Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ennyi szájkatate mellett nem motorozott senki ?
igy vagy úgy de az emberek úgy vettek hitelre szinte feleslegesen mintha kötelező lett volna... Nekem nem volt hitelem és nem nem is lesz...

pedig 2 dologra tarom elképzelhetőnek egyébként , lakás vagy munkaeszköz ....( ne albérletre fizess, tudj termelni)
Sanyika csak a hülyék hiték el hogy a fellödés öket is érinteni fogja .. igy ök szegényetek el .. meg sugom 2008 ba már elég szép lovét tetem zsebre a szerelésből simán meg éltünk volna belöle ...... a Mávot nem hagytam ott mint a sok fusizos kolegámim ... nem rohantam hitelért jo volt a suzuki 1.3 swift most sem hagyom a vasutat pedig már csak 1 honapra tudok vállalni szerelést ..

sajnos megint meg kell erösitsem magam lehet magyarázni a bizit .... de felesleges
és hogy pörögjön a forum AZ autó 11 éves tökéletes ,boldogá tesz olcso volt és nagyon szép
Ja? ....akkor léptünk az eu-ba és tényleg semmi jele nem volt, hogy rá 4 évre ekkora szopás lesz.
Ezt mondod úgy, hogy eleget keresel és a jövőképed is megvan legalábbis jelenleg úgy gondolod, de ez könnyen változhat bármilyen okból. Amivel vádolod a hitelt felvevőket az kamu, akkor mindenki azt hitte, hogy a fejlődés töretlen lesz, sok százezer ember nem hülye legfeljebb információ hiányos volt ahogy pl. nem hittem el amikor a szervizt csináltam az egyik havernak aki a tervemet hallva azt mondta 2008-ban, hogy ne csináljam mert nem olyan idők jönnek, nem hittem el pedig bennfentesként neki volt igaza. Ha a bankszakemberek és nagyfejűek nem tudták, hogy mi jön akkor a kisember honnan sejthette volna? Az, hogy Neked nem volt igényed vagy akkor lehetőséged jobbra mint amit vettél az nem a többiek hibája, persze arra jó, hogy a nem megmondtam féle kinyilatkoztatások simogassák a lelkedet.
ezt is szépen meg fogalmaztad .. én anyit tenék hozzá hogy most itt a nagy vita folytán nem egy forum társ szájábol halatszot hogy pedig milyen jo uj dolgokal szép motoral meg faszom tudja csingi lingikel körül venni magunkat .. HÁT nem
adig nyujtozkodom amig a takarom ér a házamat is hitel nélkül épitetem 6 évig

és hiába engedhetném meg magamnak havi törlesztövel egy uj
s classot vagy egy uj motort elvböl nem gazdagitom az ingyen élöket
Reflektálva az utolsó 10 oldal témáira:
- Új autó/motor vásárlása: Egy átlagparaszt autóval évente 10-15ezer km-t megy, motorral kb. 6ezret. 10-15 éves időtávra tervezve igenis megéri újat venni, amennyiben a lehetőségek engedik, ugyanis egy 150-200ezret futott autónak, illetve egy 60-100ezret futott motornak pont semmi baja nincs, ha nem hajtották szét és megkapta a kötelező szervizeket. Viszont ha a lehetőségek nem engedik, akkor teljesen felesleges hitelre újat venni, hogy aztán tankolni meg szervizelni ne legyen már pénz...
- Hitel: Szent meggyőződésem, hogy a 0-10%-os indulóval felvehető hitelekkel annak idején feltették a szart a polcra egy üvegben, hadd higgye azt egy kicsit, hogy ő is lekvár. Aztán persze jött a pofára esés, amikor vitt a bank mindent és még utána évekig fizethette/fizetheti még most is a hiteleit... Sokaktól hallottam 2007-2008 táján, hogy ó, nekem kell az új motor/autó, kihozhatom 0Ft-tal, holott még a régit se tudta rendesen karban tartani, illetve még az sem volt kifizetve. Aztán amikor beütött a krach, jött a szöveg, miszerint "de hát akkor úgy ment a szekér, hogy belefért!". Bele a faszt... És persze mindenki hibás volt, csak ő nem... Aláírom, hogy borzalmasan rosszul szabályozták a hitelfelvételeket, de sose jutottunk volna ide, ha a szar nem akart volna mindenképp lekvár lenni! Egy okos zsidó, név szerint Gene Simmons, aki ma már milliárdos, pedig nulláról indult, érdekes dolgot mondott a gazdagodásról: az első lépés, hogy amit nem engedhetsz meg magadnak, azt ne akard megvenni! Megszívlelendő a tanácsa!
