Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ahogy eddig az utóbbi 2 évben többször írtam én nagy spuri fun vagyok, de az injektoros tapasztalatom kissé elbizonytalanított, de karbisban továbbra is a legjobb cuccnak tartom. Anno a két swiftünkkel (2001/2006) egyszerre kezdtem el járni etanol+benya keverékkel, az újabban 70/30 a régivel feles arányokkal, kb fél év múlva a réginek bedöglött az injektora (melegen nem indult csak ha szétszedtem és megkocogtattam a befecskendezőt ) az újabb pedig egyre nehezebben indult, igen egyenetlenül járt a motor és gyenge lett (ez szerencsére elmúlt mikor visszatértem a tiszta benyára). Állítólag az etanolhoz gyártott injektoros gépekkel szabad csak azzal közlekedni különben "megeszi" a befecskendezőt az etanol, no most nem kizárt, hogy így jártam a spurival is a dieselnél, a fene tudja.
Pityu. Ha valaki hátal ül a moziban és süket is. hiába mondod neki. Jo a film. Tegye be a nagyot halokészüléket es forduljon meg ...


a hite nem engedi ...... A tipikus okos paraszt ......
Nincs semmi ilyenről szo ... . Én is csak saját tapasztalataimat és véleményemet posztolom. Mint. Itt. Nagyon sokan masok. Talan anyi a kulombseg. ..hogy. Hogy valamikor vágyam volt. Meg mutatni a helyes utat.... A birka közönségnek. azota sokat estem buktam. Es ra kellet jojek..... nincs értelme. ............. Attol szép ez a dolog hogy. ...pl. Valaki szentül. hisz. a saját bejáratott. téves vagy jo. Rögeszméiben. És egész életében vigyáz az egészségére. .odafigyelve. Mit zabál ...... Hisz tudatosan jot akar magának ....... Es mégis 48 évesen rákot. Kap ....? Es meg hall. a masik leszar minden szabályt két pofára. Habzsolja. Az veszélyt. es. Semmi baja. ... ..........
Na szoval az hogy valaki. Hülye. az még. Lehet a barátom. ..barátunk
Az adalék témában részemről a zárógondolat az lenne, hogy 1-2 ml adalék 1 liter üzemanyag árát kb 6-12 forinttal emeli, és akkor szerintem kb ott vagyok mint a prémium üzemanyagok (bár mivel 95-nél jobbat soha nem tankolok így csak szaccolom). Ezzel viszont minimálisra csökkentem az esélyét, hogyha ismeretlen kúton tankolva rossz a minősége gondot okozzon üzem közben. Nem jelentkezett a használata óta a benzin öregedés, kacsapodása okozta mellékhatások sem, és mivel elég érzékeny vagyok a hajtott technikáim minden rezdülésére, így azt is tapasztalom, hogy rugalmasabb az erőforrás, jobban húz, jobban gyorsul, mind a motorok, mind az autó. Mivel nem csak egy motort ajnározok, nem számít, ha valamelyik több hónapig el van "hanyagolva" az üzemanyag rendszere ezt nem bosszulja meg.

Mivel nem hordok magamnál löfegyvert, nem is tudok senkit kényszeriteni a használatára. Sajnos nem tudom, hogy pl a most szezonkezdetkor adott tanácsok a bajbajutottakon segítettek e, mert ugye elég ritkán élnek a visszajelzés lehetőségével, így továbbra is csak jellemzően a saját tapasztalataimra tudok támaszkodni.
Azzal viszont soha nem tudok kezdeni semmit, amikor valaki nem hisz benne, nem használja, nem is ért hozzá, de biztos csak placebo.
El tudom fogadni, hogy valaki negatív véleménnyel van róla, amit a használata során tapasztalt.
(Pár éve az etanolos (E85) korszakban is mindenki nagy vegyész volt, pedig elég komoly és érhető irodalom állt rendelkezésre...ki is feküdt pár hengerfej...)
Na végre! Már kezdtem azt hinni, hogy némasági fogadalmat tettél, úgy elvoltál tűnve. De most már legalább tudjuk, hogy beszáltál a migráns fuvarozásba és így elsőkézből van infónk az osztrák gáz minőségéről
a battai keveröben dolgozik nem egykét haver ..és kuncsavt ....az hogy a karbisok folyamatosan szopnak a benzin 2 héten tuli tárolásának ellehetettlenülése....

