Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tudom szar régi tervezésű a gsxr-nél is öregebb gép.
Ismerem a véleményed.
Majd a tesztet elolvasom kiragadott részletek nélkül.
Egyenlőre a töredékes képek alapján olvasva nem rosszak az eredményei.
Vagy veszek egy VFR 800-at, vagy nem veszek egyenlőre semmit.
Meglátjuk, sok tervem lenne a lóvéval, az a baj...
Naná!
Te beszerelted már?
Köszönöm szépen, de a te segítséged, útmutatásod nélkül nem sikerült volna!
Autórádió érdekel cserébe? :D
szeva Zoli emlékszel pár hónapja ... "csunyán ki nevetél " mert a három hengernél nem meg oldott a középső henger tul melegedése + +kopása ...

Ha időd van szerezd be és látni fogod a középső henger mindig jobban kopik .... amúgy elég jók az eredmények

Üdv tasi
Reméljük !
olajozad sűrűben , és 500 -1000 km alatt ha szerencséd van szépen vissza kopik
a motor szerelő le szarta ............

te most faszán meg csináltad

tasi
Egyenesfutás beállítva, láncfeszesség beállítva.
Engedtem rajta egy kicsit, mert feszes volt.
Tolómérővel azonos távolságok állítva a villavégeken.
Eredmény: már nem "csattog" alig van hangja a láncnak.
Ellenben alul a hátsó fogaskerék belső oldalához zár a lánc, a többi helyen középen fut!
Mármint a fogaskerék a lánc közepén.
Akkor "koppan" csak kicsit, mikor a lánc hozzáér a fogaskerékhez.
Ez már így elfogadható?

Előre is köszi a választ!
Akkor minek adtad el?
Fizettek biza!
Remélem nem bánom meg, jó kis gép volt
Remélem fizettek is érte.
Ma elvitték a Banditát, gyalogegér lettem
Ha valakinek kell, van egy liter eladó motulos telóolajom, valamint első telószimeringem.
Görög van a falóban.
Valóban
Hello!

Nem gond hogy a többi dologra is reagáltál, de igaziból az első két mondatot szántam neked,a többi az csak véletlenszerű gondoltok voltak, amik aztán még eszembe jutottak, ezért is írtam, hogy bocs hogy eltértem a témától...Nekem nem gond hogy "nem őrlünk egy malomban", ez nem szent írás, de kenyeret még szerethetjük...
(versenysport az én értelmezésemben: egy szükséges rossz. Akárcsak a demokrácia. Szükségünk van rá fejlődéshez, de komoly áldozatokkal jár. Engem személy szerint nem igen izgatnak mások eredményei, annál inkább az hogy én magam mire vagyok képes, de ettől függetlenül tisztelem mások erőfeszítéseit.)

Üdv

István
Köszi a tanácsokat, ha eláll az eső, már nézem is, a fékbetétet, és állítom az egyenesfutást!
Igen, egyforma.
Meteorák 3 nappal ezelőtt Mese szép hely
Ja......... és a fék betéted is ferdére kopott ..... nézd csak meg !
a szerelőt nyugotan segbe baszhatod ! Ő baszta el ! a blokk egyenesen áll az ferdén nem tud állni , ez nem simson

következő 1 be álitod az egyenes futást az első kerékhez , hogy egyenesen menjen az a kurva motor és egyformán döljön jobb-balra . ekkor a hátsó tengely rovátkázása egy forma , de egy sublival is meg tudod mérni , ezzek után a lánc kerekernek egy nyomon kell hogy fussanak . A lánc elöl is és hátul is középen veszi fogaskereket ............. ha ez meg van ....... mind két oldalon pontosan ugyan annyit állítasz hátra a kereken ,hogy a lánc 25 mm tudjon mozogni középen . ENNYI !
az okos szerelőd ferdén állitota be és így most féloldalasra koptak a fogaskerekek ... most már csak akkor lesz csöndben a láncod ha ferdén állítod a kereket ....... Hajrá szakértelem ... hajrá szaktudás .... hajrá be le szarok .... ad ide a lovét és kész ,,

szégyen

.............. most dobhatsz ki mindent ! Vagy keresztbe motorozol !

Tasi
hulu hogy milyen anyag és mi edzet azt ... nem tudom ,,,,,,,, egy tény

35 mm csapi a gyári .. vetem 36 mm 8200 ft és hozzá köszörűlték a csapot és a kosarat 5000 ft ért azóta 35000 km mentem,, és nem zörög semmi. A csapágy hosszúság és a két alátét ami közre fogja a kosarat 0.05 mm játékra lett be lőve . A csapágy hézag 0.03 mm- re
Ja és a csap 8 mm falu a kosár 11 mm , tehát nem gyengül semmi

lamb ............ banditját is be lőttük ........ és kis Alton 162 000 km után meg adta magát a difi , már búgót szegény / csapágy csere bolygókerék hézagolás , féltengely , kerék csapi stb

Most kúsba van ! hali tasi
Nos, ebből sokat nem értettem, amit elvileg nekem válaszoltál . Talán kezdjük azzal, hogy Magyarországot emlegeted, nem először negatív példaként .Itt a németen, svájcin kívül pár osztrák volt, és magyar talán egy sem .Tehát eszerint nem csak mi tervezünk át komoly tapasztalat, és tudás nélkül járművet !Számomra is tiszteletre méltó, ha valaki eredeti állapotában próbál megőrizni egy számára kedves használati tárgyat a következő nemzedéknek .Itt viszont versenyzési célra átalakított gépek voltak, mint ahogy a meggyártásuk idejében is ezt elkövették sokan . Hogy vagyontárgyként néztek volna rájuk a gazdáik amit szűkös anyagi helyzetben piacra dobnának, az nem valószínű, mert némelyiken csak a tuning cuccok drágábbak voltak, mint a motor értéke .És olyan méregdrága lakóautókkal, terepjárókkal, és szervíz cuccal voltak, hogy csak bámultunk .
Nem úgy tünt, hogy a tömegből kitünni akart volna legtöbbjük, hanem inkább a fanatikus márka hűség látszott rajtuk .
Ezt a videót csak egy kedves gesztusnak szántam, mert neked is van ilyen motorod is .
Mégegyszer ilyet nem követek el, mert rájöttem hogy mi soha nem fogunk "egy malomban őrölni".Ezt az eddigi hozzám szólásaid is már nyilvánvalóvá tehették volna .
Ha a kereket körbeforgatod a lánc feszessége mindenhol egyforma?
É n mindig fülre állitom. Hatrafelé forgatva a kereket, amikor csöndbe van a lánc, akkor nekem jó.
Tudod, az a furcsa, hogy amíg hozzá nem nyúltam a defektjavítás miatt, meg amíg nem húztam a láncon egy kicsit, addig nem kattogott.

Lehet megpróbálok rajta lazítani, bár mint írtam, nincs túlfeszítve, a 3 cm van rajta beállítva amit a könyv javasol.
A blokk meg ha eddig jól állt, most is jól kell, mert el sem estem vele, és el sem dőlt.
Szóval teljesen tanácstalan vagyok...