Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lehet, inkább az olajozón kéne.. Az ilyen gravitációs elven működő cuccokkal az a baj, hogy nehéz belőni őket, mert melegben folyósabb az olaj, hidegben kevésbé. Egyébként meg a láncra kurva kevés olaj kell. Nekem a mccoi 8km-ként pumpál egyet. Az van vagy 2 csepp se..
Scottiler louis edition mini.A hozzá való olajjal,stihl,olajjal,szűkítő fúvókával,letekerve majdnem minimumra,egy saját fejjel,kétfejjel,hátsó lánckerékre,gyári felszereléshez hűen,sőt a láncvédőt is meghosszabbítottam.
KB 10-20 km megtétele után a gumi felületén mint a vonalkód felkúszott olyan 2-3 centit az oldalára.Látható volt hogy a csepp a felnin kezdődött és a centrifugális erő vitte felljebb.
Addig tököltem míg lett más sürgetőbb megoldásra váró gond és leszedtem egy nyugisabb időszakban ujragondolom,változtatok az olajon,felszerelés helyén.
Hmm..nehéz eset vagy.. rögtön gondoltam gondoltam hogy nem a rétesliszt , de milyen olaj és milyen olajozóból?
Olaj.
Mi szóródott?
Nem allni kell a dugoban, hanem menni elore
Azt hiszem (most kattant be a neve) a MOL-osból a Botond a legnagyobb viszkozitású. Amúgy azért szeretnék most az olajjal játszani, mert eddig a tű átmérővel mentem lefelé (0,9-ről lementem 0,6-ra). Most az olaj fogyóban, és még a 0,6 is picit túladagol. Most már nem szeretnék vékonyabb tűt, magasabb viszkozitásúval csökkentenék cseppszámot.
scottoilerhez van 2 fajta a kék a normál a piros melegebb időre , annak se nagy durranás az ára és az tényleg láncolajzóhoz van
Nekem szóródott.........nem kicsit........nagyon.
A teljes elzárás segített rajta.
Még a scott piros nagyobb külső hőmérsékeletes cuccát valamikor kipróbálom.
Nem értek az olajokhoz, de azt tudni kell, hogy a hatómüolaj pl 80W90 jelzésü olaja az kb azonos "viszkozitásu" mint a motorolajból talán a 20W 50...
Ugyanis a motorolajok viszkozitás Indexe megy talaán 60-ig és 75-töl kezdödik a hatómü olajok Indexe...
Index
A Google : oil viscosity table keresésre (képek) elég jó táblázatokat hoz fel...

Amúgy nem értem, hogy a kb 1200 HUF stihl láncfürész olajnál mi kell jobb mind árban és funkcióban?
Láncfűrész olaj. Azt használom a kezdetek óta. Fasza, mert pont arra van kitalálva, hogy ragadjon a láncra. Amennyire tudom, láncolajozók terén általánosan ezt ajánlják.
sőt,még olyan pogit süt neki útravalóul,hogy be sza,be hu
Inkább váltóolajat nézz.A 90-es olyan volt hogy majdnem koppant leérkezéskor.
láncfűrészhez való olajat használok,jó a tapadó képessége és a kenése
Köszönöm szépen!
Teljes mértékben egyetértek veled! :)
Nem tekerős, kis hőgombás és digit kijelzős...de ahogy írtad csak idegesít, úgy hogy megy a polcra! Sokkal jobban bízok a motoromban, mint hogy ezt bámuljam! Köszi még 1x
Melyik a véleményetek szerint a legsűrűbb, legnagyobb viszkozitású motorolaj? Lassan elfogy a lánckenő olajam (sima motorolaj), hamarosan kell valami jó sűrű cucc. Márka tökmindegy. Ötletek?
A betöltönyilásba tekerhetöt nem mondanám hitelesnek...attól még bármennyi lehet a olaj höfoka...
Amúgy ha nem tudod mennyi akkor is felmegy a hömérséklete, de így legalább idegesít, de tenni csak két dolgot tudsz. nagyon deffenzíven vezetsz, meg 10W40 helyett mondjuk 10W50-et ontesz bele.
Vagy szerelsz fel más motorról bontott ventillátort. (Nem PC-bol kitépett lomot.)
Amúgy ezeknek az illesztés olyan, hogy átvészeli károsodás nélkül, max a váltó akadozik egy kicsit, de gondolom te magad is rájöttél ez nem városi robogó, nem erre való...
Én nem vinném többet ilyen helyre a gépet, nem erre való!
Lehet azzal is kanyarogni, csak a trepni hamar leér, nem igazán kanyarvadász járműfajta :)
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy az olaj a nagybanditban max. hány fokig mehet fel? Szereltem bele egy hőfokmérőt! Ma városban 20 perc dugózás után, piroslámpánál 128C mutatott! Ez normális? Vagy a műszer gagyi! :)
Köszönöm előre is a segítséged
Csopi....Nem akarok birkozni a kanyarokkal egy barátommal egyszer cseréltünk szó szerint erőltettem, hogy forduljon már be. Falunapi motornak jó megnézik mert szép azonban közlekedni nagyon nehéz vele lefárasztott.
Én majd csak akkor veszek csopit, ha időskori teljes elbutulásban, öregkori demenciában fogok szenvedni!
Inkabb szerzek egy csoppert.
Átmész megdöngeted aztán olyan imát mond érted hogy úgy fogsz kanyarodni mint Rossi