Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kicsit utánaolvastam mindkettőnek.
Érdekes, mert azt írják, hogy lassan melegszenek be, nehezen érik el a maximális tapadási hőmérsékletüket.
Vagy ez a "kanyarvadász" hőmérsékletre értendő?
Aztat nem tudtam hogy a PCX olyan nagy mint az 500-as Silverwing.

Ha már gyakorlati használó vagy érdekelne komolyan az adatok összehasonlítása és okok mért tartasz két járművet?

Tudom robogóra csak kabát,térdvédő,kesztyű,sisak és repesztek is.
Inkább költségügyileg.
Vételár,spórolás mennyit mész városban?
Az már megdőlt hogy kistestű robesz jobb a forgalomban hisz 1400-as gsx ugyanoda befér.
Egyébként meg aki bátor, az két autó közé bármivel bemegy, annyi hely mindig van. Én pl. a GSX egynéggyel szlalomozok, ha éppen megyünk valahová, és a városon keresztül van kedvem menni. Két személlyel. Semmivel nem megyek rosszabbul autók között mint a PCX-el. Egy "500-as méretű" hajóval gondolom ugyanez a helyzet. De persze mindenki máshogy csinálja...
Nekem van egy 125-ös Honda PCX-em. Nagy, kényelmes. Az ülései is jók. De ez nem arra való, hogy sok száz km-t túrázz vele. Hanem ingázásra, városban járkálásra. Arra pedig tökéletesen kényelmes. Két felnőttet is úgy röpít az autók között mint a mérgezett villám. A pesti kátyúkban két személlyel már figyelni kell, de meg tudom számolni hányszor koppant a teló így is :) Halál fölösleges szerintem 125-nél nagyobb robogó a városba.
vagy ennyiért z6 is van.
24,5 egy sima power. Mindkettőnél "keményebb", de 0 fokban stoppizhatsz vele. Az olyan, 13e-t bír elöl.
Csak mert a kettő amit írtál azok.
16-ezret nagyon nem fognak birni.
Bár tapadnak. mint a fene.
És olcsók is a maguk nemében.Pláne ha újak.
Igazából gőzöm sincs, sosem pályázok, csak túrázok.
De ha van valami jobb ajánlatotok új - esetleg kicsit túltárolt - de jó és olcsó gumira, szívesen fogadom!

Sürgős lenne!

Köszi!
Mintás pályagumit akarsz vagy szupersportot?
Sziasztok!

16.000 km után a Z6-om megadta magát elől.
Lenne új Michelin Power One 15.000 Ft-ért, vagy új Michelin Power Pure 24.000 Ft-ért.
Egyszerű a kérdésem.
Vélemények a gumiról, és az árakról?

Válaszokat előre is köszönöm!

Széles utat!

Daty
Valóban nem, 250 felett kezdenek bedurvulni, egy
500-at meg megkockáztatom, majdhogynem drágább
fennartani egy motornál. Bever 4-5 litert, egy variátortest 70 rugó,
kuplungról ne beszéljünk, szíj 25. Burgman 650 szíj 112 EZER, ebből talán 5-10% kikönyöröghető ismerős helyen, de nincs utángyártott, ha elszakadt, el van szakadva....
Nem veszélyesek az árak
29000 kilométert ment azzal a blokkal, teljesen hiba nélkül, elvileg 15 ezerről indult.
A normál szervizintervalluma 6000 km (olajcsere 3000), én kicsit rövidebbeket tartok.

Átlagfogyasztás: kb. 3 liter
Első gumi: 13000 (8900 a márkás, de egyszerűbb, 6700 a taiwani, kínai van olcsóbban is), kb. 25 ezerre elég
Hátsó gumi: 12000 (ezt most vettem, a 180-asra is ez megy, az olcsóbbak 7-8000 forintbe kerülnek) kb. 15 ezerre elég
Első fékbetét: AP 6500 (ez nekem nem jött be), Malossi 3800, van egy piros Malossi 2600 körül, olcsó 2000 alatt, kb. 10 ezerre elég, de ebben sok a két személy.
Hátsó fékbetét: Malossi 2300, mást nem vettem, ez már 18000 km-t futott
Olaj: fene tudja, 1,4 liter kell bele, 3000 kilométerenként szoktam cserélni, sima SAE 10W-30, bár jobb fajtákat szoktam venni.
Olajszűrő nincs, de a mosásra számoljunk 10 ezrenként egy 600 forintos féktisztítót, ergo 300 / csere.
Légszűrő: 2200 forint, 10 ezrenként cserélem.
Gyertya: 1700, 18 ezrenként kell cserélni
Görgők: 2800 forint az RMS, 3400 a Malossi, kb. 8-10 ezret bírnak ki, a Malossi jobb, egyenletesebben kopik.
Hajtószíj: Mitsuboshi 8890 forint, 12000 a csereintervalluma, a 125-ön ki is bír ennyit, a 180-on nem, de arra eleve 14000.
Nagyjából 20 ezrenként kell bele egy önindító szabadonfutó, ez 11000 forint.
Az enyémbe kellett még két első izzó, ezek 2400 forintba kerültek, meg két teleszkópszimmering, ezek 7600-ba (a pár).
A teleszkópban jó 15 ezrenként olajat cserélni, 400 ml 20W kell a kettőbe, cserénként ez kb. 1400 forint.
Az enyém sokat megy, de ami sokat áll, arra kb. két évente kell egy 10 ezres fesszabályzó (vagy 5400-ért is, de az szar).
Hűtőfolyadékból 1,1 liter megy bele, Valvoline-ból ez 1900 forint, de nyilván van sokkal olcsóbban is.
Nem mered...
Mindjárt bemásolom egy Maja 180 szervíztörténetét és intervallumait.
Csak a szíj nem..........A vario ha kopik.Talán.
Bár mivel 125-ös csak nem szaggatja az istrángot.
Még egy kis infót kell gyűjtenem a Phantheon-ról, meg a Burgman-ról, mert nyilván ez a 3 között fog eldőlni (az X-max-szal 3)
Mármint a szíjcsere esedékes, vagy 30000-et futnak ezek a kicsik? A szíj azért csak nem olyan drága, hogy 1000-1200 euróval drágábbat vegyek...
Néhány gixer fékcsövén a médincsájna felirat látható....illetve azokon láttam, de nyilván másokon is olyasmi lehet...
Visszaszívták a legyártott darabokat rögtön és nagyüzemben csiszatolták le róla a feliratokat.
A BMW új 650-es robogójának a bemutatásakor a szemfüles újságírók több helyen a burkolat alá fényképezve Kymco feliratot találtak. Ennyit a kukáról
A szíj a rohadt drága és fogy is.Ha van habzsidőzsi akkor az a 2500 euro körüli 2700 km-est nézném meg.
20-30e nél már esedékes lehet a csere.
De fingom sincs róla.Burgmanoknál ezt olvastam talán.
Meg amit még nem tudok, és nem is olvastam róla, hogy ezek milyen futásteljesítményt tudnak? Vagyis hány ezer km-es óraállástól nem érdemes venni?
Lesz csak versenyezni kell a döglegyekkel.