Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Konkrétan egy Oleo-mac 947-esem van. A két menő márka sajnos túlárazott, a Stihl-re egyre több a panasz. Az olaszról én nem is hallottam. Kollégám ajánlotta. Utána néztem, megvettem. Már a hangján is hallatszik hogy nem kertápolásra való kategória. Sokszor hallom amikor a szomszédban fél óráig rángatják a zsinórt. Ezt háromszor kell ha hónapokig áll.
A göngyöleg nem nő. Miért nőne? Egyébként igen, nem olcsó. Viszont előre tudsz kalkulálni, nem esélyes hogy váratlan nagy kiadás ugrik a nyakadba, mindig új, szép, megbízható stb.. Ennek ez az ára. Mindennek van ára. Az hogy te magadnak megmókolod a régit is, meg nem esel kétségbe ha megkotlik, az te vagy ezért te másképp számolsz. Viszont a többség ezt nem tudja megtenni, így nekik meg más a fontos szempont.
Igaz ....a munkám nem számolom. nem is a nyereség miatt csinálom .... Ezek egyre értékesebek lesznek és ritkábak es ugy latom itt nem bukok folyamatosan....
((((Mikor "média" lejáratta a hitel károsultakat azok után, hogy az ö segítségükkel (reklámkampányok) adósodtak el...szóval ez egy igen "szépen" megtervezett és véghezvitt stratégia volt... Ès ahol ennyi a károsult ott azért nem csak maga a károsult felelős, vagy tehet a kialakult helyzetért. Pl sokan a mai napig nem tudják, hogy mi a HITEL, és ma a KÖLCSÖN közti különbség?!
Hitel: felvételekor egyszeri extra díjat kell fizetni az adminisztráció, és az elbírálás, folyósítás után. Visszafizetni csak a tökét és az extra díjat kell.
Kölcsön: nincs admin, és egyéb elbírálási díj, csak a meghatározott kamatokkal együtt kell visszafizetni a tökét.
Hogy volt ez Mo.-on? Amikor valaki pénzért folyamodott a bankhoz, az első szakaszban hitelként kezelték, és felszámolták szépen az ide vonatkozó díjakat, majd, mikor virtuálisan kiutalták az összeget, akkor már kölcsön lett belőle, és szépen szedték utána kamatokat. Na ilyet egy másik nyomorult országban nem mertek volna elkövetni az ügyfelekkel!
Ès az hogy valakiben élt még akkor a bizalom az oly szükséges és életünk számára olya fontos bankokkal szemben, és azt itt így kihasználták, és erre jött aztán az árfolyam manipulácíó! Ès igen naív dolog azt hinni, hogy ez "magától" alakult így nem lehetett ellene tenni semmit, és nem lehetett elöre látni (mármint akik ezt kivitelezték). Pár apró költöi kérdés.
2008 -ban miért volt az, hogy az egyik bankot megmentették a másikat meg veszni hagyták? Ki döntött erröl vajon?
Hogy lehet az, hogy most pl a USA jelenléte következtében Romániában a hitel károsultak a felvételkor érvényes árfolyamon fizethetik vissza a felvett összegeket, mikor Mo.-on ezt szerették volna, akkor a nemzetközi álláspont egy picit más volt.
Az hogy páran nem vettünk fel ilyen szörnyű kondíciók mellett hiteleket, ugyan úgy megszoptuk, és ugyanúgy viseljük a terheit, adók , megszorítások formájában. Amikor a bankrendszer fele még mindenki ennyire lojális, és azt mondja , hogy életünk elengedhetetlen része, az nagyon fínoman szólva naiv ember. Európában a mai nap romokban hever a bankrendszer, tele van bedöglött hitelekkel! Ès azok után hogy pl a Magyar társadalmon is ekkorát kaszáltak ilyen "tisztességes feltételekkel", ha bedőlnek, arról megy a vita, hogy az államok a befizetett adókból támogassák meg a bankokat, kvázi közös teherviselés legyen a társadalom "minden részéből", vagy a "befektetök" viseljék a terheit. Érted??? Túltolták, elbaszták, közben azért jól lenyúltak, de mi foltozzuk a sebeiket.