Én is vettem már motort hitelre, többet nem fogok. Viszont soha a közelében sem voltam annak, hogy ne tudjam fizetni, bármennyire szállt is el a törlesztő. Hallgattam is az okosoktól, hogy miért GS500-at veszek hitelre, miért nem Banditot, csak 4 évvel kellene tovább fizetni! Aztán az idő valahogy engem igazolt...
Summa summarum, lehet új járművet venni, lehet hitelt is felvenni, de ÉSSZEL! Na ez utóbbi nem megy és nem is ment soha az emberek 90%-ának...
igy van ahogy mondod ... amerika be állt ,, az oroszokal nem mernek kezdeni ,, kina felé szará vanak adosodva ha europába be tenék a lábukat eröszakal az egész világ elenük fordulna ..... igy is utálják öket mindenhol .. meg kell csak nézni a választásukat meg ölik egymást !

nosza a sok milliárdos Sorosal ki találta ezt a kibaszot nagy tervet szotyit osztanak a szaros arabnak és mutatják a kánoán utját europa fele ... a sok szarházi nyugati milliárdos meg ki tömi a politikusokat .. Had jöjönn az ocso munka erő akinek eszük ágában nincs dolgozni ...
ezel a tervel már a britek fell is álltak az asztaltol pilanatok müve és szét esik az unio .. és akkor majd jönn a meg mentő amerika .. ugy mint valamikor a szovjet csapatok ... ááááááá nem idegelem magam
az hogy a magyar nyelv talán van olyan összetett mint a kinai vagy az inka anak oka van,, ezzek több ezzer éves kulturák a zsidoknák is közel 6000 éves történelmük van hogy mi hogy volt .. szerintem senki nem tudja egy biztos ha nem tudjuk a multunk .. nincs jövönk ..
Most meg fogsz lepődni. Azon ritka kivételek közé tartozom, akik meg vannak elégedve a havi jövedelmével. Műszaki állományban dolgozom, szolgálatban a városi erőműnek vagyok az egyszemélyi felelős vezetője ha nincs ott az irodaépületi létszám (délután, éjszaka, hétvégén, ünnepnap). Ezekszerint a gondolkodásmódommal van bibi, mert amit úgy látok (és az esetek 99%-ban így van) hogy meg tudok csinálni magam, ahhoz nem hívok mestert. De csak akkor, a biztos vagyok benne hogy meg is tudom csinálni legalább úgy mint egy szakember, vagy attól jobban, szebben. Idáig minden pénzemet a házamra költöttem, melynek én vagyok az egyedüli tulajdonosa. Autóban pedig számomra tökéletesen megfelel egy újszerű állapotú használt is.
Pusztán a miértre adj választ, miért akar velünk bárki is bármit? Még Mátyás idejében talán (bár őt is románozzák ) mert utoljára akkor voltunk számottevő nép ugyan a nép akkor nem volt magyar hisz magyar legfeljebb az urak lehettek, de a nemzetség akkoriban nem sokat számított csak, hogy hol vannak birtokai, a jobbágy áru volt némi értékkel és semmi nemzeti tudattal, azt csak a 19 században találták ki ahogy elindult egyfajta középréteg kialakulása akiknek identitás kellett mert nem voltak urak, de jobbágyok, iparosok sem no meg egyre műveltebbek lettek még a népek is az oskoláztatás során és kellett valami vezérfonal, hogy kihez is kell hűnek lenni. Ma már teljesen irreleváns egy általános hamisítás mert az igazság sem jelentene senkinek semmit rajtunk kívül.
A múltkor beismerted, meg most is, hogy hidegen hagy, mert számodra nem perdöntö...én ezt akkor elfogadtam, bár azért szolgáltam pár fontos kérdéssel, ami azért szerintem elbizonytalanított... hogy lehet hogy azért vannak ott érdekes dolgok.
Ès továbbra is azt állítom, hogy ott vannak a perdöntő dolgok, de pl a oktatás esetében van Mo.-on egy kormánytól független akkreditációs bizottság aki igen is eldönti, hogy mi kerülhet be a Magyar tankönyvekbe! Ezért tanuljuk még mindig a finnugorizmust...pedig wikipédian és a rajtunk kivül már mindenki tudja, hogy mekkora baromság, mint a megtanult történelmünk 99%-a is.
