Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én is retardált vagyok. Mert 2009-ben, amikor vettem a gépet simán ki tudtam volna fizetni kp-ban, de nem tettem, mert addigra a CHF már eléggé elszállt, de még adták. Közel 190 volt és azt gondoltam, hogy ennél már sokkal nem megy feljebb. Ebben persze tévedtem, de még mindig jobban jártam ezzel a hitellel, mintha forintban, vagy euróban vettem volna fel. 25k a havi törlesztőm, euróban 32k lett volna, forintban meg majdnem 40. Tehát még most is alatta vagyok akár az eurósnak is az árfolyampótlékkal együtt. A másik ok meg az volt, hogy akartam tartalékolni kp-t, mert akkoriban kezdett beindulni a vállalkozásom és soha nem lehet tudni, hogy mire kell beruházni. Szóval ne ítélkezz, mert nem tudod, hogy ki milyen cipőben járt és mi volt a motiváció. Hadd idézzek a Hamletből: "Több dolgok vannak földön s égen Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.." Ezt azért mindig tartsd észben, mikor elégséges információ nélkül lehülyézel valakit.
Ja igen, a zsidókat bibsinek (biboldó) csúfolják, nem bibcsinek. Nem szép szokás, de a te esetedben még ez a legkisebb hiba.
Nem beszélve az egy éve még akár 10%-ot is meghaladó akciós kamatokról, amivel szépen infláció felett lehetett "keresni".
Jaj,de szép kamatrally volt, még most is könnyes a szemem, ha rágondolok.
Véletlenül sem szeretnék pénzügyi vonalra elmenni, de nem mindig a szórjuk ki a kesst a követendő példa.
Pl van egy lakásunk, van még rajta hitel. Ha most elvállalok mondjuk egy ulánbátori kiküldetést 2 évre, a kiküldetési pénzből ki tudnám fizetni a lakáshitelt. De nem tenném. Hanem be szépen állampapírba, és a hozam szinte kiadja a törlesztőt. Vagyis magától fizetődik a hitelem (forint alapú), majd mikor lejár, még ott a tőkém a bankban, nem borítottam a házba.
De én csak egy hülye gépész vagyok :D
Én egy csóró bibcsi vagyok és munkából élek , de ha van 4 millkám egy busára ... És be megyek a kereskedésbe ! és a diler azt mondja ,.

Oda adom neked 10 % kedzezményel a busát 3.600 000 -ért részletre akárhány hónapra , és úgy ,hogy ott lapul a zsebembe a teljes vétel ár ............. NINCS az a DILER aki meg dumál , hogy pl : fizesem be a felit és a fen marado 1.800 000 ra meg fizesek visza 5 év alatt 2. 800 000 - 3 000 000 at

Szerimtem aki ilyet csinál az nem normális ,,, de valószinünek tartom itt nem erről van szó . Ebben az országban egy réteg mindig nagyobb házat , és járművet vesz , mint amire egyáltalán van pénze vagy szüksége . csupán MENÖBŐL , nem egy ismerösöm van akik 0 kezdövel házat , kocsit, stb vetek .
Persze az egész rokonságot össze csöditik és dicsekednek .

Van itt a forumon is egy pali aki pálmafák alatt réz láncal a nyakában egy bank motorjával nyomul amire persze a zsebében ott volt a pénz mikor hitelre vette , és biztos most is tudna venni kettő motort kesre .. de ő szereti a csekkeket !

Engem úgy tanított az bibcsi apám ,hogy addig nyujtozkodjak amig a takarom ér és mindig legyen vész tartalékom .....

Na ezért nincs most új motor és új kocsi
Persze ha az embernek szüksége van egy házra , egy járműre és nincs elég pénze ... alá írom , kell a hitel .. hisz ilyen a rendszer !

De ,hogy van is pénze mégis be hitelezi a megvásárolni valóit ...

NA az egy igazi HÜLYE vagy csak futatja magát ... ki tudja ?
de, zarnia kell on es res allasban. pri-ben meg folyni.
kell
még valami
levettem a tankot de folyt a nyál
nem kéne a csapnak zárnia?
ausztriában kell matrica motorra mint nálunk?
vagy mint cseheknél és a szlovákoknál?
daty!

