Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"István utálja az embereket"
Ha te mondod, akkor az biztos úgy is van!

Levezetek neked valamit, mindenféle hátsó szándék nélkül. Mivel ugyan azon a "koszton" nőttem fel mint itt mindenki, és az "érvényesüléshez" is ugyan azokat a nézeteket kellett vallanom, mint amit most ti vallotok. Ìgy pár évvel ez elött még ugyan azt fújtam mint ti, az akkori nézeteltérések teljesen másban nyilvánultak meg...persze pl neked sikerül ugyan ezeket még most is rávetíteni a mostani "eszmecserékre". Pár éve azonban valaki mutatot egy más utat, Èn ráléptem sok sok kétség és bizonytalanság közepette, egymás után jöttek a pofonok, megdöbbentő információk, melyek mind mind szembe mentek az ismereteimmel. Voltam annyira "bátor" vagy "kiváncsi" , hogy vállaltam azt, hogy azonos értékkel kezelem az új ismereteket és régit, és majd a jobbik gyöz...Mindig összevettem az "új" dolgokat az addigi forrásokkal...és közben észrevétlenül kezdtek betömődni azok a lyukak, amiket az "eredeti" ismeretek tartalmaztak, és a sok logikátlan hipotézis sorban dölt meg egymás után...
Ha ezek után te látod annak értelmét, hogy vitatkozzak olyannal akik sokadszorra is ugyan azt a dalt fújja, közben persze "16 évesnek" , meg hülyének néz, és parányi szikráját sem mutatja annak hogy csak kicsit is nyitott lenne új ismeretek megrágásának, úgy hogy közeben én minden egyes adandó alkalommal "hozzáolvasok" az éppen aktuális ismereteimhez bővítve, vagy korrigálva azokat...Hát ezért beszélgetnék és csak az "elittel", hogy esetleg rávilágítsanak tárgyi tévedésimre, vagy oly forrásokhoz jussak. Ès néha igen komoly erőfeszítéseket teszek arra is, hogy mást is megpróbáljak kizökkenteni ebből az általatok felvázolt lehetőségekből...Tudom ez a onnan csak magasabb rendűségi kivagyiságnak tűnik...főleg akkor ha ebből neked az egész hozzászóláshalmazomból az "embergyűlölet jön le" ...pedig kettőnk közül én keresem a kiutat, te meg fetrengesz a kényelemben biztonságban.

Kall a vicc topikos hadjáratomnál betette a "birkás képes" ...na arról pl egy 6 órás előadás van, és pontosan le van vezetve, hogy az "én agyament" eszmefuttatásaim mit váltanak ki az "átlagos" emberekből...és sajnos példa értékűen lépitek le az összes pontját egy egy komment háború kapcsán, kezdve azzal, hogy vizsgálják az életkorom, helyesírásom, társadalmi helyzetem, és körülményeim, és ezeken keresnek fogást, ha már mondandóm túl magas labda nekik.
A legjobb diplomata pedig az, aki úgy küld el a p@csába, hogy alig várod, hogy indulhass...
A legjobb politikus az aki tokeletesen tudja hogy csak ő ismeri a legjobb megoldast es mindenki mas rosszul tudja.
Ezek szerint te egyik lehetőséget se választottad. Nem dolgozol, nem adózol, és nem is vásárolsz, mint mindenki más. Ellenben formálod az ideális világot... Aha...
Èn nem álmodozok...de ezeket a lehetőségeket meghagyom nektek...mert azokból amit tudtok valóban csak ezek következnek.
Motorban kizárólag azért gondolkodtam újban, mert úgy terveztem, alólam fog menni a bontóba. Kocsiban abszolút nem vennék hitelre újat. Max. 3-4 éves újszerűt éppen gari után. Jelenlegi járgányomat 9 évesen vettem 600-ért, jövőre megválok tőle 500-ért. Alig költöttem rá és mentem vele 40 ezret.
Kb 100 éve volt olyan politikus, aki elöállt egy olyan választási törvénnyel, hogy azok szavazhatnak, akiknek van általános iskolai végzettsége, és munkája, mert ebből adót fizetnek, így van joguk beleszólni a közdolgokba, ezek szavazata ért volna egyet, akinek értségije volt annak 2-öt, akinek félősfokú végzettsége volt 3-ért volna a szavazata...sajnos az akkor nagyon divatos liberalizmus lesöpörte valamilyen "érthetetlen" okból az asztalról...

