Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem ki tudsz találni hozzá egy célszerszámot.
De ez még mindíg csak az egyenesfutás,mert ha a blokk egy kicsit is keresztbe vam akkor a lánc egyenesfutása már nem igaz.
És azt gyakorlatba ki lehet vitelezni komolyabb eszköz nélkül?
Igen, az első kerék tengelyéhez.
Sziasztok!

Azt ugye írtam, hogy hátsó defektet kaptam, "meggombáztattam".
Problémám folytatása következik.
Visszatettem a kereket.
Egészen picit feszíteni kellett a láncon, kb 0,5 mm-t kellett hátrébb húzni a tengelyt.
Mióta megvettem a 23.000 km alatt ez volt a második "láncfeszítés".
Az elsőt a Suzuki szervízben eszközölte egy szerelő még garanciális korában.
Feltűnt akkor, hogy nem egyformán húzta hátrébb a 2 oldalt.
Ezt anno szóvá is tettem neki.
Erre azt mondta, hogy nem "szentírás" az a pár jelölés ami a tengelyen van, mert volt úgy, hogy aszerint állította, mégis kereszteb futott a kerék, mint utólag kiderült.
Azt mondta, ő "szemre" állatja és valóban nem volt eddig gondom egészen mostanáig.

Na elérkeztem a valós problémámhoz.
Én villa végére tett jelöléshez állítottam mindkét oldalt.
Látszólag nem is volt gond.
Ma aztán elindultunk motorozni.
Megálltam a kútnál, és odagurultam a kompresszorhoz egy kis nyomásellenérzésre.
Lehet ha ezt nem teszem, észre sem vettem volna a "problémát".
Szóval tolás közben (mindegy, hogy előre vagy hátra) egy kattanó hangot hallottam.
Haza is jöttünk vele azonnal.
Itthon alapos szemrevételezés után rájöttem a "kattogás" okára.
Ha hátulról néztem, bizonyos időközönként - nem szabályos időközönként, nem mindíg ugyan ott - a kattanást az idézte elő, hogy a lánc közelebb csúszott a hátsó fogaskeréken a kerék irányába, és mikor nekiütközött a fogaskeréknek, akkor "kattant".
Először arra gyanakodtam, hogy nagyon meghúztam a láncot, de nem.
Rájöttem, ha a szervízes srác technikáját követem - és szemre/fülre hagyatkozva állítom - akkor egy idő után nem kattog.
Az igazi probléma most jön.
A bal oldali és a jobb oldali villavég közötti eltérés a tengelyig 3 mm!
Na akkor teljesen megszűnik a kattogás.
Lehet, hogy ez csak nekem okoz ilyen nagy gondot, a hozzáértők már találkoztak ilyen problémával.
Szóval kérném a segítséget azoktól, akik tudják így leírás után, hogy mi lehet a baj.
Ennyire keresztbe állna a kerék?
És ha így beállítom, 3mm eltéréssel, akkor lehet, hogy így áll egyenesen?

Jelenleg kattog kicsit, a két oldal eltérése a villavégtől mérve a tengelyig mérten 1mm.

Nem mertem 3 milliméteres eltérést hagyni.

Tudtok egy tuti támpontot, amihez be lehet állítani hogy ne álljon keresztbe a kerék?


Válaszokat előre is köszönöm!
Igazán megtisztelő, hogy eszedbe jutottam. Mégis nagyobbra értékelem az eredeti állapotú gépeket.
Azt tartom, hogy komoly tapasztalat, és tudás szükségeltetik egy jármű tervezéséhez, vagy áttervezéséhez (Magyarországon persze ezt nagyon sokan nem így gondolják). Viszont még nagyobb emberi erénynek tartom, ha valaki tényleg családtagként eredeti állapotában képes megőrizni egy használati tárgyat a következő nemzedékeknek, és nem úgy tekint rá mint egy vagyontárgy, amit az első szűkös anyagi helyzetben, vagy megváltozott igény, ízlés eljövetelekor piacra dob.
Mostanság mókás számomra az is hogy messzemenő következtetéseket vonnak le abból hogy kinek milyen "rendezett" szénája. Magamból kiindulva mindig szerettem rendben tartani a használati tárgyaimat, de soha nem gondoltam, ebben bármikor is "egyéniség" lehetnék, vagy ebben tükröződne vissza az egyéniségem, és akkor sem estem kétsége, ha néha el "kellett hanyagolnom azokat".
Így megnevetett az a jelenség is mikor emberek tömeg-sorozatgyártásban előállított cuccokat vásárolva próbálnak "kitűnni" a tömegből, legyen az akármilyen drága tárgy is...
Bocs hogy kicsit elkanyarodtam az eredeti témától.
Abból még nem táraztam be magamnak sem...eddig nem igen láttam jó ajánlatot, de igazából csak saját táramat töltögetem. Annak nem látom értelmét hogy hozzájutva egy kellemes árú darabhoz, némi mocskos haszon kedvérért megváljak tőle, hogy mikor nekem lenne rá szükségem, meg, még drágábban vásároljak egyet magamnak.
Amúgy (sajnos) az 1400 fórumon az utóbbi pár hónapban 2 motort is lezúztak. Szerintem egyiket sem lenne értelme talpra állítani, mert soha nem mennének egyenesen...magyarán bontásra vannak ítélve, csak a gazdák még nem igen szembesültek ezzel. Lehet őket kéne megkörnyékezni.
Egyrészt a maradék -ép alkatrészekkel sokan jól járnának, továbbá nem kerülne vissza Magyar motorpiacra újabb tákolt gép, van már ott elég úgyis.
Köszönöm az információt.
Hello!

