Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csak azt ne felejtsd el, hogy kis sebességnél a te dobod hagja is jóval kisebb.........
Szerintem a lényeg az, hogy városban, ahol az 1 négyzetméterre jutó balkukik száma 2, ott a kisebb sebesség miatt hallani a dob hangját, és esetleg nem lépnek le eléd, nem húzzák rád a kormányt stb. Mondjuk vannak kivételes balfaszok is, rám pl rámhúzta a kormányt a csóka, mikor a belsőböl ahogy kell index stb kimentem külsőbe, hogy kikerüljem a töketlenkedőket, mire fickó is így gondolta, csak nála se tükör semmi nem játszott. Duda helyett, küldtem neki egy kis tiltást, egyből úgy rántotta vissza a sávjába a kocsit rá a mellette levő Q7-re, hogy öröm volt nézni. Lett volna ölés, ha neki is megy.
Zöldi, ők ezt úgyis jobban tudják)) Ők jobban tudják a motoron ülve, hogy az autósnak mit KÉNE MEGHALLANIA...... Amikor a Kawa elrongyolt melletem, mondom, 2-300m-re észrevettem a refijét de nem hallottam semmit. Viszont amikor elment melletem, hiába figyeltem a tükröt árgus szemekkel, majdnem beszartam annyira megijedtem a hangjától.
Utoljár szólok a témához, de nem tudom itt egyesek denevértanfolyamra járnak? Aki szerint hallani a sport dobos motort, az menjen ki az országútra, álljon be 100-ra, húzza fel az ablakot, kapcsolja le a rádiót és lesse a visszapiilantót. Ha meghallja a motort, mielőtt mellé ér, vendégem egy sörre
amúgy igen, én is így tanultam fizikán.... még 1,5 éve kb

még a nagy melegbe én is rongyoltam le 180 al az m7 esen a superb el mellettem eltépett egy 600 as cbr jóval 2 kiló felett és én is csak annyit hallottam h vummmmmm de azt is akkor amikor eltépett mellettem. ha nem nézek a visszapillantóba esélyem nem lett volna h észrevegyem mert nem hallottam.

hozzáteszem h a kocsiba egy 2000 es 160 lova diesel blokk van és nem üvöltött semmi a kocsiban.
Gipro with ATRE Fokozatkijelző Használati utasítása. itt megnézheted valójában sebességkijelzésen kívül mit tud ez a kis ékszerdoboz.
Tudnám, honnan a picsából szedi össze eszt a dumát.... még most is ezen röhögök DDDDDDDDDDDDDD
Ezen Én is összekarmoltam magam:-)
Na most Szabika mellé kell állnom.............országos cimbim mellé


Itt lakom a 6os mellett..........
A teraszról sasolom a speedereket...........

De ültem már kocsiba, és motoron........azt amit állva hallani, azt már kocsiban vagy motoron max akkor hallod ha elment melleted vagy előtted megy.........
Az ok egyszerű...... a cső hátrafelé néz...........

Persze ez is lehet csőverziós..... az tuti, hogy azért a legtöbb cső még az elvisehlehtő kategória.....és tényleg hátrafelé néz:-)


És bizony ehhez hozzá kell tenni, hogy a kocsiba is van zaj........
Sistergés a szar tömitések miatt, cupákol a szőke plázacica, üvölt a gyerek....stb
plusz ha még üvölt a TUCC-TUCC..........





Én azt röhögöm inkább mikor valaki azért tesz sportdobot a vasra, hogy nyerjen 2-3-4Le-t.......
Mert azt aztán rohadtul érezni fogja........HMMMMM......egy Nyíl lesz tőle a gép:-)
A bandit ha jól tudom valami 7400-nál adja le a maxot.......vagyis esetemben a 86 pacit............
7400-nál, 6-ba viszont olyan 150-160 a tempó............
Itt már nem mindegy hogy mennyi van pluszba?





Egy arany igazság van!
Mindenki úgy motorozon, hogy este hazaérjen!
Beláthatattlan kanyarba miért feltételezi bárki is, hogy szabad, jó minőségű, nincs állat, szembeforgalom, behajtó forgalom?
Száguldozásra ott a ring..........de ha nem láttod mi vár rád 200m-en belül akkor lassíts!
Lutra album.....
Ha valakinek vagy egy kis érzéke a motorozáshoz, akkor azért tud a sport dobbal is "halkan" menni. Persze nem a gyári halkságával megegyezően. Amikor haza érek az utcánkban már csak alapjárathoz közeli fordulaton gurulok,és még soha senki nem tette szóvá,hogy hangos a motorom. Mondjuk pofán is vágnám ha beugatna. ( Ezt nem komoly ) De a lényeg ha nem tekered ezerrel a sport dob is tud diszkrét lenni.Ez csak inteligencia kérdése,és hogy ne ezer éves széthullott belsejü recsegő hangu szar legyen a motorunkon. Bár ahogy nézegetem a hozzászólók adatlapján a fotóitokat erről nincs szó.A motorja mindenkinek ok.
Na ez egy líra volt........

