Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja és nem véletlen menekülnek el vidékről,hovatovább adnak parcellát,vetőmagot az önkorik és úgy is nehéz.
Remélem fogorvoshoz sem fogsz járni.
Esetleg ha romlik a szemed sose teszel fel szemüveget mert az a társadalom megrontója.

Tényleg nem tudok azonosulni olyannal aki ezeket állítja majd bepattan a kocsijába,felugrik az x-edik motorjára,ha hazamegy felveszi a munkásruhát és bezárkózik a projektjei közé két hétre holott a tiszta régi falusi élet szószólója ahol nem ezekkel kéne foglalkoznia.

Én nem vagyok ellene ilyen gondolatkísérletnek ha megvalósítanád.Sokan meg is tették.Nem csak gondolkoznak,elmélkednek egy fórumon.
De gyanítom nem fogod.
Talán,valamikor esetleg a jövőben.
Úgyhogy ez tényleg felesleges.
Azért azt ne vitassuk el, hogy még a mai magyar ótvar egészségügy is 100x többet segít a népen, mint akár csak 50-60 éve. Az nem vitatható, hogy az élet hossza és minősége jelentősen javult és javul is. Az más kérdés, hogy ennek hol és hogyan fizetjük meg az árát. Lehet, hogy egy városi ember egészsége jobban fenyegetett, mint egy falusié, de itt meg kiér a mentő 5 perc alatt, míg egy távoli faluban simán elpatkol a páciens mire segítséget kapna..
Nekem ezek az "egészségügyis érvek" ugyan olyan hamis illuziók mint a kényelem. Nagyon hangzatosak, és majdnem el is hiszem, hogy értem vannak, csak mikor a látogatóba megyek a korházban rohadtul nem ezt tapasztalom. Orvosi mühibák, végtelenségik megalázott betegek, félrekezelt betegségek..hja és olyan orvosok, akik a tudás bitokában kimutathatóan rövidebb ideig élnek, drogoznak, alkoholisták, idegroncsok...
A elsötétedés (felvilágosodás) egyik legnagyobb mellékvágánya mikor a "polgárságo"t létrehozta, és városokba tömörítette, kényszerítette...ilyen túlterhelt nagysürüegü helyeken jóval sebezhetöbb és kiszolgáltatottabb az egyed mindel szemben... Egy falu közössége a megfelelö élettér és higénia elégsége miatt mindig kedvezöbb hely az élet számára...

Ezek az én meglátásáim, nem kell kötelezöen azonosulnia ezzel senkinek.
Oszt akkor lenne haddelhad ha neked anno vagy a fiadnak most megmondanák hogy soha a büdös életbe nem lehet gyereked mert sokan vagyunk.
Orvosi ellátásként azt értem hogy sok gyerek született minden családban de 2-3 gyerekbénulás,kanyaró vagy egyebek mellett szinte minden családban meghalt,tudom nem fáj ez neked de csak mert természetesnek vesszük.
Ha vakbélgyulladásod lesz ez most nem probléma régen a fele belehalt.
Ha eltörik a lábad akkor most helyreteszik 6 hét és nincs gond régen lehet egész életbeben nyomorék lennél,ha bármi nyílt seb volt igen sokan haltak bele vérmérgezésbe.
Olyan apró dolgok amik miatt a viktoriánus korban londonban ezrek haltak meg pl csatornázás hiánya.És az ezekből kialakult járványok.
Tudom ezek ma már említésre sem érdemesek mert mindenki makkegészséges és minek járjon orvoshoz,be kéne csukni mindent börtönbe.
De nem véletlen hogy régen a 40 éves ember öregnek számított.
A kényelem meg apróságok,nem kell kiszaladni a ház végibe a pottyantósba télvíz idején,ha olvasnom támad kedvem éjszaka is megtehetem,azért a neten 2 perc alatt kitúrt O gyűrű mérettáblázat és beépítési tűrés táblázat is jól jön.
Tudom lehet ezek nélkül is élni de szerintem kicsit kényelmesebb.
És ismétlem nem a 20. ifon,a 90 centis képernyő vagy 10. lábmosó/hajsütő a dolog fontos része.
Hanem amit nem tartasz már számon mert annyira részese az életednek és magától értetődő.
ez a nagy kényelmesebb élet meg a villamoság meg a tököm tudja milyen jo lét ................. vezettet ide ,,, hogy most 7 milliárd ember él a földön eből 2 milliárd éhezik 4 milliárd szegény

talán ha az emberiség a meg termelt javakat nem enyire a pénz felé hajtaná ... hanem korlátozna a saját szaporulatát és a rengeteg lovétarra használná hogy egy uj bolygot találjon magának ,, ahol ujból tud szaporodni .....

na akkor el mondhatná magárol az emberiség hogy felnöt valahová ............. adig amig az emberiség csak háborukat és a saját falyának ki használására használja fel a tudását

adig csak egy élösködö ezzen a földön
Lehet nem kell olyan sokáig várni rá és ki fog derülni...
Mire kéne a pénz, ha van étel az asztalon, meg fedél a fejed felett? Hova akarnék menni ha a "munkiahelyem" a falu végén van a szeretteim meg a faluban? A KÖTELEZÖ orvosi vizsgálatokon kivül nem járok orvoshoz, szerintem a Magyar egészségügy nem nagyon hiányzik senkinek, csak a táppénz csalóknak.
Neked mi a kényelem?
Ès miért lettünk ennyie? Nem kényelem miatt?
Azokat hozod fel indoknak amik a következnmények...

