Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nincs ikarusz bugas se?
Nem. Arról lemondtam. Ennek nagyon szép, síma hangja van. Váltó kuplung mind hibátlan. Hátsó gumi új (Diablo Strada) ,láncszett 5000km-es, féktárcsák nagyon jók. 46l-es Givi doboz, magasított Givi plexi ( nagyon jó mert 195 vagyok),
De nem a felujitott?
Sziasztok. Végre hozzájutottam egy 1200as Bandihoz. Igaz nem egyszerűen. A szomszéd faluban az eladóval 1 órára bedzéltük meg a találkát. Félkor hívott mégsem adja el, nagyon szereti a mocit. Elkeseredtem, de pánikba nem estem. Kocsiba ültünk és neki indultunk egy kis kirándulásnak (700km) éjfélre értünk haza immáron az új paripával K 4-es 42000km. Nagyon egyben van. Ez volt a második amit néztünk, nem is kerestem tovább. Bocsi ha hosszú vagy unalmas voltam.
beszéltem orvossal, aki kint dolgozott, aztán csak hazajöttek szülni, meg fogorvoshoz stb. mert kint az megfizethetetlen, pedig nem a kínaiban mosogattak
Nem figyelsz eléggé.

Kétféle ember megy ki külföldre szerencsét próbálni.

Az egyik aki megfelelő képzettség birtokában kihívásként jó munkahelyre megy olyan fizetésért amivel az adott ország jellemző életszínvonalát tudja tartani,tud családot alapítani stb.

Semmi gondom velük.

Az aki olyan itthon is alulfizetett szakmában éhbérért muszályból megy.Összekunyerál 3-4 kilót itthon hogy kijusson.
Nulla a nyelvtudása írni-olvasni nem tud az adott ország nyelvén,takarít,mosodában dolgozik jellemzően 20%-al alacsonyabb bérért mint az adott országban boldoguláshoz kell,az alacsonyabb költségek miatt tömegszálláson,több hasonlóval egy szobában,esetleg lakókocsiban tejen-lidlis párizsin tengődve összekuporgat annyit hogy egy tizéves használtkocsit tudjon venni.
Majd hazajöve azt mondja hogy húdejóélet van kinn.
Ezekután 3-4 hónap alatt felélve a kint szerzett megtakarítást ujra összekuncsorog 3-kilót rokonoktól és megint kimegy kínaiba mosogatni.

Na szerintem ennek sok értelme nincs.És csak önámítás a jó élet.
Lehet szerinted ez az üdvözítő.
Nem vagyunk egyformák.
"Honnét tudod hogy nem lesz boltom bécsben?"
A kinyiltkozásaid alapján amikkel manapság elitélöen nyilatkozól a külfödön szerncsét próbálókról!
Vagy nem azt irod amit gondolsz, és vallasz, vagy ...
Nézd, lehet nekem nem fog sikerülni, mert "félre lettem nevelve", és hiányoznak már nagyon az alapok (és miatt nem látom a nehézségeket amik lehet hogy nagyon nagyok, vagy valakik csak felfúják, vagy nincsenek is)...de
1. nem szoktam felegeni magam mögött a hidakat
2.ha nekem nem, de kövekezö nemzedékemnek adok egy másik lehetöséget a jelenkori mellé.
Az ismerösöd kapcsán : az ember soha semmivel nem elégedett, de mint tudjuk mindig lehet rosszabb.
Remélem bejön neked ez a nagy vissza a multba dolog.
De komolyan tényleg.


Honnét tudod hogy nem lesz boltom bécsben?

Tízéve én se tudtam hogy lesz gödöllőn.

Ötéve hogy nem megyek csődbe féléven belül.

