Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Még valami. Az hogy szart eszünk, azt leginkább magunknak köszönhetjük. Mert mindennek csak az árát nézzük. Ezért a gyártók/eladók rá vannak kényszerítve, hogy minél olcsóbban hozzák ki a cuccot. Ennek meg ez az eredménye. Lehet most is venni jó minőséget, csak nem teszkós áron. Valamit valamiért.
Itt jön be a kérdés, hogy mi éri meg? Megér neked több pénzt, hogy igazi hús kerüljön az asztalodra, ami tuti nem tartalmaz káros anyagot, vagy nem. Meg az is kérdés, hogy mi a drága? Úgy tűnik az egészséges hús ennyibe van. Annak az árát nem lehet összehasonlítani annak a húsnak az árával, ami az iparban termett. Általános gyakorlat, hogy az emberek a szar minőség árát veszik alapul és ha jó minőséggel találkoznak, akkor jajgatnak, hogy milyen drága. Nyilván megvan az oka az árakban különbségnek.
Bármit csinálsz, házi körülmények között jól nem jössz ki belőle, csak akkor, ha van egyéb más profilod is és az egyik hulladéka eteti a másikat alapanyagként.
Hát akkor mi a meg oldás ? eszünk fasza minöséget kurva drágán és nem leszünk betegek ..?

vagy zabálunk kurva olcson jó sokat és meg döglünk a sok tartosito,szinezö,proteneres e betüs szaroktól ?

ez is igaz
Igaz. Csak nézd meg, hogy két malac esetén 1 mázsa kukorica meddig tart, amely most 5e ft-ba kerül. Elárulom, a gatyádat ráfizeted mire vágósúlyba ér tiszta terménnyel táp (koksz) nélkül.
ez is igaz .............
Mindig a kis tételü dolgok a legdrágábbak fajlagosan. Jó példa erre, amikor valaki egy főzésre egy adagot készít egymagának. Az alapanyag ára, a havavitel, a víz, a mosogatás, a mosogatószer, a gáz, a villany többe jön, mint az ebédfutár, aki 700 -ért házhoz hozza, mikró 3 perc, tálat kidobod és van egy szennyes kanalad. Ezt ismerték fel a nyugďíjasok és az egyedül állók, fel is futott az ilyen szolgáltatók forgalma. Nagy tételben gazdaságosabb. Én is így kajáltam évekig és állítom hogy meglepően finom, sok kajájuk jobb volt mint a házi.
Takarmány boltban árulnak ám terményt is, pl. kukoricát meg egyéb ilyesmiket, nem muszáj hizlaló táppal etetned. Ha a tied a malac, akkor rajtad áll, hogy tolsz elé. Nyilván ha ugyanazzal a szarral eteted, mint a húsgyárban, akkor ugyanazt a szart kapod.
igen itt a pont ,, arrol nem beszélve hogy csak a szabad tartásu sertés tud igazán jó izü húst adni ..... és akkor nem lesz a választási kis malacból 6 hó allat 105 kilos vágó malac esetleg ha nyomod neki a sőrtörkét meg a tejsavot

nem is tudjátok mi mindent zabál meg a mai homosepiens
Már vártam ezt a választ, visszakérdezek: ha nincs földed, terményed és zsákban veszed a tápot (indító, majd hízlaló) akkor nem tudod hogy a táp mivel van adalékolva, tehát a hormonok, a gyógyszerek, a kémiai szarságok gyárilag bele vannak keverve. Ebből az is következik, hogy a házi malac ugyanazt eszi mint a nagyipari. Így ott sem tudod, mit eszel. Így lesz a növekedést serkentő táppal etetett malacból olyan étel, amitől a kölyköd 12 évesen 180 centi 46-os lábbal.
arrol nem beszélve ,hogy valojában ez a megéri ... vagy nem éri ... ezt vagy azt csinálni egy hosszu távu tökés becsapás amit a lakoság 80 % észre sem vesz és be van csapva ki van zsákmályolva