Jó megláttások..........
Nekem handó-féle sportdob van a mocimon de nem teljesítmény növelés miatt vettem rá hanem a hanghatás miatt, hozzáteszem nemigen lett tőle erősebb a motor ahoz a könyökcsöveket is ki kellene cserélni.
Én Eger belvárosában lakom és még senki sem szólt hogy hangos lenne a motor kérdeztem a szomszédokat is , persze nem bőgetem mint állat nem járatom órákig és nem turáztatom mikor későn érek haza rögtön leálliom a kapu előtt.
vszabika üdv. na hát erről van szó, de tisztelet a kivételnek! Csak a hülyeség "kivágja az izzót" egy idő után
Jól mondod, aki nem szereti a "nagyhangú" gépeket az sakkozzon vagy jógázzon ! Vagy fogadja el azt, hogy mások szeretik, ha hangja van a gépnek és mindezt nem "kivagyiságból" teszik vagy érzik! Én is elfogadom, ha valaki csendes gépre vágyik, de tényeket megváltoztatni nem akarok és nem is tudok!

üdv.:imik74
"Te még Banditát nyitott dobbal, főként RSV-t nem hallottál!"
Nem én esküszöm soha! Hidd el tök hülye vagyok az egészhez! Csak valamivel el kell tölteni az időmet.
A lenti képet is a neten találtam...semmi közöm hozzájuk,mert csak garázsban középsztenderen járatom a gépeimet, meg a lutra albumomat rendezgetem az utókornak...
(segítség képpen a képen: 2db banditka 1200 Yoshimura , és Bódis dobbal, 2 GSX 1400, gyári és Bódis dobocskával, meg a B-king Yoshi dobokkal. sajnos el kell mondanom menet közben nem zavarnak a természet lágy ölén a dobok , mert nem igen hallom őket. Talán a Schubert sisak , de lehet a sok áthangosított koncereten süketültem meg még hangmérnök koromban...)
Nekem tök mindegy hogy miben hisztek.
Teljesen igazad van de én már letettem a győzködésükről.Egy két embernek a szél suhogása az igazi élmény nem a motorhang,csak akkor azt nem értem miért nem természet búvárok vagy hegymászók
Ja! Műszakira vittem a gépem gyári dobbal, kurvára nem éreztem magam biztonságba, mert az RSV-nek annyi hangja van gyári dobbal a V2 ellenére, mint egy G Astrának....szóval semmi! Nem hallanak meg...
az agyamat eldobom komolyan! K.István ne érts félre ez badarság, amikre hivatkozol, Te még Banditát nyitott dobbal, főként RSV-t nem hallottál! Jössz itt a hülyeséggel! Igaza van az előttem szólónak, igenis meghallanak, ha sportdobbal közlekedsz és kész! Mi az, hogy nem hallatszik be, meg motorzaj az autóban, meg felhúzott ablakkal, így meg úgy...ennyi hülyeséget...
Én is szemezek egy sportdobbal. Egyszerű okom van rá, baromira tetszik a hangja! Most a motoromnak max a garázsban hallom a hangját ha nincs rajtam a sisakom. Egy motornak legyen tisztességes, motorhoz méltó hangja!
Én nem probálom meg ezt másképp megmagyarázni magamnak

E legalost fogok venni az biztos, szépet, igényeset. Egyelőre a 60rugoért a Hurric a befutó, de várok amig meg tudom hallgatni.
Norbu, rossz a mondatod. Környezetszennyezés a határérték feletti kibocsátást jelenti. Mindaddig amíg határérték alatt dolgozol, csak környezethasználó vagy. Itt pedig nem a motorba való belebabrálásról, keverék elállításáról van szó, pusztán annyiról, hogy motorfékes üzemben nem kap-e anyagot a gép, vagy sem.
A Gipró ezt tényleg megszünteti?Akkor viszont szennyezed a környezetet (az euro normák szerint)igaz nem hanggal ,hanem "szmoggal" van aki meg erre allergiás....................ennyi.
Most olvastam vmi teszten ahol ezt a rántást gázelvétel utáni gázadásnál azzal magyarázták, hogy az euro normák miatt kötelező gázelvételnél az üzemanyagot teljesen elzárni és amikor újra gázt adok akkor mindenképp ránt egy kicsit és azért van az ha ezt a tiltást kiveszik akkor megszünik a jelenség.
Ne viccelj már.A Mátrában kb 5-6 kanyarral elöbb hallom,hogy hol jön a moci ,ha kint állok....A kamionos mindig halgatózni szokott---mondta ő,ez most 1 halk moci volt,sajnos......Persze lehet kicsit gyorsabban is ment ,nem tudom,mindenesetre az tényleg 1 beláthatatlan xar hely.
http://hu.wikipedia.org/wiki/D...
Én már többet nem! De utóljára még egyszer egy kis fizika! Hogy mi is szajkózok, hogy mit hall aki fele közeledik a te általad öblösnek hallot , duruzsoló dobos motorod.
Szóval az egy vonyítás, mert ugye nő a frekvenciája! lehet tévedek, mert régen ültem már fizika órán, de a rohadt discos autóból is csak a mély hangok bírnak átjönni, a mélyebb hanghullámok hatolnak át könyebben mindenen, azt hiszem mert nagyobb a teljesítményük, a gyík magasak meg hamar elnyelődnek! most akkor mit hall a nyomorult sofőr jól lehangszigetelt autóban? De ha meg nem jól hangszigetelt, akkor meg úgy beszűrődik a régi autóblokk zaja, hogy megint mit hall?
Ez Fizika azt nem lehet megQ..ni.... de azt hisztek amit akartokkkkkk!