Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Foregon megkérdezhetem, hogy te kint miért, mennyiért és helyileg hol "szívsz"?
Motoros létetekre (feltételezve, hogy már mindenki járt külföldön) néhány embernek igencsak meglepett a véleménye a "vadregényes" nyugatról. Én igencsak szeretnék kint "kilátások nélkül szívni".
Szevasz vidi két kérdésem lenne a benzincsövek keresztezik egymát a másik a szivargyujtó csatlakozót hova kötötted a választ előre is köszi
Köszi. Pont jól elfér a szivató, a tartót már alaposan kipróbáltam egy másik gépen, igaz egy gumizsinórral le szoktam biztosítani a telót, de még sosem volt rá szükség, hogy az tartsa meg. Első ránézésre én sem bíztam meg benne de bizonyított. Olcsó Praktikeres.
Szépen megcsináltad, főleg a 12v aljzat elhelyezése nagyon profi. A kütyütartó mondjuk szerintem nem elég megbízható. Én legalábbis nem bíznék rá semmi értékeset. És még a szivató karja is útban van talán.
Szép tiszta motor, esz az irigység.
Na ettől falnak megyek.
Szerintem kütyüsöknek kötelező, (szivargyújtó, kütyütartó).
Egyúttal kicseréltem a benzincsöveket is. Itt Dunaújvárosban nem lehet a gyárihoz hasonlót kapni, de a duplafalú pirelli cső is jó lesz, bár a külseje kicsit vastagabb.
hozzáteszek a gyűjteményedhez még egyet:

"...mert én kapitalista vagyok....és nekem az a dolgom, hogy kizsákmányoljalak titeket"

EZt nem az én főnököm mondta de ha Ő lett volna szerintem gipsz lenne a fején is.
mert ide nem tévedtek be arctalan iq light-os pancserek szítani. szerintem ez lehet a megoldás.
"illa berek nádak erek a motorosok jó emberek"
Én a defenzív,szabálybetartás bajnoka vagyok közúton nem motoros bunkó.
Olyan tatás-vidékiesen nyomulok.
Van egy fehér furgonom is tehát kátrányos helyzetű halmozottan érintett ezügyben.
Végigolvasva észrevettem egy érdekes dolgot!

Hogy lehet, hogy egy motoros fórumon (tehát ugye mi vagyuk a közlekedés bunkói, meg a taxisok, kamionosok és a fehér furgonosok ), teljesen ellentétes elképzelések esetén sem ugrottunk egymásnak és kulturáltan tudtunk beszélni és még le is tudtuk zárni. Szóval elgondolkoztam, köszi srácok!
köszönjük a többiek nevében is !
Beteg egy társulat.Itteniek jobbak.Tűrik a marhaságot.
Egyetértek veled
no problem,
mert itt "nyugi" volt a politikától...
Bocsesz
Én sem semmi kisregényt rittyentettem ide
Tovább nem offolnék, mert nekem vigyáznom kell az alpári paraszt imidzsemre Még a végén hülyének néznek ...

Köszi GS topik
Jólesett értelmes kommenteket olvasni
tsanyíííííííí ! könyörgök csábítsd át az Urakat az "Elmélkedések" topicra !
http://www.motorozz.hu/main.pl?menupage=forum&session_id=b1S8UdjY7r2
18661&topic_id=792&limit=50
higgyétek el naggyon jó
Nem csak a munkaerő vándorlásra gondoltam.
Rengeteg külföldi cég fog lelépni idén és jövőre, ezzel tovább növelve a munkanélküliséget, és az általános elkeseredettséget.
Egyszerűen szar a koncepció, és ha akarná valaki sem lehetne már helyrehozni a dolgokat, mert kiárultak mindent.
Nekem gyermekem sincs, de el tudom képzelni, hogy akinek van, azt mennyire sakkban lehet tartani
Hallottam én már nem egy sztorit, hogy a főnök ezekkel a mondatokkal motiválta a beosztottait felmerülő problémák esetén:
- Sokan állnak sorban
- Majd jön egy román és jobban megbecsüli
- stb ....
Ez így nem fog működni soha.
Rászoktatták az embereket, hogy csak az önös érdekeiket nézzék, és mindenkin tapossanak át akin lehet. Így pedig egy egészséges társadalom nem képes működni.
Persze nem arról van szó, hogy egy-egy egyén ilyen, hisz az teljesen törvényszerű, és elfogadható ..... az viszont gond mikor az egész ezeken a lábakra van felépítve.
Nyugaton nem a túlélésről szól az élet, hanem a fejlődésről, haladásról, épülésről, és ezért teljesen más az emberi mentalitás is...

