilok és rézfaszú baglyok.
A pofagyalu hiánya vonzó érv nekem is!
Szerintem nem a rossz utakért megy keletre. Ott is jók az utak. Aki nem jár arra, az ezt nem értheti.
Az időutazás varázsa, a steril környezet hiánya, háborítatlan, civilizációmentes vidékek, egyszerű,segítőkész, mosolygós emberek, a felfedezés élménye, stb, stb.
Livignoban a benzin tényleg olcsóbb mint olaszban általában, de más nem tünt nekem annyira, bár csak egy boltba mentem be. Időm se volt rá, de pénzem se ,hogy vásárolgassak. Viszont szép az út Bormio és Livigno között és magas hágókon kell átkelni. A Stelviót kipróbálhatnád szerintem technikás a szerpentinje , és nagyon szép a táj. Valamint olaszban már nincs mindenütt az a tökéletes minőségü osztrák német úthálózat, ez nálad szempont is lehet. Ha egyszer végig karcolnál a Dolomitokban, egy darabig elfejtenéd a vadkelet göröngyös útjait.
(nekem muszáj valami kultúrníj человек formát hozni naponta )
nálam az egyik motiváció a viszonylag alacsony költsévetés, ami miatt a "nomád" túra mellett szól. MERT MENNI KELL ! gyűjtögetni meg nincs időm. élvezem én az egytankos napi gurigákat is de nem elégít ki teljesen.
Mai napig nem beretválkozom napokig.
Így ez nem egy nagyon vonzó nüansz nekem.
sosem késő elkezdeni. legalább is ki kell próbálni ...
a kényelem meg relatív fogalom. én pl. utálok naponta beretválkozni.
egy hét nomád túra pofagyalu nélkül, a többi már csak extra...
Lidl-ben csak a frissen sütött pékárú jó.
Anyu az Aldit jobban szereti.
De csak alapanyagban.
6-700 Km-es etap után meg nincs kedvem főzikézni.
Bár tuti megoldom valahogy.
Egyenlőre kell egy karmantyúkészlet.
Mert itthon nincs és a hivatalos kereskedésnek esze ágában nincs még csak rendelésre hozni sem belőle.
Franciáktól kell vennem.
Mi is. De itthon is oda jársz nem? A lakókocsiban meg a mobilhome-ban meg lehetett főzni.
Szotyi mondta hogy svájcban Lidl kaján éltek mert drága.
Olaszban a szállás is meg a benya is drága.
Tervben még egy Szardénia lenne de az több ismeretlenes.
A legfontosabb hogy találok e még 5 holdkórost rá.
Egyenlőre mind távlati terv.
Úgy hogy a motr atomban mindenfelé gödöllő-Kistarcsa vonalon.
Tegnap volt egy csúnya menetem az angollal.
Nehéz és vére volt meg piszkos.
Elvileg én nyertem de hétvégén lesz a visszavágó.
Svájc nem drágább Ausztriánál és Szlovéniánál semmilyen tekintetben.
Az olaszoknál meg nem kell sokat menni, mert a benzinár horror.
Az osztrák panorámautak díját meg elmotorozhatod. Svájcban minden hágó és alagút ingyenes.
Livignot célozd meg.. az elvileg nem olyan drága
Olasz,svájc szállás és egyébb árak miatt kihagynám.
Ausztriában a határ mentén kéne keresni szállást és átruccanni olasz felé.
Majd egyszer, ha lesz időm, és a nejem engedi, hogy este netezzek, ahelyett, hogy vele foglalkoznék. Igyekszem feltenni, meg esetleg a többit is.
Így, itt: Útvonalak
motologon nincs kedved ezt az útvonalat ezzel a kis leírással megrajzolni és nyilvánossá tenni?