Pl .
csak 50 éve ..... egy szelet rántot hust , vagy egy szelet rántot sajtott othon a Mama ,, vagy az asszony meg csinált meg vette a jó minöségű húst ,,, vagy sajtot szarakodot velle , be panirozta stb .
EZT látta és tanulta szüleitöl ..aztán jött az okos házi asszony dilema ...az emberek kényelemböl az elöre panirozot húsokat vették a 8 db rántot fagyasztott sajtot ................. el telt 40 év MA felmérések szerint az asszonyok 64.5 % a nem tud fözni mert nem ezt láták otthon csak azt hogy Ki a fagyasztoból azt kész is

MA az elöre gyártot fagyasztot félkész ételeken 170 % hasznot húz a gyárto .-...arol nem is beszélve hogy abban MI VAN

40 -50 év mulva nem lesz aki foglalkozon . ,, nem lesz aki érteni fog hozzá ...... szölövel csak nagy iparban lesz termelés .. a bór ára az egekbe fog emelkedni és köze nem lesz a szölöhöz ....habár már ma se sok

TUDOD ez olyan ,,hogy be kapcsolod aTV és válogatsz a 10- 12 csatorna közt hogy mit akkarsz nézni ! VÁGOD

De nem ,, te nem választasz te azt nézed amit ÖK adnak neked !
Nem egyszerű boltbanmegveszem csavar, de természetesen
akármilyen féle-fajta szerelési és szilárdsági paramétereit tekintve
azonos ,szabványos társával tudom pótolni, csak nem lesz szép.
Hát nem irigyellek, hogy mindent így nézel. Ha mindenki így lenne vele, akkor elég unalmas lenne a világ, senki nem járna horgászni pl. mert úgy 10x annyiba van a hal, pl.
A disznó neveléssel kapcsolatban meg annyi, ha ő neveli, akkor legalább tudja, hogy mit adott neki, valszeg nem nyomja tele mindenféle antibiotikumokkal pl. Csomó dolog van ami saját kivitelben nem gazdaságos, de a feeling, az élmény, vagy olyan hozzáadott érték miatt, ami pénzben nem kifejezhető, mégis "megéri"
Sztem
Van egy átkozott tulajdonságom. Mindent alaposan átgondolok, hogy megéri, vagy sem. Semmi értelmetlen munkát nem csinálok, ha mérlegre téve a dolgokat, a kiadások nem fedezik a hasznot, vagy olyan hosszú a megtérülés, hogy az amortizáció elviszi a hasznot (mire hozná a hasznot, addigra tönkre is megy). Munkatársamnak se földje, se terménye, takarmány bolt oda vissza 12 km és vett két malacot hogy felneveli. Két perc alatt levezettem neki, milyen baromságot csinált. Az ismerősöm szőlője oda vissza 20 km, egész évben a belét kidolgozta, a permet, a permetező javítás, a kapálógép üzemanyaga és javítása, a kijárkálás Wartburggal, stb.....stb..... éves szinten vagy 100e költség és rengeteg munka 200l borért, amikor a kész folyóbor 300-400 ft literje. Csinálja az, aki akarja.... Tudomásul kell venni hogy lehet hogy régen megérte, de manapság már ráfizetéses.
OFF
Èdesanyám még felveszi a 20 literest...el is piszmog vele még tavasszal...Viszont innen nem tudom leszorni 600 km-röl. Az öcsémnek meg sokat számít ha nem 2-3 hanem 1 óra alattt le van tudva, és a maradék 1-2 órát meg családdal vagy fusizással tölthet...
Meg szerintem azzal a szélviharral, hatékonyabb a motors gép a terités tekintetében...
Èn igazából már régen "csákánnyal" közleketdnék a birtokon...de be kell hogy lássam, annak ellenére, hogy gyakorlatilag nincs rajta profit:
- mert a bort nem lehet eladni (nem a minösége miatt, hanem mert mindenkinek van), mi meg nem igen isszuk (már ami ennyi vész és szölöbetegség után megmarad a "méregdrága" permetszerek ellenére
-a gyümölcsfák ugyan öregek, de sehol nem lehet olyan finom öszibarackot kapni mint amit ezek a fák teremnek. Ès itt nem értem sok esetben az embereket. A supermárketben a duplaannyiba kerülö idegen országból behurcolt éretlenül leszedett gyümölcsökért küzdenek, a piacon meg ott rohad sok esetben az östermelöknél a friss hazai áru ami IDÈNYBEN terem. ... legtöbben csak a pálinkára tudnak fókuszálni, ha gyümölcs szó hallatan.
Ès bizony ahogy hó nélkül nincs tél, szüret nélkül sincs ösz...Melyben a legjobb hogy összejön a család barátok, és nem érzed, hogy dolgozol...
ON
cirokseprűt a vederbe oszt becsapkodni vele ha már kézi permetező nincsen
amit egy ilyen fes kis gyerek a punpálossal is meg old
Ja és ha ujat veszel .... jobban jössz ki
Valami van...
Csak fogalmam sincs mi a tipusa a gépnek, de már 30 évvel ez elött is zsákfuratis volt bar nem hinném hogy kerámia bevonattal.
Meg gondolom ildomos lenne fötengelyt is cserélni, azt talán 50€...
Mindezt egy 200 négyszögöles "birtokért"!
szerintem ha van hozzá új stihl alkatrész akkor azt bele bár erősen kétséges hogy még van olyan , az újabbak már nikasilos zsákhengeresek az meg ugye ki tudja mien ? ha meg nem akkor újat cifarelli elég jó még a kici kínai se annyira rossz bár én ezeket nem piszkálom csak végszükség esetén, maradok a motor robesz csapáson azt legalább ha nem is annyira tudom legalább szeretem
hát igen a két --té