Huh, ennek lehet a fele érthetetlen, mert fura ez a téma csak olvasva, de remélem átér a mondanivaló
"Beszéld a nyelvet. - azért ez jó esetben alap, bár közel nem minden esetben, én konkrétan felvételiztetek is és hihetetlen mennyi kretén van!
Olyan szakmád legyen, amire van kereslet kint. - van, csak szarul fizetik meg ha meg megfizetik lesarcolnak, házadó, áfa, királyi adó...
Dolgozz keményen." - és akkor mi van? Ki tudod fizetni a hiteled?

Sajnos, ha fiatal vagy, ki kell menni, itt nem jutsz semmire, én már beágyazódtam, de még történhet olyan, hogy tiplizek.
DE ez az ez nem trükk ez otthon is követelmény ha az ember nem akart éhen halni

"Beszéld a nyelvet.
Olyan szakmád legyen, amire van kereslet kint.
Dolgozz keményen."
Végigolvastam, érdekes.
Három haverom van jelenleg külföldön és tök egyszerű a trükk:
Beszéld a nyelvet.
Olyan szakmád legyen, amire van kereslet kint.
Dolgozz keményen.

Van ellenpéldám is, amikor nagy arcú kimegy, hogy majd ő a kibaszott nagy penge, de nem beszél egy szót sem, nincs szakmája és csodálkozik, hogy egy szalag mellett találja magát, de az a szörnyű, hogy még így is jobban fog élni, mint aki ugyanezt itt csinálja.
Sajna a tanulást nem lehet megspórolni.
Na ezért van az, hogy inkább épületgépészkedek most és nem pedig pályázatot írok... Azon túl, hogy szellemi rabszolgamunka és még szarul is fizetik, értelmetlennek is látom. Tudnék mesélni a témáról, nem is keveset...
Igaza volt az egyik profnak az egyetemen, bármennyire nem volt a szívem csücske: a területfejlesztés halott ebben az országban... Anélkül meg nem lehet semmiféle csodát várni. A rengeteg egyéb ok mellett ezért is akarok én is lepattanni innen: ha már van egy diplomám ebből, miért is ne próbáljak meg ilyen jellegű munkából megélni? Nem mellesleg szakmailag is nagy fejlődés lenne egy külföldi tapasztalat.
Igen ez a szomorú ehhez két személyes tapasztalatom is van

Unokatesóm egy erdész cégnél dolgozik mint erdész a cég EGY főnökből és egy alkalmazottból áll ez ugyebár unokatesóm

Pest megye kiír egy pályázatot erdősítésre vagy fásításra vagy mi az anyára, majd megkapja a cég a feladatod egy 100 négyzetméteres területre fákat kell ültetni adnak rá 2 millió forintot, majd ebből unokatesóm elmondása szerint 200.000 ft értékben vásárolnak csemetéket, ez az előírt "fa számnak" a fele sincs, majd kiültetik őket, teszem hozzá munkanélküli fekete munkásokkal, akiket unokatesómnak kell összeszedni a helyi kocsmából, és ez nem vicc! Majd jön ugyebár az ellenőrzés hogy Év/Fél év után hogy hogy állnak a fák, majd egy nagyobb összeg landol az ellenőr zsebében és a pályázat kivitelezettnek nyilvánítva ! A "cégnél" aki egy ember marad kb 1 millió forint csupán telefonálgatásból.... és ez éves szinten nem egyszer van eljátszva

Másik egy volt kollégám férjének vagy egy cége egy ilyen "mindenes" cég, a folyamat itt a a következő, kiírják a pályázatot, ami ugye legyen mondjuk egy templom felújítás 4 millió forintból majd a cégek beadják ki mennyiért tudja megcsinálni, az kapja meg a feladatot aki többet vissza tud perkálni a pályázatot elbíráló embernek a pályázatpénzből, egy hogy számszerű legyen egy 3 milliós beruházásnál kb egy millió landol a pályázatbíró zsebében
a csávó úgy tud megélni ebből és nem él fényűzően vagy ilyesmi tök átlagosan él és úgy kapja meg a pályázatokat, úgy tud minél többet vissza fizetni hogy őneki is melóznia kell a nem túlfizetett melósaival

És merem feltételezni ezek pályázatbírák általában a "politikusok" mellék állásban,de passz