külhoni benzin hogy jobb é nem tudom de a merci a magyar gázból 10-11 litert kiván normál tempoban a bécsben tankoltból pedig mindig elég 9-9.5 liter
Az ömv-nél talán nem amíg nem lettek mind franchise kutak és a mol2000-nél sem gondolom, de a többi franchise hálózatnál megy a mók.....
Pedig így van vagy legalábis 5-6 éve így volt és szerintem azóta sem változott, jellemzően nem a kutas tolja bele az adalékot hanem a tartálykocsis sofőr (mellettem parkoló kolléga volt tartályos pár éve és ő mondta), az alapanyag mindenhová ugyanaz volt és neki kellett a mennyiség és forgalmazótól függően beletenni a cuccot, jártam tankolni Szadán egy maszek egy kútra és ott pl. a kutasoknak kéne beletenni, de nem teszik hanem a haveroknak adják el külön pénzért, elmegy az "üres" gázolajjal is, de az adalékkal sokkal jobb. Hogy manapság is így van-e nem tudom, de ha találkozok vele megkérdezem mert 23 hónapja megint üzemanyagos lett a molnál.
Csak a kedvedben akartam járni
Van bennük német nyelv, grillezés, kocsmajelenet...........mondjuk a csajokkal nem tudom hogy állsz
egy angol autósműsorba volt ahol több benzint kipróbáltak egy golf 4 esen külön tartályról rendesen kicsepegtetve és teljesítményt mértek vele meg fogyasztást volt különbség mindkettőben ha jól emlékszem volt vagy 5 fajta benya , a legrosszabbal 129 lovas volt a legjobbal 138 mondjuk ezt észrevenni normál közlekedésben elég nehéz , a fogyikülönbség is 1000 km fölött észrevehető
Micsoda zenéket hallgatsz te
Naaaaaaaaa, ne csináld már
http://youtu.be/yUaOGnu5XR0
Az alap üzemanyagok is megfelelnek az elég szigorú szabványoknak. Az adalékolt üzemanyagokat többnyire valamilyen fantázianévvel látják el és valószínűleg már a finomítóban adalékolják, esetleg valami köztes tárolóban. De ezeket az üzemanyagokat is próbáltam, de semmi észrevehetőt nem tapasztaltam. Ezt igazolják a MAMI-s mérések is. Szóval én nem hiszek bennük és a Spuriban sem.
Oda többet soha. Elég volt. Jobban is érzem magam azóta, hogy töröltem magam.
Akkor nem vagyok egyedül. Mivel én nagyrészt nyugaton autózom, elszoktam már a magyar utaktól. Ezért én Magyarországon óvatosan megyek a sok úthiba miatt. Hozott is a kocsim egymás után kétszer 5,9l-es átlagot a nyári legnagyobb melegben klímával. Igaz nyugaton sem fogyaszt sokkal többet a kocsim, a motorom meg szinte decire mindig ugyan annyit mindenhol.
végülis a fogyasztónak tök mindegy ki és hol csepegteti bele a delikátot a kútnál, a tartálykocsiba vagy ahol töltik a tartálykocsit tudom fejlődik a világ mostmár itt is ritkábban tankolsz szar benzint de megy a kötyfölés, ahogy én meg tudtam venni fél negyedáron a nyersbenzint úgy a kis magánkutas is meg tudta és mindjárt van egy kis extra profit ... mellettem is van benzinkút de elég ritkán tankolok onnan, már nem annyira rossz de pár éve elég jó híre volt
sicher dicker
Ha lehet szirül.
Fejezd be a durcit és gyere vissza bandázni a másikba
Ilyen bulit szervezek neked és természetesen osztrákul
http://youtu.be/pokNRoaUpXI
Azert eleg jol keresztulkasul bejartam europat es inkabb a nyugati felet.Semmit nem vettem eszre ebbol a "nyugaton jobb a benzin" legendabol.
Egy kivetel,mashogy vezetek,mas tavokat,mas kulturaval.
Ha kint megyek nyugiban tologatom a biciklit nyanyasan itthon meg rovid tavon sikidegen mindenkit tolva mert kesesben vagyok.
Magasabb is a fogyasztasom.
De lehet mindenki zenesz csak en vagyok botfulu ehhez.
Én még nem tankoltam szar benzint, viszont dolgoztam benzinkúton és még az ötlet is abszurd, hogy ott bármit is bárki adalékol. A nyugati benzinkutak nagy része már teljesen automata, nincs semmiféle kezelőszemélyzet sem, így még elvi lehetőség sincs ott vegyészkedni. Én egy nagy autópálya benzinkúton dolgoztam (ÖMV) és ott sem adalékolt senki. nem is lehet. Számítógép vezérelte, zárt rendszer az üzemanyag betöltés.
Annó a 125-ös Etz-be még mosóbenzint is tankoltam,néha picit csörgött,prüszkölt,de ment.
gázolajosadalékosfitty
ez speciel gázolajról szól de ugyanezt olvastam a benzinre is , nyersbenzint tankoltál már ? esetleg gazolint ? tényleg soha nem tankoltál még szar benzint ? szerencsés vagy !
Kutaknál adalékolják a benzint.-----Nincs több kérdésem Azt hiszem kár is folytatni....
lehet hogy műszaki hibája van megyek 100 km-t látom pirosodik rátankolok 20 litert érezhetően szarabbul megy és a hangja is más a motornak lehet a kocsimat elpiszkálta valaki míg kifizettem a benyát , vagy a másik vettem a kis 500 as suzukimat németbe 10 éve kipróbálom zsír hang jól megy stb fel a futóra hazafele itthon megnyomom a tankot fullra melegítem akkor vettem le a futóról szép szelephangja lett de eléggé hangos azt hittem tökönszúrom magam szedhetem szét ... mondom az egyik autóbarkácsoló gyereknek hogy mi a stájsz erre azt mondja tankolj már a másik kútnál mert ott jó a benya nehogy szétszedd potyára és hopp elmúlt a hangja ....
Másik dolog a kutaknál adalékolják a benyát ha elkúrja valaki vagy pont nem volt elég só bors paprika akkor szarabb benzint kapsz