Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azért van burgman szij utángyártva, csak nem érdemes feltenni..:-)
Hello!

Ezt jó olvasni. Pont erre az infóra volt szükségem. Vibrált előtte , meg morgott picit idegesítően a blokk? Hogy cserélted a tűgörgős csapágyat eltűnt - megszűnt az a kellemetlen morgás?

Èn már tavaly ősz óta kínlódok vele. Először lecseréltem az elsö lánckereket, hogy hátha az van megkopva, mert lánc az olajozó miatt nem kopik, de első lánckerék viseltesnek tűnk 30 ezer km után, de nem szűnt meg... pár hete kibontottam a kuplungot, megrángattam a váltó ki hajtó- behajtó tengelyeket, hátha a váltó csapágyai lógnak, mert cseréltek már másik 1400-ben 96 ezer km golyóscsapágyakat a váltóban, gondoltam lehet nekem is kell majd, de álltak mint a cövek, levettem a főtengely dekliket , megrángattam főtengely végeit, az sem kottyant. Ezeknek örültem, de továbbra is morgós volt a blokk. Csináltam rajta egy fojtószelep szinkront, hátha az , de semmi nem változott a minimálisan szükséges hangolás után. A Power commanderrel adtam neki online-ban egy kis plusz benzint, hátha szegényes a keverék, de akkor sem változott semmi. Az egész beavatkozás után csak a kuplung lógása volt nekem is érzésre nagyobb. Igy gyorsan vettem egy keveset futott komplett cuccot Angliából. Nemsokára megyek is haza, és belapátolom. Baromira remélem hogy végre elkussol a blokk...
Üdv
István
Biztosan jó lesz!
Egyébként ha jól tudom a hátsót simán lehet javítani, az elsőt nem.
Gondolom az a fontos, hogy az eljárás rendesen legyen megcsinálva.
olaj? miaz,kiprobalod a motult? ne zavarits meg ;-);-);-)
én átérzem, melóba ingázásra én is szerváltam egy rotyeszt, Zöldi jól írja, ha idén minden ok, elkezdi termelni apénzt...főleg ha Mikir cseréli az olajat és Gyula mester adja az alkatrészt...
Ingázásra nincs jobb egy nagyrobinál....
jut eszembe majd kell egy olajszűrő és olaj Zölditől de az odébb lesz....
Elég gyors numerák.
Olyan 3,4 másodperceseket
Az a legjobb.....illetve a sütés ha jól csinálják az még a folytonossági hiányt is leküzdi... ....,de a gomba motorra a legjobb, én is azt alkalmaztam, amíg gumiztam...
Te Zöldi,Te mekkorákat szoktál tüsszenteni?
Köszi Balázs!
Valóban tágították, mert az első gomba szára beleszakadt, de nem fúrógéppel, hanem egy kis kézi dörzsárral, éppen csak akkorára amekkorára kellett.
A kitágított lyukon is alig bírta áthúzni a srác.
Szóval egyenlőre úgy néz ki, hogy jó lesz.
Én általában beállok 100-ra, aztán ha mondjuk megelőzök egy autót meg egy kamiont, 5-ben is felszalad 140-re egy tüsszentésnyi idő alatt, aztán vissza 100.
Akkor én jelentkezem közös motorozásra :D
Egy nulla lemaradt.
190.
Én azért jobban megvagyok.Igaz 19 kiló tankolva de 100 fölötti lóval és olyan futómű-fékkel hogy jajanyám.
Így minden megvan.
Bár 160 az csak pályán van meg.
120-130 max azis gyorsításra.
Én parázom a fényképészek miatt nagyon.
Igazából sosem vonzott a nagy tempó. A gixernél is csak a gyorsulási érzés az ami nagyon bejött. De tartósan sosem mentem 150 felett. Elhúztam 250-ig vigyorogtam egy jót, aztán visszalassultam 120-ra.
Éppen ezért foglalkoztat mostanában nagyon a Supermoto vonal. 40-50 ló, de 120-150 kiló jó gumikkal kanyarogni nagyon nagy fíling lehet. Sajnos még sosem próbáltam, de nagyon kíváncsi vagyok Persze mindez játszadozni kéne a meglévő mellé
90-110. Autópályán 130-140 max. Egyébként a hegyekben 50 körül. Legutóbb 5 fokban szakadó esőben max 30
Alapvető öregedési folyamat.
Csak nehogy hárli vásárlásába és kivarrott bőrjakóba öltözésbe csapjon át.
Az országúton mit jelent számszakilag?
Sajnos lekéstem a kérdésedről, de azért leírom amit nekem sikreült megtudnom.
Én vettem egy pár km-t futott gumit csavarral a közepében.
Mindenki a gombát javasolta, illetve legtöbben...
De az ha kicsi a lyuk, azért nem olyan jó, mert átfúrják, hogy belemenjen a gomba szára amit utána levágnak, így akár szálszakadás is lehet, utána belülről hidegvulkanizálással javítják.
Gondolom ez is járható út, mert sokan igy közlekednek.
Azért javasolják ezt a gumisok, mert nincs olyan gépük, ami melegen vulkanizálna. Szerencsére Baján van egy, én meleg vulkanizálással javítattam, nem gombával. Nem ereszt, semmi baja, és nem kellett beletolni a fúrószárat és kitágítani a lyukat. Bár nem minden esetben rossz a lyuktágítás
Nem biztos, hogy minden igaz amit írtam, de nekem ezeket mondták...
Nekem a gyári előírás 2,35-2,9 de mikor egy 10-es ingázás után 2,9-3 fölé ment a nyomás inkább lejjebb vettem 2,2-2,5-re.
Nem motorozok határon, inkább a biztonságos motorozás híve vagyok.
Néha szoktam állatkodni a Tátrában, de akkor sem viszem túlzásba.
Én is gyári nyomással járok, két személlyel (DL): elöl 2,5 hátul 2,9. Viszont, amikor a gixerem volt ott kicsit alacsonyabbra fújtam, sőt az Euroringen a hátsót leengedtem 1,6-ra is. Ez az egész attól függ mennyire sportosan, vagy állat módjára közlekedsz. De közútra szerintem jó a gyári érték. Nem hiszem, hogy annyira határon motoroznál, hogy túlhevülnének a gumik ezáltal annyira megnőne a nyomás, hogy emiatt megcsússzon. Mindez csak pálya körülményeknél számít. Szerintem.
Írtam mailt.
Na jól kisegítettél!
Egyszer mérd le egy hosszabb út után.
Meglepődsz melegen mekkora lesz a nyomás.
Amúgy gumitipus függő dolog.