És 7 éve itt vagyok.
Ismerősöm elindult az általad felvázolt úton,eleinte tetszett neki,de egyre inkább úgy tűnik,hogy nem őszinte a mosolya,valahol e kettő között kellene az optimumot megtalálni,de ez nagyon egyénfüggő szerintem.
Nem tudom érzed -e a különbséget?
Te csak magasabb profit miatt lépnél, és még csak meg sem fordult a fejedben, hogy ne érték hozzádás nelküli kereskedelemmel jussál jövedelemhez.
Èn nem a vadonba indulok, és mivel van szakmám, nem is biztos, hogy csak földet müvelve tudnék önmegvalósulni, föleg nem a bajoroknál.
Neked soha nem lesz boltod bécsben, én viszont nem csak elmélkedek.
Èn 10 évig éltem otthon úgy hogy tudtam egyszer követnem kell a párom külfödre, ha nem akarom elveszíteni...most itt vagyok, és nem Ghost Busternek ölzözött lomtakarítóként keresem a kenyerem, mint azt otthon a külföldön dolgozóról ismert stereotipiák megfestik. Ezen itt töltött idö alatt leltem rá sok olyan dologra ami nekem nem tetszik, és tervezem, hogy szeretnék rajta változtatni. Ehhez meg vannak a saját normáim, elvárásaim, mellyel nem hiszem hogy bárkinek elszámolással tartoznék. Ha megérik rá az idö tudom, hogy merre kell lépnem...
De jogod van bármihez.
Csak attól még nem lesz olyan.
Mikor indulsz a vadonba földművelni?
Vagy legalább átvenni egy bajor paraszt gazdaságát?
Vagy ez csak elmélkedés mikor én elképzelem milyenis boltot nyitni bécsben?
Nekem nincs jogom idealizálni, egy általam elképzelt múlt értékein alapuló világképet, de a te egységkörböl való ismeredetiden alapuló büdös jelenkort el kell hogy fogadjam úgy ahogyan van?

Kezdem elöröl. Nem teszik mai társadalmi gazdasági berendeszkedés, és föleg azon része nem ahogy a pénzügyi, logisztikai, és kereskedelmi rendszer kizsákmányolja az egyszerü embereket, és hamis illúziókban lebegteti öket. Idealízálom az egyszerü "önellátó" életformának teret engedö "falusi" berendezkedést, ahol van igazi emberi közösség, nélkülözi a parazita intézmények létét. Idealizálom a valódi teremtö munka értékét... és itt be is fejezem.

(Azért szerinted ez a gps-es idelaizált maszlag a nyugati mezögazdaságról a részedröl nem volt általánosító? Azért mert a DELTÀBAN vasárnap láttál egszer egy ilyen kisfilmet még nem biztos, hogy minden nyugat -Európa gazdának ilyen ketyeg a 25 éves traktorában? Ezek az igazi klisék amiket le kéne vetközni. Bár lehet csak valami álcaháló van a John Deer traktorkon, konbájnokon még itt a gazdag bajor parasztoknál is, hogy én mindig valami öreg szar munkagépeket látok a földeken, utakon, kocsiszinekben. )
Csak eszmecsere.
Elég uncsi lenne az élet ha mindenki mindenkivel mindenben egyetértene.

Vettél már matricát?
István!

