Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az 1250-esen is ott van a müszertartó felfogatási pontok a váznyakon, mint ahogy a naked 1200-nek? (váz kvázi azonos a naked és fejidomos tekintetében)
Azért itt gondolom több van, mint felkábelkötegelni a fejidomot naked verzióra, hiszen kell lámpa, meg műszerfalrögzítés is. Nem tudom hogy jönne össze ha fejidomon belül a naked lámpa fordulna, akárcsak a műszerfal...
Szóval szerintem itt lámpa és műszerfal áthelyezés, illetve csere is szükségeltetne...
Mindenki ismer ilyen embereket. Nézz meg egy szertorna közvetítést...
Mindenesetre azt se árt mérlegelni hogy ők naponta 3-5 órán át melóznak, az átlag ember meg örül ha van másfél órája hetente párszor a testmozgásra.
Elnézést mindenkitől az off témáért.
Nem OFF.
Komolyan gondolkodom rajta hogy meg kéne csinálni azt a fejidomos verziót, amit tegnap linkeltem.
E-bayen találtam is új fejidomot katana-hoz...Vajon kivel lehetne legyártatni a felfogató konzolt hozzá? Vajon a kormányt meg kellene emelnem? (Naked Verzió) .
Az emberek a lehető legritkább esetben tudják értelmesen elmagyarázni az igényeiket. Ha egyáltalán bele tudnak kezdeni. Kell nekik egy input, amiből kiindulhatnak. Aztán elmondják mi nem tetszik nekik. De ha ugyanerre konkrétan előzőleg rákérdezel, akkor hosszú körmondatokban válaszolnak, amiből ki nem veszel semmi értelmeset. Én is tervezek, csak mást. Ugyanez a helyzet. Kész tények elé kell állítani őket és ha a végeredménnyel kapcsolatban véletlenül tényleg jogos az észrevételük - azért van ilyen - akkor az beépíteni a következő cuccba. Szóval egyetértek veled. Bár ez általában így van :)
Ezt kimerítő pontossággal leírtad
van egy srac a cegnel, akit mindig latok, ha leesza fene, O szinte csak a sajat sulyaval dolgozik mindenfele fuggeszkedesekkel. Ha ugy fokog kinezni, teszek be kepet ;-);-);-);-)

ja, AcDC album nem hianyzik? Talaltam egyet a radioban ;-)
Jó a szó tesó

Te ismersz mondjuk olyan embert, aki kizárólak saját testével való edzéstől jól néz ki?
Nem 50-es karokra gondolok, de olyan testre, amit büszkén mutat meg bárhol...
igen mi vásárlok generáljuk ki !

mert nem kapunk rendes fizetést ,, miért ? el mondjam miért !

240-250 bruto bérem van eböl haza viszek 170 -180 at --- el költöm benzinre , kajára , számlákra ... és újabb 70 -80 ezret adok oda másoknak , államnak , extra profitnak . a Máv én értem 164 670 ft fizet az államnak , hogy foglalkoztatt
számolj egy kicsit .....

egy Rókárol már hány bőrt akar le huzni az állam a tökés ki zsákmányolo ..... a MOL ,a ricter , a BANK

NA barátom ezt használják ki láncok ....,, szerintem nincs ennyi sehol mint nálunk esik az eső és ott egy új Tesco basza......
Ez nagyon kemény! Eddig eszembe sem jutott volna, de most már érdekel honnan lehet felhajtani egy ilyen fejidomot
Kicsit túlmisztifikáljátok a dolgokat.
Leegyszerűsítve mára a gyártás és az eladás kétfelé vált.
A kereskedelmi lánc ha jelentkezik egy beszállító hozzá egy termékkel a lánc mondja meg mennyiért kell legyártani.
Tehát a hintaágyat hogy témánál legyünk aszongya szeretné kiadni katalógusba 19900.-ért kérné legyártani 8000.- forint nettóért.

