Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

úgy néz ki sikerül szerezni! Na ha kiveszem a kereket ki azt a bájos csavart...:) utánna mi a helyzet?
Nem is tudom, miért nem ott mérte a mélységet!
Szerintem nem a kopott gumi miatt vették le a rendszámodat, hanem a széles majrécsík miatt!
41x53x8/9,5 a szimmering meg 10w villaolaj.
De.megegyszer mondom, utokulcs nelkul neki se kezdj, ugy az eletben nem jonszet.
Ha van kulcs, elmonom, mi a menet ;-)
Az tartja a dugattyút a külsőcsőben.
Ha megforog a büdös életbe nem fogod le a dugattyút csak szenvedéssel.
nem, arra aminek a fejet akkor latod meg,ha kihuzod a tengelyt es alulrol belenezel.
bocsi nem sikerült a csatolás
Erre gondolsz? de amúgy mire van még szükségem valami spéci szerszám? Olaj? szimeringet milyen méretű kell bele?
Szerintem nem volt vészes állapotban a gumi. Száraz úton megúsztam volna a büntivel, de vizes úton nem engedett tovább.
nem, arra az also bkny csavarra, a villacsizma also reszen, merolegesen a hossztengellyel
Az idei jajcei bosnyák motorosrendőr barátunk! Jó gyerek,mert egyrészt szereti a sört,másrészt nagyon tettszett a Bandikám neki!
Ja.,..az utak szuperek,a táj minimum olyan szép,mint tőlünk nyugatabbra!
No ezért járok én inkább Boszniába,meg Horvátországba,meg Albániába,meg Görögba,stb,stb! A legszebb történet,mikor a bosnyák motoros srác úgy be volt rúgva,hogy egyszerűen betakarózott álló helyzetben a motorjával,a tőle tíz méterre álló rendőr meg szólt a többi motorosnak,hogy legalább állítsák már fel a motort a gyerekről! De például Boszniában a rendőrök az út széléről még integetnek is,hogy húzzad már vazze! Sokszor vagyok arrafelé,de még soha semmi gondom nem volt sem nekem,sem a többieknek a lenti rendőrökkel!
Mármint arra gondolsz ami az első kerék kivételéhez kell?
És ezen csodálkozol? Te a saját károdon tanultad meg, ami régi történet, hogy a sógorokhoz csak makulátlan közeli vassal érdemes elindulni. Tudom én, hogy az abroncs "végig ki van fizetve", de a szabály az szabály, s úgy tűnik a sokak által halálra sztárolt Ausztriában keményebbek tudnak lenni a rendőrök, mint nálunk. Ugye, hogy nem is olyan rossz hely ez?

Sajnálom, hogy így jártál, de ha valaki kicsit is utána olvas a dolognak, nem követ el ilyen hibát. Nyugodj meg és további széles utat!
Hú ha akkor nővéremékhez ha megyek Ausztriába új gumát rakatok fel...
Nekem már az M3-as meg az M1-es megdézsmálná a közepét.
Erik ha szállítod így nem megy a kilométer órába. Menyinél tartasz?
Ez egy érdekes történet és talán példa értékű is, hogy a vágott gumi, meg a majdnem határon lévő között van különbség a kinti szervek előtt! Én cc 2 hete pedig egy pár mocis rendörrel mentem, vagy is csak menetem volna a hegyekbe kint, de ugye ők tudnak is, tehát a két tenerének csak a rendszámait láttam a fordulókban! :)
Lehet nem voltam érdekes jelenség mekik, hisz ők mociztak elől én pedig próbáltam a tempót tartani, de eszük ágában sem volt valami mondvacsinált dolog miatt csesztetni! Lehet túl szűrke vagyok a szemükben a vágykeltéshez :)
Jut eszembe

K.István minden alpesi túra előtt új gumit rak fel.. valószínűleg nem véletlen
100-120k... tehát kb 30-50 lenne a felára az itthonihoz képest. Nyugat-Tirolban valószínűleg már ez lenne a jobb választás. A régi gumit meg haza lehet hozni itthon elhasználni..
Mármint 100-120 ezer Ft.
a gumi
A bünti az így is úgyis megúszhatatlan. A 120 eurós hazahozatal pedig nem annyi mert ebből 30-at a motorba tankoltam volna. Itthon bemutatom a motort, visszakapom a rendszámot és kész. Ott nagyjából 100-120 egy garnitúra gumi. Persze más a menyasszony fekvése, ha mondjuk a nyaralás első napján történik, nem pedig a hazaúton. Na az szopás!
Nem is úgy gondoltam hogy ott helyben. Hanem ha például ilyen ausztria (vagy bármelyik tetszőleges alpesi ország) tőlünk távol eső részén történik, akkor talán nem az a legbarátibb szolgáltatás hogy vidd haza a gépet gumizni.. mondjuk egy túra kellős közepén. Hanem teszem azt elviteted a motort a helyi gumishoz, veszel két új gumit, akkor a helyi rendőrőrsön nem kaphatod vissza a papírokat meg a rendszámot? Mondjuk 1-2 napon belül? Vagy ilyen összetett gondolkodásra tőlünk nyugatabbra is képtelenek?

Gyanítom a kinti drága gumizás se lenne mindig drágább, mint egy elrontott szabadság, a hazahozatal és az itthoni kicsit olcsóbb gumizás összköltsége (és bosszúsága).
Jó, a végét járja, és az életveszélyes, meg a közlekedésre alkalmatlan között, szerintem azért még van egy hangyányi különbség!
Ők azt nem várják meg, míg hoz neked valaki gumit. Mivel nem mehetsz tovább, ezt csak azzal tudják elérni, hogy elveszik a rendszámot meg a forgalmit. Sikerült lealkudni 300-ról 200-ra a bümtit, de a hazahozás még 120 eurónyi gázolaj volt, mert egy drága motoros barátom. www.pestimotoros.hu értem jött.