Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

csak azt tudom mondani hogy aki a kicsivel sem megy semmire az a naggyal sem fog
Másik meg hogy 6-8-10 év után mire megyek otthon?
Itt legalább jutok 10 év után valahova
A másik hogy egy emberen nem láttam volna hogy utált volna mert külföldi vagyok vagy mert magyar, ez itt kimerem jelenteni hogy nem létezik! Ez nem nemzetiség egy egyén függő
Egyszer nem röhögtek ki ha valami rosszul mondtam, vagy nem tudtam, egyszer nem voltak mérgesek miatta

Munka lehetőség.... egy kb 2 km hosszú faluban vagyok, és tessék csak ebben a segglyuk faluban van ennyi meló
https://jobroom.ams.or.at/jobs...
Feléhez szakma sem kell, és jóval 1000 euró felett fizet
Meg hogy jön egy másik kelet európai és elvállalja olcsóbbért?
Könyörgöm ki? Románok? lassan előrébb vannak mint mi -....
Ismerek geográfust... és tényleg pályázatot ír.


Ja, mérnök leszek. Hétfőn alá is írtam a hallgatói szerződést. Van benne valami olyasmi pont, hogy garantálják hogy találok munkát a végzettségemmel, máskülönben oda mehetek ahová akarok.
Inteligens kérem és Platóról elég jól eldumáltam az egyikkel a fürdőben.
Kell oda más is azért


"Az ókoriak – Paulus Aegineta tudósítása szerint – azt is tudták, hogy a lúgsót (hamuzsír és sziksó) mésszel maróbbá lehet tenni. Közönséges mosószerük azonban a rothadt vizelet volt."

Ez azért biztató... Csak tudnám miért veszünk sok pénzért "okos" mosószert mostanában
Én mondjuk nem mérnök vagyok, hanem terület- és településfejlesztő geográfus, de a lényeg ugyanaz: ma az országban a területfejlesztés kimerül a pályázatírásban - pályázati pénzek szétosztásában. Mérnökként azért biztosan jobban el lehet helyezkedni, bár úgy se lehet rózsás a helyzet.
Szappanhoz csak hamu és zsír kell.
Felénk vannak szikes tavak... elvileg mosásra is jók. Volt valami ilyen népi praktika
Na még egy indok hogy a továbbiakban se a tájtervezés területfejlesztés szakirányt válasszam .

Okos ember más kárán..
A jelenlegi felállás az ami kinyuvad.
Az energiaárak indítják el.
Tudod.
Itt fogyasztunk de termelni a világ másik felén fogok mert ott olcsóbb és inkább leszállítom.
A szállítást sajnos le fogják építeni.
A nagy problem hogy a helyi gyártás már 2 éve le van.
A szappantól a gemkapocsig mindent távolkeleten gyártják mert olcsó és olcsó a szállítása.
De a keletiek felszívják a gyártást drágán és olajár miatt a szállítás annyi lesz hogy nem éri meg a szappant behozni mi lesz?
Már nem tudjuk ki gyártana itt szappant.
Egyébként lehetne olyan, ami tömegeket érint, csak ahhoz kéne egy koncepció, egy jövőkép, amit az elmúlt 23 évben nem sikerült megalkotni. Na de amikor egy terület- és településfejlesztő nem talál munkát (ez én vagyok), mert nincs rá igény, akkor ilyen koncepció sem lesz...
Én a teremben legalább 20-30-at láttam.
Cserélik,felújítják,gyártják,ápolják őket.
Kurvanagy a gyár.
Oszt nem tom láttad e a Ford egyik üzemét amikor bezárták mennyien voltak a munkások.
Nem csak a betanítottak.
Volt aki 40 évig ott volt.
Saját szerszámokal meg minden.
Elsősorban a fogyasztónak, de utána annak is fáj akitől fogyasztott......a fogyasztói társadalomnál előbbre vivőt még nem nagyon találtak ki....mivel az összes többi az avíttság és a jelen helyzet bebetonozását hirdeti....és abból nincs fejlődés...
ha majd tiz -husz év múlva a gazdag réteg meg tudja venni már a saját robbotját ami meg szereli a motorját és le nyirja a fűvet a kertbe és nem pofázik vissza .... Na akkor vége lesz a VILÁGNAK barátaim

http://youtu.be/sI4mI10cBPM
Igen változóban van az egész mostanában.
Társadalmilag.
És a népek legtöbbje a megszerzett egzisztzenciát látja leromlani.
Az hogy éhségmeneteket szervezünk szauna előtt az blőd marhaság.
De a régi nagy fogyasztói felfogás felbomlóban van.
Ez sokaknak azért fáj.
Mennyien lehettek az egész gyárban....4-5-en?... többi 3000 meg összeszerelt...
De nincs olyan ami tömegeket érintene....bőven elég a betanított munkás még az irodákba is.....és ebben lenne szerepe az ingyenes oktatásban mert az javítja a tömegek tanulási képességét, műveltségét és a változást is jobban bírja egy tanult ember....igazából nem jobb ha az út mellet lapátolónak diplomája van?...mennyivel értelmesebben lapátol?...
Én láttam a szerszámkészítőst aki pl a lego-nál csinálják az öntőformákat.
Oda tényleg nem elég a 8 általános és a jó gombnyomóujj.
Hát nagyon nemárt ha az irányítására felvett ember nem alszik egy 2-3e tonnás 60-al császkáló fémhegyen.
Mivel már a posztfordizmus is elmúlóban van, ez természetes, hogy nem kellenek tömegek pl. esztergályosból. De a szakképzett munkaerőt nem feltétlenül a szakmunkásra értettem, hanem bármiféle munkára, ami szakképzettséget igényel, akár középfokút, akár felsőfokút.
Mert az az ember egy cégnek egy adott melójára keres embert.....pár szakmunkás nyilván kell minden céghez, de tömegek nem mint anno pl. az esztergályos és bármi más....egy olyan cégnél melóztam(akik csődbe vittek) ahol kimondottan fejlesztés volt, napelemgyárakat fejlesztettek és gyártottak....még ott is csak pár igazi szakmunkás kellet a többi az összeszereléshez kis hozzáértéssel is elég volt....
nyomni kö lábal ,de egy idő után hid el észre sem veszed ,hogy nyomod , ki lehet kapcsolni , de annak halál és pusztulás vége
Most elég szép kivonulások lesznek .... csak figyelj.
Nem véletlenül vannak így alakítva a dolgok.
Ahogy olvasom, nagyjából egy véleményen vagyunk sok dologban, de itt nemsokára rabszolgatartás lesz.
Egyáltalán nem túlhaladott. Nagyon is létező dolog. Kérdezz meg egy olyan embert, aki munkaerő felvétellel foglalkozik, hogy mennyire egyszerű jó munkaerőt találni? Elmondom: semennyire! Lehet, hogy egy álláshirdetésre érkezik 50 önéletrajz, de ebből 47 kapásból alkalmatlan és a maradék 3-ból talán egy van, aki beválik.
Ha azt mondom, strukturális munkanélküliség, akkor elmondtam mindent.
A délalföld is tele van velük... meg itt a pusztában van egy rakás svájci is. Az otthoni nyugdíjukból itt vígan elél még a csóróbbja is

De a magyar nem is lakni fog hazajönni, csak 1-2-3 hétre pihenni. Ha egyáltalán visszajön.
Most már a legtöbb embernek nem ez a vágyálom, aki kimegy. Vissza se akarnak jönni...