A Deutsche bank, 2000 -ben 150 euro fölött volt egy részvénye, ma 10€ alatt van...Az olasz bankrendszernek olyan kitetettségei vannak ingatlanokban, amik folyamatosan veszítenek az értékükből, hogy bármelyik pillanatban bedölhetnek, Görögország esetében meg már kár is bármit megemlíteni...
Az uniós tagság feltétel a belépéskor, 60% alat kell legyen az éves megtermelt jövedelemhez képest az ország adósságállománya...Ma a tagállamoknál ez az átlag 91%!!! A görögöknél majd 200%, az olaszoknál 140%, francia 98%(!!!)...Mo., Németországgal van egy vonalban valahol a kiemelkedő első helyek egyikén 75%-al...
A hitel a bankrendszer tette tönkre az égész világot, az a háttérhatalom aki ezt az egészet a kezében tartja, pl hogy fedezet nélkül nyomja a bankókat...A ma gazdasági fejlődésnek nevezett dolog rákos burjánzás juttatta a kapzsi emberiséget a ebbe a kilátástalan önpusztító helyzetbe...tették mindezt a "kényelmünk, és biztonságunk" érdekében, mert tudják jól, hogy lusták, és gyávák vagyunk!!!
Az országunk jövője is azzal pecsételődött meg, hogy érdekes módon pont a 48-as szabadságharc azon "vívmányát" nem törölték el, hogy föld legyen hitelezhetö...ezzel szabad utat adva a szabad rablásnak...
Az "elmaradottságunk" abban nyilvánult meg, hogy nem tudott a kifosztás utattörni, így az emberek csak annyit termeltek amire szükségük volt, még a környezö országok a "hitelnek" köszönhetöen az adóság sulya alatt, elkezdték szépen felégetni a jövöjüket azaz akkor a milyenket, mi meg most a következö generációkát...De mivel mindenki csak a saját mikrokörnyezetével foglalkozik, tájékozodásának, és tudásának jellemzöen egy iránya van, így folytatjuk a megkezdett "fejlődést".

...mezővárosokban gyerekkoromban éltek a vásárnapok-piacnapok, mikor a kisteremélő a pici feleslegét kivitte a piacra...na öt lehetne támogatni...a logisztika, kereskedelem nyeli be a legnagyobb részét a megtermelt haszonnak...csak azért létezhetnek, mert ez a remek félődés annyi új szép, csillogó, haszontalan áruval töltötte fel a raktáraikat, köszönhetően a banki hiteleknek, és a folyamatos fejlődésnek...

A számunkra elérhetetlen drága (prémium) cuccokra azért van szükség, hogy feleslegesen most még sok pénzt keresők is el tudják költeni a pénzük. Hiszen ha csak "3 milliós Suzuki swift kategória" lenne a piacon akkor egy "szegény" gazdagnak pl egy 30 millás prémium márka helyett, 10 kéne megvenni, hogy el tudja költeni azt a nehezen összerabolt pénzét...hát hova tenné azt a sok "ipari hulladékot"? :-D

Azt érdemes lenne kitárgyalni, hogyan lehet az, hogy az igazán gazdag társadalmi rétegek, vállalatok, olyan jól tudnak ügyeskedni, hogy szinte semennyi adót nem fizetnek, a különböző áttétes offshore átjátszásoknak köszönhetően.
Az a folyamat is tisztán látszik, hogy minden egyes gazdasági hanyatlásnál, megcsapolják a munkavállalók juttattatásait lojalitás címszó alatt, csak mikor kilábalnak a bajból, ezt valahogy utána elfelejtik visszakorrigálni...a műszakban dolgozók már lassan belépőt fizetnek, hogy bemehessenek dolgozni...
Persze ezeket nem kell, és nem is lehet észrevenni az elefántcsont toronyból...))))))))
Má meg ettem..... Kösz
Szerintem új autó ..hitel. Es 3-4 évente ij autó. egyre nagyobb göngyöleg tologatása. ha szépen le ülsz es ki számolod. Menyiket fizetsz ki. Óriási. Döbenet lesz az arcodon. ...en már tul vagyok ezzen. Elég nehéz meg keresnem a lóvét ...nem tartok én el semilyen bankot semilyen kereskedőt. igy is ép eleget fizetek nekik
Minden marketing erről szól. És mindenki pénzért dolgozik. Mindenki hasznot akar. Így működik a világ. Te is így működsz.