Soha ne mond,hogy soha!
Köszi))) -Akkor ugyanúgy vagy vele, mint én a 100e Ft-os sisakkal
Én sem vagyok gazdag, sőt...szerintem annyit sem keresek mint te.
De soha semmit nem vennék hitelre.
Az első motorra 10 évig kuporgattam!
Gratula, csodaszép, és biztos tuti kényelmes lesz!
De én ennyi pénzt ülésért akkor sem adnék, ha 50 kilométerenként meg kellene állnom!
Mindenki hülye rajtad kívül aki hitelt vett fel motorja megvásárlására! Te egy igazán ügyes-okos emberke vagy!
Mellesleg elárulom neked,hogy lazán meg tudtam volna venni egyben kp-re a motoromat,de mivel a boltban így adtak kedvezményt akkor,hogy vettem fel rá nem sok hitelt,így belementem ebbe a variációba! Persze Te már 2008-ban tudtad,hogy a svájci frank így ki....ik a néppel ugye,Te-Te Rémusz bácsi!

A másik pedig,hogy ne ugass bele mások beszélgetésébe ha megkérnélek,mert én Csabunak címeztem amit poénból írtam,aki nem mellesleg jó régi cimborám,ellenben veled!
taschner!

Hogy Te mekkora egy pszihiátriai eset vagy vazze! Komolyan mondom nem csodálkozom,hogy ennyi aberrált ember van ebben az országban!

"Persze nekünk is könnyű ... hisz soha nem volt hitelünk ,"" mi nem a bank motorjával járunk menözzni !"""....... nem vagyunk akkora menők, hogy két motort fizetünk ki és egyet kapunk ........ Így nekünk is könnyű ! Ez persze nem neked szól !"
Ejj Szépecsém!
Veled is már vagy ezer éve...
Üdv újra!
köszi
de a rúdra gondoltam
köszi zöldi
nem a láb váltókarra gondolsz a "léptetővilla"helyett

én összejelöltem a váltórúd ill.a váltókart,hogy összerakásnál tudjam hova tegyem a váltókart,majd csavar ki,mert a váltórúdban van egy bemarás és ha nem veszem ki a csavart nem jön le a váltókar

figyelni kell a kuplung rudra,de inkább az összerakásnál,és ha már szétszedted akkor takarídsd meg,majd egy kis zsirral kezeld le
ja, és ha levetted, véletlenül se húzd be a kuplungot.
Visszarakáskor figyelj, hogy a kinyomóstift jó helyre kerüljön.
A kapcsolótengely ahol kijön , ott egy M6 csavar szorítja a ricnis tengelyvégre a rudazatot.
Azt vedd ki, és kis mozgatással lejön.
kis segítségre lenne szükségem: 1200-es légolajos elsőfogaskerék deklijét levenném csak az nem értem hogy váltó léptetővillája hogy kerül el az útból?
illetve még valamire figyelnem kell?
Én is idén májusban vizsgáztattam, nekem sem szóltak érte.
Ellenben lámpákat, féket, kipufogót megnézték, utóbbin a gyári gravírozott feliratot
jól le is fotózták, a km óra állással együtt...
Blue devil!
Én idén májusban vizsgáztattam a vasat és semmi probléma nem volt a bukócsővel, simán átment a motor. Nem kértek hozzá papírt, modjuk, ha kértek volna akkor sem tudtam volna adni.
Örülök hogy itt vagy "közöttünk". Ha Baranyában jársz (jártok) szívesen látlak benneteket. Akár itt alvással is!
Eltaláltad, a puhaságon, kényelmen kívül lényeges volt hogy ne csússzon előre az utas. Én meg kigyorsításkor ki vagyok támasztva, mert a deréktámasz a méretemre előre lett hozva vagy 3 cm-t. A deréktámasz dőlése majdnem merőleges, így az utas ülőfelülete nagyobb és van hely felfelé megemelni az ülés elejét a "pinagátnál". Tényleg olyan lett mint egy fotel. Kaptam egy kis zselédarabot mutatóba, marha érdekes anyag.