Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mikor épp nem volt dolgom segédkeztem fóliásoknak hébe-hóba.....hát vazz, az a vegyszer tömeg amit rászórtak nem volt kevés, de ez még hagyján viszont a lebomlási időt nem várták meg hanem ahogy pirosodott és nőtt pl. az eper (gyakorlatilag a brutál szerektől 1 éjszaka alatt borsónyiból diónyi lett) azt azonnal szedték és irány a piac mert hát addig kell eladni amíg jó az ára az meg nem számított, hogy a lebomlási idő 7 nap és addig erősen mérgező volt a cucc, paprika, pari ugyanez.....
Ja kérem, aki 500m-ről akar ásványvizet vételezni :)
ha csak az a műtrágya meg gyomírtó lenne abban amit a boltban lehet kapni nagyon nagy királyság lenne mert a műtrágya (pétisó) nem mérgező ha bekajál az ember egy félmarékkal belőle akkor se lesz semmi baja ellenben ha disznószart nyomna be akkor már nembiztos gyomírtó az érdekesebb de az se lesz kimutatható a kajába normális használat mellett , de meg lehet próbálni 20 ár tengerit kapálgatni a szépasszonnyal egy évbe 4-5 alkalommal jó móka
Most dobták be a szórólapot, hogy kutat fúrnának. 520e Ft+áfa-_tól_.

Inkább lebetonozom a kertet.
Persze értem és követendőnek tartom amit írsz csak nem tartom egy átlag jómunkásnak ezt betarthatónak mert se ideje se helye se pénze nincs hozzá.....szerencsés helyzetben van aki ezt magáévá tudja tenni...
Semmi kifogás nincs csak az történik, hogy figyelembe vesszük mi igaz mi nem és mi éri meg vagy nem.....mindössze ennyi....és mint írtam parasztkodtam pár évig és elsőkézből van tapasztalat a hazai termelői és állattartói hozzáállásról.....főleg a paraszt nem hülye, hogy olyasmit állítson elő amin bukik ezért mindent ki és felhasznál, hogy maximalizálja a bevételét és ez ugye a nem kívánatos anyagok fokozott használatával jár még (sőt főleg) az eladásra szánt háztájinál is, a legtöbb ismerős még a saját magának előállított jószágnál sem tartja fontosnak a vegyszermentességet....
A csirke nálam nem 20x20 "területen" nevelkedik.Szeretet veszi körül.A föld 5-7 év után lesz "megfelelő".Ártéri gazdálkodás.....stb A lényeg,teremteni kell,tenni,a természetben lenni vissza oda,ahol az őseink ősei is jártak....fokozatosan,kicsiben törekedni a megoldásra és nem a kifogásokban elakadni,szerintem
Amivel kezdted azzal rontottad el a végét.....tehát a háztáji is ugyanúgy műtrágyás, gyomirtós terményt kap mint a bolti esetleg hozzá egy kis zöldet.......ha tényleg bio háztájit akar az ember az nagyon nagy munka, átlag polgi ezt nem bírja....akinek van háztáji az is boltból veszi a tápot, terményt ami ki tudja m it tartalmaz....
mezőgazdasági téma : szerintem úgy éri meg hogy alapból van egy kis földje az embernek speciel nekünk 1 hektár környékén , gépek híján ezt mással kell felszántatni bevettetni műtrágyáztatni gyomírtózni viszont a termény ami megterem rajta nem minden évben fedezi a költségeket mivel azt olcsó pénzért veszik át.... így szépen meg lehetne etetni tyúkkal pulykával disznóval és akkor eszik az ember egy normálist (tyúkot tartunk pulyka is volt disznót már rég nem) ha reálisan nézzük és kiszámoljuk akkor semmi se éri meg , viszont mikor eszem az itthonit az mindjárt más a paradicsomnak íze van fokhagyma kimarja a nyelvem stb mikor csinál az ember egy paszulygulyást mondjuk pulykából le lehet tőle hidalni , a tyúkhúslevesnek van íze színe ... nem beszélek a rucatepertőről meg ilyesmi ... persze jó ha a háznál vannak öregek is akik besegítenek meg baszogatják az embert hogy bezzeg a mi időnkben
Pár gondolat:
-nem oly rég megkérdeztem feleségem rokonát aki kb 100 hektáron gazdálkodik, hogy hogyan alakulna a terméshozam, ha elhagyná a mütrágyázást... inkább nem ijesztgetek vele senkit.
