Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szalonból kitólva?
Saját lakást vásárolva,gyereket eltartva?
Sőt a csóró mozambiki suttyók is szívesen cserélnének bárkivel a nagy szar helyzetünkben.
Motor van a segge alatt mindenkinek,lakás,internet,telefon,ruhák satöbbi.
Neki meg van 3 felpuffadt hasú véhasban szenvedő alultáplált gyekrőce.Meg egy sárkunyhója.
/ csak gyorsan belevauzok és már itt sem vagyok /

Én is hajlamos vagyok elfelejteni, hogy nem a saját helyzetem az alapfelállás.....
Biztos van aki meg azt mondaná, hogy te meg állj be valami 3 műszakos gyári melóba a saját üzlet helyett, és hamar elgondolkodsz Amerikán
Nem értem miért mentek a jobb életszínvonalért fejben Amerikába, elég ha németekig gondoltok, mennyit keres egy átlag német? és mennyi egy ipad? Én hülye bevándorló külföldi "segíd" munkásként 3 havi fizumból az új cbf-emen fogok nagy vigyorral viribülni, áprilisban.
És ez csak Ausztria....
Hmmmmm.
Még mindíg elbeszélünk egymás mellett.
Egy asztalos ha szépen dolgozik megél csak ha neked kell kifizetni az asztalost akkor fordul a kicka.
És ha a szépen megélő asztalost baleset éri és szar biztit fizet akkor megcummantja a dolgot mert betipeg a tanácadó és hitelekről gagyarászik a törés miatt.Ami itthon elméletileg ingyért van.
Ott meg legombolnak egy ezrest hirtelen mert nem tériti.
De mondtam hajrá.
Még itthon vagy?
Itt Mo-on unatkoznak az emberek (és ölik egymást emiatt) ahhoz képest, mi minden folyik a világban, és máshol hány természeti katasztrófa fordul elő egymás hegyén-hátán. USA emberi munkaerő díjazása: vagyis például a szakmunkások bére magasabb. Ott egy asztalos is, ha jól és korrekten dolgozik, szépen megél. Na mindegy, messze Elvis ez a beszélgetés.
Hát nem veszel figyelembe egyébb költségeket.Mint mondjuk egészség és nyugdíjbiztosítás.Gyerekek iskoláztatása és mondjuk emberi munka ára amit kifizetsz ha te veszed igénybe.
Ezek a magasabb kereset miatt a neked megszokottnál magasabbak.
De majd jön Sándor és megmondja hogy nemígy van ott kinn van a mesebeli paradicsom itt meg a fagyos pokol amiben vezérünk a vasvillás kínzó ördög.
Így csak annyit mondok repülőre fel a kicsi családdal és uccu neki próbáld ki az amerikai álmot.
Belegondolok, ha a fizetésem 20%-ába kerülne egy iPad, csak az lenne a kérdés, használnám-e rendszeresen és nem csak porfogóként állna az íróasztalomon. Vagy csak megvenném, mert jó buli.
aha, te négyszer nyaralsz egy évben akkor az már nekem is olyan, mintha kétszer lettem volna.
A maradék 40-et pedig előteremti "valahonnan"...
Azért látható a különbség: USA járműárak vs magyarországi járműárak, USA fizetés vs magyar fizetés.

Japánban a Google Nexus 50.000 Ft, az átlagbér 900.000 Ft. Magyarországon a Google Nexus 72.000 Ft, az átlagbér....
Az eltérés kb. 10x-es. Nekik 10-szer könnyebb, nekünk 10-szer nehezebb kiköhögni az árát.
indexes cikk alapján
Tudod a statisztika egy rohadt jó tudomány.
egész pontosan a tavalyi alkalmazotti brutto 219200 Ft.
jobban élünk mint 4-8-12-16-20-24 éve.
Hát az átlagkereset nálunkis 120e fölött van statisztikailag a madaras teszkóban a pénztáros mégis csak 80-at kap.
Havonta 3000 dollár az átlagbér, utánakerestem. Nem hiszem, hogy egy rendőr annyira alul lenne fizetve. Lakást pedig lehet olcsóbban is bérelni, hacsak nem mindjárt Detroitban akar vki házat venni 50.000 dollárért.
házak
Nade mindegy is, nekünk ez álom.
Egy rendőr évi 30e-et keres.Ebből havi 1000 körül megy el lakbérre.
1000-1200 simán megélhetésre.
Marad 2-300 dodó minden másra.
Abból nemigen tellik gladiusra.
Autókra kerestem rá, 5000 dollárért már minden van: qrvasok autó
De találtam 2009-es Suzuki Gladiust 1 millió Ft-ért: Gladius

Ha az amerikai munkás havi 500 dollárt félrerak a 3000-es fizetéséből, év végén vehet bármit.
Faszán havazik van 5 cm hó!
Egy hajszárító sem nyom többet annál amit a nap tesz vele nyáron 40fokban amikor tűz!
hát a majdnem tele benzintanknak nem tudom tetszene-e a hőhatás.. bár csak nem lenne belőle baj..
köszönöm,szerintem akkor veszek ilyen szilikon eltávolítót..
HA jót akarsz akkor szilikon eltávolító- az mindent leszed, de a festéket nem bántja- egy liter 2- 4 ezer ft. Autó fényezéssel is foglalkozó szaküzletekben kapsz ilyet.
De ekkor is meg kell kezdened valamivel tehát hajszárító magas fokozat az kissé meglágyítja elcsíped a szélét szeded le, csorgasd alá- ha lejött akkor meg szilikon letávolítóval leszeded a maradékot.
Utána ha szerencséd van akkor nem kell a régi körvonalait megpolírozni, mehet rá a másik, ide megint jó lesz a szilikon eltávolító- jól le zsírtalanítja..
a ragasztót aceton oldja, még van pár körömlakk lemosóban
de sztem is a legjobb a hajszárító, nem értem mi bajod a hővel? inkább folyatnád minden szutyokkal teli a mocit?
úgy tudom a festést nem marja meg a brigéciol..egy próbát lehet megér
Szerintem nem.
Alá kéne szivárognia.
brigéciol nem segít amúgy?mert a műanyagról a rajtmaradt ragasztófoltokat (házi gányolt ledvilágítás) simán leszedte...lehet itt is segítene,nem?