Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

amúgy mindig ez a legjobb kommentgenerátor.
Milyen motort vegyek? :D
Nekem egy a gyanús:
Ez egy túramotor. 20e km 11 év alatt ugye vicces. Ha tényleg ennyi, akkor egy határ fekália valójában, mert minden tulajdonosa utált motorozni vele. Ha meg tekert órás és rendeltetésszerűen használták, akkor biztosan 150e felett van benne.
Sokszor írtam.............bármilyen motort ha gebasz van és nyúkálni kell a blokkba akkor drága.Nem tipusfüggő.
Alkatrész a trophy-ra 5,153 tételt hoz az angol ebay a 955i-re 3001-et ha csak negxed bontott sose lesz gond.
Givit és társait banditra is drágállja a többség és csináltat koffertartót.
Ez se drágább.
Szerelő csak a bátrabb vállalja be és mint tachi mondta igen sok a japán cucc benne.
Karbi,fékek,szűrők.
Lapka az gáz de nem kell sokszor cináltatni mert hosszabb a csereperiódus így kiegyenlítődig a dolog.
Szerintem.
a döntés a tied

servizelek egy ilyet .......... nem olyan szar !

mikuni 36 karbi , nissin fék és rokonságban van a japokal ....

olyan összerakot .. motor...........? .... miből mi volt a polcon
vagy úgy mondom , hogy érzsd !

honda dio nagyon fasza 4

aztán ugyanazon a gépeken csinálják a rieju 50 akármit és tiszta szar ! vagy mint a Skoda fabia .. jaj de fasza csak ép 20 éves wv elavult polcon marat , alkatrészekből , fos talicska

inkább vrf
Szevasztok Banditák!Szerintem rém ronda gép.Balázs fogadd meg Zoli tanácsát ha igazán váltani akarsz a Banditot lecseréled ,akkor valami 3 hengeres csupaszt keress!Ajonas nekem Alfa 156-osom van kapok is eleget a VW-s kollegáktól 3-as Golfjaik vannak valamelyiket mindig szerelik,csak mosolygok rajtuk.80 ezer van az Alfában kötelező szervizek,60ezernél vezérműszíj csere nagy hiba nem volt.Az igaz,hogy kisebb elektromos hibák előjönnek ami persze nagyon bosszantó /pld.Splitben romlott el az index/ egy relé ment tönkre a kormányoszlopon itthon lett megcsinálva 2300 ft.Fostam is hazafele rendesen irányjelző nélkül, persze időnként megjavult,de hát a hülye macskazabálok már csak ilyenek.
A szépség szubjektív (szerintem ronda). Pusztán a praktikum oldalról:
- Ritkább, 170-es gumi megy rá.
- Van egy állíthatatlan plexije, ami ha jó, akkor jó. Ha nem, akkor indul a végeláthatatlan pigvinezés, mit csináljon az ember (súlyos tízezrek a plexi).
- Nincs rajta semmi dölésvédelem, bukógomba, ennek beszerzése is sok idő, pénz lehet (ha van egyáltalán).
- Minden sajtófotón a gyári, valószínűleg oda illő doboz van rajta. Ezen nincs. Konzol valósznűleg nincs rá pl. Givinél, ha van is aranyárban. Gyártatni kell. Ekkora túramotor meg dobozok nélkül sokat nem ér.
- Ha valami bizbasz kell hozzá erősen zsebbenyúlós (nem kopó-fogyó cuccra gondolok, lásd fentebb eldől a motor), időigényes megvenni. Sokszor még a tömegmotoroknál is, de ott talán van bontó, ebay, itt az is nehezebb eset.
- Sokan nem ismerik, esetleg nem vállalja be minden szerelő.
Lassan 2 éve nálam lesz a gép.Van egy kis rálátásom a költségeire.

Semmivewl nem drágább mint a saját kategóriájában versenyző japán.Sőt..............míg a japoknál a leggyakoribb szervízintervallum a 6000 Km itt 10000.
A fékbetét konkrétan nissin ami a legtöbbet gyártott Hondákon fordul elő így még azt se mondanám soknak.
SV-n talán 7-8e volt a légszűrő itt 9300.Lánc 525-ös did.Sorolhatnám.
És nincsenek balmenetes witworth csavarok meg colos villáskulcskészletet sem lkell venni,nameg nem kell átszerelni jobbkormányora és a balratarts autómatikát sem kell kikötni.
Már látom mi lesz:
Hú, ez tényleg karcmentes.
Hú, tök kényelmes.
Hú baaaaazmeg, hogy megy!

Ööö, akkor menniy a vége?
Mindig lesznek emberek akik a saját kárukon akarnak tanulni, ha meg akarja venni, vegye. Ha neki az tetszik, akkor az tetszik. Akármennyi a fenntartása, ha sokszorosa egy japán gépnek, akkor is. Aztán majd rájön Ez olyan mint az Alfa Romeo. Egy fostalicska, mégis szeretik. Egyfajta státusszimbólum. Aki megveszi, azt üzeni: látod, nekem van annyi pénzem, hogy kéthetente telik a szervizre...
Van egy motorrevüs teszt, ott leírják, hogy sok alkatrésze japá, és kompatibilis más típusokkal.
Mindegy holnap megnézem, ha szerelem lesz megveszem, ha nem, akkor marad. De még rendes adatokat sem találok róla.
Meg manuált sem.
Szerintem nem.
Fenntartásba a fékbetét,olaj,olajszűrő,légszűrő,fékfolyadék,hűtőfolyadék,s
zelephézag,szinkron,fékkar,váltókar,fékpedál tartozik.
Minden más a gebasz kategória.
Mondjuk lényegesen körülményesebb a karbantartása mint egy aprilia futurának?
Nem a GS-re hanem ilyen nagyobbfélékre. Munkadíjastól szerintem megvan már 40-50 egy erős láncszett... vagy nem? Mostanában nem érdekel különösebben a téma
Ez magyarországon lett forgalomba helyezve új korában, tehát régóta itt van
http://www.hasznaltauto.hu/motor/triumph/triumph_trophy_1200_sport
-tura-6765643

Azért gondolom a legtöbb dolog ugyanúgy működik rajta? Egy talpraesett szerelő csak elbír vele...
Gyári légszűrő ha nem nagy a szórás tipusonként 9e akárhányszáz.
olajszuro 1000, u.gy legszuro csak k&n van szereny 15 ezerert;-)
meggorgettem a listat, kozel nem kapni annyi biszbaszt a blokkhoz, mint egy japannal.
mar utangyartottban. szelepkorongok szereny 3000+ert, 400 helyett..
nem tudom megnyitnia hirdetest, ha regota az orszagbam van, ovatosan kozelitenek....
És az utasnak is rohadt kényelmes.
Meg van nagy csomagtartó is .
Nameg nincs lánc csak gardány.
És még a szél se éri, hiszen van nagy plexi !
Ő is Gyula, de egy másik, és akire te gondolsz (Iavel) szintén barátom, annál is gyorsabb .
40-50?
szegedre koltozok vazze ;-)
100-al a 69-es busz is megy.
Nem is értem, sokan miért ragaszkodnak a nagy motorhoz . Aki csak 100-al akar menni, megteszi, és a gumit, láncot, benzint is alig eszi .
A baratod nem Gyula, egy lapos kormanyos felidomossal?