Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"De szerintem a gps is megöli a szabadon motorozás élményét"

Nézd más szemszögből. Mikor még nem volt, tele voltam nyomtatott, meg ronggyá szaggatott papírtérképekkel. Meg ha valahova idegenbe mentem- általában ez volt a cél- igyekeztem a főbb csapásokat megtanulni. Namost én pl a GPS-t sem bámulom. Eligazítanak az útjelző táblák az esetek többségében. De ha olasz módra ott egy kereszteződés, amire semmi nincs kiírva, vagy még jobb, hogy egy 5 ágú körforgó, aminek a tábláira a körforgótól számított harmadik falu van felvésve, akkor egy pillantás le, és már sínen is vagyok. Tudom, van aki szeret eltévedni, néha én is nekiindulok- főleg télen-, hogy majd valahogy hazajutok. De a gps lényegét mégis egy svéd hószántúrázó ismerős ragadta meg legjobban. Az a lényege, hogy mindenképp odavisz a célba. Náluk pl amerre mennek, ott nincs út
Ahogy szotyi csinálja az hidd el jó.Előző nap egy térképen kinézi az útvonalat,beírja a köztes pontokat és nincs gond.
Mer az emlékezet nem jó,különösen ha 15-20 városnevet kell sorban megjegyezni és a táblák is hülyén követik sorban egymást.
Úgy értem hogy itthon gépen megnézem hogy merre akarok menni és akkor végig azt az útvonalat követni Én megnézem a guglimapson hogy mi van arrafelé, papírra felírom vagy kinyomtatom a guglimapsot és az alapján. Gps-t akkor kapcsolom csak be ha betévedek egy nagyvárosba. Autóban más, ott megy végig. De szerintem a gps is megöli a szabadon motorozás élményét, azért megyek motorozni hogy kikapcsolódjak és nem azért hogy egy kis kijelzőt kövessek

Jó persze ez az én gondolkodás módom, de nem is tudom megérteni hogy miért kell otthon rátölteni a gps-re az útvonalat
Köszönöm szépen!
Az azoknak való, akik nem tudnak térképet olvasni és tájékozódni :-)
sehogy nem áll ...... mert amit meg is vennék az 2.5 millió allatt nincs és arra még mindig locsolni kéne ..hogy az én gépészeti szintemet meg üse ......
...szoval nagy a valoszinüsége , a w124 /500 e ről le csuszók

az olcsobb ár kategóriába tartózó 500 -ok pedig pénz temetők

erösen gondolkodom a w140 /500 e be

http://youtu.be/Ts20pVZbZEg
most kedvem és idöm is van rá .....

kuplung munkahenger karmantyu
kuplung tüske szimering
kihajtó lánckerék szimering
Ezt nem értem, miért kéne hülyét kapni a GPS-el túrázástól? A GPS erre való?!

Látod mondtam, amikor nem erőlteted a gondolkodást, csak hozod a súlyos formád az ütős
Hááát a lánc patika tiszta, de majd holnap fényben megnézegetem.
Bocsi az elírásokért, telefonról írok.
Talán lánctrutymo.Igy távgyógyban mást nemigen lehet.
Sziasztok!

Vasárnap hazaért a Bandit. Kipróbáltam kus utcákban, bár a jogsim még csak folyamatban. Tudom nem szép dolog...
A motort egyelőre a szomszéd garázsában tartom, mert a helye nálam kialakítás alatt van. Szólt a szomszéd, hogy a motor alatt van némi olajfolyás. Bal oldalon, kicsivel az oldalsztender mögött.
Van valami tippetek, hogy mi okozhatja?
Köszi elire is a választ.
nem tudom te hogy vagy ezzel de en hyet kapnek ha az alapjan turaznek amit itthon ratoltok a gpsre. Térkép, nezem a kovetkezo pontokat es azt utom be, de általában csak nagyvarosban hasznalom a gpst
Beüsse más a garminba?
Persze, de én lusta vagyok, jó lenne egy hatékonyabb megoldás
Próbáltam :) Sikertelen..
görgesd
Ne bonyolítsd,szerintem 3 perc alatt bepötyögöd a Garminba és goooo!
Bár a linken csak Isztambulig látszik.. Legalábbis nekem nem jött össze a többi része..
Azzal csak a megjelenítést mentem el, de nekem olyan kéne, hogy amit megjelenít, azt valamilyen formátumban el tudjam menteni. Neked magyarázzam? :) Utána már tudná, konvertálni bármire, pl. garmin útvonalra :)