Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Teljesen igazad van István, a feljebbi hozzászólásoddal is egyet értek.
Kompletten kell(ene) cserélni ezeket az elemeket, merthogy
tulajdonképpen a csapágy az egy elem, része a belső és a külső gyűrű.
Csak nem volt most 300 dollárom venni egy újat, használtat meg
nem fogok semennyiért.
Ha megint rosszabb lesz, akkor meg bebüdzsézek egyet mert muszáj.

A jelenlegi beavatkozás a lamellákra volt kihegyezve, viszont ha
már leszedtem őket, akkor a valóban filléres dolgokat cseréltem.
Ezek közé soroltam a tűs kosarat és a mögötte elhelyezkedő alátétet.
Ami egyébként kopás látható, de nem tapintható.

Azt nem állítottam, hogy teljesen megszűnt a morgás, csak azt írtam,
hogy egy kis morgós hanggal is kevesebb.
Bővebben kifejtve, kuplung felengedéskor motorféken csillapodott
a mély morgás.

Hozzáteszem, a belső gyűrűn (agyon) kopás nyoma sem volt.
A kuplung kosáron (külső gyűrű) pedig szemmel látható
színkülönbség volt a fém felületén, de nem tapintható.
Saccra 5-10 ezred mm lehet. Éppen csak "tükrös" lett a köszörült felület.
Ez sem rémisztett meg annyira, sokkal inkább bepánikoltam volna,
ha tapintható, vagy fény felé már élszlelhető némi lépcső az átmenetnél.

A benzinnel én is játszottam, hátha... ugye a +3 fokos gyújtás miatt
már kezdtem kopogást vízionálni, de rájöttem, hogy ha tankolok egy
100+os "prémium" adagot, akkor hamar kiderül, hogy mi a szitu.
Hát... pont ugyan olyan a motorhang, tán picit mélyebb és határozottan sz@rabbul megy.

Tehát a +3 fok indokolt, sőt, 100-ashoz még kevés is.

Tehát, ha megint elkezdi produkálni a lógó kuplung tüneteit, akkor
rendelek egy komplett új kosarat. De csakis újat, nem akarok
agyvérezni azon, hogy vajon egy újjal morogna-e, ha esetleg az
"új" használttal is morog...

A tengelyeket én is megrángattam, nekem sem lóg egyik sem.
Bassz kerepes-mogyoród.
Csak a kerepes-aszod lekanyarodo kozti es a godollo elotti domb remuszt pcit.
De ha nem megy fel majd tuningolunk.
Pisti ! és kuplungosok Ádám , zsolti stb

kuplung kosár ... 2 soros tűgőrgő .... és csap ...

a kuplung kosár és a csap egy alkatrész a tűgőrgős csapi meg egy másik ....... Csak ugy van ki találva ,hogy a tűgőrgős csapágy keményebb anyagból van mint maga a kosár belső felülete és a csap ......... ergó ha elkezd szolni ...nem a tűgőrgőt kell cserélni hanem a csapot és a kosarat ... ez Suzuki okoság
én úgy javitotam .hogy 0. 5 mm nagyobb csapágy és hozzá lett köszörűlve a csap és a kosár és kész fiatalok !
Akkor az emelkedőn beteszed a csomagtartóba, a lejtőn meg ollé
az az igazsag,en azota hokizok a choinorira,miota megtudtam,h letezik ilyen.
de nekem a robi a munkaeszkoz, van hogy melo utan meg egy 40km belemegy.
ez meg olyan fosinger gyenge,hogy a diosarok utca ahol probaltam,nem ment fel,megallt az emelkedon;-);-);-);-)
Pedig nagyon rágizdultam.

Ez valami kurva ronda. Juj(((((((
Kifejezetten rühellem pestet és ha tehetem elkerülöm.
Ezt ide a kis világvárosomba kéne meg ingázni.
Persze nyílván tréfának szántad a choinorit, ahogy én is a hozzászólást, remélem kiérződött a humor
Ok, igazad van bocsi, a Silverwing valóban nem 7.2 cm-rel szélesebb mint a PCX, hanem 3.2 cm-rel.
Egyébként sok sikert a choinorihoz Ha nekem lennének suicid hajlamaim és a budapesti forgalomban kívánnék meghalni, én is pont egy ilyet vennék
Annyira cuki.
Mint a picachu.
Nagyon jó!
Hát ez jó randa!
PCX és egy 500-as méretű robogó stilszerűen silverwing volt a kérdés de tökmindegy.
Kényelem,divat,mert csak megtehetem az tökéletesen elfogadható indok.