Ha valaki azt gondolná, hogy meghallnék motor nélkül, motorzás nélkül...téved. Èn a lábbalhajtós bringán ugyan olyan jól érzem magam...a motorkban a technika tetszik...ha nem lenne találnék más elfoglaltságot azt hiszem...akkor a szekeret javítanék...
Kiváncsi lennék meddig húznád az általad kitalált régimódi élettel.
No pénz,no elektromosság,no benzin no EÜ ellátás.
Régen sem azért voltak el mert nem kívánták a kényelmesebb életet hanem mert nem volt más.
Ja és azóta lettünk vagy tizmillárdan.
Csak nem magadra vetted?
Megható történet...
na erről beszéltem ............... köszi Gyulám ....

nagyon jó a cik nézd meg a sport motort a tagok 90 % a cserélgeti a motorját és önmagát keresi ... nem a m otorozásról szól a történet ............ hanem aról hogy én büszke paraszt majd jól meg mutatom a világnak ....... és SAJÁT MAGÁT BELEKERGETI A FOGYASSZTÓ TÁSADALMI KELEPCÉBE

NEM ide tartozik de nekem 1000 ft tartozásom sincs ..... igénytelen vagyok .. és le szarom ki mitt gondol rolam ,,, ha tetszik neki a motor mokolásom el jönn ...... ha nem hát senki nem sértödik meg ezzen ............... jó nekem az öreg 1100 es bárhova nagy örömel el motorozok vele ............ jó nekem az öreg merci .. uj szarokat huzigálok vele .......... el adtam szinte összes feleslegesen össze harácsolt motorom ..... és boldog vagyok ,,
igy is

ámen
Öhöm.
Parazita lennék?
Ha te mondod.
Halvány fogalmad sincs arról milyen dolgokat csináltam.
Anno a család földműveléssel foglalkozott.
Nagyfater állandóan járt piacozni.
Még mikor kicsi voltam mi is besegítettünk,életemben nem láttam olyan szép salátát amit 10 évesen én neveltem fólia alatt.
De fater mást tervezett akkor már egyén vállalkozóként vette ki azt az üzletet ahol dolgozott az akkor áfésztól,reggel 4-5 kor kelés majd kertimeló és ugrás az öltönybe és go meló 9-re ott általában 8-10 kor haza két kisgyerekhez,és jó volt az élet mert lertt egy új wartburgunk.
Majd jött a módszerváltás és visszakaptunk földet.
Sülysápon.
Fater boldog volt mert földműves család naggyából értett is hozzá azt mondta micsoda érték itt termeszteni és belevágott.
Na megint kelés 4 kor mert jön a műtrágya,most vetés erre pénz,majd permetezés arra pénz,majd betakarítás kibaxott szép napraforgó mekkora nagy halom volt te jó ég............no mindenkinek sok volt az ára a béka segge alatt nem jött ki belőle az egész belefeccölt lé.
Nos nagy nehezen úgy adtuk el a hegynyi napraforgót hogy mi zsákoltuk be 50 kilónként felpakoltuk ifára és madáreleségnek elvitték.
Ha nincs gépeid,tanyád és nem ezzel foglalkoztál életed kezdete óta keserves dolog úgy nem tudod meg hogy évente 2x hazamész német emeletesházból kéthétre permetezni.

Ha lehet akkor nevezz parazitának bárkit ha ismered nem kéne láttatlanban ítélkezni.
Pláne nem fazságokat.
mert Lucerna gazda egy mocskos kizsákmányoló senkiházi aki nyomott árakon és csellel meg furfanggal megszerezte a város körüli összes termőföldet nagybátyja politikus aki egyengeti a karriert és 2 pohár fröccs közt megbeszélik idén mennyi legyen neked kicsi Lucesz a felvásárlási ár
http://kiszamolo.hu/az-eletszi...