Értem a az eljárást, de honnan halásztad ki a megfelelö toleranciákat a csapnak, meg a furatnak? Benne van ez a szervizmanuálban?
Meg ha ez egy betétben edzett anyag, vagyis csak kapott a furat felülete meg a csapé egy edzett kérget, az edzett kéreg vastagsága kb nagyságrendileg egybeesik lemunkált anyagvastagsággal, vagyis vagy teljesen elvékonyodik a edzet kérek, vagy el is tünhet, de persze ez csak feltételezés, mert nem tudom milyen anyagból és milyen technológiával gyártották.

Ezzel csak az problémám hogy nem tudok helyet, ahol palást köszörülnek...meg tartanék attól hogy alakhibás lesz, azt megeszi a fogaskereket a főtengelyen.

Mennyi lenne egy ilyen beavatkozás? Furat-csapköszörülés, plusz egy nagyobb tűgörgős csapágy?

Üdv
István
Tudom most én leszek a fekete bárány, de a fricceknél már a motoros rendőr nézi az átalakításokat is a vason, legalább is nekem ez jött le a videóból. Tehát el jött a gyári gépek napja náluk elég erőteljesen, bár nálunk ez még pont 10 év lesz!
http://youtu.be/9JHgTVptMNE
Azért nekem tetszett...
Pedig annyi reális érte...
Mondjuk sokan kihasználták a vc körüli technoblablát a lehúzásra ebben biztos vagyok, de tény hogy nagyon nagy macera szépen beállítani. Mondjuk az egy oldalt változósok Még elmennek, de a dupla az agyrém.
De jó, hogy elhagyták ezt......
Fél órát töltötte a videót, erre fel se tette !
K Istvánnak sr500 .Rengeteg sr500-as volt ma a Pannonia ringen a veterán motorok versenyén . Volt egy-két olyan gép is, amilyet még mi se láttunk élőben soha . Csorgott a nyálunk a sok "finomság"láttán .
Ez az a helyzet, amikor VC-s bandit szelepállítására bemondanak anyaggal 30 rongyot, és inkább nem költik rá, pedig nem is túlzás.
Ez ilyen... az RF400-am is zörgött, igaz az a 48db. szelephézagtól...
Ott még a gyári kettős VC aktuátoron gyári tervezési hibát is találtam...
Ezek a szuzukik ilyenek...
Hidegen meg sem tudom mozdítani a kupplung kosarat. Melegen lóg. Erre azt mondta a Suzukis szerelő barátom, hogy sajna ez nem Honda :-)
Morogni fog

Nekem is morog és nem tudok mit csinálni vele. Eddig akár ki ment vele, azt mondta, hogy nem éreznek semmi rendelleneset. Én persze tudom, hogy mit kell érezni. Mintha a kihajtó tengely csapágya homokban futna. Persz főle , ha anya rajta ül hátul és 2-3000 körül kínzom....
Köszi.
Nézz szét ebay-en, én mintha láttam volna ott minap.
A számszerűsítést visszavonom, az felesleges vitaalap, 1 század
meg kimondva is sok, csak írtam valamit... az éppen fényes felület
még 1-2 ezred is lehet, nem kell annak többnek lennie...
István!
Nem tudsz véletlenül egy GSX 1400 hengerfejet?
Azoknak, akik nem láttak még rossz csapágyat, vagy fogalmuk sincs mi mit okoz és miért.
Alap rálátásnak talán hasznos.

Csapágyhibák
Ja igen, most van 87.000 a motorban, és én is cseréltem az első
lánckereket ugyebár 2 hete, pont azért amiért Te is... az kopott, a
lánc egyelőre úgytűnik nem.