És akkor jön a gyári mérnök akinek kiadják hogy kérem konstrálja már meg a cuccot úgy hogy meg is érje mondjuk anyagár nem lehet több 3000.-nél.
És akkor jön a matek.
Általában ez a dolog csak a kereskedelmi láncnak éri meg.
Mivel a vásárló anyáz hogy hulladékot kapott a gyártó anyáz mert a garit ő szopja be és egyenes út a csődhöz.
Nem egy nem kettő nekem is beszállító cég haláltusáját néztem végig akik bejutottak a láncokhoz.
Onnan lábbal előr lehet csak kijutni nem gazdagon.
Viszont ezt mi vásárlók generáljuk az olcsóbb,olcsóbb mégolcsóbb akciók kivárásával és éltetésével.
Az általad felsorolt problémákat én következőképpen látom...
Volt valaki aki az EREDETIT tisztességgel megtervezte, és jó minöséggü anyagból pontos, szigorú technológiával legyártotta, és kikerülve a piacra meg is kérte az árát.
Aztán jött egy "okos" ránézett, majd azt gondolta hogy ezt ö kis utánjárással félpénzen kihozza.Vett egy mintadarabot , odaadta a helyi "mesternek". Az készített egy szerszámot, bár lehet már egy kicsit hanyagabbul, hisz igazából nem tudta pontos követelményeket. Majd okos a szerszámmal elment a sarki manufaktúrába, és mondjuk random anyagból elkezdte gyártani a hulladékot, fele olyan precíz technológiával...Ha éppen a fűgyűjtő fröccsöntött után megrepedt, hát belemunkáltak valami "erősítést".
Erre épül a kínai piac, de gondolom ezzel nem mondok újat, csak elég sokat csinálnak ahhoz, hogy már sikerült nekik is kikísérletezni (csak nekik a vásárlókon) a jó receptet.
A műanyagszéket meg megeszi az UV, jó hogy törik mint a ropi, de amúgy ennyi év tapasztalattal neked is látnod kéne, hogy nem emberes emberekre méretezték, és nem kéne csodálkozni, ha 120 kg alatt megadja magát...
Terveztem pár dolgot...gyártósorra is...
Levittem a szerszámterveket a sor mellett dolgozóknak, folyamatosan konzultáltam velük, hiszem mégis ök nyomták ott három műszakban, csak jobban tudták hogy mire van szükségük (ebben tévedtem). Mikor kész lett a minta, akkor kezdtek fikázásba, és jöttek olyan igényekkel amivel előtte nem... vagy pár hét használat után... Ezek mind olyan ízlés féle dolgok voltak.... A minta módosítva lett a kérések alapján, mindenki szája íze és igénye szerit. Mit gondoltok utána már jó volt mindenkinek?!
Aztán erről leszoktam, beálltam dolgoztam a soron csináltam a mintagyártást, összeszedtem a tapasztalatokat, aztán utána nekem jöhettek az utólagos okoskodásukkal...volt aki 10 éve dolgozott ott de képtelen volt mondatokban megfogalmazni az igényeit...
Ez meg itt nagyban is. Senkinek fogalma sincs hogy mi legyen a következő lépés, ha valakinek mégis van, de nem olyan tökéletes, akkor mindenki tudja mondani a magáét kritizálni, de itt sokaknak be is fejeződik a tudománya. Erre a legjobb példa az ország helyzete.
A te motorodon a légy is seggre ül, de ez a szint már véleményem szerint mániás betegség. Ezt kezeltetni kéne. Mellette még te is ministránsgyerek vagy
Én szarul nézek ki és nap mint nap dobálom a bútorokat hol csak a földszintre hol a redvás 9.-re.
Egyenlőre álandóan fáj a vállam és a könyök mellett...........asszem tenszkönyknek híjják.
Bár az inkább a rendszeres csavaró melótól van.
Sok a bútorszerelés.
De legalább tok sok sütit zabálni.
Lehet infarktusban patkolok el.
Egyébként , röhögünk rajta, de igaz. Volt idő amikor egész nap 50 kilós zsákokat mozgattam. Annak ellenére hogy legalább kétszer ettem egy nap zsírosat, elég korrektül néztem ki.
Nya szóval egy mondatban tom mondani.
Mindenki hordjon sittet 10 órában és nem lesz gond.
Te akartad alabalazs hát tessék...Egy barátom ugyanerről a könyvről kérdezett anno , a válaszom neki ez volt:

