Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Naja, engem hetente hívogatnak, hogy ilyen személyi hitel, olyan másik faszom tuggya milyen hitel nem érdekel-e, mert most tudnák adni, be sem kell menni, csak mondjam, hogy igen és már jön is a lé. Aztán amikor mondom nekik, hogy köszi, de nincs szükségem hitelre, hála isten senkinek nem tartozom - najó de, a lakás hitelt nem fizettem előre vissza, mert kurva kevés pénz a havi és jövőre úgyis lejár, viszont öt években számolnak, vagyis úgy tudtam volna visszafizetni idén, hogy a hátralévő hónapok száma szorozva a havival és hiába egy évvel előbb törlesztek, még nekem kellett volna pluszt perkálni, de akkor már inkább rohadjanak meg - na mindegy szóval ilyenkor hápognak, hogy pedig milyen előnyös lenne, hogyhogy nem érdekel? Persze, előnyös lenne. Nekik. Na mindegy, ha nem muszáj én nem fogok felvenni hitelt, max a céget kéne fejleszteni, de azt is csak akkor, ha konkrét megrendelésekre alapozok.
Engem érdekel. Komolyan. És erőfeszítenék is érte. Max ha nem tudom elfogadni, akkor elvetem. De az esélyt mindenképp megadnám neki. Vagy bárminek. Ilyesmiből tanul az ember.
2007-2008 között volt egy külkeres kollégám, akinek köze nem volt banki bennfentességhez és mégis megmondta, hogy márpedig itt nagy szopás lesz, bárki meglássa! Amikor kérdeztük, hogy mégis miért gondolja ezt mert nekünk baromira nem jött le semmi olyan, ami erre utalt volna, akkor azt mondta és ma is látom a helyzetet magam előtt és hallom magamban a hangját - hogy olvassatok gazdasági híreket mint én. És amikor hosszabb ideje elfogytak, nincsenek JÓ HÍREK, akkor lehet tudni, hogy hamarosan nagy szívás lesz. És mostanában kurvára rossz hírek keringenek csak. Neki akkor bejött és én csak remélem, hogy most nekem nem fog
Az utolsó két szót vitatnám. Nem szép. Legalábbis nekem nem tetszik. És nem azért mert neked nem jön be a BMW. Én autóból nem vennék mergát, akármilyet sem. Pedig elismerem, hogy kurva jó autók, de nekem egyik sem tetszik. De ez kurvára ízlés kérdése és lehet, hogy nekem nincs olyan :)
Nem lepődtem meg. És nem is erre próbáltam utalni :)
Nem nyílik minden virág egyszerre!
Sajnálom, hogy nem jön le...én senkit nem akarok idomítani, sem a szerelésnél, sem a ilyen "felesleges" témákban...információt adok, adok meg lehetőséget a megértésre, de mint más szájával nem lehet jóllakni, és nem fogom másnak a gesztenyét kikaparni, vagy megtanulni.

A legtöbb mai "megmondó" aki megpróbálja megdönteni a ma uralkodó hamis hipotéziseket, nagyon komoly forrásmunkával érvel, és folyamatosan hivatkozik rá, pontosan azért hogy ne tudják a hitetlenek lesöpörni az asztalról...nekem viszont szó szerint nincs kedvem ezeket ide idézgetni, csak említéseket teszek róla, és akit érdekel majd utána néz! De szerintem ez a veszély itt senkit nem fenyeget...ha mégis az meg erőfeszítéseket tesz érte.
Teljesen igazad van.........vagy nem, bizonyítékot semmire sem mutattál csak homályos célzások vannak, készséggel elhiszek bármit amit írsz ha legalább annyira bizonyítod mint a szereléssel kapcsolatos szakmai írásaidat és azonnal a Te idomítottad leszek.
Velünk senki nem akar semmit, egy kelés vagyunk csak Európa kellős közepén...útban vagyunk mindenkinek a hatalmi törekvéseihez. A kérdés nem az, hogy visszakapjuk e amit eddig ettől a nemzettől jogtalanul elloptak, hanem hogy a dédelgetett jövőtökből a magyar nemzet zászlaja alatt lesz -e még egyáltalán valami. Olvasva itt a kommenteket, ezzel a idomítottsággal teljesen felesleges a nemzet jövőjéről beszélni...