- az hogy most olyan modell van ráhúzva a mezögazdaságra, hogy kicsiben ne érjen meg csinálni semmit, azzal ugye nem mondok újat, hogy nem véletlen. Akik vszont nagyban csinálják, mondják, hogy szinte csak a nyomott árak miatt a másik oldalon kapott támogatásokkal szépen el lehet lavírozni, és ha még terem is valami...
-Nyilván az éhes szájakat így lehet "olcsón" betömni, az önnellátásra törekvöket kipöckölni az agrár rendszerböl, és belekényszeriteni az ipari robotmunkába... ezzel egyre kiszogáltatotabb helyzetbe kényszeriteni a társadalmat az egyént.
Hmm....én ezeken vagy 7 éve túlestem amikor igyekeztem másokat felelőssé tenni a helyzetünkért.....ma már kissé közelebb keresem az okokat.....
Merre ilyen olcsó (gondolom Bp.)?....felénk annás is több mint amit Csabu írt.... ......amúgy igaza van mindenkinek, 2 éve van egy nagyon kicsi vetemény amiből nem sok jön ki, de legalább vegyszermentesen, de ugye annál jóval többet fogyasztunk így marad a bolti és eszeünkben sincs nagyobb veteményhez mert sem anyagilag (bár ez a legkevesebb ), de inkább időhiány miatt nagyon nem érné meg és ugyanez az állattartás is, évi 4 desznyót és vagy 200 szárnyasnyit fogyasztunk el (marha elenyésző) és ezek felnevelése Csabu helytálló érvelése okán (laktam évekig tanyán állattartóként kis földdel már anyagilag is megviselős az időről nem is beszélve.....szerintem nem nagyon van köztünk aki földből élne és ez nem véletlen, az ipar jóval jövedelmezőbb minden szektorban így persze, hogy inkább azt csináljuk és a kaját megvesszük....,de mivel ugye a jómunkásnak kell a kaja és azt valakinek meg kell termelni így az állam támogatja a kajatermelést a jómunkások adójából ami természetes is hisz másképp ki a bánat túrná a földet?.....no meg a kényelmesebb élet....szerettem állatozni és parasztkodni, de jelenleg ugyan idegesebben, de jobban élek.... .....és persze ha most bhirtelen mindenki maga akarná megtermelni a saját kajáját az érdekes szitut okozna a földeken.....
A jelenlévő probléma hogy a rosszat kívánják a kedves illetékesek és a kilúgozott agyú emberek is jobban csinálni.Aminek a vége egy sokkal nagyobb kupac rossz lesz.Ideje lenne elkezdeni a jót tenni,sután,bután ügyetlenül ,mert abból előbb vagy utóbb egy szép kerek egész lesz.
Érdemes végig hallgatni..
Szerintem Zöldi többet tudna erröl beszélni, hogy egy ilyen kulcsfontosságú startégiai dolog, stabil alapokra kell hogy épüljön, és üzembiztos rendszer álljon mögötte. Nem elég az hogy valahol a mélyben jóminöségü víz van. Annak mindenkoron elegendö hozam kell hogy legyen, gazdaságos, egyszerü rendszer kell a kiemeléséhez...

Hogyan jut a Dunából a fürdőkádba a víz? - Eduline.hu
Keress rá erre linkre, és nézd meg a PDF doksit róla.
Komló országos bajnok víz árban. 1000/m3 csatorna díjjal együtt. Mindez a mecseki karszt tetején, tele forrásokkal. Mert honnan hozzák ide a vizet?! A Dunából!