Hibátlan írás a témában
Bezzeg a Tesz-Vesz Városban, mikor Lucerna gazda learatja a kukoricát, és eladja a városban. Akkor az árából vesz magának egy új traktort, a fiának egy kis traktort, Anyának egy fülbevalót, a többi meg beteszi a bankba!
Pityu ............. elkalandoztál -- tunk ...........

nézd én csak magamból tudok ki indulni ............... és közben látom a világot magam körül hisz nem tudok .. NEM RÉSZE LENNI .....

elöször is ha csere kereskedelem ha öskór ha ó kór tök mindegy .............. van egy ki zsákmányolo és van egy kizsákmányolt ......... ez azóta igy van amiotta az ember ember .. de tovább megyek az állat világba is így van .. ott is meg vannak a rang létrák

azt hogy a mai embernek enyi szara szüksége van .. azt nem az emberek akarták így ............ hanem a kizsákmányolok

minél több szart halmozol fel magad körül anál több hasznot hajtasz a kizsákmányolonak ............ legyen itt bármiröl szó ........... a képlet ropant egyszerü ..............

meg kell teremteni a vágyat az agyban az ujra a többre a szebbre ..........

nézd meg mi megy itt nem azért vesz a tag uj motort mert jobb vagy szebb .... egyszerüen el hitetik vele hogy az a jobb és a szebb .... de legyen szó uj lakásról vagy nagyobb hütöröl ... maga a képlet ugyan az a kivagyiságunk és a büszkeségünk veteti meg velünk a külömbözö termékeket .......... MILLIO PÉLDÁT HOZHATNÉK .. de felesleges ........... ha meg történt a fertözés .... nem birsz le állni .................. kell a nagyobb kégli ,, hogy lásák te meg teheted ............ kell a nagyobb autó , hogy irigykedhesen a szomszéd és a távoli unoka tesó .............

bele beszélhetünk bármit ... DE EZ ÍGY VAN !
elöször minden anyagi tartalék el megy az ilyen felesleges pénz ki dobásokra ... aztán jönn a hitelezés .. hitelből valositjuk meg ÖNMAGUNKAT .....

ÉS valojában mi történik ,

a kizsákmányolo gazdagodik .. az álmait kergető pedig saját maga teszi a nyakát a hurokba .................. a késztetö erö HATALMAS ............a vágy az agyadban és ennek a vágynak a kielégitése !

erre mondom azt hogy van otthon a Tv -ben 20 csatornád ....... elkezded nézni és kapcsolgatni ,,, hogy mit szeretnél nézni ! ........

És amikor találsz kedvedre valot ,,, .. azt hiszed te választotad ... de közben azt nézed amit ök adnak a csatornán .

Na ez van itt is ... a hitelezésel a fogyasztásal

befejeztem ........... ez egy motoros topik
azt mondta volna óóóó Feri megtaláltam az életem értelmét ! vidd el a többit is a francba ne is lássam ezután pék leszek és én fogom sütni a legjobb kakaóscsigát !
Köszi, megpróbálom, de az elmúlt 4 évben nemigen tűnik aktívnak az oldal..
Szerintem vannak krosszmotorok, ha nem tudsz elvonatkoztatni egyáltalán...
A villamos enegrgia elött is volt élet, társadalom, közösség...

A te általad felhozott példák nélkül is elvolt az emberiség néhány ezer évig...vagyis müködö dolog, nem olyan mint a kommunizmus...

Mert így ez meddig fog müködni? Nekem nem úgy tünik hogy megrendíthettelenül magasodik fölénk.

Azt gondolom, érzem, hogy azoknak nehéz azonosulni a gondolatkisérlettel, akik ma paraziták a dolgos embereken, és nem lennének képesek ellátni maguk, vagy szakemberként dolgozni...mert egyikhez sem értenek...
nem a pénzzel van a baj hanem az azzal manipulálókkal akik a dolgozók pénzét eltőzsdézik különböző önös érdekből játszanak az árfolyamokkal a nyersanyag árakkal a késztermék árakkal , országokat döntenek romba fegyverek és katonák nélkül pusztán pénzzel
Nos rohadt nagyot nézett volna a suzuki kereskedő mikor a banditért odaállítasz 2-3 kamion búzával.
régi szép világ.. dédnagyapámék beszekereztek 15-km a nagyváradi piacra eladtak 1 szekér cseresznyét és vettek a nagyobbik fiúnak egy pár bakkancsot .... mennyi idő alatt szedték azt a 1 szekér cseresznyét le a fáról és hányan ? és ha odavitték volna a suszternek az mit csinált volna vele ?
Megnézném azt aki kajáért ásná ki az útalapot,bitumenezne a mátrában csak azért hogy legyen hol gurigázni a motorosoknak,esetleg egy csinos völgyzárógátat építene krumpliért és káposztáért.

Ez papíron igen szép és tökéletes elképzelés kb mint amit anno a kommunizmusként elképzeletek az 1900-as években.

Csak emberek vagyunk,így sosem fog működni.
ez már a folytatások folytatása orosz fekete-fehér lámpás tv alkatrészek villanyozódtak be újra hogy a levegőbe eresszék az örökzöld metálzene klasszikusait
Beszélj a Gézával, régebben volt lehetőség motorozgatni nála a placcon. Nem tudom mostanában nyitva vannak-e.
http://motorospark.hu