Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Voltam Skóciában Glasgow-ban, ismeretségem is van onnan...igen nagyon keményen beszélnek, de ha megvan a beszélgetés témája, akkor tudod követni...szerintem inkább az volt a baj, hogy hiányoztak a "szakszavak/kifejezések" a nővéred szókincséből!
Amúgy az alsób társadalmi rétegeket inkább azért nehéz megérteni, mert slang -et használnak, rossz nyelvtant, meg az éppen aktuális menő szavakat...viszont nem is vesztesz vele semmit, mert nulla az infótartalma...és ott kéne köztük élni napi szinten, hogy slang -et te is fel tudd szedni.
Szerintem a Magyar vidéken is meg lehet állni olyan helyen, ahol kérdésedre a válasz elsőre nem lesz értelmezhető...
Thx!
Eddig minden percet élveztem vele!

Na valami ilyesmi olajszűrő, mint a legkisebb, aminek gumi is van a tetején, a kép aljánál.
Tudom............már olvastam.
Örülök hogy boldog vagy vele.
Szerintem a normál simán van után gyártottban, de utánanézek a másiknak is!
Meg mire viszem 6.000 km -esre, már biztos lesz.
Most van benne 1.232 km, és 130-nál kereken 4.000-et fordul!
Èn nem ismerek ilyen embereket!
Multkor kerestél tankot:
tank
Kicsit horpadt SU betűknél, de szerintem simán egyengethető, nem éles törés...
Opla.........két szűrcsi 3500+4500............legalább mond hogy a normál szűrő van utángyártott..................vagy az is csak gyári honda?
A szokásos 6.000 km-enként.
Mert nem megszokott nagy darabszámú szűrő.
Jóhogy drágább,majd ha kell belőle pár százezer darab akkor olcsóbb lesz.

Sokszor kell belőle?
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
Én is ilyesmit gondoltam, hogy legközelebb viszem az előírtat, annál is inkább, mert 3.600 Ft-ért számolták a Castrol Actevo 4T 10W40 literjét!
Még szerencse, hogy "ajándékba" azt is kaptam, hogy a munkadíjat nem kell kifizetnem a gari idő alatt!
Így meg is értem.
Beleszámítják az anyagköltségbe.
3,4 liter kell bele szűrő cserékkel együtt.
Azért írok "szűrők cseréjét" mert 2 szűrő van benne.
Egy "normál" olajszűrő, és egy "kuplung" olajszűrő.
Egy ilyen kis "pöcs" szűrő, majdnem akkora mint egy nagyobb dió.
Az ára viszont drágább a "rendes" olaj szűrőénél.
Valami 4.500 Ft bruttó, igaz a sima olaj szűrőért is felszámoltak 3.500 Ft-ot.
Szóval legközelebbre viszem ezeket is, kíváncsi leszek, hogy fog állni a szájuk.
Amúgy, úgy fülre olyan, mint ha ezzel az olajjal kicsit hangosabban váltana, de lehet, csak képzelődök.

Anno a Miskolci Suzukiban 13.000 Ft-ból meg volt a szervíz munkadíjjal együtt...

Szép ki ajándék!
Igen sok torrentes sorozatot nézek............sokmindent megértek bár igen láma vagyok de akcentusra nagyonsokféle van.
Még a magyar füllel is megkülönböztethető nulla nyelvtudással a texasi az oxfordi angoltól és még sorolhatnám.
Nem véletlenül buknak el a hangfelismerő szoftverek.

Ez a skót montós aztmondta tesó valami borzalmas pedig a prímet a manilákok viszik.
nagy király barátodal bidz niszeltünk ... 2 trafó pipákal .. kuplung munka henger ...

mondja : kapsz grátisznak egy lánc kerék deklit is hozá ......
jól van mondom ............. ma ösze fut csere-bere .............
haza megy a deknin öklömnyi luk ............
csak stori kedvéért
Nekem mióta a garázsban áll... alig fogyaszt!
Szerintem elsősorban nem a helyrajzi elhelyezkedés a döntő hanem a személy társadalomban elfoglalt helye...Mivel feleségen angliai születésü, sokszor megfordulunk Liverpoolban. A Liverpool "scaly"-k szavát sem lehet néha érteni:
kb úgy 2 perctöl...

Imádni valók a liverpooli csajok...sírok rajtuk ahogy kimennek az utcára. Hajcsavarokkal a hajukban vásárolnak délután a Liverpool ONE-ban. Gumicsizma az teljesen normális utcai viselet...kedvencem a plüss rózsaszín, és világoskék melegítő...

Egy amerikai srác mondta egy Ír gyereknek Leeds ben egy házibulin:
-Ahhoz képest hogy ír vagy, elég jól beszélsz angolul!-
gizivel tudok 5.4 ..től 14... ig
Ha ez angol-angol volt akkor nagyonnem.
A hugom felsőfokú angolos multinál manilától indián át a USA-ig mindenkivel beszél napi szinten de egyszer felhivattam vele egy skóciában műkődő bontóst............azt mondta minden 20.- szavát értette és az életben ne hivassak ilyeneket vele mert kitépi a haját.
Èn csak láttam közelről ilyet, de annyira nem vonzott, hogy oda sem léptem hozzá...CSAK saját meglátás, nem vennék ilyen díszdobozt öreg koromra, mert már akkor is csúnya, ha egy bokor megkaristolja a fényezett dobozokat...már pedig szerintem ez évek előrehaladtával, egyre könnyebb ilyen apró hibákat ejteni...
Most egy kicsit elbizonytalanodtam...te a tengerentúlon élsz nem? Ott nem ezt az "angol" nyelvet használjátok?
Urak! Honda Deauville-ről van személyes tapasztalata valakinek? Egy kollégám, pontosabban a főnököm nézte ki magának. Használati és szerelői tapasztalatokra lenne kíváncsi. Nem teljesen kezdő, a nyugdíjas éveit szeretné motoros élményekkel gazdagítani
Hat a nyelvtanon. A tartalom jo.
A tartalmon, vagy a nyelvtani/ szóhasználati fordulatokon?
Lefordittattam a googlel magyarra. Olyanokat rohogtem...
Akkor tűket feljebb kettővel, aztán lehet finomítani...
Èn ugyanazon 1400-es motorral tudok 4,8 l/ 100km meg 6,5l/100km csinálni...
szerintem így találomra belött cucc 9-12 liter/100km is összejöhet...legalább egy gyertyaszínt nézzél wazze...
Igen! Kozeptartomanyban hatarozottan gyengebb egy ideig mig megint elkezd porogni allat modjara.felso tartomany viszonylag okes es az also is.alapjarat meg szinte tokeletes.mennyi +fogyasztast varhatok tole?fel oran belul indulunk probauttra Balatonra