Amikor kijött a könyv , azonnal megvásároltam, és egy nap alatt ki is olvastam!
Belekezdtem a gyakorlásba és ahogyan pestiesen mondanánk, voltak olyan gyakorlatok is, amelyeknél szinte „lefostam a rüsztömet!” .
Megjegyzem ugyanakkor hogy a könyv bizonyos gyakorlatai , az olyanok mint az egy kézen történő testsúly, kézenállásba kinyomása, nem biztos hogy az orthopéd sebészek országos szövetségének ajánlásával kerültek a könyvbe . Értem én hogy amennyiben nincs más lehetőség testgyakorlásra , akkor persze valamivel erősíteni kell, de akinek hosszú távú tervei vannak a mozgató és tartó szervrendszerével , annak nem ajánlom . Véleményem szerint a kereket nem lehet feltalálni ismét. A progresszív túlterhelés épít nagy és erős izomzatot. Ez elérhető persze egy ideig a könyvben foglaltakkal is. De azt mindenképpen megjegyezném hogy az olyan összetett ízületek mint a váll, és az olyan kis terhelésre szánt ízületek mint a könyék – a szalagokról nem is beszélve- nem erre lettek kitalálva. Az Egyesült Államokban a mozgásszervi rehabilitáció része idős korban a kontrollált körülmények közt végzett testépítő gépeken edzés. A könyvben foglalt gyakorlatok egy része , ki merem jelenteni hogy még a felépített tervszerű terhelésnövekedés mellett is veszélyes lehet. Az ésszel végzett testépítő gyakorlatokat százszor biztonságosabbnak tartom mint a könyv gyakorlatainak egy részét.
A terhelés ugyanis a súlyzós tréning során, patikamérlegen szabályozható.
A könyvben találkozhatunk időről időre azzal a (szerintem téves) felfogással miszerint a testépítő gyakorlatokkal nem lehet erős fizikumot felépíteni. Ez így ferdítés, banális közhelyre alapozó tévedés. Sajnálom hogy a szerző sokszor hangsúlyozza. Az olyan tévhitek miszerint a „Felfújt izom”nem erős stb. teljes szakmai dilletanizmust feltételeznek.
A sziklamászó izomzata, másféle mozgásra van fejlődve, mint az erőatlétáké. Mégsem mondanánk egyikre sem hogy nem erős. A sziklamászó szikár, és állóképességi erőben kiváló izomzatot fejlesztett, de ha a nyakába raksz 120 kilót, mondván „ha olyan erős vagy fiacskám, akkor guggolj bele 20-at” valószínűleg összeesik. Mit jelent ez? Ő gyenge? Dehogy! Más munkát szokott meg az izomzata. Ugyanígy a szerző a nagy fekvenyomókról tévesen szűrte le hogy gyengék. Egyszerűen nem találkozott a fizikumuk ilyen terheléssel mindaddig. Az átlag számára egy sokkal egyszerűbb példa. Teszem azt , valaki képes lefutni a Marathon-t , de nem tud többet úszni egy medencében 20 percnél! Azt mondjuk rá hogy nincs állóképessége? Ugye hogy nem?
Más mozgásformákhoz adoptálódott az izomzata. Pont.
Visszatérve a könyvre, és az abban tanácsoltakra. Azt gondolom nincs egyetlen és üdvözítő módszer sem. Sem ez, sem a testépítés önmagában. Minden ilyen „forradalmian új” trendet igyekszem megismerni-kipróbálni. Ami jó belőlük azt szívesen megtartom és beépítem a saját edzéseimbe. A láb edzése után egyfajta „égetésre „ szívesen használom az egylábas guggolást, amely a könyvben is fellelhető.
De nem hiszem hogy csak az egylábas guggolással masszív combokat lehetne felépíteni. Amennyiben így lenne, nem költenének a világon mindenütt elit klubok milliókat erőfejlesztő központok létrehozására atlétáik számára.
Összefoglalva: Jópofa könyv, számos, sajnálatos ferdítéssel- önigazolás jelleggel.
-A nagy erős izomzathoz nagy súlyok mozgatása szükséges.
-A biztonságos, és egészséges terheléshez pontos adagolás kell. Ellenkező esetben az izom ugyan már elég erős ahhoz hogy elvégezze a munkát , de a szalagok-ízületek még nem.
-Nincs olyan hogy felfújt izom. Seggfejek léteznek , akik összevissza zabálnak, és pocsék edzésmunkát végeznek. Az igazi atlétás tetovált diszkotestépítők. Őket azonban ne vegyük az erő tekintetében mércének.
-Mint minden ilyen „forradalmi újítás” ez is egy része a testformálás világraszóló és csilliárdos üzletágának. Nem az a cél hogy te most sokkal jobb legyél. Az a cél hogy az otthon tespedő csodavárók zsebéből az utolsó koszos petákjukat is ki lehessen énekelni valami olyasmivel ami elhiteti velük hogy van egyedüli út, amely sokkal könnyebb annál mint hogy naponta keserves munkával, és szigorú étrenddel el lehet érni hogy IDEIG-ÓRÁIG úgy nézzem ki az egyén mint a 300 katonái….. De nincs mindig top forma! Csak ezt elfelejtik megemlíteni. Hiszen akkor sokkal kevesebben vásárolnának új eszközöket, pirulákat, könyveket….
tudnék mit írni a "fegyencedzés"-ről...
nekem is bele kell pofáznom ebbe !

