Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megoldjam neked okosba?
Variáltam rajta,hogy mi legyen,de nekem bejött a vízálló teló+Sygic kombináció.
A te névrokonod,vazze!
Igen, használok.

Garmin Müvi 550 - es van nekem.
Nem a csúcs, de jól használható.

Csak az a baj, hogy a frisstés a márkakereskedőnél 10 000 ezer 1 évre. Van más lehetőség is, ha megveszed a frissítési programot, és saját számítógépedről frissítesz. Ez sem olcsó !
Végül is Nagy Sándor is eltalált térképek alapján dél-afrikába.......ja nem, elbaszta.
Megszoktad már ezt a hengerhiányos állapotot?
Csabi,te szoktál ilyen rendes köröket menni,használsz gps-t?
Vannak azok a fajta térképek amin a látványútvonalak jelölve vannak,ha ezeket még összekombinálod a legkanyargósabb keskeny hegyi utakkal,abban biztos vagyok,hogy képtelen vagy lekövetni az eltervezettet útvonalat,ritmusosan.
Egyébként szoktam olyat,hogy vmi tuti aszfaltos szerpentinre tévedek és tojok rá mit akar a gps,én bizony le nem fordulok róla amíg élvezetes!
Dehogynem,végigmotoroztam térképpel közép Európa egy részét,de gps-el kényelmesebb.
Ja. Végülis motor nélkül is lehet túrázni! Pl. gyalog. Én szoktam is. Francnak a motor, csak viszi a pénzt, büdös és egy csomó nyűg van vele
Persze, minden megoldható navi nélkül, akik nem szeretik, azok is, akik meg igen, azok is meg tudják magyarázni, hogy miért. Én viszonylag sokszor megyek egyedül, cél nélkül, illetve időközben alakul a cél. Ehhez a szokásomhoz nehéz lenne kivitelezni a "150km-es körzetben megjegyzem a faluneveket" algoritmust :) A másik, hogy ha épp keresnék ATM-t, szállást, kajáldát, akkor jól jön a POI adatbázis. Meg le is tudom trekkelni az egész túrát, minden ponton ott van a sebesség, pontos idő, magasság stb. Oké, biztos vannak, akiknek ez lényegtelen, de nekem nem. Meg hát kütyübuzi is vagyok. Így hát Garminból pillanatnyilag van 3 navim, plusz az Epix karóra (szintén gps) meg van még gps logger is, ilyesmik :) Kinek a pap, kinek a paplak, mint az köztudott
Én - a tájékozódáson kívül - azért is szeretem a navit, mert ismeretlen szerpentineken járva (kocsival is), látom hogy hol jönnek "durva" kanyarok. Magyarul sokkal előrébb látok a saját orromnál, több kanyarnyival is.
Mentem a nyáron én is olyan kört, hogy 701km-es volt a legnagyobb napi etap és 7 országban jártunk összesen. Teljesen navi nélkül. Egyszer rontottunk, de jól sült el, így lett 6 helyett hét ország. Lehetett volna korrigálni, de így jobb lett :-) Aki évek óta csak navit használ, annak lehet hogy nehéz elhelyeznie magát a térben, én nagyjából egy 1000km-es körben pontosan tudom a nagyobb városok egymáshoz viszonyított helyzetét. Ennyi meg elég a motorozáshoz, éppen elég ahhoz, hogy ha véletlenül elszúrom, sem érzem magam elveszve, tudom, hogy hol vagyok ahhoz képest mint szerettem volna lenni. Ha kevésbé ismert környéken járok, akkor meg mint írtam, 100-150km-es szakaszokban megjegyzem a fontosabb települések nevét, útszámokat, stb. Soha nem volt belőle gondom, így nem is vágyom navira.
Igen érthető... Azonban több ország érintésével egy 5-ezer km-es túra ennél azért komplikáltabb vállalkozás. Feszített tempóban napi 300-400 de volt hogy 700 km volt a kitüzött célig és híd el nem vagyok egy elveteműlt kamikáze. Csak egy közönséges túrázó. Nálam vannak sokkal őrűltebbek amivel ép az előző túrán szembesűltem. 10-ezer km 15-nap alatt. Most jöttem hazza a Horvátoktól az sem volt egy sétagalop a hazza út nekem 900 km egy nap alatt ebben 80%-ban autópálya amit kifejezetten utálok.
Semmi. Csak leírtam, hogy lehet nélküle is, sőt mi több, nem is nehéz nélküle.
Köszi YOSS !

Egyenlőre nincs mélyenszántó kérdésem, mivel a motorom újszerű állapotban van. 6 éves múlt, 72 e. km. -el.
Csak a kötelező szervizek, és cserékre volt szükségem idáig.
Kiválóan muzsikál
Remélem sokáig így lesz ez még !
Szia BanditBiker !

Legközelebb biztos nem hagyom szó nélkül !
Helló Szotyi !

Egy jó ideje nem olvasgattam ezt az oldalt, de régebben igen.
Főleg mikor új volt a moci.
Olvastam biza okosságokat !

Ez a kipuofogó ügy kicsit felnyomta a pumpát, de már lecsengett !
Te nem szereted a navit, mi szeretjük. Na bumm, akkor most mi van?!
Na meg a navi nyomkodás az nem idő igényes...különösen, ha előtte megtervezed az útvonalat a köztes pontok miatt :-)
Mert te amúgy nem állsz meg egy 5-700km-es túrán ahol 12 órát vagy nyeregbe?
99%-ban igen, ha meg véletlenül másfele megyek, az sem egy nagy katasztrófa. Söt mi több, gyakran abból születnek a legjobb dolgok. 1-1,5 óránként meg szoktam állni, ennyi idő alatt 60-100km-t tudok menni közúton a hegyekbe. Ennyit fejben tartani azért nem a világ. Van hogy egyetlen lehetőség sincs ekkora távon ahol el lehetne rontani.
Pár hónapig én is.
A versben felvázolt problémakört igazán az tudja átérezni, aki gyerekkorában gyűjtött bélyeget. Mint pl. én
Ezen jót röhögtem!