Főleg azért mert pl te is megkérdezted ezt (is) a múltkor, elmondtam, hogy nem lehet a te (ti ) materialista szintre leszorított szinteteken megérteni a hatalmi erők törekvéseit, és főleg nem lehet egy szóban ezt megválaszolni. Ezt pár hete más is megerősítette aki foglalkozott már hasonló témákkal...
De nézz csak magadba...egy másik példa kapcsán... tudod, láttad, hogy pl a láncolajozás egy működő megterülő "beruházás", magadnak még sem csinálod, meg, mert neked mindegy, gondolom így vagy ezzel a mostani kérdéssel is. Az én válaszom téged nem fog a mostani meggyőződésedben megingatni...
...ha megnézed most sem tudta senki megcáfolni az tárgyi tévedésekre felhozott példáimat, viszont megpróbáltátok páran személyeskedésbe átvinni a dolgot, te is a vágyaimmal hoztad párhuzamba...
Hiába próbáltam már sokféle képen megvilágítani a dolgot, többféle párhuzamot vonva, nem veszi észre senki, hogy itt minden mindennel összefügg. ...elindulunk a bankrendszer felől, át az egyiptomi kultúrán, a kínai puskaporig, a porig alázott tatárokon (akik ugye a sztori szerint szétcsaptak minket) át környezetvédelemig...nem marad ki semmi, választ kapsz minden kérdésedre, de csak az egyénen múlik, hogy érdeklik e a válaszok, vagy hogy elért -e egyáltalán arra a szellemi szintre, hogy legyenek kérdései...

(((Egy apró gondolat még....a történelmet napjainkig végigkíséri az a jelenség mikor a győzök, összeszedik a legyőzött nép gondolkodóit szellemi vezetőit, katonai vezetőit, és "lefejezik" a felső réteget, és vele együtt a nemzetet is, mely identitását vesztett nép utána már szabadon idomítható, mint egy pincsi...
Két apróság. A mostani vezető réteg szinte egytől egyig így került pozícióba...ezek után gondolhatjuk, hogy mekkora a hatásfoka volt a más kultúráknak egymásra pl a világ "felfedezése" idején...csak hogy rá világítsak a tárgyi tévedésekre.
Ezzel szemben a szkíta-hun-avar-magyar kultúrkörben a legyőzött népek megtarthatták vallásuk, uralkodó osztályuk, tudásuk, művészetük, autonómiájuk, ezért volt olyan színes, és magas fokú az elődeink műveltsége, vallása, természettudománya, ezért van ennek a maroknyi nemzetnek 200 ezer(!!!) népdala, 1000 szám népmeséje, kiemelkedő népművészete néptánca, nyelvi műveltsége, kultúrája...olyan ismereteik voltak már több ezer évvel ez előtt amit a mai tudomány csak most próbál meg újra felfedezni milliókat beleölve a mi adóforintjainkból a fejlett kutatási eszközökkel...
Egy mai példaértékű ember azt mondta: " Nem az őseinket kell követni, hanem azt amit ők követtek!")))
Nehezebben.Viszont az alberlet kezd megfizethetetetlenul draga lenni.
Most jobb a helyzet.Mert hitelt ne felkialtassal orommel veszik a hasznalt vackokat kulfoldrol,ami van olyan szopoag mint a hiteles uj.
Persze a legend az hogy bagoert ki lehet fogni olyat ami halal jo es csak olajcserevel elmeg meg tiz evet.
Bullshit a legtobb.Csak nezd meg a TC audi sztorijat,egy nagyon olcso nagyon jo A6 ami vidaman megy,jah hogy a beker ar 3x anal tartanak.
A mai fiatalság ördögi köre. Állást keres. Ha van valami, hiába mozdul rá, gyakorlat hiányában nem veszik fel. Jól keres de nem kap hitelt, mert nincs jó hitel-előélete. Hogy szerzi meg az első lépcsőfokot?!