Te szeretsz vitatkozni? Most őszintén, kell itt bárkivel is vitatkozni? Mennyivel leszel előrébb?
Látom megint hozod a formád Zlotyi.
Az zavar hogy idilli életet képzelsz el modern világ teljes elutasításával.
Utána meg példálózol a német gazdával aki a modern élet minden velejárójával műveli a földjét.
Tehát az összes elutasított dolog megvan nála.
Ugyanúgy felül a traktorra,belöki a gps alapú vetőgépét,a műtrágyát,növényvédőszert ecetera.
Sőt van olyan műtrágya szóró ahol a tavalyi év aratási adatai vannak betáplálva és ahol kevesebb volt a termés oda többet ahol több ott kevesebbet szór ki.
Ez nem az egyszerű minden "márketingduma" nélküli szimpla falusi élet.
Az megint más és jóval ritkább meg munkásabb.Van itthon biogazdálkodás is.
Csak jóval nehezebb.
Àltalánosítok?
Leírom, hogy bringával járok dolgozni, hogy lerúgjam a kliséd magaról, mert gondolod beülök a 3-as BMW-be és eldugózok a munkahelyemre minden nap, hétvégén Aldiban megtömöm a csomagtartót, meg hegyekben leresztett tetövel krúzolgatok? Mióta munkahelyem van gyalog vagy bringával jártam dolgozni, itt kint vettem a feleségemmel az elsö autónk ( egy havi fizunk volt a budzsé rá), ha nem lennék ilyen kiszolgáltattul egyedül a vároba, és évente párszor nem akrnék hazamenni, ez sem kéne...de általánosítok...
Èn nem akarom feltalálni újra melegvizet a régi afalusi éltmóddal, nincs benne egy fikarsznyi új gondolat sem ha nem vennéd észre, csak azt kéne látnod, hogy csak ebben a kicsiny országban nem müködik ez az éltforma, mert itt 30-40 km-ra várostól már csak tanyák vannak, marhákkal lovakkal, szántokkal. Ugyanis itt sem mindenki a BMW gyárban dolgozik. De csak Magyarországon van eladva, hogy éhendöglesz ha gazdálkodsz, ezért ilyen a megitélése is, mint amit te is képviselsz...
Ugyankkor nem állítottam soha, hogy ez hös fejlett gazdasági korszak soha meg nem történt volna úgy kell eljönnie az elfalusiasodásnak, így azt sem értem, hogy az orvostudomány "vívmányai" miért tünnének el hipp-hopp, vagy a technika vivmányai, ha te annyira félsz töle... Az én viziómban nem csak a földmüves hanem a szakember is helyet kapott, mint az írtam is mindig, igy lehet futná kovácsolt ekére, nem bottal kéne a földet piszkálni...

Téged biztosan zavar, de számomra akkor is megnyugtató, hogy a gazdasági hanyatlás utánra is van jövöképen, és nem ér majd meglepetésként. Addig meg akinek kell beállítok pár porlasztót.
Bocs a helyesírási hibákért, siettem.
Srácok ez igen! Élvezem ezeket a véleményütköztetéseket. Mindegyik meggyőződést sugároz és alátámasztott.
Viszont hadd írjam le én is az alap törvényemet:
Összesen 2 dolog okoz örömet: A dopamin és az endorfin! Ez tény! És ezek mikor szabadulnak fel? Az igények kielégítésekor. Ha az igényt uralod akár az egyén akár a társadalom szintjén... URALKODSZ. Vagy magadon, vagy a társadalmon. (Vö: marketing, és mindaz amit előttem leírtatok)
Budha is az igényeinkről való lemondást tartotta a boldogság egyetlen módjának. Igaza volt!

Az igéynny! Azt kell mindig vizsgálni.
BÉKE! :-)
Nem ferdítek.
Te általánosítasz.
Hogy régen egyszerűbb és jobb volt.
Első körben mond melyik kort sírod vissza az egyszerű életként?
1800-1900 körül,vagy régebben?
Esetleg az 50-es évek?
Első körben a földművelés ha nincsenek elemi gépeid (márpedig az a márketing duma a nélkül is meg lehet tenni mindent) nem romantikus hude jó élet hanem izomszakasztó szar nyűg.
Nem az a fitnesz marhaság hogy megyek biciklivel melóba mert én egészségesen élek.
Hanem kemény keserves 8-10 óra izzasztó,tikkasztó meló.
Mint mondtam ha csináltad volna nem vágynál rá.
A régi emberek sem vágytak rá ha volt könnyebb élet.
De akkor nem volt.
Egészségügy.
Ja volt falusi doktor.De azért még 70-100 éve csak elvitt a spanyolnátha pár millió lelket.
Ha még régebben megyünk vissza az időben szar volt 40 évesen éhenhalni mert kihúzta a fogad a falusi javasember (persze mert nem volt szájhigénia és elrohadt) és mivel nem volt hűtő a kaját csak szárítva meg sóban tették el így fogak nélkül nem birtad elrágni.