nekem ugyan nem volt saját cross motorom csak ilyen agyon épitett cetkák ... 89-92 azért elég szép eredményeket értem el 125 - 250 kategoriába akoriban jött a cr 250 vthp poveres japo gép 78 kg 58 lóerő De egyszer ki probálhatam egy cr 500 at .............jaj .. beszartam

hát tutak menni az biztos és a varázsuk is meg van

OFF
Van egy 80-es évek inkább elejéböl valö Stihl 2T motoros permetezönk. Még új volt pár évig ment, aztán gyújtás gondja volt, de ekkor még nem volt olyan egyszerü NSZK-s alkatrészeket beszerezni, mikor sok év után újra ment , akkor meg eltört az üzemanyagtank...Ekkor tájt már érdekeltek voltunk mi is az öcsémmel a munka gyors és könnyü elvégzésében, így újra életet leheltünk bele...Azért mostanra már csak az utolsó 10 évben egy 8-10 üzemóra belemegy abban a kis motorba padlógázon ébente. Mostanság már el kell érni a kritikus fordulatszámot a berántó ütemszerü rángatásával, hogy a résvesteségek kisebbek legyenek a naagyobb fordulaton, végre elegendö legyen a kompresszió a begyújtáskor...szóval igen ki van kopva, de nem vagyok jártas, hogy van e ezekhez jóminöségü cucc (dugó-henger. ft-csapágy) ...120 -130 €-ért már lehet venni használtat ilyet, de tesco-s újat is... Szerinted?
ON
nagy rommániába a homok szarik a macskába
Vazze nálatok jobbra van a gravitáció, vagy csak merevedése van a villáskulcs készletnek?
igazat szólsz igen általában csak annyit cserél az ember ami éppen muszáj hogy működjön a szekér és kész .... ezek a régebbi cuccok a kissebb fordulatúak és nem annyira érzékenyek a kopásra mint az újabb membrános robeszek egy újkori gép kis kompresszióvesztéssel már nem indul nem tudja beszívni a membránon az anyagot jöhet a fúrás és új dugó ,a másik minden legtöbbet a gyári dugóval megy el gyárival mondjuk 20000 első fúrás 15000 második fúrás 8000 harmadik kevesebb és így tovább