Meg en is kapok ilyet pedig w kriteriumoknak nem felelek meg.
De mivel vettel fel hitelt es valszeg egy torlesztovel sem kestel igy a rendszer honoralja ezt,ezert kuldik,mert jo ugyfel vagy.
Probalnad naturban.Első igenylokent.
Spec nagy fizetessel otthon elo fiatalnak siman nemet mondtak.
Évente kapok 3-4 hitelkártyát kéretlenül. Kisérőlevélben másból sem állnak, mint azt bizonygatják hogy milyen fasza gyerek vagyok és ők milyen jók hozzám. Semmit nem kell tennem. Csak odamenni egy bank automatához. És ez nekem mennyire jó lesz. A legtöbb THM 44% volt, a legkevesebb 24. Röhögök egyet és megy a fiókba még a kártyát se szedem le róla. Csak azért nem dobom ki, mert gyűjtöm. Olyan jó röhögni az igyekezetükön.....
De ,én írtam is,meg 1 csomóan még, nem ismertem őket de volt jó pár bömös.
Vaszeg nektek sosem kellett hitelt inteznetek mondjuk 2016 ban es mondjuk ugyfelnek.
Nekem igen.Es a helyzet az hogy nehezebb a hitelhez jutas.
Nem kell sokminden hozza de az nagyon.
Az elbiralasok lenyegesen szorszalhasogatobbak mint 08-ban.
Most speciel meg a fonokodet is felhivjak szaros 100e-res hitelert.
Evi 5-6 hiteligenylesre jut 5-6 elutasitas,olyamokra is akiknek nagy a fizetese.
Regen ez havi 20 ra jut egy-ketto.
Pedig kene a kihelyezes de nem mindenaron,a nemfizeto hiteles a legnagyobb szopas egy banknak.
Van erre peldam sajat latokorben eleg szines.kb 3-4 eve huzavona van pedig van jelzalogos az ingatlan amire a delikvens mondja hogy vigyek,de meg mindig jonnek a fizetesi kerelmek.
Nagyjából ez lehet.
megint tévetsz pedig nem gyerek vagy már .... ma azzért adnak könyeben hitelt mert a kormány igy akkar javitani a számokon .. amik siralmasak .. tele a média a hogy mindenki fizetés emelést kap .. nő a háztartások jövedelme és egyébként is milyen fasza itt minden .. az tény a külsö adoság át került magyar milliárdosok finanszirozásába ... igy az állam külsö adosága egyre kevesebb csak hogy a magyar milliárdosok teszik most meg zsebre a magyar emberek által ki izat profitott .. csöbörböl vödörbe .... most megint meg lobálják az olcso hiteleket a népek ovatosan de egyre töben megint vesznek fel hiteleket be indulnak a ház épitési kedvek hisz olcso a hitel és az állam garantálja .. aztán jön egy választás bukik a kormány jönn az uj kormány és ........ a képvilelö urak meg szavazák hogy hát a 6 % hitel az jövö évtől 10 % és 2 év mulva pedig 16 % ... emlékszel a Horn kormány idején ? .... 35 % volt az inflácio egy 100 000 forintos hitelre 320 000 kellet vissza fizetni 2 év allatt a bankok 20 % kamatot fizetek a betétekre ugyan akor a fizetések még tiz év alatt sem duplázotak .. .. na mindegy béke veletek
Megengedhetem magamnak, ha a vételárnak legalább a fele ott van a zsebemben és a maradékot ha behitelezem, nem viszi el a fizetésem több mint 20%-át és mondjuk max 4 évre vettem fel egy motor/autó esetében. Minden más vagy kapzsiság, vagy hülyeség.
Egyébként pl. ez az évem nem egészen úgy alakult, ahogy terveztem, így nem is csináltam nagy külföldi túrát, pedig tavaly 2 is volt. Csinálhattam volna egyet, csak akkor lenulláztam volna magam teljesen. Így inkább nem mentem. Majd megyek jövőre.
Nem muszáj velem egyetérteni, de nekem ez az út jött be.
régebben minden második jármű hirdetés :" hitelátvállalással eladó"

még ki sem fizette ,de máris újabb,nagyobb menőbb kellett....