Addig míg nincs baj azért sosem hiányolja az ember a modern szociális hálót.

De ha a nagy egyszerű életben esetleg otthon baj támad a születendő kisgyerkőccel csak jó lenne ha nem a falusi9 bába hanem egy utált kórház lenne közel.
"tételezünk fel egy olyan világot ahol az iskolában nem ezt a szart tanitják amit ma ............... hanem 6 évesen be ülsz a padba és meg tanitanak termelni ..... répát ..., babot , stb ... aztán egy másik terembe pedig el magyarázák hogyan is kell állatokat gondozni szaporitani .. betegségektől meg ovni ...... aztán egy következö orán meg tanitják a nebulot hogyan gyogyitsa magát hogyan élesze ujra a nagy papát és hogyan kell egy lábat sinbe rakni ha el tört aztán hogyan kell fözni és hogy mitt kell fözön , hogy ne legyen beteg ........ ha el romlik a szél generátor hogyan is kell meg javitani . ................ sorolhatnám sorolhatnám "

Hja ezt el is felejtettem megemlíteni!
Miért ferditesz ennyire? Mindig ezt csinálod...
Az eü rendszer elött nem volt fogorvos/orvos, optikus? Csak most úgy agyják el hogy "támogatott" ellátás. Hja a "módosabb" támogatja a lecsúszott tárasadalmi osztályokat...

Elmondom neked megint. Minden nap bringával járok dolgozni,minden nap, érted? Ha 35 °C meleg vagy -10°C akkor is.
A motorjaim csak állatorvosi lovak... többet fogalkozok a technikával , mint a motorozással. CSak azért hogy akik szeretnek motorozni, de nem értenek hozzá tudjak neki segíteni mindenféle aljas hátsó szándék nélkül. Ìrtam 1 órája, ha felégne a gyüjteményem, akkor mást csinálnék, amit elém raknak!
Ès hogy miért nem tudom még azt csinálni amiröl most irogatok, mert most körvonalazódnak bennem a sok év agymosás után, hogy miben élünk, és most próbálom meg lefektetni azokat az alapokat amiknek jövöje is lehetne, mert nem vagyok az a "hübeleboldizsár".
Ès sok pontja pont ott véres az elméletnek, hogy az emberek inkább veszenek olcsó, de valójában drága, de legalább ismeretlen eredetü forrásból származó elelmiszereket, és adnak pénzt egyszer használatos dolgokért, vagyis jelen pillanatban az értékes dolgoknak nincs értéke, és amíg az embereket meg lehet hülyíteni az ertéktelen dolgokkal, addig nem jön ki a matek...
Többek között azért sem , mert ha mondjuk gazdálkodnék, és meglopják a termésemet, vagy elpúsztítják az állatálományom, vagy kamionra teszik egy éjszak alatt, akkor engem nem véd a törvény, mert egy ilyen jogrendszerben élünk. De még ha mondjuk ellopják motorom, max nem kirándulok, de ha az éves élelemforrásom a tét, akkor már kicsit más a helyzet. Nyilván nem érezhetöek ezek addig még a üzletek polcai roskadoznak... De nem hozok fel komolyabb példát, csak azt mikor hosszúhétvége jön és az ünnepek miatt 1-2 napra valóban zárva vannak a boltok, hát milyen pánikszerü spájzolás folyik ilyenkor...
jó hogy vagy nekünk ......és megint elbeszélünk egymás melett ......

a lényegét ugy sem fogod meg érteni .............. hisz nem is akarod ..