Mondtam azt is, hogy fogalmad sincs, hogy miért van kereszttűzben a magyarság, miért vagyunk halálara ítélve, miért akarják ezt a kultúrát hasonlóan a többi régi kultúrához eltörölni...nem tudod összerakni a kockákat, nem áll össze a kép, nem csodálom, hogy "kiábrándultál belőle". Fogalmad sincs mennyi érdekből elhallgatott ( nem kell eltitkolni) téma van. Az általad emlegetett előadó sorsdöntő bizonyítékot hozott arra, hogy "feketitették" be az amerikai társadalmat, és hogy fogják szétzúzni az európai társadalmat...és most hogy itt állunk a kellős közepébe a migráns válságnak, ugye mekkora baromság az a tézis???
Szóval simán minden pontod megtámadható, hiszen itt is az látszik, hogy olyan tökéletes a működik a gondolkodásmenetes társadalom, hogy itt aztán bármit mondhatsz, egyszerre több emberrel kell szembe állnom akik ugyan azt fütyülik, és atöbbségnek eszük ágába sincs utánanézni semminek, csak azt olvassák amit elé tolnak, és egymást erősítik a bemagoltatott szöveggel. Na itt aztán sok értelme akkor bármit leírni bizonyítékok tucatját felsorakoztatva, mert egy normális vita nem kezdeményezhető. Ès nagyon okosan a legtöbb dolgot egyszerű eszközökkel lejáratták.
Próbálj meg akkor ennek tükrében a jövőre koncentrálni, ha múltban és jelenben azt látod, hogy az már meg van írva, és le van játszva, és ezzel a hozzáállással nincs jövő! Milyen furcsa, hogy egész európa minden nemzete látja a jövöje pusztulásta a migráns válság tekintetében, csak a valamilyen okból a politikai elit nem?!! Még a Belgiumban élö tizenéves fruskák is azt mondták, hogy inkabb elköltöznek Magyarországra, mint hogy szexuális oktatáson kelljen résztvenni, amin arra tanítanak, hogyan lehet elhárítani egy migráns szexuális zaklatására, és érdekes a németek ezrei is elindultak Mo. fele hogy itt telepedjenek le és kezdjenek új életet, mert olyan kilátástalan a helyzet Németben egyes helyeken a migránsok miatt.

Tudomásul vettem most is múltkor is az álláspontod, de kérlek még egyszer ne fáradj NEKEM ezt leírni, mert hidegen hagy, másokat "győzködhetsz vele" nálam nincs hatása.

Egy kis idöre befejeztem...de ti folytassátok csak nyugodtan...
Ja mi egy kis spekulálással bármilyen kis piszlicsáré gondot megoldhatatlan problémahalmazzá tudunk fejleszteni
Igen mi ketten ne,mivel mindenki hulye csak te vagy helikopter nem?
Igy tenyleg ne.
Amennyi blod hulyeseget neztel a neten ezer oran at ertelmessel is foglalkozhatnal.
Mobdjuk belevethetned magad a foldmuvelesi almodba.......de neeeem.Inkabb kéred a baromsagokat.
Ha ránk bízod nem lesz az.
Hmmm,vegigolvasva rajottem,hogy a motorvetel milyen csip-csup problema....
