Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem kimaradt a gyerekkoromból a segédmotoros időszak, azaz egyszer 14 évesen kölcsönkapott Sámsont 500 méter után a labdafogó halóba hajtottam és összecsuktam...majd 4 év múlva jött a 125 csúzli kosárban, de csak mint "technika" kezdtem vele foglalkozni, és kb azon a szinten "szereltem", amire most itt sok esetben dobjuk a fikát...,de én még emlékszem rá, hogy valahol én is kezdtem...Azt is tudom, hogy a legtartalmasabb tanácsok "A MESTEREKTŐL" is a legnagyobb elbaszásokból jönnek a felszínre... (meg persze van aki a más kárán tanul... )

Nem akarok nagyon offolni egy motoros oldalon...a bringát el tudom , sőt el kell vennem, ha lesik az első hó, ki kell vele menni az útra, az erdőbe, menni kell ha süt a nap, nem érdekel ha reggel szar időt mondanak, és esni fog az eső, akkor is bringával megyek munkába...
Bringázni mindig és mindenhol lehet...és tök mindegy hogy sima vagy teleszkópos, férfi, vagy 24-es ...Ha egy szép napon kimegyek a motorral, és látom a bringásokat, akkor eldobnám motort, és bringáznék, ha bringával indulok el, és motorosokat látok, akkor meg motorral szeretnék menni...de mikor hazaérek, mindegy kellemes pillanatokat okoz visszagondolva!

Gyerekkorom óta egy Favoritot, meg egy Schwin Csepel Apollót amortizáltam le a végletekig...az utolsó pár évben invesztáltam 2 új bringába, aminek azt hiszem úgy 20 év után már ideje volt! De a telókat én bringán nem tűröm, legalább a bicikliből ne dőljön az olaj! Persze ez is csak saját hülye berögződés, olyan mint a motornál a kerek lámpa, 2 kipu, duplateló....
Tudok hozni, 16 e ft.
Én is így vagyok vele. Mostanában a bioenergiával hajtott kétkerekűmbe sokkal több km került, mint a GSX-be.
Kb. két éve építettem, miután a régi csepelemmel átbukfenceztem egy túriastaúton "felejtett" kiálló (kb 10cm magas, 5cm átmérőjű) fatörzsön és elgörbült a hajtómű, meg a kormány...
Ezt sikerült összelegóznom:
http://skodalista.skodaoldtime...
Ha feltétlenül választanom kellene az előbb felsoroltak közül, akkor én is a CTX-et választanám...
De miért nem néztél körül márkán belül: a Bonneville 74cm-es ülésmagasságú és motor kinézete van...
Pont ezért írtam,hogy a Bandit után,az 1250-es nagyon nyomatékos ,600-as sportmociban is van ennyi LE simán,de a nyomatéka..
Ez tényleg olyan szép,hogy sirni kéne tőle! Szerintem Te nem iszol mostanában?
nem úgy néz ki mint ami elrepedt.... ha csak az alja hajolt meg és eleresztett a tömítés csiszolópapírral üveglapon meg lehet oldani meg persze egy új tömítés
elmult napokban volt itt szó az új vizes bmw-ről,lett volna lehetőségem kipróbálni ,de nem tettem,igaz a(11-5bmw) csapatból többen próbálták az 1db vizest, és vigyorogva száltak le róla,a gazdával ill. a többiekkel diskuráltunk a technikai dolgairól,hogy mit enged a gép ill. mit nem enged,azt arra a megnyilvánulásra amit tettem a géppel kapcsolatban,kis csend nagy nevetés,de a tulaj is egyet értett vele valamelyest
"kevésbé kanyarodni tudó motoros, bénaságait kompenzálni képes gépezet,ill.hülye biztos"
Az orridomban van egy adag Bimota Mantra. Amúgy kipróbálnám.
már bocs ,de ez annyira ronda ,hogy már szép !

De remélem sok örömöt fog szerezni és élményt számodra"utolsó"motorként.
Sziasztok!
A képen benyilazott fedelet keresnék!
Voltam olyan kétballábas és eldöntöttem a motort.
Melyik?
CVT váltó..
szűklesszazneked :D
2 698 000 Ft a gyöngyházfehér alulmotorizált kertinyugágyért és nem biztos hogy a dizájnos neszeszerek a két oldalán benne vannak az árban.

Maaaaargit.....................................
Tudod, a nyútonméter számít. Abból van neki elég, utcára kellemes az a blokk, ezzel az üléshelyzettel meg nem kell sok ló.
a Bandit jobb motor volt. a Japán kispolskimról meg most nem akarok leszállni. Mielőtt megdöglök lesz varaderóm és félvér nőm :-)))))

Vagy Kinai nő és vizes Bandit :-)))))
48LE ?izé az elég kevés, főleg a nyomatékos Bandit után.
Én addig szerettem bringázni, míg kipróbáltam a tesóm Komárját, kb. 8 éves koromban. Azóta mindig motorozni akartam.
Most max a melóhelyen bringázok, vagy ha a gyereket kísérem.
Ez a motor még részleteiben is ronda , de legalább alacsony
vettem ............. az én vasam 11 év után is kurva fasza , kurtva erős , kurva gyors , kurva szép , kurva kényelmes ...

persze néha meg makacsolja magát ..mint egy kurva !
A bringa és a motor egyfajta bigámia...soha nem tudtam ez egyiket a másik elé helyezni. Mindegyiknek van olyan lehetösége ami csak azzal aknázható ki...pl a bringával legálisan be tudok hajtani olyan helyekre ahova motorral nem. Itt nem a egyirányú utcára gondolok, hanem természetvédelmi területek, erdök, stb.
Nyilván motorral nagyobb területek járhatóak be, de felszinesebben.

A motorválsztási témán kár ércelödni, nem lehet mindenkinek olyan erös ösztönös megérzése mindenben...nekünk is vannak biztos ilyen témakörök, csak más tekintetben...Más kérdés, hogy ki mennyire csinál magából "bohócot" a nyilvánosság elött.
a 4 képen , te legoláb meg találtad az igazi jármüvedet ?
ez meg a másik okos ................... jó motorol........... kis polszkira most biztos valami olyan motort néztél ki amin van fotel ? ... és kanapévá alakitható

bocs de tiszta szégyenek vagytok Attilával együt .... motorozni akartok egy francia ágyból
nézesd meg magad apám ! volt egy jó motorod és egyre szarabakat nézegetsz .. ez csak egészsségügyi probléma lehet