tételezünk fel egy olyan világot ahol az iskolában nem ezt a szart tanitják amit ma ............... hanem 6 évesen be ülsz a padba és meg tanitanak termelni ..... répát ..., babot , stb ... aztán egy másik terembe pedig el magyarázák hogyan is kell állatokat gondozni szaporitani .. betegségektől meg ovni ...... aztán egy következö orán meg tanitják a nebulot hogyan gyogyitsa magát hogyan élesze ujra a nagy papát és hogyan kell egy lábat sinbe rakni ha el tört aztán hogyan kell fözni és hogy mitt kell fözön , hogy ne legyen beteg ........ ha el romlik a szél generátor hogyan is kell meg javitani . ................ sorolhatnám sorolhatnám

a lényeg az ön elátás .. miért .... mert akkor csak magadat tudod hibáztatni ... ha valamit el basztál .. vagy nem tudtál
ha ügyes vagy sok gyereket el tudsz tartani és tudsz szaporodni ,, ha nem éhen halsz ................. ez egy uj dimenzioba hozná az emberiséget ................

ma nem ez megy


ma az erös dolgozik és bele pusztul a munkába azért hogy a beteg élhesen .. se a politikának se a kizsákmányoloknak nem érdeke ,, hogy te az életed fentartásához elö teremzsd a javakat


ha ezt meg teszed ki kerülsz a láto mezelyéből nem tud sakkban tartani szabályok közé terelni ,,, stb stb
most mindent le szabályoz neked ....... mit lehet és mit nem a szabályok csak a szegényekre korlátozodnak .. olyan szabályokat tesznek érvénybe amiket tudják hogy nem tudsz be tartani ... evvel korlátoznak .............. a szabályok meg szegéséért fizetned kell ............. remélem én már nem élem meg de biztos vagyok abbban hogy nem oly sokká a levegőért is fizetni kell .. ÉS HA NINCS PÉNZED MEG FULLADSZ ............
"de itt meg kiér a mentő 5 perc alatt, míg egy távoli faluban simán elpatkol a páciens mire segítséget kapna.. "

Ez mind nem azért van mert a nagyob népsürüséghez rendelték hozzá a fejlettebb technikát, magasabb elvárárásokat, csak hogy jobbak legyenek a mutatók, centralizálva a ország lakosságát. De nem ennek a nagy életsürüségnek pont a velejárója, következménye, hogy balesetek vannak a nagy túltelített forgalom, nagyobb a stressz helyzetek miatt magasabbak a szív és érrendszeri megbetegedések, a szennyezet levegö miatt a léguti problémák? Vagy rosszul látom?

Viszont tudtommal rrégen is volt a közösségnek orvosa, állatorvosam, lehet mütét nem csináltak minden hálószobában, de azért egy ilyen általan elképzelt utópisztikus társadalmi rendszerben is meg van, és volt a helyük. Èn továbbra is azt látom, hogy lehet a látványos markentiggel "megoldottak" egy csómó gyogyíthatlan betegséget, de helyette egy generáltak eleget, mellyel a egészségügyi rendszer "rabjai lettünk".
( A kedves testvérem kb 6-8 hete nem tud kigyógyulni a léguti navalyából. 4-5 hét után azért gondolta tesz egy próbát...bement pár kérdés az orvos részéröl...majd az öcsém ...-doktor úr nem vizsgálna meg ha már itt vagy ?- Na ez amiért annyira oda vagyunk...hú meg ha... é az öcsém még mindig göthös, pedig nem egy anyámasszony katonája. Vagy a kislánya, mert már ugye pici korátöl közuösségbe járjon a gyerek... az ovodában olyan korság volt, hogy 25 -ös csoportból 23 ott ült a orvosi rendelöben. Na most akkor kellenek nekünk az ilyen intézmények nem ...ahol azt hisszük majd szocializálódik a gyerek, közben meg pl ilyen utasítást kapnak az ovónök fentröl, hogy nem ehetnek a gyerekekkel, mikor azok ebédelnek, hanem majd utána külön félrevonulva...Akkor ki a ménkü fogja nekik a példát mutatni, ha otthon nem látják, mert mindig dolgoznak, és az oviban sem...nem beszélve arról, hogy mire megeteik öket meg a müszak kezdés között kb 6-7 óra telik el, addigr amár kopog a szemük, biztos türelmesek lesznek a poronytokhoz igaz...)