Spórból inkább 50-es lenne a vétel célja.

nincs műszaki,bizti nagyonolcsó,4t-ben tényleg gyűszűnyit eszik,az tényleg kicsi,vételár meg alacsony.

Én spec ki is néztem robiban az ideálist magamnak.
A GSX és a PCX között szélességében 7.2 cm, hosszában 24.3 cm a különbség. És a kocsik közötti szlalomozásnál a szélesség számít inkább. Egyedül a súlyánál van +100kg, de aki gyönge, ne vegyen nehéz motort Szóval hidd csak el, hogy ahol Te elférsz egy 125-ös robogóval, ott én is el fogok a GSX-el.
Egyéb adatokat (fogyasztás, szervizigény stb) nem nagyon számolgatok. De szerintem a GSX simán beveri a 6 litert (az én kezemmel) sőt... A PCX pedig (szintén az en csuklómmal számolva) 3 litert nem eszik meg. Nem sokat járok vele, hetente kb. 200km-t, tehát havonta kb. 10000 Ft-ot spórolok a benzinen. A szervizköltségei, gumik, fékek, stbstb szintén nem lehet sok, talán itt több a spórolás, ha nem a GSX-el járok, mert abba mégis több olaj kell, és a gumik is drágaábbak rá. De nem ezért vettem a robogót, nem a spórolás miatt, nem is érdekel hogy hány év alatt keresi meg az árát.
Nekem meg van teljes fordulatszám tartományban. Èn azért vettem komplett kuplungot, mert (olcsó volt, meg) a tűgörgő egyik futógyűrűje a kuplungkosár a másik meg az a durung csap a tengelyen. Nagy valószínűséggel azok is kopnak, tehát ha csak a csapágyat cseréled, akkor még mindig marad két kopott felületed ami valószínűleg nem is fog egybevágni az új, nem kopott tűgörgőkkel. Szerintem hordósra tud kopni a tűgörgő (két vége jobban kopik) a nem mindig középen támadó erőfolyam nyomatéka miatt. Ezért gondoltam jobb eredménnyel járnék ha komplett cserélném ezeket a részeket. A problémát az fokozhatja, hogy primer hajtás fogaskerekei, annak fogai nem tudnak párhuzamosan kapcsolódni a fogevolvensek nem tudnak tökéletesen gördülni egymáson, és az egy dolog hogy zajosak lesznek, de félrekopnak. Ugyan a kuplungkosár cserélhető, de a másik fogaskerék a főtengelysonkára van rámunkálva, így az már kicsit bajosabb..., csak főtengellyel együtt.
A fej idomot nem kell levenned.
Szevasztok Banditák!Hétvégén szervizelném a vasat,olaj,szűrők,gyertya csere.Ha a tankot leszedem elég a gyertyacseréhez ki tudom venni a szélső gyertyákat vagy tovább kell bontanom a fejidomot./Bandit 1250 s /Köszi a segítséget!
Szia Pisti!
Na erre én is kíváncsi vagyok. Én is ezzel küzdök 2 éve, amióta megvettem a Bandit. Én cseréltem tűgörgős csapágyat de nem lett jobb. Hidegen nem, de melegen lóg a kupplung, mint a szegény ember f@sza :-).
Amikor a Győri Zsolti áthozta a komplett szettet és felraktuk, azzal is pont ugyan úgy lógott. Ez a morgós érzés csak 2000-3000 között van és csak két személlyel. Szarok rá........
Na kíváncsi vagyok, hogy Nálad mi lesz
Kymco nem kínai, hanem Dél-Koreai
Ha látnád milyen gumikat baszok ki a szemétbe..:-) Elsirnád magad az biztos...:-)
Igy van, a 20e euros bmw-ben is kinai fékcső van....:-d
Csak hogy tudd, több száz bmw robogót basztak ki a kukába, ill. tartottak vissza, a nem megfelelő minősége miatt.. a 650es bmw blokk is kinából jön...:-)