Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez is igaz :)
Hali! Állítható plexi magasítót keresek az MRA pleximre füst színűt! Hol és mennyiért lehet beszerezni?
Ez tény, csak a tisztelt gyártók mára már átestek a ló túloldalára mégpedig arccal. Az elektronikába előre beprogramozott leállás azért már túl van a tervezett avulás fogalmán, és a profit miatt a tervezett avulás intervalluma is egyre csökken. Manapság épp csak a garanciaidőt élik meg a kisebb értékű műszaki cikkek. Amelyik gyártó meg hosszú életű gépeket hirdet az meg olyan áron, hogy előre kifizetteti időarányosan a dolgot a vételárban.
Ez egyébként egy eléggé fontos megjegyzés és érdemes végiggondolni. Ugyanis ez viszi előre a világot.
Hibatlan cucc, mert nem kezd el gyengen tekerni, egyszer csak kakukk :-)
"tudnánk gyártani 120-évig megállás nélkül mosó mosógépet is gyártani.
De akkor k venne mosógépet?"

Egy electrolux igazgató mondta.
Exide... BMW-sek használják, jól meg lehet élni belőlük, általában mindig az Alpok közepén hal meg...:-D
Köszi tapasztalatot Szotyi!

Az 14,5 mm-rel volt akkor magasabb, vagyis majdnem annyival amennyivel meg terveztem emelni.

Ez eszembe sem jutott, hogy így próbáljam ki, hogy ráülünk 3-4-en!:-)
De jó ötlet, köszi!
Épp ezért kérdeztem, hogy kiderítsem jó ötlet e!

Sajnos a CTX telójain egy hajszálnyit sem lehet állítani.:-(
Szóval, ez az "emelés" egyszerűbbnek tűnik, mint a "kutyacsontozás", no, meg azzal csak az ülésmagasságot emelném meg nem?
Nekem a bandin volt fent 190/55,az is kb 2-3 centivel magasabb a 180/50-nel,elfert es nekem tetszett.
Keress /70-est hasznaltat a gumisnal,felrakatod,3-4-en raultok a motorra es ott helyben kiderul minden.
Ez nem autó. Szerintem itt ez nem működne úgy, mint autón. A ballonosság kanyarban visszaüthet, a stabilitást jelentősen ronthatja. Szerintem nem jó ötlet felülbírálni a gyári javaslatot. Ha már emelni akarsz és kényelmezni, akkor inkább a telókat állítgasd szerintem. A gumik nem kontrollálhatók, lengedeznek aztán senki sem tudja, hogy mi lesz a vége. Nem jó ötlet sztem.
1 - kényelmesebb lenne, mivel ballonosabb lenne

2 - emelne 16 mm-t a hasmagasságon, jobban be lehetne dönteni, nem érne le olyan hamar

Szerintem.
Oké, most már világos, benéztem a méreteket, de a kérdésem még mindig áll, miért kell változtatni?
Úgy látom Te megértetted!:-)

Épp ez az amire kíváncsi vagyok, hogy nagy sebességnél vaj`h mennyivel nőhet az átmérő, van e ráhagyva némi tűréshatár.

Csak saccolni tudom, de remélem nem jelentősen.
Legalábbis bízok benne...
Szerintem nem olvastad figyelmesen, azt írtam, 160/60-ról 160/70-re váltanék, ami ugye +16mm-rel lenne magasabb.

A végén az csak egy példa/poén volt szélességről.

Persze, lehet ezt nem kellett volna ide írnom, mert így félreérthető.
Nem szélesebbre akarja Daty cserélni,hanem magasabbra- ballonosabbra,az meg bizonyos esetekben könnyebb fordulást eredményez-ne,de,hogy elfér-e...azt látatlanban nem lehet megmondani,mert nagy sebességnél átmérőben nyúlik -nől a gumi átmérője.
Sziasztok !
Maradt pár alkatrészem 95 utáni, 250/400-as Bandithoz...

Köszi...
A szélesség nem egyenlő a magassággal, csökkenteni kell a per értékét és maradhat a magasság az eredetihez közel. De miért kelll neked szélesebb gumi? Attól nem lesz semmi se jobb. Sőt.
Sziasztok!

Bocs, hogy megint "ide pofátlankodok", de itt tanultam eddig a legtöbbet a fórumok közül!:-)
Le akarom cserélni a hátsó gumimat 160/60-asról 160/70-esre.
Ez ugye 16 mm-rel lenne magasabb.
A villában el fog férni, ugyanis ott a mostani gumitól 40mm-re van a villa benti vége.
Van hely felette is bőven.
Eddig 1x sem ütött fel a hátsó teleszkóp, sőt bele sem ért a sárvédőbe a gumi, pedig voltam nagyon rossz utakon is, utassal, 3 tele dobozzal.
Meg tudná valaki hozzáértő saccolni, hogy van e annyi "tartalék" a gumi feletti helyben, hogy egy esetleges nagyobb kátyúnál, nagyobb terhelésnél, ne érjen bele a sárvédőbe a gumi?
Egyébként belülről teljesen sima a sárvédő, tehát kilyukasztani semmi nem tudná, de nem hiszem, hogy jót tenne a guminak.

Gondoltam, ha van olyan, aki 170 széles gumival jár a 160 helyett, és nincs vele gondja, akkor a magasságban is el lehet térni "egy méretet".:-))

Vagy nem?


Előre is köszönöm a válaszokat!

Széles utat!

Daty
mivel ? igyál valamit
Áhh, szenvedek :D
a videjót vagy a screenshotot ?:D
Ez a kép ász.
Küldd már át nekem, pofozok rajta
ez latszik is