Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Viszont csabu igy nem megy motorozni,jó,tél van belefér,de nyáron kisérletezni hetekig mikor szerelő félnap alatt megoldja?
Na ja,és mennyit csesztem el mire rájöttem mi hogy van,abból szerelő is lehetett volna.
Legutoljára patikára elmostam kivül,belül a karbisort,mindent ugy raktam vissza ahogy volt,de az spec elöttem dolgozó lelkes szarul rakta össze,viszont nekem nincs meg a megfelelő ismeretem hogy hogy jó.
Ezert csilli,villi lett,és dőlt orrán száján a benzin.
Makacs vagyok nekifutok ujra,az összekötéseknél dől,szaladás O gyürűkért,ujra összerak,jééé nem dől,örülés,felrak,és beindul de szarul jár.
Na itt az a pillanat hogy szervíz,az összes felújítóban található tűszelep kuka,szinkron és megy.
Mire kitanulnám sok idő és sok pénz menne el a probákra bár nem lehetelen de motorozni jobban szeretek.
Így van ez Tasi. A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.
Én azért diszkréten csatlakozom a véleményedhez. Szinte szó szerint ugyanezt fejtettem màr ki párszor különböző helyeken és témákban. Ez tényleg beleivódott a magyar emberekbe. Mindent "okosban" (az utóbbi időben már ettől a szótól is feláll a szőr a hátamon ), mindent kitrükközni, minden kiadást megúszni. Ez egyszerűen nem működik. Természetesen kell ésszerűen spórolni, én se dobálom a pénzt, de mindig mindenen nem lehet.
Szerintem a lényeg pont ebben van. fel kell tudni merni. Mitt tudok meg csinálni???
Csabu most megpróbálja. de azert fikázni. Mert meg próbálja es meg magyarázni. hogy mi a jo neki. ... Es hogy mitt csináljon. ..ez a faság. Okosnak tüni. Az eteren. hagyuk már meg csabunak. Had ö döntsön a saját dolgába.

Yoss is döntöt. Vett egy bmw sokan azt minták szar... Csunya. Mégis meg vette
enyi. Persze véleménye lehet mindenkinek mindenröl... egy faság volt meg venni
. Ez az én véleményem. ..nem irigység. Mert ha tetszene vének egyett
.de szar is csunya is az árát ugy veszti mint a picsa ..es nem az én világom. Ettol meg yossnak tetszhet. Es lehet neki jo is. hisz igy nem megy csödbe a bmw gyár
Ertelek. De te pont otthon barkacsolsz
Azert az szép hogy csabu meg próbál egy hibát otthon megjavítani...te pedig. Már rá kened hogy miatta es hasonlo gondolkodásuak miatt be csödöl 6 motor szereö. .söt az ok miatt tart itt a gazdaság. ..

Nem mennek ebbe a vitába bele. Ugyis te veszel mindent drágában. Hisz ta ugyi vagy. Én kerek elnézést.
Az. Ilyet általában azok írnak, akik kurvára irigyek mások sikereire és a világ a hibás, mert ők nem tartanak sehol. Egyetlen ember sem képes mindent megoldani önerőből és pont ezért jó, hogy egy-egy ember egy-két dologban szakember és abban a dologban tényleg jó, mert magasra eljutni mindenben nem lehet. Ha úgy mennének a dolgok, ahogy te szeretnéd, akkor a millió mókoló szakbarbár világa lenne és valszeg még a kereket is mostanában találnák fel.
Mondjuk hany nagyon lelkes,kreativ,otletes otthoni barkacsolo utan kellett a szart visszalapatolni a loba?
Kiszakadt menetek,osszevissza tekert karbicsavarok,szetcseszett csavarfejek,furdoszobai vizvezetekek,es meg ki tudja milyen takolasok amikkel altalan egy "hulye szerelo" felkialtassal talalkozunk a videokban nem veletlen inkabb a forumokon kiokositott kreativ tulajok balfaszasagait kell orak hosszat kiigazitani motorokon?
Nagyon keves aki nem tagadja le hogy epitett egy tuti szinkrontesztert szilikoncsobol es hat hiaba tekergette csak nem lett jo.
Nem lenne konnyebb azt az otrugot odaadni a szerelonek?
Mar amibe a balfaszkodas minimum belekerul otthon is?
Szerintem meg az emberiség pont azert tart itt. Hogy van aki tehecsektelen szarházi. Megis gazdag
A masik becsületes keativ ügyes. Es csóró....
Mertha mindenkinek mindent magának kene meg teremteni .epiteni sütni .termeszteni akkor a szarháziak halnának ki.
A becsületes szorgos kreatív emberek tudnának érvényesülni....

Persze ez is faság. ..sajnos
Mondjuk tőled nem is vártam, hogy megérted amiről írok. Az meg, hogy ovis szintjén mozog az okfejtésem? Ezt tőled olvasni megmosolyogtató, különösen, miután végigolvastam, amit "iderajzoltál"
A másik a fórumokon minden othoni mokolonak segitek a faccebukon napi fél órám megy el tanacs osztasra.
Igy ezzek a motor tulajoknak nem kell efektive szerelmem. Ergo kevesebb a munkám. .. Megis nekem kell munkat vissza Mondanom mindig mert nem bírjuk
Es még éhen sem halunk. tehát ha valaki kreatív es érez magában anyut ne vegyük el töle a siker izzét... Ha fasz mert ki fizzet egy bovden cserére 47000 ft.
Na az a hülye. Persze ha bele törik a bicska. Azmás kérdés. De ez megint az egyén saját el határozása. ..mit mer megoldani otthon
Sok hülyeséget rajzoltál már ide. ..néha az okfelydésed is egy naiv ovis szintjén mozog. ....de nem vagyunk egyformák. Es nem kötekedni akkartam...ez a teória amit felvázoltál. Egy faság.
A piac. Az ár érték ...az kreatív. Es a béna. Az okos..es a oktalan. mindig is el es ki válasza magát