Persze. Miért ne lehetne? De ha nem magad szervizeled, akkor másképp fexik a leányzó. A nyereség a te munkadíjad. De ez nálam már nem tudna működni, meg többségünknél sem, mert én nem tudom magam szervizelni, ha meg mással csináltatom, akkor már nem marad rajta nyereség. Csak azért nem ülök szopórollerre, hogy ne unatkozzak
Látom. A rózsaszín szemüveg. ..le eset. ...valojában erröl szol a dolog. A fogyasztó. Hidje azt. Hogy milyen jol járt. ..a kereskedö a bank a gyártó meg gazdagszik...
Amiről én beszéltem, az arról szólt hogy új autó, nagy összegű beugró (min. 50%), 3-4 év lejárat, utána visszatol, újat elhoz, minden megy tovább, viszonylag fájdalommentes folyamatos törlesztés mellett mindig új, garanciális autód van. Amit te írtál, ott már teljesen más a játszma.
Rá megyek a ritka peldányokra. osztrákbol. 1 tulajos 8500 példányban gyártott 24 es/ kompresszoros 1200 euro rendbe tesz 550 ezer. Értéke katalógus szerint 6000 euro. De holnap vinnék 1.500 000 ert...kb 25 ezret azert le furikaztunk vele gyenge 1ev allat

Szerintem igy is lehet
Csabu! Nekem is Oleo-Mac van fűkasza /nagyobb/ és fűrész is! A Sthil fanok istenítik a fűrészüket. Erdőgazdálkodásra biztos jobb most vett egyet az egyik emberem 240 ezer akcióban! Ezen van katalizátor és valami usb féle csatlakozó is számítógép vagy mi a fenét is rá lehet kapcsolni, tesztelni! No ez a VÉG! Én láttam szétszedve Oleo-Mac fűrészt és kaszát igen igényes jó minőségű gép, 4 év alatt a kaszán membrán csere ennyi mert a "savas " keverék a téli állásban "megette"! Taschi! A lecsóba mikor majdnem kész tegyél bele egy kávéskanál vagy késhegynyi cukrot, tompítja a paprika izét! /nagymamám receptje/
Csinaltam ilyet en is,kamatmentes a szart.
Adott egy termek amit a kereskedo el akar adni,a gyartoval meg van dumalva hogy mondjuk ha x mennyiséget megveszel kapsz y % ot.Namost a kereskedo kitalalja hogy megdumalja a szerzodo bankjaval hogy dilobjon ki egy kamatmentes konstrukciot.A bank belemegy,igy nem kamatot fizet a vasarlo hanem banki jutalekot a kereskedo.
Cdak nem kepzeled hogy szivjosagbol kaptal penzt egy bankbol ingyen?
Beszéljünk....
13 új suzukit használtunk. Egyikel sem volt nagy baj ...
1998 1.3sedan 924 000ft. Kés... 270 km 2003 ba venénk új suzukit. Vissza a kereskedöhöz. 2003 ba van. Új alto 1.560....van wagon 1.999 van ignis 2.300. a kereskedö a régiert 430 000 ad ha veszünk ujat ad 500 000 .....
Vakarozás..... El hozunk egy új wagont. ra fizetek 800 000 töbi 3 évre hitel. ...... 2005. Ki fizetem a hitelt. de itt az új. Swift. 2.950 000 nagyon tetszik
Wagon 62 000 kilcsi garis. ..be tol kereskedö csak ugy hogy viszem a fullos swiftet. Ad érte 1 250 000 amugy nem adna érte csak 1 100 000

Lekvár van kés ra dobom 1 700 000 .

Kicsit számolják..... Menyi az anyi. Km / ft. A régi sedanal 5 ev 500 kilo a wagonal 2ev750 bukás. Na majd okos leszek. Swift meg marad 10 ev után 750 000viték el 10 ev 2.200 000 bukta 210 e km alatt
Mercedes 1000euro rendbe tesz kb 400000 ft 2 ev alatt65000kilcsi. Szinte hiba nélkül. eladható. Siman 1 000 000
Erről próbáltam beszélni az előbb. Van a hitelnek értelme, csak ésszel kell csinálni.