az áruhitel az meg azért más...
értem amit irsz,csak nekem nem ez az álláspontom...
"Bankok könnyebben adnak"
Szerintem ez már annak a következménye, hogy az elmúlt évtized rablógazdálkodása következtében legatyásították a népet, a nép felét bar listára tették, a maradék hitelképestől pedig elvették a bizalmat. A hitelkihelyezés bedugult, kétségbeesetten keresik azt a majmot aki ezek után még mer hitelben gondolkodni.
Nem tudhatod, hogy megengedheted-e magadnak csak bízol benne. Ha hirtelen nem lenne állásod és még ki sem fizetnek pár havi melóbért mint akkoriban sokaknak akkor más lenne a helyzet kivéve persze azt, hogy jelenleg nincs hiteled, de miért? Mert amire igényed van arra van a jelenlegi béredből elég, de ha csak mondjuk 150 körül lenne a lé és elromlik mondjuk a mosógép, oszt rá 1 hétre a mosogatógép oszt még 1 hétre az autó és a gyereket hurcolni kell akkor mi lenne? Mivel biztos a léd elkezdenél hitelre megvenni ami kell mondjuk havi 50 rugóig terhelve a fizut mert ugye a maradék 100 elég a megélhetésre. Oszt kirúgnak és már csak a közmunka marad vagy na jó. egy minimálbéres raktári meló jó pár hónapig, évig......akkor az a havi 50 hitel már nem lenne fizethető sőt a megélhetés se nagyon. Nem a hitellel van baj hanem a biztos kilátással.....ha az nincs akkor nincs fejlődés. haladás hanem csak a belesüppedés a semmibe és a szegénység konzerválása, ma is azt mondom, ha jelenleg egy biztos hosszú távú jó fizetésem lenne simán vennék fel hitelt a fizum kb 30%-ig Akkor még annyi sem volt a hitelem).....de jelenleg nincs semmi ami biztos.
Ezt a média mondta akkor, de nem igaz. 1 tv vagy valami más kis értékű dolog egyáltalán nem terhelt meg senkit a krach után sem (kivéve aki még 80-ért sem tudott hónapokig elhelyezkedni) Viszont a lakás hitel mindenképp jobb még ma is mint bérelni albit, az autó-motor valóban lehetett volna használt is, de miért? Volt biztosnak tűnő melóhely és jó fizetés ami egyre növekedett. Miért kellett volna egy öreg vacakkal kínlódni amikor a fizetés elviselhető százalékáért jó is lehetett? Mint írtam ma már sehol nem hallani ezt a mantrát épp azért mert nem a törlesztő növekedése volt a gond hanem a munkanélküliség vagy jelentős jövedelem vesztés ami biza a többeket érintette persze voltak kivételek akiket nem, de a többség így járt. Nem a hitellel volt a gond és az ész nélküli felvételével hanem a mesterséges krach-al amit információ nélkül nem lehetett előre látni. Most is egyre többen vesznek fel és a bankok is könnyebben adnak mint 4-5 éve mert a helyzet egyre jobbnak látszik.
Miért, annak tán volt lehetősége, akitől vitte a bank? A mellékelt ábra szerint nagyon nem...
Nem mellesleg az élet minden területén el tudnék magamnak képzelni jobbat. Csak ott van az a gát, hogy nem engedhetem meg magamnak. Pontosan azért, amit te is mondasz: egy pillanat alatt változhat meg minden és így ha bukok, maximum nullára tudok visszabukni, ahonnan azért újra lehet kezdeni, még ha nem is könnyen. A sok okos hiteles, aki mínuszra bukott vissza, eléggé esélytelen az újrakezdésre.
Senkit nem is hibáztattam azért, mert nekem akkor nem volt lehetőségem jobbra. Csak kiröhögöm azt, aki váltig állítja még most is, hogy de neki akkor igenis volt lehetősége, holott nagyon nem.
Hülye is lennél otthagyni, mennek az évek, fizetve van a tb... szar lenne ha maganak kellene mindent fizess, en tudom