Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megismétlem. Hibakeresést folytatok. Ha tuti hogy szar a relé, cserélem. Csak azért szedtem szét mert gyanús hogy szar. Mert olyan mindegy neki. Indokolatlanul nem esek neki a legdrágább és legbonyolultabban kiszerelhető alkatrésznek.
Azert kell nemi mazohizmus hogy egy ebayrol 7-10e forintert hazhoz hozott relet valaki javitgasson,kockaztatva hogy nem valik be es bivalybasznadon fog ujra megnyiffanni a hom made javitas,tekercseles miatt.
De ertekelem nagyonis az elhivatottsagot az alkatrszcserelo maffia elleni harcban.
Saját tapasztalatom nincs, nem szoktam hozzá járni. Hallottam ezt azt és az elég volt nekem :)
Nálam nem a reléjavítás a cél, hanem az hogy megtaláljam miért szarakodik az önindítás. És indokolatlanul nem akarom megbontani a motort, a pár ezer ft-os alkatrészek nem zavarnak.
De ha már feldobtad, miért nem? Egy relé áll egy elektromágnesből és ipari ezüst érintkezőkből. A tekercs újratekercselhető, az ipari ezüst kontaktusok finoman csiszoltatók.
Jah monnyuk LSD......
Írd fel az anyagi paramétereket és mi megvesszük Neked, azt már úgyis tudjuk, hogy mifélét szeretnél vagy ha nem akkor majd kitaláljuk.
Legyen inkább tablet?
Ne légy má ennyire PC.
Én nem foglak, válassz bármit. Ha neked bejön, akkor nekem is jó. Elvégre nem nekem kell csapatni vele
Aztat mi nem................csak ne CTX legyen............vagy valami NC..............
Teljesen mindegy mit veszek ugyis szet fogtok fikazni,de legalabb jol szorakozunk!
Ez most a Piroska es a het farkas felnott oktatofilm?
Sárga, fekete, hosszú, rövid, böszme, játékos stb.:)
Nem véletlen. Egy relét házilag NEM LEHET megjavítani. Mármint úgy, hogy hosszabb távon számítani lehessen rá. Nem is csinálja senki :)
A cégnél van bent a motor, ott csinálom. Elektrikus kollégával karöltve, neki villamos képzettsége van. Többit meglátjuk, majd infót mindenképpen adok, fényképpel. Reggel folytatom.
ha müködteted igy látni fogod mi a baj ... meg igazitod ,,meg csiszat .. osz mükszik ...
Nincs mese.....EZEK téged meg fertőztek rendesen.
V12? Aaaaaaaazigen! ;)
Tasi, a szétszedett relé képeket kicsit neked is szántam, nem tudom kaptál-e már szét ilyet. Szerintem simán javítható. Az új ára passz, nem tudom. Viszont érinkező oxid miatt kár venni újat szerintem ha otthon javítja az ember.
Kicsit kedvtelés is. Meg egy nagyon pici kényszer is. Ha egy relé kontakt hibás, az alkatrészcserélő szakmunkás kicseréli és nem foglalkozik a javításával. A szerelők szinte csak cserélni tudnak, javítással szopni egyik sem akar.
Nekem nincs vele semmi bajom. Nem voltam sokszor nála, de mindíg rendesen megcsinálta amit kellett. Nem vágott át, és nem is potyogtak utána a csavarok a gépből, ami nem mondható el a régi pécsi Yamaha szervizről... mondjuk az már nem is működik, nyilván nem véletlenül.

Neked van valami rossz tapasztalatod vele?
Az Illés Árpit inkább ne...
Mondhatom hogy triumph?
De van egy jo HONDA is.
Gondolom ezt az otthoni szerelést kedvtelésből csinálod, mert amúgy 2 elég jó motorszerelő is van a közeledben. Pécsen a Fejér Gábor, Szászváron az Illés Árpi, és szerintem egyik sincs neked 20km-nél messzebb.