és el kell mondjam az igazat

ma már semminek a valos értékét fizeted meg , vegyünk alapul bármit Pl jól megy egy országnak és polgárainak egy y auto 2.6 milla, eben be ne van az auto gyártó beszálitojainak a munkabére és haszna , benne van a gyár , munkásainak bére és haszna , az állam sápja ,,,.. ergó maga az autó 1 milla sincs , tehát sok embernek ad kenyeret és sok kizsákmányolonak hasznot ...
Valoszinű és biztos ,hogy a kizsákmányolok haszna ebből 1 milla . ,csak akkor tudnak mindenkit ki zsákmányolni ha van , mit eladni .

Ha mondjuk , Világ válság van és az új autót senki nem vesz, a gyár és a beszálítoi és az állam nem tud hasznot produkálni .. tehát a profit gyártás abba marad . Mit tesznek ? egy látványra és megjelenésre sokkal csinosabb autot, motort ,mosogépet , tv dobnak piacra a JÓ marketing és a reklám és az emberek """ki ha én nem """-jét használják ki . Majd én meg mutatom a haveri körnek ,,
nekem zsir Új autom .. motorom lesz ,,,,,,,,,,, Hitelre ," mivel még ezt sem fizetem ki amivel járok ..,,, de lesz ... de meg mutatom !

EVVEL VAN a BAJ ............ a gyártok ,, egy szemre sokkal jobb autot vagy motort el adnak neked ,,,amit már rég nem fogsz tudni annyi ideig használni ameddig szeretnél , és a kizsáknyányolás ujra beindul

ez megy itt kb több ezer éve .

nem téged akkarnak minél jobb motoral ki szolgálni ,,, őket csak a haszon érdekli ..... emiatt veszel egyre szarabb minöségü dolgokat

az ÁLLAM SE téged félt ,,, hogy kapcsold be a biztonsági őved , vagy tegyél bukosisakot a felyedre .....

A HASZNÁT FÉLTI ! AMIT TERMELSZ NEKI ! AZZAL HOGY ÉLSZ, ADOD FIZETSZ ÉS GYOGYSZERT VESZEL ÉS MOTOROZOL

tasi
Érdeklődnék kinek mennyit érne meg ez a féktárcsa szett! várom az ajánlatokat!...:)
http://www.kepesmotor.hu/fek_k...
Úr isten! Ez még tőlem is hülyébb! http://www.sportmotor.hu/motor...
Szia!

Sajnos lekéstél, már Zöldivel elbizniszeltük...
Szia! Érdekelne a támla! Megvan még?
"örökkévalók legyenek, és ne kerüljenek semmibe..."
Nem is várom el, viszont azt vásárlóként elvárom hogy a termék ne szemmel láthatólag vékonyfalú papundekli szarból készüljön, ami egy dinamikus igénybevételre ( hülyegyerek beleugrik új állapotában) összerogyik mint a szar, nem hegeszthető, javítható, mert a legkisebb pisztoly is átégeti, hogy a műanyag szék falvastagsága olyan, hogy a 80 kilós ember alatt nyeklik nyaklik aztán kitörik a lába egy naposan mert a vevő meg mert benne mozdulni, inkább fizetek érte valamivel többet, de az ne egy rakás bóvli legyen. Hogy a fűgyűjtős fűnyíróm kidobó ablakánál a paraszt betervezett egy 3 cm széles merőleges összekötő merevítőt, amibe elakad a repülő levágott fű és felvastagodva egy idő után nem dobja a gyűjtőbe mert eltömődik, ahelyett hogy egy ívelt lappal fogta volna össze az alját amely nem jelent akadályt sem a légáramnak, sem a szállított anyagnak, mintegy bevezeti" a hulladékgyűjtő kosárba -és még sorolhatnám mindazokat a tervezési idiotizmusokat, ami miatt 46 évesen már meggyőződtem arról hogy sok mérnöknek 3 pálcán volt a céllövöldében a diplomája....
"Pl a hengerfejben közvetlenül egymás mellett 3 termisztor aminek ugyanazok a ref pontjai (egy a ventinek, egy a kijelzőnek és egy az ECU-nak) MIÉRT?"

Reduncai!
egyugyu.freeblog.hu
kb 3 evet lapozzal vissza ;-);-);-);-);-)