Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

3400at ketten keresnek, ebból majdnem 1000-et tudnak félretenni.
nekem is van így kinnt ismerősöm.

itthon SOHA nem teszel félre két fizetésből 300e forintot.
a kényszer miatt sokan elmennek mert ha tetszik ha nem ,kinnt könnyebb megélni,hozzáteszem:segédmunkából!
51 éves vagyok 1992 szász országban auto bontoba kezdtem még a márkás időbe ...ne vadics

3400 eurot te csak akkor keresel Ausztriába , vagy Párizsba , vagy az Unio egész területén ha .....

egy olajfuró tornyon vagy kint az Északi tengeren vagy fejlesztő mérnöként nyomod

Mozdony vezető vagyok 11 éve a MÁV -nál , Járom Kellem egész Europát ha valaki most Magyarból ki jut ... és még munkát is kap ...és még ki is fizetik ... ahogy itt mondták albérlet .... kaja.... szolgáltatások..... bérlet...... stb még ha kapsz is átlagba
1800.-2200 eurot és kurvára sporolsz 3-4 havonta haza stb
' év alatt 2-3 miilkánál többet nem tudsz fére tenni
ha meg család van az fel éli az egész pénzed


maradjunk ebe
jav.
30 hónap helyett
Barátnőjével együtt keres ennyit( de ezt az előbb is írtam) ez azt jelenti hogy 1700 eurót kapnak fejenként


De nem tudom mit kötözködsz velem egyébként és csak tényeket írok le, te meg véded a semmit, és nem mondasz semmit otthon hogy kéne,
Számoljuk már ki hogy otthon mire mész 30 havi félre rakott pénzel
Te azt hiszed aki kijön melózni nem ÉL? élni csak otthon lehet? Bulizni motorozni haverkodni? te úgy látod ezt mint valami börtön
Ha meg itthon akar összeszedni 30misit és 160ból nem jön ki, akkor legalább kéne neki keressen 300at, abból félredob 100at és 30év alatt éri 30hónap alatt
Azért az barátságosabb, ha a te számaidon haladunk.

30ból meg el lehet kezdeni a dolgokat.
10ért vesz valami 2szobás panelt, elindít valamit, ledob egy biztonsági tartalékot és, ha beindul itthon a valami, akkor továbblép a ház felé.
Még csak 24 .... a lét is megtanulja kezelni idővel
Más mi az hogy nap estig meló? 8 órát dolgozom a többit ha kell külön fizetik. Lyukas fog? neked ki mondta hogy itt nem állja a TB? Úgy ahogy otthon is az ingyenes itt is rosszabb minőségű de agyún úgy kitömik a fogad
Te valami rossz példát láttál vagy én nem tudom mint valami putri hentes üzem dolgozói németeknél....
Volt jó 5 éve egymilla hitelem a kocsira.
Vagyis hogy 5 éve fejeztem be.
Azóta nuku hitel.
És eddig vállalkozásként is sikerült elérnem hogy ne legyen.
Ez sok lemondással jár és most szívok is emiatt.
Bár látok sok tőlem nagyobbat akiknél húdemindenjóvolt és most a hitelen szívnak.
3400-at keres vagy annyi marad?
Legyen a jobbik.
3400-marad tisztán és kinn habzsidőzsi van.
az 30x3400x300=Az KB 30,6 milla.
Na ebből egy megalapozott élet nincs csak egy használt családi pecó valami nagyobb városban.
Ez nekem nagyon az A verzió.
Bocs de nem értem mit írsz..... kicsit kusza a mondat

Egy deka vetítés nincs ebben
te faterodnak is van 20 millió hitele amibe neked is fizetned kell hol ott semmi közöd hozzá? ja és ebből csak 12 millió volt az elköltött pénz, persze most lehet azzal jönni hogy magának köszöntheti , és meg azt mondom hogy már 5 éve sem stimmelt valami nem hogy most...
Bazz nem kint megvalósítva, otthon akarok élni otthon akarok gyereket házat, én szeretem a hazám
De minek szenvedjek egy 10 milliós hitellel X évig mikor itt kint összetudom szedni a pénzt rá!
Ha meg van minden egy otthoni fizetés is elég lenne, de otthon egy ismerősöm sincs akinek nincs valami kibaszott hitele, ha más nem egy kurwa telefon hitel
Egyik hawerom a bnőjével együtt 3400 eurót keres BÉCSben hétfőtöl péntekig melózva, nem ukránokkal és egyéb bevándorlókkal lakva hanem csak ketten
Egyébként meg egy évben 10 hónapot dolgozom, és 12 havi fizut kapok, ergo nem két hetet vagyok otthon, de fiatal vagyok lesz ez még jobb is és megint csak azt tudom mondani hogy az biztat hogy tényleg lesz jobb
Te szerinted itt még senki nem dolgozott kűlhonba ?
Már csak a vetítés miatt ugatnák bele , nem unalomból !

1000 - 980 ............ 3 hó és gyalog jön haza vagy te a Marsra jársz melozni ?