Aha. Megint tanultam valamit :)
Sok éve használom azt a hitelfajtát, ami elterjedt: 10-12 havi kamatmentesre vettem már hűtőt, mosógépet, tévét. Amikor az elsőt felvettem, ott nyektettem az eladót hogy ez mi, mi benne a szivatás, mi az apróbetűs? Nem akartam elhinni hogy csak úgy adják részletre. Ott bizonygatta az eladó, hogy semmi. 85e a termék, elviszem, egy héten belül kapok 10 db. 8500Ft-os csekket. Tényleg így volt. Kifizethetném egyben, de nem teszem azóta. Ha kellett valami, így vettem. Sőt, volt olyan is hogy azon a terméken nem volt az egy éves kamatmentes lehetőség, rákérdeztem, megoldották. Kár kifizetni.
Nem, mert röpsúlyos, rugóerő adott ami összehúzza a két felet és csak komplett kapod. Egy kb 5 cm átmérőjű serleg belső felületének feszül neki a két fél ferodolozott fém. Max a súlyával lehetne variálni.
Mar most sajnalom a kizsakmanyolt gatyara szrgenyedett nemet munkasembert aki ehezve kopogtat nalam.
Nos le vagy maradva,kb 8 éve a hitel egyenlo a patas ordoggel,inkabb vedzi a nep a fosadekabbnal fosadekabb szarkupacokat nemetbol.Kp.-ra.Lehet eves szintrn tobbet kolt a jani havernal szerelesre mint a torleszto de hitelt es ujat nrm vesz mert elvei vannak a magyarnak.Ez a hulyeseg hogy ertekvesztes,nade kerem en kb 10-15 evente veszek kocsit,kiagenet erdekel ez az ertekvesztes?
2009 ben kitoltam a szalonbol a hastrat,azalatt a 7 ev alatt olajon es szurokon kivul egy tempomat kart vettem bele mert az nrm volt a felszereltseg resze,raprogramoztak es hasznalom.
A hadznaltra siman rakolthettem a vetrlarat mert az elozo tulaj lelakta,ilyen az ujjal nincs.
Hosszu tavon kene gondolkodni nem felevre.
"Sehova nem vetett a világ gazdag országaiba." Erről majd akkor győzöl meg, ha a szegény kizsákmányolt nyugatiak hosszú tömött sorokban igénylik a magyar letelepedési engedélyt.
"Ahol a töke ezt ki harcolta. Ott Tanulmányok bizonyítják. Hogy az ország lakoságának egyre nagyobb hányada. Szegényedik..." Bizony! És ebből látszik hogy mennyire fejlettek vagyunk mi itt Mo-n! Több körrel rájuk vertünk ebben IS! Míg ők még csak most szegényednek, mi ezen már régen túl vagyunk, az ország fele már nyomorog! Hol vannak ezek a kezdők ettől?!
A lecsóhoz javasolt a Repsol 10w-40,hogy ellepje!
De szent a béke ....nézd mindenki máshonan jött mást látott ...másképp látja ez fogyasztó tásadalom. Sehova nem vetett
a világ gazdag országaiba. Ahol a töke ezt ki harcolta. Ott Tanulmányok bizonyítják. Hogy az ország lakoságának egyre nagyobb hányada. Szegényedik..... Csak a tökés es az állam zsirosodik.
Ez már vékony jég de: A kuplungon nem lehet állítani? Csak kérdezem..
A hitel nem ördögtől való dolog, csak éppen nem úgy, ahogy nálunk lett "népszerű" A hitel akkor oké, ha a havonta - már előzőleg is - félretehető összeget nem haladja meg és nem túl hosszútávú. Nálunk az volt a baj, hogy vitték a tulkok a kocsikat 10% befizetésével. Épeszű ember ilyet nem tesz.
Nyugaton többnyire lejár a hitel mire a kocsi 3-4 éves lesz és akkor az újjal kezdődik újra, a beugró a használt kocsi. A bankokra meg egyébként szükség van. Ha a magyarnak ilyen szar konstrukció kellett, akkor megkapták. Nem volt kötelező. Már arra fel kellett volna kapnia a fejét a sok bankkárosultnak amikor látta hogy a kocsit kp-re nem, vagy csak SOKKAL drágábban adják. Nos azt a különbözetet neki kellett kifizetnie.