Erre azért igyekeztünk odafigyelni Nem a vérfürdő volt a cél, hanem az eszmecsere, mert ilyenből jó esetben lehet tanulni
Azt a rohadt mi van itt...ilyen fázós mindenki,ma tök jó idő volt motorozni kellett volna,én voltam is , meg a túraendurósok kivonultak a Mátrába.legalábis főleg ezeket láttam, na mind1, legalább kultúrálltan folyik a vita
A hitelhez annyit, hogy miért vettük fel mi szegények? Mert ahogy Zoli is írta lejjebb, egyszerűen egy átlagbéres nem tudna semmit sem előre lépni pedig azért él, hogy jobban éljen mint előtte, azért dolgozik meg hasonlók. Pár éve ezen fejtegetések közben írta kolléga, hogy bezzeg nagyapánknak még jó volt a döngölt padló, évente egyszer eljutni a messzi városba (20km) és nézni a semmit naphosszat, idilli kép), hááát nem tudom, ha tehetném megkérdezném nagyfatert, hogy tényleg ezt akarná nekem? Mondjuk ha igen azt is leszarnám mert az én életem nem az övéről szól és én biza szeretnék mindent megszerezni és használni amit csak tudok így tizenéve annak biztos tudatában vettem hitelre amiket vettem, hogy simán fizetem majd és még utazok, jól is élek mert ezt mutatta az akkori kép oszt jött a rádöbbenés, nem, nem az volt a gond, hogy elszálltak a törlesztők (30-ról 45-re egy autó, 80-120-ra egy lakás?) mert az még nem lett volna gond, azt mindenki tudta volna fizetni a hitelfelvételkori jövedelméből csakhogy a jövedelem esett vissza, nálunk volt akkor 250-300 egy marósé, 200-250 egy villanyászé meg hasonló bérek, de eccercsak már nem volt cég és lehetett új melót keresni ahol akkoriban mivel nem volt meló az előtte 3 kilót kereső elment 80000-ért raktárba vagy bárhova dolgozni, az irodisták talán jobban jártak, de nem sokkal, a többségnek ez lett a valóság és hát 80-ból már nem lehetett semmiféle hitelt visszafizetni, ez volt a fő gond, nem a törlesztő emelkedése hanem a meló eltűnése. Mára ez már változott és hitelt azért nem akar felvenni a nép mert ez a rossz tapasztalat még túl közeli. Amúgy ha biztos melóm lenne akkor manapság is simán vennék fel hitelt mert a jobb élet azért nem lenne rossz, jó dolog új holmikkal körülvenni magunkat és a kényelmünket fokozni különben miért élünk, hogy a szívást élvezzük?
Te a igen hiányos, torz ismereteid próbálod rávetíteni az én más forrásból táplálkozó gondolataimra...milyen furcsa, hogy nem látod értelmét.Ezért semmi értelme, hogy mi "vitatkozzunk".
"A falusi kovacs nem tud legyartani gsxr alkatreszeket,kereskedelem nelkul nincs tengeri hajozas,nincsenek felfedezesek,nincsenek gondolatok kicserelese mas kulturakkal stb."
Ez eddig a legnagyobb baromság ami a tudatlanságodból fakad! Pont ezért kéne ismerni a történelmet, amit ti nem tartotok fontosnak, mert csak a vágyaink kivetítése..., hogy ilyen tévedésekből vonjál le következtetéseket. Továbbra is fent tartom a lehetőséget, hogy mi ketten ne...
Én meg a rendes ember?! Érdekes párosítás
Ahogy ezeket olvasom úgy gondolom, hogy ahogy többünkkel előfordult (velem is mint írtam pár hete) a vágyaidnak keresel teóriákat amiket meg is lehet találni. Arra hivatkoznak ezen teóriák kiagyalói, hogy miért nem azokat tanítják, hogy történelemhamisítás, népámítás (ez mondjuk nyilván igaz legfeljebb más az ok) mestertervek amik évszázadokon átívelnek és a teljes romlásba akarják dönteni az embereket a kiválasztottak meg ilyenek. Én is kíváncsian olvasgatta, néztem drábikot és többi "elhallgatott" igazmondót, de oszt szép lassan leszoktam ezekről.....miért?........mert semmiféle perdöntő bizonyítékot nem mutattak semmire és a fő érvük semmi más csak az amit feljebb írtam, hogy elhallgatják őket pedig náluk az igazság..........és akkor ha jól körbenézünk főleg a mai kommunikációs világban kiderül, hogy ez kamu, ma már bárki (én, Te, Ő, bárki) azt ír meg amit akar a neten és ha van bizonyítéka az állításra akkor azt nem lehet lenyomni és előbb-utóbb bekerül a mainstream oktatásba némi vita után. Mint írtam nem mondom, hogy az az igaz amit tanítanak mert semmiben sem vagyok biztos, de aki nem bizonyítja az ellenkezőjét az hiába mondja amit mond. Egyenlőre teljesen hidegen hagy ez az egész, a jövőre kéne koncentrálni és nem a múltat bizonygatni mert jelenleg annyira sikerült kicsinek lenni, hogy mint régrbben írtam, hogy ha ma kiderülne, hogy tőlünk ered minden tudás és mindenki ezt elismerve sírva bocsánatot kér a mi tönkretételünkért akkor sem lenne semmi mert vissza senki nem adna semmit jószántából az erőszakhoz meg kevesen vagyunk.
Ilyen vagyok. De tisztelek. Meg akkor is ha. Nem ismerlek ....személyesen. .... Mas a veleményünk. De etöl lehetünk mind ketten rendes emberek.
Nyesd le a kilogo dolgokat,ugy konnyebb razarni a fiokot.