Ha egy kreatív ki festi a lakását. Es az árából el viszi a családját nyaralni. Az ügyes az aki ezt szeretné. De ugy el basza hogy ujra kell festeni. Az oktalan.
Az aki meg azzert veszi meg az élelmet 10...20 % kall drágában. Hogy kifli pisti abc .es nek több legyen az az egyenesen...
Szerintem az az okos aki fel méri medig tud valamit kreatívan a saját ház tartásában a saját szabad idejéböl
Ugy megjavítani ..meg csinálni hogy avval efektive pénzt spórol. .igy azt másra költheti
ez mindig az adot egyén saját dolga hogy eldöntse....
Nem akarnék flame-t indítani és csak az elvhez szólnék hozzá, miszerint nem szeretsz 8k-s óradíjat fizetni a szerelőnek. Ezt mondjuk én sem szeretem, viszont ha arról van szó, akkor szakemberhez fordulok még olyasmivel is, amit ha nagyon akarnék meg tudnék oldani magam is. De nem azért, mert baromira szeretek költekezni, hanem azért mert ha nem fizetjük meg az emberek "bérét" - és optimális esetben egy szakember bére nem csak a munkadíjat takarja, hanem a halom szerszámot, a műhely fenntartását, a további alkalmazottak bérét és még 100 féle költséget - akkor előbb utóbb 'éhenhal', bezárja a bótot és ha olyan problémával találod szembe magad amit meghaladja a képességeidet, akkor nézel mint a vett malac, hogy most mi legyen? Ez most nem közvetlen neked szól és nem is csak az szereléssel kapcsolatban írom, hanem arra a honi sajátosságra, hogy mindent 'okosban' oldunk meg, ócsóér' vagy az ócsó feléérte. Viszont arra nem sokan gondolnak, hogy pont ez a mentalitás konzerválja a problémát, hogy senki sem fog jól keresni, mert akinek nem fizetik meg rendesen a munkáját, az nem fogja a másik munkáját megfizetni és így a másik sem fogja tudni megfizetni a harmadik munkáját. Mindennek megvan az ára és ha azt nem fizetik meg, akkor torzul a gazdaság, lelassul a cash-flow és hosszú távon senki sem jár jól. Pont mint a kis boltok. Én szándékosan igyekszem ilyen helyeken vásárolni, még ha drágábbak is mint a multik, hogy ne kényszerüljenek bezárni, így én se kényszerüljek minden szarért városszéli szupermarketekbe menni.. Nyilván egy csomó dolgot lehetne ehhez pro és kontra hozzátenni, csak azért írtam le, mert mindig felmerül bennem hogy mennyire nem jó ez a gyakorlat.
Az lesz szerintem is, szénkefe a tippem. Csak szar kiszedni. Ezért próbálom az előtte lévőket kizárni. Az 1250-esnél ki kell szedni hozzá a fesszabályzót tartólemezzel együtt, akkor férsz hozzá az önindító két függöleges tartócsavarjához. Ki kell szabadítani a plusz kábelját, befelé kihúzni a blokkból a motort, csak úgy tudod kivenni. A két csavar szar helyen van, egyiket látni sem lehet, csak tapogatni mint vak a poharat. Félre értés ne essék, nem azért publikálom a gondot mert imádom amikor a fórum savazói megindulnak, hanem azért, hogy akik nem félnek nekiállni otthon azok lássák, tudják, ilyenkor mit lehet tenni. Amúgy meg imádok csip-csup szarokért 8000 forintos rezsióradíjat fizetni a szerelőnek. Ez meg a másik. ;)
sztem az önindító a ludas
Szerintem mindegyiknek más csatlakozó aljzata van. Nem hinném hogy csereszabatosak még márkán belül sem. A kialakítás, azt elv az oké egyforma (elektromágnes által mozgatott masszív kapcsoló érintkezők a nagy áramerősségre) de motorspecifikus csatlakozó dugót lehet beledugni az aljzatába.
Nem találomra szedtem szét. Ez az utolsó szerkezet az önindító előtt, ami gyújtásra majd az önindító nyomásra kattan, elengedésre szintén kattan. Tehát a relé előtti indítási feltételek rendben vannak (sztender, kuplung kapcsoló). Ha ez jó, akkor már csak az önindító kiszerelése és vizsgálata marad szerintem. A szétbontott relét össze lehet rakni és ismét vízmentessé tenni. Nem kalapáccsal lett szétszedve.
Mindenképen....végig kéne lépdesni amit le irtam. Igy rá mutatna a hiba okára. ..nem kéne találomra szét szedni egységeket... Es felesleges idöt pazarolni ....
123/280. Old timer kipipálva...124 böl is lesz. Es jo lenne egy c 126 is. De 500slk azt biztos veszek...
Attol fuggetlenul ez a rele bar nem ugyanugy neznek ki a gyartokat kontinensek es titensok ev valasztja el de szinte biztos hogy felcserelheto bennuk ideiglenesen.
Van ket motorom.,bar nem tul csereszabatosak.
Szinte barmelyik motore jo ra.
Itt a környéken nincs 1250-es Bandit, meg olyan gazda sem aki ilyet adna.
En spec a maffiahoz tartozom.kidobom a relet,ha beindul az a hibas,ha nem mas,de nem a rele.
Ha csoroban nyomom egy haveret rakom be hogy teszteljem és vissza az elozo reszre,csak akkor veszem meg az ujat ha beindul.
Es megvan a hibakereses is.