Vagy minket nézel madárnak ? BOCS_BOCS
Ja és ha hiszed ha nem én 150-160-ezerrel otthon lakással olyan boldog lennék hogy ugrálnék örömömben.
Mindezt a kinti fizetésből kint megvalósítva?
Úgy hogy csak 2 hétre nyaralni jössz haza a szülőkhöz?
A munkavállalót csalásra kényszerítik. Vagy csal, vagy nem él meg -- nem tudja eltartani a munkavállalóit.
Valóban, havi nettó 200.000-ből (hol van az...) SEM tudsz gyűjteni például új autóra. De kell a péknek új autó, legyen egy 5 éves használt 1,5m-ért. Az sem másnapra van meg. Pláne nem egy 15 millió Ft-os lakás. (aminek a nevében az van, hogy HITEL, az nagyon rosszul hangzik)
A problemet én abban látom hogy mindenki saját szempontból látja a jól eleket.
Van a tipikus magyar modell.
Segédmunkásként kimegyek külföldre esetleg bérlek egy lukat 5 ukránnal.Kala lidliben véve.Csak meló napestig és alvás majd 4-5 havonta haza.Ha van egy lukas fogam majd kibirom és otthon megcsináltatom TB-re mert az ingyen van nem 500 euro.
És itthon örvendek hogy hű de jó hazahoztam 1-2-5 millát kinntléttől függően.Csak az ukránokat és a munkaadót látom.
B verzió
Itthon is kurrens szakmám van multinál perfekt angol nyelven beszélek itthon is kellemes pénzért dolgozom de kimegyek mert kinn még több a keresetem és mivel elismert szakember vagyok kinnt fizetnek az itteninél is jobban.
Tudok venni lakást/házat gyerekek kinti bölcsiben/oviban cseperednek a feleségem is jó szakmában dolgozva szintén jól keres.
Na nekem ez a jólét nem az előző.
Az csak arra jó hogy a kinti pénzből itthon jól éljen valaki amíg tart.Utána ujra usgyi ki és így tovább.
Mindkét unokatesóm így tett.Egyik hazajött másik csinálja de inkább jönne haza.
Nem szalonból kitolva, nem gyerekkel és nem lakással

De mindezeken felül kivitelezhető! otthon a hitel elbírálás lehet 3 hónap....
Otthon kerestem 150-160 ezret, otthon laktam. még sem jutottam egyről a kettőre, lehet nagy igényű vagyok nem tudom!
De érdekes hogy amint kijöttem én voltam a kisigényű

És ez csak 3 hónap a következő 30 hónapba tervbe van a gyerek és a lakás is, és az ad tudod önbizalmat hogy az egész kivitelezhető, megvalósítható!

nem úgy mint otthon, otthon reménytelen és keserves elérni és sokszor megvalósíthatatlan és kell hozzá 40-50 év, itt lemondások nélkül meglesz 3-4 év alatt minden
aztán lehet utálni, de akkor is ez van, és ez TÉNY
Inkább az EU-hoz hasonlítsuk és főleg közelítsük magunkat, ne Közép-Afrikához vagy valamelyik -isztánhoz.
Igen, a biztosítás és egészségügy szopóág Michael Moore filmjei óta, de biztos vagyok benne, hogy egy átlagos, tisztességes amerikainak nem annyira csíra a helyzete. (pláne nem a kanadaiaknak, az megint más történet; az senkinek nem jut eszébe)
Na jó, de ez már teljesen más aspektus.
Lehet sokszor teljesebb életet él egy elszigetelt törzs, mint a civilizált ember. Nem hiszem, hogy az fog heteket/hónapokat áskálódni, hogy 10deka hússal több legyen neki ....
Ha lenne tükre, akkor bele tudna nézni, stb

Sok a nézőpont és lehet filozofikusan is érinteni a témát, de azért nem lehet elmenni a mellett sem, hogy valami itt már jó ideje nem stimmel.
Persze ennek megvitatása nem pont a GS topik témája
Már annak sem tudunk örülni,hogy valamiben világelsők vagyunk?---az adók és a járulékok nagyságát tekintve mindenképp
Ufok?
Nem az árak magasak itt, hanem a fizetések alacsonyak, az adóterhek magasak, nem mellesleg a lakhatás költségei nem épültek bele a bérekbe.
Ha azt mondja ma valaki, hogy havi 180ezer nettót keres, akkor azt mondjuk, hogy hú, de kurva jó fizetésed van! Csakhogy ez mire elég? Tételezzük fel, hogy egyedül bérel egy nem túl drága lakást + internet + telefon + rezsi és már a 80ezer oda is van (jó esetben csak ennyi...). Havi 50 simán elmegy kajára még akkor is, ha az ember óvatosan csinálja a dolgot. Maradt 50, amiből lehet ruházkodni, szórakozni, gyógyszert venni, stb. El lehet belőle lenni egy átlagnál jobb szinten, de többre nem elég. Persze mondhatjátok, hogy ezekből a költségekből lehet faragni, ami igaz is, de van az a szint, ahol megkérdezi az ember: még hová faragjak? Ha még ezt se lehet, akkor mi a fenének gürcölök egyáltalán?
Arról meg aztán pláne ne beszéljünk, ha a havi 180ezres nettó fizetés a munkáltatónak közel 400ezer Ft-jába fáj, ezek mellett bármit is veszel, fizeted a 27% ÁFA-t és az esetleges jövedéki adót... Na ez a baj!
ez is így van, a civilizációs normák teszik ezt velünk.
mozambikban áhítoznak a Magyar színvonalra,Magyarországon az Amerikai színvonalra....na de a szegény Amcsik mire áhítozzanak?
ez pl így van. addig
amíg ide írogatunk motortulajokként semmi gond,nem nekünk a legrosszabb.
van aki 80-90000 ft-ot keres 3 műszakban de,mint tudjuk már 47000 forintból is TISZTESSÉGESEN meg lehet élni.