Amúgy sajnálom, hogy nem értitek az álláspontom...addig nem is fogjátok, amíg csak a most rendelkezésetekre álló infók alapján hoztok döntéskét és formáltok véleményeket...
Amúgy tárgyi tévedések is vannak az érvelésedben, mert Mo.-on nem volt hübéri rendszer mint a többi "fejlett" feudális társadalomban...és igen is léteztek ideálizalható társadalmak, és kultúrák, csak azokat mára ez a "rendes" verseny eltüntette, helyette adott hamis történelmet, szinhelyeket, kitalált hösöket, nem létezö világbirodalmakat...
Székesfehérvár: Magyar királyi város, Fejér megye székhelye....megy is oda a sok naív nézelődni, meg issza a mesét, hogy ott volt a Magyar királyság "fővárosa", koronázások, bla-bla-bla...
Semmi nem kéne megnézni, csak elő kéne venni Magyarország vízrajza mondjuk a középkorban a folyószabályozások, mocsárcsapolások előtt, meg pár középkori térképet nyugati rajzolóktól...és látni lehetne, hogy Fehérvár Esztergom, és Visegrád között volt Buda vára mellett (nem a mai amit iV Béla épitettet.), csak a habsburgok a földel tették egyenlővé...

Azt is észre lehetne venni, hogy ugyan az a stratégia van különböző köntösbe bújtatva, csak hol kapitalizmusnak, hol nacionalista diktatúrának hívják, vagy szocializmus, kommunizmus,...csak azért kell különféle ideológia, mert nem lehet minden kultúrát-nemzetet ugyan azzal a baromsággal megsemmisíteni...
Sok elgondolkoztató dolgot írtok! Egy biztos /nem rég olvastam/értékteremtésre -vagyonra lebontva a magyar középréteg /AMI NINCS IS/ mi vagyunk a leg csóróbbak! És amiről nem beszélünk és minden mást felülír az EGÉSZSÉG! Erről nem ír senki, mert ha ez nincs baszhatod az egészet !
Van az... a mézeskalácsháztól 10 km földúton nyugati irányban...
Mert olyan nincs
Ja, mert ők is debrecenből hozták volna és hát kell egy kis margin is
A mindenkit nem írtad bele. Kifulladni néhány kiválasztottal is lehet. És az sem hátrány, ha ezekben az egyedekben az XX kromoszómák vannak - kizárólagos - többségben
különben az ok okozat dolgokban is egyetértek , élni kell és élni hagyni sokan elmennek pl a multihoz pár fillér különbségért az nem számít ha az idő az üzemanyag többszöröse annak amit nyertek ezzel, persze nem vagyok álszent én se fogok másfélszeres vagy nagyobb árat adni valamiért pl a dugókulcskészletem 17000 volt debrecenben ezelőtt 10 évvel ami nagyváradon 35000 lett volna ......
Mindenkit akit látsz?
De hogy nem kezdi ideális társadalmat építeni az ziher.
Kefélni kifulladásig? Ahhoz nem kell korlátlan tehetség, simán kefélek kifulladásig most is, sőt ahogy öregszem ehhez egyre kevesebb idő szükséges
Dehogynem,vagy kefél kifulladásig vagy elkezd öldökölni,esetleg ezek kombinációja.
Tv-t azt én se. Egyszerűen nem érdekel, amivel bombázni akarnak.
Semmit. Nem fog tudni döntésre jutni :)
A trónok harcát inkább elpolvastam amíg volt könyv,bár a dotraki halanzsától kinyuvadtam.

A westworld szerintem elgondolkodtatóbb.
Mit tesz az ember ha korlátlanul bármit megtehet?
Az van. Ncore törzstag vagyok és innen loptam a Trónok harca összest, de a harmadik évad felénél valahogy abbamaradt a nézés, pedig egyébként tényleg teccett.
Mivel TV-t nem kapcsolok csak ha lámpa kell a szobába mindegy.
Torrent a nyitja a dolognak.
Nincsen nekem HBO-m. Meg egyébként sem nagyon nézek tévét. A legközelebbi időpont, amikor a tv elé ülök, az holnap 20:45-kor lesz :)
Nem,tényleg jó.Olyan emberi viselkedésminták lesznek-vannak benne hogy imádom.
Amúgy egy HBO sorozat.Scifiszerű de nem ez a lényeg.
Keress utána.