Nem lesz. Kutam lesz hamarost
A víz köbmétere 218 ft :)
Plusz kicsit több csatorna, ha nincs locsolómérőd (ne legyen, nem éri meg)
Na ez nem semmi
Egyetlen talán, régen 4 elemivel divatos szóval gyönyörű biogazdálkodás volt
De jó volt olvasni
én is meg adom az öt ponytotcskát
Na,erre Én most öt,azaz öt pontot adok!
OFF
Azért én messzebb néznék vissza...alig pár generációval ez előtt, még legalább 3 nemzedék lakott egy tető alatt, és nem egy emberre kellett készülni...
Az új világ eljövetele sikeresen szétverte az összetartó és egységben erős családokat, és csinált belőlük mindennek kiszolgáltatott és gyenge különélő szingli egyedeket, melyek nem képesek már átadni a nemzedékek örökségét a következő generációnak, akik lassan nélkülöznek minden életre való erélyt, és tudást. Széthullanak az első megmérettetésen, mert nem nevelte, és oktatta őket senki. Beleroppannak az első fizikai munkába, földet csak virágcserépben láttak, és túlélési esélyük konvergál a zéróhoz mind egyénként,mint összefogva, ami valószínűleg annyit tesz nekik, hogy létrehoznak egy FB csoportot a neten...nem folytatom....
Ès ha azt hisszük, hogy ehhez nekünk semmi közünk, akkor alaposan nézzünk szét magunk körül...
Müvelni a földet nem ugyan olyan összetett feladat mint bármi más dolog. A kockázatok megosztása többféle termény termelésével lehetséges, melyek a száraz vagy esős év kapcsán egymást kompenzálják, vannak "földterületek" ahova max bukfencet lehet vetni...néhány tudják, egyszerű példából, hogy van olyan virág a lakásban ami sötétben szeret, és alig iszik, még a másik állandó fényt és tutujgatást kíván...a földművelés ugyan olyan tudomány mint bármi más, nem mondom , hogy 5 év agráregyetemi diploma nélkül semmi nem terem, de ha nem voltak földmíves (paraszt ) felmenőink, akkor, érdemes párat kikérdezni, és pár témába vágó könyvet átlapozni.
Gyerekkorunk kedvenc mókája volt, nagyokat kacagni a "pesti földművelőkkel" a szomszédos földeken, hogy szegények, mit össze túrták a földet, eredmény nélkül, és hiába akartak a szüleink adni pár jó tanácsot...
Meg azt is észre kell venni, hogy tudatosan értéktelenítik el a földeket is, aztán mikor senkinek nem lesz már birtoka,mert hát a boltban mindent meg lehet venni, akkor jön el majd a pokol...
ON
Mi most vettünk paradicsom és paprika palántákat. Kicsit elnagyoltuk a dolgot, mert úgy tűnik belefulladunk, vagy csinálok belőle egy hektó lecsót. Viszont permetet nem látott, érlelt marhatrágya van alatta és - leginkább a paradicsomnak - a boltival össze nem hasonlíthatóan finom íze van. Az egész projekt megvolt 1000Ft-ból.. Najó a vizet nem számoltam bele :)
Természetesen így van, mint sok minden egyébben. A 600 ft os parizer és a pick szalámi példája.
Mesélek másik példát. Volt párom nyaggatott hogy ássak két ágyást, vesz dughagymát. Montam neki hogy nem fogja megérni. Nyaggatott, felástam. Vett 1000 ft ért dughagymát. Locsolta az 1000 ft os vízzel, mert eső nuku. Kinőtt, tetves. Bolt, permetszer 800 ért, 500 ért kézi spricni. Locsol tovább. X idő után kukacos. Bolt, permetszer 600 ért. Beért a termés. Vastagság: ceruza. Magasság 40 cm. Alulról farag, kukac. Feljebb farag, kukac. Amikor a fehér része 2 cm, onnantól ehető. Egyszer mentem a boltba és 90 ft ért vettem 3 csomaggal, 5 db összegumizva mint a hüvelykujjam. Letettem az asztalra és közöltem hogy 30 ft csomagja. Erre kiment és letolta fűnyírógéppel. Ennyit a feelingről amit okozott